citizenryco.ir logo بانس ریت چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟ ...
بانس ریت چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/digital-marketing-13/

مفهوم نرخ بانس در بازاریابی و فروش

بانس ریت چیست – اصطلاح نرخ پرش یا نرخ بانس سال‌ها قبل از رواج وب و اینترنت و تکنولوژی دیجیتال استفاده می‌شده هست.خود واژه‌ی Bounce به معنای برخورد با مانع و بازگشت سریع هست (درست مثل توپ پینگ پونگ که به مانع می‌خورد و بازمی‌گردد).برای فروشنده‌ای که در مغازه کار می‌کند، وقتی 1 مشتری از در وارد می‌گردد، کمی ویترین و کالاها را نگاه می‌کند و بدون هرگونه تعاملی با فروشنده از مغازه خارج می‌گردد، عملاً Bounce اتفاق افتاده هست.انگار که مشتری پس از ورود با 1 دیوار برخورد کرده و دوباره بیرون رفته هست.مشتری وارد مغازه می‌گردد، نگاهی به قفسۀ کالاها می‌اندازد و بدون خرید یا پرسیدن سوالی از مغازه بیرون می‌رود.این مشتری پرید! فروشگاهی که مشتری‌های زیادی را اینطور از دست می‌دهد حتماً 1 جای کارش مشکل دارد.

در دنیای اینترنت هم این اتفاق مشابه می‌افتد.وب ‌سایتی که نرخ پرش بالایی دارد یعنی مشتری‌پران هست.وبسایت مشتری‌پران هرچقدر هم برای تبلیغات و جذب کاربر هزینه کند بازهم بخش بزرگی از مشتریانش را از دست می‌دهد.ولی بانس ریت به قدری که عموم مردم فکر میکنند در سئو تاثیر گذار نیست.صحت این ادعا چطور به اثبات می رسد؟ نرخ پرش یکی از آمارهایی هست که توسط ابزار Google Analytics ارائه می گردد.در اندازه‌گیری آمارهای این ابزار تنها معیار، ورود کاربران از موتورهای جستجو نیست؛ بلکه افرادی که به هر طریق به سایت وارد شوند در معیار اندازه گیری نرخ پرش تاثیر می گذارند.بنابراین این عدد نمی تواند معیار مناسبی برای اندازه گیری رضایت مخاطب از محتوای صفحه، با توجه به کلمات کلیدی معینی باشد.

علاوه بر این کارمندان گوگل بارها در این مورد اظهارنظر کرده اند:

البته بانس ریت در سئو بی تاثیر هم نیست.نرخ پرش به عنوان یکی از فاکتورهایی که به صورت غیر مستقیم بر سئو تاثیر دارد باید مورد توجه قرار بگیرد و نادیده گرفتن به معنی از دست دادن بخش مهمی از بازدیدکنندگان سایت خواهد بود.در قسمت بعد تاثیر این فاکتور را به طور دقیق برای شما بازگو میکنیم.بیشتر باورهای نادرستِ سئو از دل مقالات غیرتخصصی و اظهارنظرهای بدون پشتوانه بیرون کشیده میشوند.

Bounce rate در سایت الکسا (Alexa)

معنی Bounce rate از نگاه الکسا فرقی با معنایی که در پاراگراف اول کردیم ندارد.از نگاه الکسا هم اگر کاربری بعد از ورود به 1 سایت فقط 1 صفحه را مشاهده کند و بعد از آن خارج گردد 1 بانس ریت (Bounce rate) رخ می‌دهد.ولی سوال مهم اینجا هست که سایت الکسا (Alexa.com) چطور متوجه این رفتار کاربر (خروج کاربر از صفحه) می‌گردد؟طبق گفته الکسا به کمک 1 سری پارتنرها و همینطور تولبار الکسا و روش‌های دیگر که به آن اشاره نکرده بانس ریت را محاسبه می‌کند.از نگاه بنده میزان Bounce rate که الکسا نشان می‌دهد به شدت تخمینی بوده و با درصد خطای بالا است، به این دلیل که ترافیک از سمت گوشی هر روز بیشتر می‌گردد و سایت Alexa امکان تشخیص این ترافیک عظیم را ندارد.

نرخ فرار کم برای 1 کلمه کلیدی یعنی این کلمه را باید با دیگر کلمه های خود مقایسه کنید، محتوا، محتوا و محتوا مهم ترین عامل محسوب می گردد.حتما محتوای مطالب شما کافی یا مناسب نبوده اند که کاربران آنها را ترک کرده اند.این کلمات را باید با کلماتی مقایسه کنید که اصلا بازدیدی کسب نکرده اند.به این ترتیب شما متوجه می شوید که کار ساده ای دارید.

برگه هایی که نرخ فرار بالا و بازدید بالا دارند را شناسایی کنید. برای محتوایی که بازدیدی کسب نکرده اند از روی محتوای پر بازدید، 1 الگو برداری کرده و محتوای جدید تولید کنید اکنون محتوای پر بازدید با نرخ بانس ریت بالا را تغییر دهید تا تاثیر آن را در نرخ بانس ریت ببینید حال شما به 1 چیز جدیدی دست یافته اید، اینکه چه چیزی باعث می گردد بانس ریت کاهش پیدا کند، اکنون آن را برای محتوای جدید خود به کار ببرید. این کارها را تکرار کنید، این چرخه باعث می گردد شما بهترین استفاده از آمار بانس ریت را داشته باشید.

بانس ریت چیست؟

تاثیر طراحی سایت در رفتار کاربران

پس از اتصال به گوگل آنالیتیکس کل برگه های وبسایت شما توسط این آنالیزگر پایش میگردد.

اگر تاکنون نرخ بالای فرار را تجربه می‌کنید به این موراد رسیدگی کنید:

دستی به طراحی وبسایت خود بکشید (یا برگه های فرود) این برگه ها را با قوانین جستجو بهینه سازی و سئو کنید از کلمات کلیدی در بهینه سازی و تبلیغات برای کلیک بیشتر میتوانید استفاده کنید به همین صورت میتوانید روی کلمات کلیدی برای محتوای بهتر تمرکز کنید. تجربه کاربر در وبسایت را بهبود ببخشید، بهتر هست کل وبسایت را در اختیار کاربر قرار دهید تا به راحتی بتواند محتوا را مطالعه کند

بانس ریت چیست

کاهش نرخ پرش و باز شدن لینک‌های خروجی در تب جدید

می‌توان گفت برای کسانی که قصد دارن وب‌سایتی را برای کسب و کار خود راه اندازی کنند، مهم‌ترین عامل موفقیت توجه به کاربران هست.در نهایت رضایت کاربران هست که موفقیت یا عدم موفقیت 1 وب‌سایت را تعیین می‌کند.در همین زمینه گاهی توجه به نکات کوچک و ظاهراً کم اهمیت می‌تواند تأثیر زیادی در بالا بردن رضایت مشتریان داشته باشد.در اینجا به نکته‌ای می‌پردازیم که در صورت رعایت کردن آن می‌توانید نرخ پرش وب‌سایت خود را کاهش دهید.در زمانی که شما کاربران را مجبور می‌کنید که 1 لینک خارجی را در تب مشابه باز کنند، برای آن‌ها خستگی ناشی از زدن دکمه‌ی بازگشت به عقب را به وجود می‌آورید.معنی این جمله بدین شرح هست که در مواقعی که کاربران بر روی 1 لینک خارجی کلیک می‌کنند،

آن‌ها مجبور می‌شوند برای بازگشت به سایت شما بر روی دکمه‌ی بازگشت به عقب مرورگر کلیک کنند.در این مواقع میزان بازدید از صفحات pageview شما کاهش خواهد یافت.حال فرض کنید کاربری بخواهد بر روی چهار لینک خروجی در وب‌سایت شما کلیک کند، در ادامه ایشان مجبور هست برای بازگشت به وب‌سایت شما چهار بار روی دکمه بازگشت کلیک کند.این کار برای ایشان کسل‌کننده می‌باشد و زمان ایشان را نیز هدر خواهد داد.در چنین حالتی باید انتظار افزایش نرخ پرش و نرخ خروج را داشته باشیم.اگر می خواهید تاثیرات هوش مصنوعی بر کسب و کارتان را بذانید بروی لینک آبی کلیک کنید.

بانس ریت چیست؟

۱۰ روش برای کاهش نرخ بانس ریت سایت

تجربه کاربری راحت و کاربرپسند. بهینه سازی محل Call To Action. افزایش سرعت ,وب سایت. به کارگیری تست A/B. استفاده از ویدئو. استفاده از عکس ها با کیفیت بالا. پاسخ دادن به نظرات وب سایت. داشتن 1 استراتژی محتوای قدرتمند. تولید محتوا با کیفیت و منحصر به فرد. آنالیز رفتار کاربران توسط User Flow.

بانس ریت (bounce rate) یا نرخ پرش به معنای این هست که از بین تمام کاربرانی که وارد سایت شما شده‌اند، چه تعداد آنها با مشاهده اولین صفحه یا بدون تعامل و انجام دادن کار خاصی، سایت را ترک کرده‌اند.با اینکه بانس ریت اهمیت زیادی دارد، ولی به آن اندازه که گفته می‌گردد به صورت مستقیم روی سئو سایت موثر نیست. گرچه به هیچ عنوان نباید اجازه دهید کاربر بدون دسترسی به محتوا یا محصول موردنظر خود فورا سایت را ترک کند، ولی بد نیست بدانید بانس ریت به عوامل زیادی وابسته هست.مواردی چون کندی سایت، محتوای غیرجذاب و غیرکاربردی، مشکلات فنی، مشکلات رابط کاربری و تجربه کاربری و… در افزایش بانس ریت تاثیر دارند.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

نوشته بانس ریت چیست؟ چه تاثیری بر سئو دارد؟ اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: وحید ثنایی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127853 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 7402 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :