citizenryco.ir logo ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ ...
ارز دیجیتال اتریوم چیست؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/what-is-ethereum-digital-currency/

ارز دیجیتال اتریوم با نام اختصاری( eth) 1 سیستم آزاد و عمومی بر پایه‌ی فناوری بلاکچین هست که دارای مرورگر،‌ زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مخصوص به خود هست.این ارز هیچ کنترل کننده‌ی واحد و مرکزی ندارد و هزاران سیستم کامپیوتری به صورت داوطلبانه در گوشه و کنار دنیا آن ‌را کنترل می‌کنند.این کاربران نود یا گره نام دارند و امنیت شبکه نیز به عهده‌ی آن‌ها هست.در این ارز خبری از ثبت داده‌ ها بر روی 1 سرور مرکزی و به صورت محرمانه نیست.تمامی اطلاعات موجود در شبکه به طور کامل میان نود‌ها توزیع شده هست و هر گره 1 کپی از تمامی داده‌های بلاکچین در اختیار دارد.به طور کلی، در پاسخ به این سوال که  ارز ( Ethereum ) چیست می‌توان گفت شبکه به طور کامل خود مختار هست و هیچ شخص، سازمان یا نهادی مدیریت و کنترل آن‌ را بر عهده ندارد.نحوه خرید ETH نیز پیچیدگی خاص ندارد و شما با افتتاح حساب در 1 صرافی امن می‌توانید این ارز را معامله کنید.

ویژگی و کاربرد ارز دیجیتال اتریوم

زندگی در 1 دنیای بدون واسطه و کاملا غیر متمرکز، این روزها رویای بسیار از آدم‌هاست.اتریوم، اولین جرقه برای تحقق این رویا بود.در این مقاله قصد داریم به بیان کاربردهایی که اتریوم در دنیای واقعی خواهد داشت بپردازیم.اتریوم به‌ عنوان دومین نسل از فناوری بلاک چین شناخته می‌گردد.نسل اول بلاک چین، «بیت کوین» هست.بیت کوین به عنوان 1 دارایی و از نظر امنیت فعلا رقیبی را برای خود نمی‌بیند، ولی این ارز دیجیتال در بعضی‌ از حوزه‌ها نمی‌تواند کاربرد چندانی داشته باشد و همین باعث شده تا شبکه‌ای مبتنی بر قراردادهای هوشمند، با عنوان اتریوم پا به میدان بگذارد.

به‌ وسیله بلاک چین اتریوم می‌توان کارهایی انجام داد که شاید بیت کوین و بلاک چین بیت کوین نتوانند از پس آنها بر بیایند.صد البته اتریوم هم مشکلاتی دارد و نمی‌توان تراکنش‌های نسبتا آهسته‌ی آن را نادیده گرفت، ولی این پلتفرم در حال توسعه هست و فعلا امیدهای بسیار زیادی درمورد آن وجود دارد.

اتریوم

مهم‌ترین حوزه‌هایی که اتریوم در آن کاربرد دارد عبارتند از:

بهبود خدمات بانکی و مالی

می‌توان گفت که استفاده‌های اتریوم در حوزه بانکی و مالی بی‌شمار هست.بخش‌هایی نظیر فعالیت‌های مرتبط با گرونامه‌ها، اوراق قرضه، قراردادها، پرداخت و امور بیمه‌ ای از جمله این استفاده‌‌هاست.

یکی دیگر از پرکاربردترین استفاده‌های اتریوم در دنیای واقعی را می‌توان، نرم‌افزارهای پرداخت‌ های مالی غیر متمرکز دانست.این قبیل پرداخت که از آن با عنوان مختصر «دیفای» (DeFi) یاد می‌گردد، شامل وام‌ها و قروضی هست که در بستر قراردادهای هوشمند و صرافی‌های غیرمتمرکز اجرا می‌شوند.

بازارهای پیش‌بینی

بازارهای پیش‌بینی به بازار هایی اطلاق می‌شوند که شما می‌توانید در آنها نتیجه 1 رخداد یا اتفاق خاص را پیش‌ بینی کنید.نتیجه 1 بازی فوتبال، نتیجه کارزار انتخاباتی، حدس قیمت اجناس، شانس ایجاد 1 جامعه در مریخ توسط «ایلان ماسک» و … ازجمله زمینه‌ هایی می باشند که از آنها با عنوان بازارهای پیش‌ بینی نام‌ برده می‌گردد.

در چنین روندهایی، می‌توان از توکن‌ ها و قراردادهای هوشمند اتریوم که نیاز به اعتماد سازی نیز ندارند، به‌ منظور اعطای پاداش به افرادی که در این بازار مشارکت کرده‌اند یا افرادی که به‌ عنوان برنده شناخته می‌شوند، استفاده کرد.

توکن سازی از دارایی‌ های واقعی

به عقیده بسیاری، بازار توکن‌ های اوراق بهادار می‌تواند به 1 فرصت چند تریلیون دلاری تبدیل گردد و اتریوم ثابت کرده پلتفرم مناسب برای اجرای این کار هست.به ‌طور خلاصه ، توکن های اوراق بهادار، نمایانگر دارایی‌ هایی نظیر سهام، املاک، فلزات گران‌ بها یا … می باشند.به‌ وسیله توکن سازی این دارایی‌ ها بر روی بلاک چین، صادرکنندگان می‌توانند به‌ راحتی و با سهولتی به‌ مراتب بیشتر نسبت به مراحل فیزیکی و کاغذ بازی‌ های موجود، اقدام به انتقال و کار با آنها کنند.

 مدیریت هویت‌ دیجیتال

در بخش مدیریت هویت‌های دیجیتال نیز می‌توان از قراردادهای هوشمند استفاده کرد و مشکلات پرهزینه سرقت هویت و انحصار داده‌های را از میان برد.به‌وسیله قراردادهای هوشمندی که توسط پروژه‌هایی نظیر uPort ارائه می‌شوند، می‌توان خدماتی مبتنی بر مدیریت هویت هوشمند را دریافت کرد که کاربر، خود مسئول اطلاعات هویتی خود هست.

تحلیل فاندامنتال

در سال ۲۰۱۷، سال شکوفایی ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم ۱۰,۰۰۰ درصد رشد داشت.بله درست هست یعنی ۱۰۱ برابر.یعنی ۱۰۰ دلار در ابتدای ۲۰۱۷، و برداشت ۱۰,۰۰۰ دلار در انتهای ۲۰۱۷.اتفاقی که شاید هر قرن یکبار رخ دهد.

اتریوم اولین رقیب واقعی بیت کوین و به همین صورت اولین پروژه‌ای هست که کاربردهای جدیدی از بلاک چین، به جز روشی برای پرداخت را مطرح کرد.

حتی در 1 بازه زمانی بحث اصلی کاربران فضای ارزهای دیجیتال این بود که اتریوم به زودی از بیت کوین عبور می‌کند و به صدر جدول ارزهای دیجیتال تکیه خواهد کرد و البته به این اتفاق نزدیک هم شد.

اتریوم

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

نوشته ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: دکتر فهیمه تهرانی راد »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128020 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 14313 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :