citizenryco.ir logo بهترین تکنیک‌های بازاریابی اپلیکیشن در سال 2020 ...
بهترین تکنیک‌های بازاریابی اپلیکیشن در سال 2020
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://bashgahapp.com/application-marketing-techniques/

حالا این همه زحمت کشیدید و اپلیکیشن خود را به هر ضرب و زوری که شده ساخته‌اید؛ برای بازاریابی اپلیکیشن چه برنامه‌هایی دارید؟ این بخش جزو مهم‌ترین بخش‌های ساخت اپلیکیشن است.

اگر هیچ ایده‌ای در این مورد ندارید اصلاً نگران نباشید. در این مطلب در مورد تکنیک‌های بازاریابی اپلیکیشن صحبت می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا با راهکارهای کلیدی افزایش نصب اپلیکیشن، بتوانید به موفقیت خوبی برسید.

روش‌های بازاریابی اپلیکیشن، به زبان ساده!

خوشبختانه برای معرفی اپلیکیشن‌تان راه‌های زیادی وجود دارد. در ادامه در مورد این راه‌ها صحبت می‌کنیم.

بهینه سازی اپلیکیشن برای اپ استور (ASO)

زمانی که شما صفحۀ مربوط به اپلیکیشن‌تان را در اپ استور بهینه‌سازی می‌کنید، یعنی توضیحات آن را درست می‌کنید، به آن بهینه سازی اپ استور می‌گویند. این کار بر عهدۀ کارشناس تولیدمحتوا است. محتواکار با استفاده از یکسری کلمات کلیدی، سعی می‌کند توضیحات مربوط به اپلیکیشن‌تان را وارد کند تا کاربران با جستجو بتوانند اپلیکیشن شما را پیدا کنند.

در واقع این توضیحات به‌گونه‌ای نوشته می‌شوند که بتوان هدف اپلیکیشن و قابلیت‌های مختلف آن را با استفاده از آن توضیحات متوجه شوند و در آخر اپلیکیشن‌تان را دانلود کنند.

اگر بهینه‌سازی اپلیکیشن شما به‌خوبی انجام شود و تاثیرگذار باشد، جایگاه اپلیکیشن شما را در صفحۀ نتایج بهبود می‌بخشد و افراد بیشتری می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

حتما بخوانید: بهینه سازی اپلیکیشن یا ASO برای اپ استورها

روش‌های بازاریابی اپلیکیشن

 

به‌کارگیری برنامه‌های ریفررال مارکتینگ (Referral Marketing)

یکی از ساده‌ترین رایج‌ترین راه‌های جلب مشتری جدید و حفظ مشتری فعلی، به‌کارگیری بعضی از برنامه‌های ریفررال است. مثلاً اپلیکیشن ایرانسل من را دیده‌اید؟ به هر فردی که برای یکی دیگر از دوستان ایرانسلی‌اش لینک دعوت به اپلیکیشن ایرانسل من بفرستد، 1 گیگ اینترنت می‌دهد.

با این روش، هم مشتری فعلی‌تان تشویق می‌شود و هم یک مشتری جدید جذب می‌کنید. کاری که شما یا تیم بازاریابی اپلیکیشن‌تان باید انجام دهد این است که در مشتری‌تان یک حس خوب ایجاد کنید. وقتی که این حس در او ایجاد شود، ترجیح می‌دهد آن را به یک نفر دیگر هم انتقال دهد.

دانلود اپلیکیشن در ازای دریافت اعتبار (Cost per Install)

روش دانلود اپلیکیشن در ازای دریافت اعتبار یا هزینه (CPI) هم می‌تواند خوب باشد و هم بد. درواقع تاثیر این روش کوتاه مدت است. وقتی که یکسری امتیازات یا اعتبارهای درون برنامه‌ای به ازای دانلود به افراد اختصاص دهید، آن‌ها هم تشویق می‌شوند تا اپلیکیشن را دانلود کنند.

یک سوالی پیش می‌آید: برای شما هم دانلود چنین اپلیکیشنی پیش آمده است؟ چه مدت زمانی این برنامه در گوشی‌تان نصب بوده و از آن استفاده کردید؟ احتمالاً کم. خیلی از افراد دیگر هم همینطورند. مشکل این روش بازاریابی اپلیکیشن این است که افراد زیادی برای مدت کمی و فقط برای استفاده از اعتبار درون برنامه آن را دانلود می‌کنند ولی از آن استفاده‌ای نمی‌کنند و بعد از مدتی نصب آن را پاک می‌کنند.

کمپین یونیورسال گوگل

گوگل کمپینی را با نام یونیورسال که به نام اپ کمپین هم شناخته می‌شود، به افراد معرفی کرده است. تبلیغ اپلیکیشن شما با این کمپین گوگل در شبکه‌های دیسپلی (Display)، یوتیوب، موتور جستجوی گوگل و در نهایت در گوگل پلی نشان داده می‌شود. با این روش بازاریابی اپلیکیشن، هر فردی که یک اپلیکیشن مشابه با اپلیکیشن شما را دانلود کرده باشد به دانلود اپلیکیشن شما هم توصیه می‌شود.

هزینۀ استفاده از کمپین یونیورسال گوگل به ازای هر نصب کاربران شما تعیین می‌شود و هزینۀ پایه را خود و رقیبتان انتخاب می‌کنید. این کار هم با برگزاری یک مزایده انجام می‌شود.

اپلیکیشن برتر استور شوید

این روش تبلیغاتی اپلیکیشن، یک مدیر بازاریابی سخت کوش و خلاق می‌خواهد. چون باید با هر تغییر در الگوریتم گوگل و به‌روزرسانی‌های مختلف آن، اپلیکیشن را آپدیت کنند. البته به‌غیر از این راه دیگری هم هست؛ باید به سمت ساخت اپلیکیشن‌های فصلی با موضوع خاص بروید.

این‌ها را گفتیم تا به شما بگوییم که این روش می‌تواند یکی از بهترین راه‌های تبلیغات اپلیکیشن باشد، ولی زحمت بسیار دارد. باید به‌خاطر بسپارید که هربار تجربۀ کاربری اپلیکیشن‌تان را بهتر از قبل کنید و کیفیت استفاده از اپلیکیشن‌تان را بهبود بخشید.

بازاریابی اپلیکیشن با همکاری در فروش

مدل همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) کمی ریسک‌پذیر است. اگر تیم بازاریابی‌تان یک استراتژی بازاریابی قوی بچیند، می‌تواند از دل مدل همکاری در فروش، نتایج خوبی بیرون بکشد.

البته در کل نمی‌توان این روش بازاریابی اپلیکیشن را شیوۀ موثری دانست. دو برنامۀ Google’s Display Network و  Apple’s Affiliate Program این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا از طریق یک بنر تبلیغی، اپلیکیشن خود را تبلیغ کنید. هر کاربری که روی تبلیغ اپلیکیشن شما کلیک کند، اعتباری هدیه می‌گیرد.

در این روش کاربرانی با اپلیکیشن شما آشنا می‌شوند که علایق مشترکی با اپلیکیشن شما دارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

سلبریتی‌های اینستاگرامی یا بقیۀ شبکه‌های اجتماعی را دیده‌اید؟ این افراد به اینفلوئنسر معروف‌اند. افرادی هستند که چندین هزار یا حتی میلیون‌ها نفر از افراد با علایق مشابه با خودشان را دارند. حالا تصور کنید که با یک اینفلوئنسری که زمینۀ فعالیتش با اپلیکیشن شما مشترک است قرار تبلیغ اپلیکیشن‌تان را بچینید. چه اتفاقی می‌افتد؟

خیلی از افرادی که نیازهای مشترکی دارند، با اپلیکیشنی که شما ساختید آشنا می‌شوند. تنها کاری که باید بکنید این است که یک اینفلوئنسر مناسب را برای این کار انتخاب کنید.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

دیگر کم‌تر کسی را می‌توان پیدا کرد که حداقل در یک شبکۀ اجتماعی حساب کاربری نداشته باشد. اغلب افراد در اینستاگرام، توییتر و یوتیوب و غیره عضو هستند و مرتب محتواهایی که در آن پست می‌شود را چک می‌کنند.

کاری که شما باید انجام دهید این است که به کاربران احتمالی خود نشان دهید که چرا به اپلیکیشن شما نیاز دارند؟ در ادامه باید در راستای چگونگی و چیستی کارتان تولید محتوا کنید. قالب تولید محتوای هر پلتفرم هم با دیگری متفاوت است.

این روش بازاریابی یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی اپلیکیشن است.

جمع‌بندی

حوزۀ تبلیغات اپلیکیشن یکی از بزرگترین و گسترده‌ترین بخش‌های راه‌اندازی و ساخت اپلیکیشن است. برای بازاریابی اپلیکیشن‌تان، راه‌های زیادی وجود دارد. کدامیک از نظر شما بهتر است؟

برخی از این روش‌ها موثرند و برخی دیگر خیر؛ برای انتخاب بین این روش‌ها باید خودتان به‌درستی از بین بهترین تکنیک‌های بازاریابی اپلیکیشن تصمیم بگیرید.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: a049e4d162c224419e659b131893c622 »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12119 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 13859 2 سال پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :