citizenryco.ir logo الگو کانال قیمت: مسیر یابی تا رسیدن به موففیت ...
الگو کانال قیمت: مسیر یابی تا رسیدن به موففیت
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://tejaratfx.com/channeling/

الگو کانال قیمت 1 الگوی نموداری قدرتمند هست که اغلب نادیده گرفته می‌گردد.کانال چندین شکل تحلیل تکنیکال را با هم ترکیب می‌کند تا به معامله‌گران نقاط احتمالی برای باز و بسته کردن پوزیشن ها را نشان دهد از کانال به همین صورت می توان برای کنترل ریسک نیز استفاده کرد.

اولین گام این هست که یاد بگیرید چگونه الگو کانال قیمت را شناسایی کنید.گام های بعدی عبارتند از اینکه: تعیین کنیم کجا و کی پوزیشن را بگیریم، سفارشات حد ضرر را کجا قرار دهیم و حد سود ها را کجا قرار دهیم ما در این مقاله از آموزش فارکس به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

سر فصل‌ها

کانال های معاملاتی را می توان بر روی نمودار ترسیم کرد تا اینگونه بتوانیم روند های صعودی و نزولی در 1 سهام، کالا، صندوق های ETF یا جفت ارزهای فارکسی را ببینیم. معامله گران به همین صورت از الگو کانال قیمت برای شناسایی نقاط مستعد خرید و فروش و نیز تعیین نقاط حد سود و نقاط حد ضرر استفاده می کنند. کانال های صعودی در طول روند های صعودی به سمت بالا و کانال های نزولی در طول روند های نزولی به سمت پایین شیب دارند. سایر اندیکاتور های تکنیکال، مثل اندیکاتور حجم، می توانند کیفیت سیگنال های تولید شده از سمت الگو کانال قیمت را ارتقا دهند. مدت زمانی که کانال ادامه داشته هست به تعیین قدرت روند کمک می کند.

خصوصیات الگو کانال قیمت

در زمینه تحلیل تکنیکال، 1 الگو کانال قیمت زمانی رخ می دهد که قیمت 1 دارایی بین دو خط روند موازی حرکت کند.خط روند بالایی، سقف های قیمت را به هم وصل می کند، در حالی که خط روند پایینی، کف های قیمت را به هم متصل می کند.کانال می تواند بر روی نمودار به سمت بالا یا پایین شیب داشته باشد یا اصلا شیب نداشته باشد و ساید باشد.

اگر قیمت از کانال معاملاتی به سمت بالا خارج گردد، این حرکت می تواند نشان دهنده افزایش بیشتر قیمت باشد.به عنوان مثال، نمودار زیر 1 کانال و شکست آن را روی سهام Hyatt Hotels Corporation (H) نشان می دهد.از طرف دیگر، اگر قیمت از کف الگو کانال قیمت به زیر آن بشکند، این کاهش نشان می دهد که فروش های بیشتری در راه هست.

الگو کانال قیمتالگو کانال قیمتالگو کانال قیمت

تکنیک کانال معاملاتی معمولا بر روی سهامی که تلاطم قیمتی شدیدی ندارند بهتر جواب می دهد، که می تواند در تعیین میزان سود احتمالی حاصل از 1 معامله مهم باشد.

به عنوان مثال، اگر نوسان قیمت کم باشد، الگو کانال قیمت بسیار بزرگ نخواهد بود، که به معنای پتانسیل سود کمتر هست.کانال های بزرگتر معمولاً با تلاطم بیشتر همراه می باشند، به این معنی که پتانسیل سود بالاتر هست.

این مقاله برای شما مفید است:   برگشت قیمت چیست؟ استراتژی معاملاتی بازگشت قیمت

انواع الگو کانال قیمت

یک الگو کانال قیمت حداقل از چهار نقطه تماس تشکیل شده هست زیرا حداقل به دو نقطه در کف نیاز داریم تا یکدیگر را به هم وصل کنیم و حداقل به دو نقطه سقف نیاز داریم تا آنها را به هم وصل کنیم.به طور کلی، سه نوع کانال وجود دارد:

کانال هایی که به سمت بالا زاویه دارند وکانال های صعودی نامیده می شوند. کانال هایی که به سمت پایین زاویه دارند که کانال های نزولی می باشند.کانال‌های صعودی و نزولی را کانال‌های روند نیز می‌نامند، زیرا قیمت علنا در 1 جهت حرکت می‌کند. کانال هایی که در آنها خطوط روند افقی می باشند، کانال افقی، رنج معاملاتی یا مستطیل نامیده می شوند. الگو کانال قیمتالگو کانال قیمتالگو کانال قیمت

پوزیشن خرید یا پوزیشن فروش در الگو کانال قیمت

کانال ها گاهی اوقات می توانند نقاط خرید و فروش ارائه دهند و قوانین مختلفی برای باز کردن پوزیشن های خرید و فروش وجود دارد:

هنگامی که قیمت به سقف کانال رسید، پوزیشن خرید موجود خود را بفروشید و/یا 1 پوزیشن فروش بگیرید. وقتی قیمت در وسط کانال است، اگر معامله باز ندارید کاری انجام ندهید یا پوزیشن های فعلی خود را نگه دارید. وقتی قیمت به کف کانال رسید، پوزیشن فروش موجود خود را ببندید و/یا پوزیشن خرید بگیرید.

دو استثنا برای این قوانین وجود دارد:

اگر قیمت سقف یا کف کانال را شکست، کانال، دیگر اعتبار خود را از دست داده هست.تا زمانی که کانال جدیدی شکل نگرفته است، دیگر پوزیشنی نگیرید. اگر قیمت برای 1 بازه زمانی ممتد بین کانال‌ ها هدایت گردد، ممکن هست 1 کانال باریک‌ تر تشکیل گردد.در چنین شرایطی، نزدیک نقاط انتهایی کانال باریک تر می توانید پوزیشن بگیرید.

در طول 1 کانال صعودی، نزدیک به کف کانال خرید بگیرید و نزدیک به سقف کانال پوزیشن را ببندید.مراقب فروش گرفتن باشید زیرا روند افزایشی هست.به عنوان مثال، به کانال صعودی زیر در سهام NVIDIA Corporation (NVDA) دقت کنید.

کانال صعودی NVDAکانال صعودی NVDAکانال صعودی NVDA

در طول 1 کانال نزولی، در نزدیکی سقف کانال فروش بگیرید و نزدیک به کف کانال پوزیشن را ببندید.مراقب خرید گرفتن در 1 کانال نزولی باشید زیرا روند کاهشی هست.

از سایر شکل های تحلیل تکنیکال گاها برای افزایش دقت سیگنال های صادر شده از کانال و تأیید قدرت کلی روند استفاده می گردد.برخی از ابزارهای دیگر برای استفاده در معاملات کانال عبارتند از:

عدد اندیکاتور MACD اغلب در طول کانال های افقی نزدیک به صفر خواهد بود.اگر قیمت در کف کانال بود و خط MACD دارد از روی خط سیگنال عبور می کند چنین شرایطی نیز می تواند بالقوه فرصتی برای خرید گرفتن باشد و اگر خط مکدی خط سیگنال را قطع کرد و قیمت نزدیک سقف کانال بود می تواند فرصتی بلقوه برای فروش گرفتن باشد.

این مقاله برای شما مفید است:   سیستم‌های پولی ❤️ نگاهی به تحولات سیستم‌های پولی ❤️

تقاطع خطوط در اندیکاتور استوکستیک نیز زمانی که قیمت در کف کانال هست ممکن هست 1 فرصت خرید و زمانی که قیمت در سقف کانال هست 1 فرصت فروش را نشان دهد.

حجم نیز می تواند در کانال های معاملاتی به ما کمک کند.حجم معاملات اغلب در کانال ها کمتر است، به خصوص در وسط کانال.شکست ها اغلب با حجم زیاد همراه می باشند.اگر حجم در هنگام شکست کانال بالا نرود، احتمال بیشتری وجود دارد که کانال همچنان ادامه یابد.

تعیین سطوح حد ضرر و حد سود

کانال ‌ها می‌توانند قابلیت ‌های مدیریت سرمایه را در قالب سطوح حد ضرر و حد سود ارائه دهند.در زیر قوانین پایه برای تعیین این نقاط وجود دارد: اگر در کف کانال خرید گرفته اید، حد سود و نقطه خروج خود را در سقف کانال بگذراید، ولی 1 سفارش حد ضرر را نیز کمی پایین تر از کف کانال بگذارید، تا برای نوسانات در حد معمول فضا بگذارید.

اگر در سقف کانال پوزیشن فروش گرفته اید، حد سود و نقطه خروج خود را در کف کانال بگذارید.به همین صورت، 1 سفارش حد ضرر نیز کمی بالاتر از سقف کانال تنظیم کنید، تا فضایی برای نوسانات معمول گذاشته باشید.در زیر 1 کانال نزولی در سهام BCE Inc.(BCE) به همراه نقاط حد ضرر و نقاط خروج احتمالی نشان داده شده هست.

حدسود و حدضرر با الگو کانال قیمتحدسود و حدضرر با الگو کانال قیمتحدسود و حدضرر با الگو کانال قیمت

اعتبار معاملات کانال

کانال ها توانایی تعیین احتمال موفقیت 1 معامله را نیز دارند.این کار از طریق فرایندی به نام پروسه تایید انجام می گردد.تأیید ها نشان دهنده تعداد دفعاتی هست که قیمت در برخورد با سقف یا در برخورد با کف کانال برگشته هست.سطوح تأیید مهم که باید آنها به خاطر سپرد عبارتند از:

1-2: کانال ضعیف (غیرقابل معامله) 3-4: کانال کافی (قابل معامله) 5-6: کانال قوی (قابل اعتماد) 6+: کانال بسیار قوی (بسیار معتبر)

پیش بینی طول مدت معامله

مدت زمانی که 1 معامله نیاز دارد تا از نقطه خرید به نقطه فروش برسد را نیز می توان با استفاده از کانال ها محاسبه کرد.این کار با ثبت مدت زمانی که برای انجام معاملات در گذشته صرف شده و سپس میانگین گیری آن انجام می گردد.

این برآورد یا پیش بینی مبتنی بر این فرض هست که نوسانات قیمت از نظر زمان و قیمت تقریباً برابر هست.با این حال، این فقط 1 تخمین هست و ممکن هست همیشه دقیق نباشد.

نکته مهم: کانال های معاملاتی بسته به تایم فریم انتخاب شده می توانند متفاوت باشند.برای مثال، 1 کانال در نمودار هفتگی ممکن هست در نمودار روزانه کانال قابل مشاهده ای نباشد.

این مقاله برای شما مفید است:   معاملات روزانه را از کجا شروع کنیم؟ بیشتر بخوانید: بروکرهای مورد تایید تجارت فارکس بروکر امارکتسبروکر امارکتس بروکر امارکتس معرفی بروکر سایت بروکر بروکر جاست فارکسبروکر جاست فارکس بروکر جاست فارکس معرفی بروکر سایت بروکر بروکر کپیتال اکستندبروکر کپیتال اکستند بروکر کپیتال اکستند معرفی بروکر سایت بروکر

برای عضویت در کانال تلگرام ما روی آیکن تلگرام کلیک کنید

با عضویت در کانال تلگرام ما قادر خواهید بود تا همواره از آخرین بروزرسانی ها و مطالب تجارت فارکس مطلع باشید

سخن پایانی

هنگامی که قیمت بین خطوط روند حرکت می کند، کانال ها راهی برای خرید و فروش نشان می دهند.با “چارچوب بندی” نوسان قیمت با دو خط موازی، سیگنال های خرید و فروش، و سطوح حد ضرر و حد سود را می توان تخمین زد.

مدت زمانی که کانال دوام داشته هست به تعیین قدرت الگو کانال قیمت کمک می کند.مدت زمانی که معمولاً طول می کشد که 1 قیمت از سقف به کف (یا از کف به سقف) برسد، تخمینی از مدت زمان احتمالی معامله را ارائه می دهد.

منبع این مقاله: اینوست پدیا

5/5 - (1 امتیاز)
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: علی تصدیقی فر »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127687 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 6480 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :