citizenryco.ir logo آموزش نوشتن مقدمه (راز بهتر دیده شدن!) ...
آموزش نوشتن مقدمه (راز بهتر دیده شدن!)
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://netseo.ir/introduction-secret-of-better-visibility/

طبق تحقیقات انجام شده و اطلاعات ارائه شده توسط سایت nngroup، فقط 20 درصد مطالب یک صفحه خوانده میشود! حالا با این وضعیت یک مقدمه میتونید شانس بیشتر خوانده شدن مطلب شما را بشدت افزایش دهد.

در این مقاله آموزش نوشتن یک مقدمه جذاب، خوانا و با رعایت اصول سئو را خواهیم داشت …

مقدمه ی جذاب مهره ی طلایی یک مقاله ی پر بازدید

یک مقاله دارای دو قسمت خیلی مهم است یکی مقدمه و دیگری نتیجه گیری. اگر این دو قسمت را جوری بنویسید که خواننده را جذب کنید مطمئنن نصف کار را به درستی انجام داده اید. یک مقدمه ی عالی باید به درستی اطلاعاتی که عنوان و مقاله در مورد آن است را به مخاطب شرح مختصری بدهد و مخاطب را همان اول مقاله جوری گیر بیاندازد که مخاطب تا اخر آن مقاله را مطالعه کند و جذب آن شود. اگر چند خط اول مقاله جذب کننده باشد مطمئنن مخاطب تا آخر آن را میخواند.

یک مقاله با ساختار اصولی و محتوای عالی و کاربر پسند میتونه تاثیر خیلی زیادی بر روی مخاطبان و بازدید کنندگان سایت بگذارد. مقاله ای که در آن مقدمه ای اصولی و جذب کننده نوشته شده باشد میتونه مخاطب را ترغیب به ادامه دادن مقاله کنه ولی اگه هرچند محتوای عالی هم داشته باشه مقاله ولی مقدمه ی خوبی نداشته باشه مسلما کاربر تمایلی به ادامه دادن آن ندارد. ما در این مقاله به شما یاد میدهیم که چگونه یک مقدمه ی عالی و جذاب برای مقاله های خود بنویسید تا بتونانید کاربران را به ادامه ی مقاله ی خود جذب کنید.

آموزش نوشتن مقدمه

پاراگراف اول مهره ی طلایی یک مقدمه ی جذاب:

به قول معروف اولین برخورد میتونه آخرین برخورد باشه و این مثال خیلی خوبی یرای پاراگراف اول مقدمه هم میتونه باشه پس هر چی که میتونید فکوس کنید روی پاراگراف اول. این پاراگراف مهره ی طلایی برد شما در مقاله است پس تا میتونید با یک شروع طوفانی مقالتون را آغاز کنید و در مورد موضوع اصلی مقاله در آن توضیح دهید و قدرت نویسندگی خود را نشون دهید. از جملات کلیشه ای اصلا استفاده نکنید و به طور خلاصه هر چی که در چنته دارید روی پاراگراف اول بزارید.

به هیچ وجه طفره نروید:

واقعا تو این دوره زمونه کسی حوصله ی از این شاخه به اون شاخه پریدن یا طفره رفتن تو گفت و گو روزمره رو نداره دیگه چه برسه به طفره روفتن تو مقاله. طفره رفتن در مقاله مخصوصا در مقدمه اصلا باعث جذب کردن مخاطب نمیشه بلکه باعث خسته شدن اون میشه و دیگه تمایلی به ادامه دادن مقاله نداره پس چه بهتر که خیلی صریح و واضح برید سر اصل مطلب و از شاخه و برگ دادن الکی و موضوعاتی که جالب و ضروری نیست جدا بپرهیزید. از توضیحات اضافه و نا مرتبط با موضوع مقاله هم اصلا استفاده نکنید و آن ها را هم حذف کنید.

با سوال اصلی که مقاله در مورد آن است پاراگراف دوم را شروع کنید:

یک سوال مرتبط با موضوع مقاله طرح کنید و در پاراگراف دوم مقدمه به آن پاسخ دهید و در ادامه به موضوع اصلی مقاله بپردازید. این نکته به شما در رسیدن به موضوع اصلی مقاله خیلی کمک میکنه. خوبه که این کار حتما در پاراگراف دوم انجام دهید و تمام موضوعات اضافی هم باید حذف شود. پس تا اینجا متوجه شدیم در پاراگراف اول موضوع اصلی مقاله را بیان میکنیم و در ادامه در پاراگراف دوم هم با طرح یک سوال به پاسخ آن در مقاله می پردازیم.

از عنوان خوب غافل نشوید!

مقدمه بشدت مهم و تاثیر گذار است. اما به این نکته توجه کنید که برای نوشته یک مقاله کامل، باید به همه جنبه های مقاله دقت کنید. یکی دیگر از مهم ترین نکات مقاله عنوان میباشد که حتما برایش زمان بزارید

همچنین مقاله: 8 نکته بمب راجب عنوان نویسی را از دست ندهید!

بازاریابی از طریق یک مقدمه ی جذاب:

بازاریابی یک استعداد و هنر خوبی است که میتوانید از طریق یک مقدمه ی خوب برای سایتتان آن را عملی کنید. شما باید در نوشتن یک مقدمه ی جذب کننده کاری کنید که کاربر تا انتهای مقاله را بخونه. البته این نکته را در نظر بگیرید که در مقدمه نباید نکات کلیدی مقاله را عنوان کرد. اما در بعضی از مقالات میتونید یک یا دو مورد از نکات مهم مقاله را به صورت گذرا بدون توضیحات کلی در مقدمه ذکر کرد.

به آخرین پاراگراف مقدمه هم دقت کنید:

خوب تا اینجا به نکات اول مقدمه اشاره کردیم حالا برای به پایان رسیدن مقدمه به نیز نکاتی وجود دارد. معمولاد در پاراگراف آخر مقدمه به بخش های مقاله به ترتیب اشاره میکنیم.

مثلا این پاراگراف را میتوان این گونه شروع کرد: در ابتدای با موضوع …… آشنا میشویم سپس در بخش …. به نکاتی در مورد …. میرسیم و بعد به بررسی موضوع …… میپردازیم ودر آخر به جمع بندی و …..

البته در پاراگراف آخر هم حتما به این موضوع توجه کنید از موضوعات نا مرتبط و کلیشه ای حتما بپرهیزید.

خب تا اینجا ی مقاله در مورد نکات نوشتن مقدمه ای جذب کننده صحبت کردیم حالا اگر این نکات را رعایت کردید و نمی دانستید که مقدمه ی نوشته شده  خوب است یا نه  باید چه کرد؟

آیا مقدمه ی مقاله ی من خوب است یا نه؟

یک بار مقدمه ی خود را بخوانید. مقدمه ی شما باید دارای دو نکته مهم تا جذب کننده باشد. نخست هدف و موضوع اصلی مقاله را روشن و بدون کلیشه رفتن واضح بیان کند و دومین نکته این است که نکات مهمی که مقاله ی ما  از سایر مقاله های مرتبط دارد را بیان کنیم. حالا این هنر شما را نشون میده که با یک مقدمه ی خوب در چند خط این دو نکته را به مخاطب اثبات کنید و او را تشویق به مطالعه ی ادامه ی مقاله کنید اگر این دو نکته را به مخاطب نتوانید درست اثبات کنید شما موفق نبوده اید.

خوب حالا به بررسی نکات کلی دیگری در مقدمه می پردازیم. درسته که مقدمه اولین قسمت از مقاله است اما میتوان آن را بعد از متن اصلی مقاله نوشت اگر هم ابتدا از نوشتن مقدمه شروع می کنید مشکلی نیست ما بعد از اتمام مقاله مقدمه را ویرایش کنید.

حتما اگر امکانش هست به آمار مرتبط با موضوع مقاله که از منبع مستندی است اشاره کنید. میتوانید از نقل و قول از کسانی استفاده کنید ولی حتما آن فرد را هم مختصر معرفی کنیدو یا میتوانید از ضرب المثل های مرتبط نیز استفاده کنید. تعداد پاراگراف های مقدمه باید متناسب با حجم کلی مقاله باشد برای مثال اگر مقاله ای 20 صفحه است میتوان 2 صفحه هم برای آن مقدمه نوشت. هر چه صفحات مقاله بیشتر باشد میتوان مقدمه را هم نیز بیشتر کرد. جزئیاتی که در متن اصلی مقاله نوشته شده است را هرگز در مقدمه به آن اشاره نکنید. از کلماتی که معنی مشخص ندارند استفاده نکنید. اگر از کلمات نا آشنا استفاده میکنید به معنی آن هم حتما اشاره کنید البته نه اینکه معنی آن را از دهخدا بنویسید. سعی کنید ساده ترین معنی و تعریف را بنویسید.

و در آخر

اگر تمام نکات گفته شده را رعایت کنید مطمئنن یک مقدمه ی جذاب برای شروع مقالتون میتوانید بنویسید. حتما به همه ی نکات گفته شده عمل کنید چون این نکات در کنار هم یک مقدمه ی عالی را در بر خواهند داشت.

امیدوارم با انجام دادن این نکات بتوانید یک مقدمه ی عالی بنویسید و این مقاله براتون مفید بوده باشه. مرسی که تا آخر این مقاله همراه من بودید.

مقالات پیشنهادی:

درآمد تولید محتوا نوشتن در سایت یا اینستاگرام؟ مسیر یادگیری طراحی سایت

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: 2e2bf6599e014303b6d484e00821d97a »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12107 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 6619 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :