citizenryco.ir logo تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۲۴ آذر ۱۴۰۱) ...
تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۲۴ آذر ۱۴۰۱)
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://pooleno.ir/blog/btc-daily-analysis/

بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال که از فناوری بلاک چین برای انجام و تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند، فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ شروع کرد. از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰ هزار رمز ارز دیگر به این جریان پیوسته‌اند که همه آن‌ها در کنار یک دیگر بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. بیت کوین یک ارز بسیار جذاب برای سرمایه گذاری است، در نتیجه تحلیل آن می‌تواند به شما در افزایش درآمد از خرید بیت کوین کمک کند.

تحلیل ویدیویی بیت کوین امروز (۲۴ آذر ۱۴۰۱)

تحلیل بیت کوین ۲۲ آذر ۱۴۰۱

بیت کوین امروز در محدوده ۱۷,۱۱۱ دلار در بازار معامله می‌شود. در تحلیل امروز این ارز دیجیتال چارت روزانه بیت کوین را بررسی می‌کنیم، اما ابتدا نگاهی به دامیننس و شاخص ترس و طمع داشته باشیم.

امروز بیت کوین حدود ۳۹.۲ درصد دامیننس بازار را در دست خود دارد. این در حالی است که ارزش کل بازار به ۸۴۰ میلیارد دلار رسیده و شاخص ترس و طمع روی عدد ۲۷ قرار گرفته است.

تحلیل چارت BTC

همانطور که در نمودار بیت کوین مشاهده می‌کنیم این ارز دیجیتال در حال تکمیل پول بک به ناحیه استاتیکی از دست رفته است و به نظر می‌رسد بعد از اتمام این پول بک شاهد شروع یک روند نزولی دیگر باشیم.

چشم انداز کلی فعلا نزولی به نظر می‌رسد، اما در صورتی که بیت کوین بتواند این محدوده را به سمت بالا بشکند، می توانیم به رشد دوباره BTC امیدوار باشیم.

به نظر شما بیت کوین در روزهای پیش رو چه سرنوشتی خواهد داشت؟ تحلیل‌های خود را با ما در کامنت‌ها در میان بگذارید.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۹ آ‌ذر ۱۴۰۱

در تحلیل امروز بیت کوین قصد داریم نگاهی به تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین داشته باشیم و به پیش بینی روند این رمز ارز در کوتاه مدت بپردازیم. پس با پول نو همراه باشید.

اگر نگاهی به نمودار بیت کوین داشته باشیم، متوجه می‌شویم که این ارز دیجیتال درون یک کانال صعودی ۴ ساعته معامله می‌شود و فعلا قیمت در حال نزدیک شدن به کف کانال است.

تحلیل بیت کوین

در صورتی که شاهد کندل‌های ۴ ساعته نزولی بیشتری باشیم، ابتدا قیمت به کف کانال خواهد رسید و در صورتی که بار دیگر توسط خریداران در این ناحیه حمایت نشود احتمال از دست رفتن آن وجود خواهد داشت.

در این صورت در کوتاه مدت بیت کوین ممکن است حمایت‌های پایین‌تر را نیز ببیند. در صورت از دست رفتن این کانال، اولین هدف قیمتی بیت کوین در حوالی ۱۶,۵۰۰ دلار و سپس ۱۶,۱۰۰ دلار خواهد بود.

البته در صورتی که موج صعودی مینوری فعلی ادامه داشته باشد،‌ احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به میانه کانال و سپس سقف آن وجود خواهد داشت. در این صورت اهداف قیمتی BTC در کوتاه مدت به ترتیب در حوالی ۱۷,۵۰۰ و سپس ۱۸ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۱۷ آذر ۱۴۰۱

در این قسمت از مجموعه تحلیل‌های ویدیویی بیت کوین، به بررسی تاریم فریم روزانه و ۴ ساعته این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۶ آذر ۱۴۰۱

بیت کوین در روزهای گذشته رشدی محدود را تجربه کرد که باعث خوشحالی بسیاری از معامله‌گران نیز شد. اما فعلا بار دیگر ریزش‌های خود را از سر گرفته است. سرنوشت بیت کوین نهایتا چگونه خواهد بود؟ در این تحلیل با همراه باشید.

واگرایی بیت کوین

همانطور که می‌توان در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین مشاهده کرد، این ارز دیجیتال یک واگرایی مثبت داشته که در حال حاضر باطل شده است. هنگامی که خط سیگنال MACD، خط روند این اندیکاتور را به سمت پایین شکسته، واگرایی (RD) نیز باطل شده است.

باطل شدن واگرایی نشانه‌ای از ادامه روند نزولی خواهد بود. عموما بعد از ابطال RD روند نزولی با ممنتوم بیشتری ادامه پیدا می‌کند. در نتیجه به نظر می‌رسد چشم انداز بیت کوین در کوتاه مدت همچنان نزولی است.

البته در صورتی که شاهد شکسته شدن مقاومت استاتیک مشخص شده در تصویر باشیم، احتمالا قیمت بیت کوین نیز بتواند بار دیگر رشد محدودی را تا مقاومت‌های بعدی تجربه کند.


تحلیل بیت کوین ۱۲ آذر ۱۴۰۱

در حال حاضر قیمت بیت کوین به محدوده ۱۶,۹۳۵ دلار رسیده است. دلیل این ریزش قیمت جزئی را می‌توان سیو سود معامله‌گران کوتاه مدت بیت کوین دانست. اما آیا شاهد رشد دوباره بیت کوین خواهیم بود؟ در این تحلیل با ما همراه باشید.

در حال حاضر دامیننس بیت کوین در حدود ۳۸.۱ درصد از کل بازار رمز ارزها را در دست داشته و شاخص ترس و طمع نیز روی عدد ۲۷ قرار گرفته است که محدوده ترس شدید است.

در چارت بیت کوین می‌توانیم یک کانال بسیار قدیمی پیدا کنیم. همانطور که در نمودار قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال با شکستن کف چندین کانال به کف کانال فعلی رسیده که یک حمایت مهم برای این ارز دیجیتال است.

دلیل رشد اخیر بیت کوین را هم به نوعی می‌توان برخورد آن با این ناحیه حمایتی دانست. البته قیمت BTC به زیر کانال نیز نفوذ کرده، اما بار دیگر حمایت شده است. بنابراین به طور کلی دو سناریو برای آینده این ارز دیجیتال قابل ترسیم است.

در صورتی که ریزش بیت کوین تشدید شده و کف کانال فعلی از دست برود، می‌توانیم شاهد ریزش بیشتر قیمت BTC باشیم. البته در صورتی که خریداران از ناحیه فعلی حمایت کرده و باعث شوند قیمت از کف کانال فاصله بگیرد، می‌توانیم امیدوار باشیم که بیت کوین در بلند مدت بار دیگر سقف کانال را مشاهده کند.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۱۰ آذر ۱۴۰۱

در تحلیل امروز بیت کوین اخبار فاندامنتالی اخیری که قیمت این رمز ارز را تحت تاثیر قرار داده است مورد بررسی قرار داده و نگاهی هم به چارت تکنیکالی آن خواهیم انداخت.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته امروز (۸ آذر ۱۴۰۱)

در حال حاضر قیمت بیت کوین به محدوده ۱۶,۴۷۹ دلار رسیده است و در تایم فریم ۴ ساعته فاز صعودی به خود گرفته است. در تحلیل امروز این ارز دیجیتال با پول نو همراه باشید.

امروز سلطه (Dominance) بیت کوین به ۳۷.۹ درصد رسیده و ارزش کل بازار (Market Cap) کریپتوکارنسی ۸۳۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود. همچنین شاخص ترس و طمع نیز با یک بازیابی محدود عدد ۲۶ را نشان می‌دهد.

تحلیل تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین

همانطور که در چارت ۴ ساعته بیت کوین قابل مشاهده است، BTC در این تایم فریم در یک محدوده رنج گیر افتاده است. در حال حاضر قیمت فاز صعودی گرفته و در حال پیشروی به سمت ناحیه مقاومتی این محدوده است و در صورتی که بتواند این منطقه را به سمت بالا بشکند، می‌توانیم به روند کوتاه مدت بیت کوین امیدوار شویم.

این در حالی است که در صورت برخورد قیمت به این ناحیه مقاومتی و ریزشی شدن آن، احتمالا برای مدت طولانی‌تری شاهد رنج زدن بیت کوین خواهیم بود.

نکته حائز اهمیت این است که رنج زدن بیت کوین نشانه‌ جمع کردن انرژی توسط این رمز ارز است و در صورت کف سازی خوب این ارز دیجیتال در محدوده فعلی و سپس شکستن تریگر نزولی، BTC می‌تواند به سمت سقف‌های بالاتر حمله‌ور شود.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم هفتگی ۵ آذر ۱۴۰۱

در تحلیل امروز بیت کوین از مجموعه تحلیل‌های پول نو، قصد داریم نگاهی داشته باشیم به چارت هفتگی این ارز دیجیتال و روند بلند BTC، پس با ما همراه باشید.

امروز بیت کوین با قیمت ۱۶,۵۶۰ دلار در بازار معامله می‌شود و تسلط (Dominance) آن بر بازار رمز ارزها به ۳۷.۹ درصد رسیده است. همچنین شاخص ترس و طمع امروز روی عدد ۲۲ قرار گرفته است.

تحلیل چارت هفتگی بیت کوین

همانطور که در نمودار هفتگی بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال درون یک کانال بلند مدت معامله می‌شود و بعد از ریزش‌های هفته اخیر محدوده حمایتی میانه کانال از دست رفته است.

از دست رفتن این محدوده نشانه بدی است، هرچند خوشبختانه شاهد کندل تثبیتی زیر این ناحیه نبوده‌ایم و امکان برگشت قیمت به بالای منطقه میانی کانال وجود دارد. اما در صورتی که ریزش‌ها ادامه پیدا کنند و قیمت هم زیر این ناحیه تثبیت شود، اوضاع برای بیت کوین خطرناک‌تر از قبل خواهد شد.

البته باید توجه داشته باشیم که این یک تحلیل بلند مدت است و در کوتاه مدت اتفاقات زیادی ممکن است در چارت بیت کوین رخ دهد. به نظر شما روند بیت کوین در بلند مدت چگونه خواهد بود؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۳ آذر ۱۴۰

در تحلیل ویدیویی امروز بیت کوین به بررسی چارت این ارز دیجیتال و پیش بینی آینده آن پرداخته‌ایم. با پول نو همراه باشید.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۲ آذر ۱۴۰۱

دیروز و امروز بیت کوین رشدی حدوداً ۵ درصدی را تجربه کرده است. آیا این ارز دیجیتال می‌تواند در روزهای‌ پیش رو نیز به روند صعودی خود ادامه دهد؟ در تحلیل امروز BTC با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۶,۵۷۳ دلار در بازار معامله شده و دامیننس آن بر سایر رمز ارزها حدود ۳۸.۶ درصد برآورد می‌شود. علاوه بر این رشد اخیر بیت کوین باعث شده سایر ارزهای دیجیتال نیز تا حدودی بازیابی شوند.

تحلیل امروز بیت کوین

همانطور که در چارت بیت کوین مشخص شده، این ارز دیجیتال بعد از شکستن خط روند ۴ ساعته خود به این محدوده پول بک زده، اما به دلیل اینکه قیمت آن توانسته این خط روند را به سمت بالا بشکند، احتمال رشد بیشتر آن وجود دارد.

در صورتی که بیت کوین در همین تایم فریم بالای خط روند خود یک کندل تثبیتی به ثبت برساند، می‌توانیم شاهد رشد بیشتر قیمت BTC باشیم. در این صورت خط روند فعلی به عنوان یک حمایت می‌تواند قیمت را به سمت سقف‌های بالاتر برساند.

این در حالی است که اگر کندل تثبیتی در این محدوده نبینیم، احتمال برگشت قیمت تشدید خواهد شد. در این صورت بیت کوین بار دیگر فاز نزولی به خود گرفته و به حمایت‌های پایین‌تر سقوط خواهد کرد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین آبان ۱۴۰۱

در این بخش می‌توانید تحلیل‌های روزانه بیت کوین در آبان ماه ۱۴۰۱ را مطالعه کنید.

تحلیل بیت کوین ۲۸ آبان ۱۴۰۱

ریزش شدید بیت کوین باعث شد این رمز ارز محدوده حمایتی ۱۹ هزار دلار خود را با قدرت از دست بدهد. در تحلیل امروز بیت کوین قصد داریم به پیش بینی سرنوشت این رمز ارز بپردازیم. با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۶,۶۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود و تسلط BTC بر بازار کریپتو ۳۸.۵ درصد برآورد می‌شود. همچنین شاخص ترس و طمع بازار روی عدد ۲۳ قرار دارد که همچنان در محدوده ترس شدید (Extreme Fear) است.

تحلیل بیت کوین

همانطور که در نمودار بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال محدوده حمایتی مشخص شده را از دست داده و هنوز پول بک به این محدوده را تکمیل نکرده است. در صورتی که در روزهای آتی شاهد رشد بیت کوین باشیم، احتمالا دلیل آن همین پول بک باشد.

بعد از اینکه فاز پول بک بیت کوین به اتمام رسید، ما انتظار ریزش دوباره BTC را داریم. در صورتی که قیمت این رمز ارز به بالای محدوده حمایتی برگردد، احتمال صعودی شدن روند این دارایی دیجیتال وجود خواهد داشت.

اما در کل فعلا سناریو نزولی پررنگ‌تر به نظر می‌رسد. اگر بیت کوین ریزش خود را بار دیگر شروع کند، احتمالا شاهد کاهش قیمت این رمز ارز تا حوالی محدوده روانی ۱۵ هزار دلار خواهیم بود.


تحلیل بیت کوین ۲۴ آبان ۱۴۰۱

امروز بیت کوین با قیمت ۱۶,۸۷۰ دلار در بازار معامله می‌شود و بعد از ریزش‌های سنگین اخیر تا حدودی بازیابی شده است. اما آیا شاهد رشد بیشتر بیت کوین در روزهای آینده خواهیم بود؟ در این تحلیل با ما همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین ۳۸.۲ درصد از دامیننس بازار را در دست دارد و شاخص ترس و طمع (Fear & Greed) روی عدد ۲۲ قرار دارد که محدوده ترس شدید محسوب می‌شود.

همانطور که در نمودار بیت کوین مشخص است، این رمز ارز بعد از رسیدن به کف باند بولینگر و نفوذ به زیر این محدوده فاز صعودی به خود گرفته و از حوالی ۱۵,۵۹۰ دلار تا ۱۸,۲۰۰ دلار هم رشد کرده است.

فعلا به نظر می‌رسد بیت کوین بار دیگر قصد دارد تا سطح میانی باند بولینگر که قدرت‌مند‌ترین محدوده این اندیکاتور است پیشروی کند، اما در این منطقه به دلیل خاصیت مقاومتی بالای آن امکان ریزش دوباره BTC وجود دارد.

اخباری از خرید‌ سنگین بیت کوین توسط موسسات مالی به گوش می‌رسد ولی از نظر تکنیکالی به نظر می‌رسد که فعلا بیت کوین نتواند یک بازیابی سریع را تجربه کند.


تحلیل بیت کوین ۲۱ آبان ۱۴۰۱

بیت کوین در روزهای گذشته یک کف قیمتی جدید ثبت کرد و تا حوالی ۱۵,۵۹۰ دلار هم ریزش کرد. سرنوشت این ارز دیجیتال در هفته‌های پیش رو چگونه خواهد شد؟ در این مقاله با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر ارزش کل بازار (Market Cap) کریپتوکارنسی به حوالی ۸۴۳ میلیارد دلار رسیده است. همچنین تسلط بیت کوین بر بازار رمز ارزها در حدود ۳۸.۲ درصد است.

بیت کوین بعد از ریزش‌های اخیر، کف یک کانال صعودی روزانه را شکسته و در حوالی میانه کانال پایینی بار دیگر حمایت شده است. نکته مثبتی که فعلا در چارت بیت کوین به چشم می‌خورد این است که هنوز شاهد کندل تثبیتی زیر کانال اصلی نبوده‌ایم.

اگر در روزهای آتی یک کندل تثبیتی در کانال پایینی مشاهده شود، احتمال ادامه دار شدن روند نزولی بیت کوین وجود دارد. در این صورت اولین حمایت بیت کوین در میانه کانال فعلی و در حوالی ۱۵ هزار دلار خواهد بود.

این در حالی است که اگر حمایت‌ها از محدوده فعلی افزایش پیدا کنند، احتمالا بیت کوین بتواند بار دیگر به کانال بالایی بازگردد. البته به دلیل جو منفی کل بازار، این مسئله چندان عملی به نظر نمی‌رسد.


تحلیل بیت کوین ۱۷ آبان ۱۴۰۱

بیت کوین حدود سه روز است که دوباره فاز نزولی گرفته و امروز ممنتوم این ریزش‌ها بسیار شدت گرفته است. در حالی که روز گذشته قیمت بیت کوین در حوالی محدوده ۲۰,۷۰۰ دلار قرار داشت، امروز به ۱۹,۳۴۰ دلار هم رسید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۹,۶۷۴ دلار در بازار معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته کاهشی حدوداً ۵ درصدی را تجربه کرده است. همچنین دامیننس آن به حوالی ۳۸.۶ درصد رسیده است.

تحلیل بیت کوین

همانطور که در تحلیل‌های گذشته بیت کوین دیدیم، این ارز دیجیتال تریگر نزولی خود را شکسته و ریزش‌های فعلی را می‌توان به عنوان پول بک به این محدوده در نظر گرفت. اما آیا این مسئله به این معنی است که بعد از اتمام پول بک بار دیگر شاهد رشد بیت کوین خواهیم بود؟

به نظر می‌رسد امکان رشد دوباره BTC بعد از اتمام پول بک وجود دارد، اما تنها نکته نگران کننده ممنتوم شدید ریزش‌ها مخصوصا در کندل امروز است. با نگاهی به نمودار بیت کوین متوجه می‌شویم که در سه کندل نزولی روزهای اخیر تقریبا تمام رشدی که این رمز ارز در ۱۴ روز گذشته تجربه کرده بود پس گرفته شد.

این مسئله چندان نشانه خوبی نیست. در نتیجه اگر قیمت به زیر خط تریگر نزولی برگردد، احتمالا شاهد ادامه‌دارتر شدن روند نزولی بیت کوین باشیم.


تحلیل بیت کوین ۱۴ آبان ۱۴۰۱

بیت کوین و اتریوم دیروز با انتشار گزارش شغل‌های ایجاد شده در اکتبر رشد قابل توجهی را تجربه کردند و قیمت BTC بعد از ماه‌ها به بالای محدوده ۲۱ هزار دلار رسید. در تحلیل امروز بیت کوین با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۲۱,۳۹۶ دلار در بازار معامله می‌شود و تسلط (Dominance) آن به ۳۸.۵ درصد رسیده است. همچنین شاخص ترس و طمع بازار رمز ارزها روی عدد ۳۸ قرار گرفته و از محدوده ترس شدید (Extreme Fear) خارج شده است.

تحلیل BTC

به نظر می‌رسد روند صعودی بیت کوین بتواند همچنان ادامه داشته باشد، البته چند ناحیه مقاومتی سد راه قیمت آن قرار دارند. نزدیک‌ترین مقاومت بیت کوین در حوالی محدوده ۲۳ هزار دلار بوده و بعد از آن مقاومت مهم ۲۵ هزار دلاری قرار دارد.

در صورتی که بیت کوین بتواند این دو محدوده را با قدرت پشت سر بگذارد، احتمال رشد آن تا حوالی ۳۰ هزار دلار وجود خواهد داشت. در این صورت آلت کوین‌ها نیز می‌توانند رشد قیمتی خوبی را تجربه کنند.

البته نباید سناریو نزولی بیت کوین را هم از نظر دور داشته باشیم. در صورتی که سیو سود معامله‌گران افزایش پیدا کرده، امکان ریزش دوباره قیمت بیت کوین وجود دارد.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۱۲ آبان ۱۴۰۱

در تحلیل ویدیویی امروز بیت کوین به بررسی چارت این رمز ارز در هفته پیش رو می‌پردازیم. با پول نو همراه باشید.


تحلیل بیت کوین ۱۰ آبان ۱۴۰۱

تقریبا یک هفته پیش بیت کوین بالاخره کمی فاز صعودی به خود گرفت و همانطور که می‌دانید تا حوالی ۲۱ هزار دلار رشد کرد. البته فعلا کمی شتاب رشد بیت کوین کاهش یافته و دلیل آن سیو سود معامله‌گران بازار است.

امروز سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار حدود ۳۸.۶ درصد است و شاخص ترس و طمع نیز عدد ۳۰ را نشان می‌دهد که نشان دهنده ترس (Fear) حاکم بر بازار است.

علاوه بر سیو سود (Take Profit) معامله‌گران بعد از رشدهای اخیر بیت کوین، یکی دیگر از دلایلی که ممنتوم رشد بیت کوین کاهش یافته درگیری آن با محدوده مقاومتی ابر ایچیموکو است. این ناحیه یک مقاومت بسیار مهم برای BTC به حساب می‌آید.

فعلا بیت کوین تا سقف این محدوده مقاومتی پیشروی کرده و در صورتی که بتواند آن را به سمت بالا رد کند، هدف قیمتی بعدی آن در حوالی ۲۵ هزار دلار خواهد بود.

این در حالی است که از آنجایی که چهارشنبه نرخ بهره جدید در جلسه فدرال رزرو اعلام می‌شود، احتمال افزایش این شاخص و در نتیجه ریزش دوباره بیت کوین وجود دارد. به همین دلیل باید در این دو روز به شدت به مدیریت سرمایه و ریسک توجه داشته باشیم.


تحلیل بیت کوین ۷ آبان ۱۴۰۱

بیت کوین در روزهای اخیر بعد از مدت‌ها فاز صعودی به خود گرفته و قیمت BTC حدود ۳ روز پیش به مرز ۲۱ هزار دلار رسید. البته فعلا به دلیل سیو سود معامله‌گران کوتاه مدت قیمت این رمز ارز کمی ریزش کرده و در حال حاضر به ۲۰,۸۶۹ دلار رسیده است.

امروز سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار در حدود ۳۹.۳ درصد برآورد می‌شود و شاخص ترس و طمع (Fear & Greed) مارکت به خوبی بازیابی شده و روی عدد ۳۴ قرار گرفته است.

تحلیل بیت کوین امروز

در نمودار بیت کوین یک کانال صعودی قابل ترسیم است که در هفته‌های اخیر بعد از ریزش قیمت کف این کانال از دست رفت، اما رشد قیمتی این چند روز باعث برگشت قیمت به درون کانال شده است.

این مسئله نشانه خوبی است و امکان رشد قیمت بیت کوین تا سقف کانال وجود خواهد داشت. البته شرط لازم برای تحقق این تحلیل، تثبیت قیمت درون کانال است. همانطور که در چارت BTC قابل مشاهده است، قیمت هنوز به طور کامل به درون کانال برنگشته است.

در صورتی که در روزهای آتی بیت کوین بار دیگر فاز نزولی به خود بگیرد، احتمال ریزش دوباره BTC وجود خواهد داشت. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت این رمز ارز در حوالی میانه کانال پایینی یعنی ۱۸ هزار دلار و سپس ۱۷ هزار دلار خواهد بود.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۵ آبان ۱۴۰۱

در تحلیل ویدیویی امروز بیت کوین نگاهی به رشد اخیر بیت کوین خواهیم داشت. علاوه بر این امکان ادامه این روند صعودی را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل بیت کوین ۳ آبان ۱۴۰۱

روند رنج بیت کوین شدیداً خسته کننده شده است و معلوم نیست مبارزه بین خریداران و فروشندگان تا چه زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد. در تحلیل امروز BTC با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۹,۳۰۰ دلار در بازار معامله شده و سلطه (Dominance) آن بر بازار در حدود ۳۹.۸ درصد برآورد می‌شود. همچنین شاخص ترس و طمع امروز روی عدد ۲۰ قرار گرفته است.

تحلیل بیت کوین

همانطور که می‌توان در نمودار بیت کوین مشاهده کرد، این ارز دیجیتال با یک محدوده مقاومتی EMA درگیر شده و در صورت شکستن آن می‌توان شاهد یک چرخش روند مثبت در چارت BTC بود.

در صورتی که بیت کوین از باکس رنج خود به سمت بالا خارج شود، چند مقاومت نزدیک دارد که می‌توانند مانع رشد بیشتر قیمت شوند. البته این مسئله بستگی به ممنتوم رشد بیت کوین هم خواهد داشت.

از طرف دیگر ممکن است بیت کوین از این باکس به سمت پایین خارج شده و در نتیجه شاهد ریزش بیشتر قیمت باشیم. در این صورت نواحی ۱۷ و ۱۸ هزار دلار حمایت‌های نزدیک BTC خواهند بود.


تحلیل بیت کوین مهر ۱۴۰۱

در ادامه تحلیل‌های بیت کوین در مهر ماه ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید.

تحلیل بیت کوین ۳۰ مهر ۱۴۰۱

در حال حاضر بیت کوین در حساس‌ترین وضعیت خود در چند ماه اخیر قرار گرفته است. آیا شاهد شروع یک روند صعودی تازه در چارت این رمز ارز خواهیم بود؟ در این تحلیل با پول نو همراه باشید.

همانطور که می‌توان در نمودار بیت کوین مشاهده کرد، قیمت این رمز ارز شدیداً به خط تریگر نزولی آن نزدیک شده است. شکسته شدن این محدوده می‌تواند نشانه‌ای از شروع یک روند صعودی تازه در چارت بیت کوین باشد.

تحلیل کوتاه مدت بیت کوین

از آنجایی که بیت کوین به خوبی در محدوده ۱۹ هزار دلار کف سازی کرده است، احتمال اینکه بتواند تریگر نزولی خود را به سمت بالا بشکند وجود دارد.

از طرف دیگر در این درگیری طولانی مدت بین خریداران و فروشندگان، خریداران هم خسته شده‌اند و ممکن است دیگر نتوانند از محدوده فعلی حمایت کنند. در این صورت یک سقوط عظیم دیگر برای بیت کوین در راه خواهد بود.

فعلا وضعیت بیت کوین به شدت حساس است و باید ببینیم در روزهای آتی روند آن چه تغییراتی را تجربه خواهد کرد؟ اگر شما هم تحلیلی روی آینده نزدیک بیت کوین دارید، با ما در کامنت‌ها در میان بگذارید.


تحلیل بیت کوین ۲۶ مهر ۱۴۰۱

در ۳ روز گذشته بیت کوین کمی فاز صعودی به خود گرفته و قیمت آن تا حوالی محدوده فعلی یعنی ۱۹,۶۶۰ دلار رشد کرده است. در تحلیل امروز بیت کوین سعی می‌کنیم به بررسی روند این رمز ارز در روزهای پیش رو بپردازیم. با ما همراه باشید.

سلطه بیت کوین بر بازار رمز ارزها ۴۰.۱ درصد برآورد می‌شود و شاخص ترس و طمع روی عدد ۲۲ قرار دارد. این شاخص نشان دهنده این است که هنوز اعتماد سرمایه‌گذاران بازار بازیابی نشده است.

تحلیل روزانه بیت کوین

همانطور که می‌توان در نمودار بیت کوین مشاهده کرد، این ارز دیجیتال حدوداً ۹ روز پیش کف یک کانال را به سمت پایین شکست، اما خوشبختانه هنوز کندل تثبیتی در این محدوده مشاهده نشده است.

رشد اخیر بیت کوین باعث شده قیمت این رمز ارز به سقف کانال نزدیک شده و در صورتی که بتواند بار دیگر به کانال بالایی برگردد، می‌توان امیدوار بود که تا میانه آن، در حوالی ۲۲ هزار دلار رشد کند.

این در حالی است که همین محدوده فعلی یک مقاومت نسبتا مهم برای BTC محسوب می‌شود و اگر فروشندگان بار دیگر روند بیت کوین را در دست بگیرند، احتمال ریزش آن وجود دارد. در صورتی که این ریزش‌ها ادامه‌دار شوند، احتمال تثبیت قیمت زیر این محدوده وجود داشته و در نتیجه ممکن است شاهد ریزش قیمت تا میانه کانال باشیم.


تحلیل بیت کوین ۲۳ مهر ۱۴۰۱

بیت کوین دو روز قبل یک کندل نوسانی شدید ثبت کرد و قیمت آن در تنها یک روز از محدوده ۱۹ هزار دلار تا ۱۸,۳۰۰ دلار ریزش کرده و سپس تا ناحیه ۱۹,۵۰۰ بازیابی شد. روز بعد نیز این رمز ارز روند صعودی خود را تا حوالی ۱۹,۹۰۰ دلار ادامه داد، اما نهایتا کندل آن در قیمت ۱۹,۱۶۰ بسته شد.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۹,۱۱۲ دلار در بازار معامله می‌شود و سلطه (Dominance) آن بر بازار رمز ارزها در حدود ۴۰ درصد است. در ادامه نگاهی کلّی به چارت بیت کوین خواهیم داشت، پس با پول نو همراه باشید.

الگوی مثلث بیت کوین

همانطور که می‌توان در نمودار بیت کوین مشاهده کرد، در حال حاضر یک الگوی مثلث روزانه در چارت آن شکل گرفته که می‌تواند ورق را به طور کامل برگرداند. در صورتی که شاهد خروج قیمت بیت کوین از سقف این الگو باشیم، روند صعودی جذابی را شاهد خواهیم بود.

این در حالی است که خروج قیمت از کف مثلث، می‌تواند باعث ریزش شدید بیت کوین در ماه‌های پیش رو شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که در الگوی مثلث، هدف قیمتی دقیقا فاصله بین پایین‌ترین و بالاترین پیوت این الگو است که در نمونه فعلی چیزی بیش از ۴۰ درصد است.

این به این معنی است که اگر بیت کوین از سقف الگو خارج شود می‌تواند رشدی حدودا ۴۰ درصدی را تجربه کند، اما خروج آن از کف مثلث می‌تواند منجر به کاهش ارزش چهل درصدی بیت کوین شود.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۲۱ مهر ۱۴۰۱

در تحلیل ویدیویی امروز بیت کوین نگاهی خواهیم داشت به چارت BTC و روندی که ممکن است این رمز ارز در هفته پیش رو در پیش بگیرد.

تحلیل بیت کوین ۱۹ مهر ۱۴۰۱

در هفته اخیر بیت کوین همچنان فاز نزولی خود را حفظ کرده و قیمت آن به محدوده ۱۹ هزار دلار رسیده است. در تحلیل امروز BTC سعی می‌کنیم به پیش بینی روند این دارایی دیجیتال در روزهای پیش رو بپردازیم، پس با پول نو همراه باشید.

در حال حاضر بیت کوین در مرز ۱۹ هزار دلار معامله شده و دامیننس (Dominance) آن بر بازار آلت کوین‌ها ۳۹.۸ درصد است. همچنین شاخص ترس و طمع بازار عدد ۲۴ را نشان می‌دهد که نشانه‌ای از ترس شدید (Extreme Fear) سرمایه گذاران به شمار می‌رود.

تحلیل امروز بیت کوین BTC

همانطور که در نمودار بیت کوین قابل مشاهده است، این ارز دیجیتال در حال حاضر به کف کانال صعودی خود رسیده که یک محدوده بسیار پر اهمیت به شمار می‌رود. در صورت از دست رفتن این محدوده قیمت بیت کوین می‌تواند تا میانه و سپس کف کانال پایینی سقوط کند.

محدوده فعلی از قدرت حمایتی بالایی برخوردار است و در این منطقه احتمال افزایش حمایت‌ گاوها (Bulls) از روند بیت کوین وجود دارد. در این صورت احتمال اینکه شاهد یک چرخش روند از این ناحیه باشیم وجود خواهد داشت.

کف کانال فعلی بیت کوین محدوده قدرتمندی است و همانطور که می‌توان در چارت مشاهده کرد، قیمت چندین بار پیش از برخورد به این محدوده حمایت شده است. در نتیجه انتظار داریم بار دیگر نیز اتفاق رقم بخورد، به این دلیل که از دست رفتن این حمایت روزهای سخت‌تری را برای پادشاه رمز ارزها رقم خواهد زد.


تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ۱۶ مهر ۱۴۰۱

همانطور که در تحلیل ویدیویی بیت کوین اشاره کردیم، این ارز دیجیتال مدتی با تریگر داخلی خود شدیدا درگیر بود و نهایتا بار دیگر از این محدوده ریزش کرد. در تحلیل امروز BTC همراه پول نو باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۹,۵۰۰ دلار در بازار معامله می‌شود و تسلط (Dominace) آن بر بازار در حدود ۳۹.۶ درصد برآورد شده است. همچنین شاخص ترس و طمع بازار رمز ارزها نیز روی عدد ۲۴ قرار گرفته که نشان دهنده ترس شدید معامله گران است.

تحلیل بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته

بیت کوین بعد از برخورد با تریگر نزولی خود، ریزش قابل توجهی را تجربه کرد. اگر نگاهی به تایم فریم ۴ ساعته BTC داشته باشیم، متوجه تشکیل یک الگوی دو قلو سقف نیز در این ناحیه می‌شویم، که باعث برگشت قیمت شده است.

همچنین بیت کوین بعد از شکستن تریگر ۴ ساعته خود،‌ با قدرت رشد کرده و ریزش‌های فعلی را می‌توان نوعی پول بک به این ناحیه دانست. در صورتی که ریزش بیت کوین همچنان ادامه داشته باشد،‌ می‌تواند تا حمایت اصلی خود سقوط کند.

این در حالی است که چون پول بک بیت کوین به تریگر ۴ ساعته تقریبا تمام شده، امکان رشد دوباره آن وجود دارد. اما همچنان محدوده مقاومتی مهم قبلی سد راه قیمت ‌BTC قرار دارد.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۱۴ مهر ۱۴۰۱

بیت کوین در این هفته از حوالی ۱۹ هزار دلار خود را به ۲۰,۴۰۰ دلار رساند، اما آیا این روند می‌تواند در هفته آینده هم ادامه داشته باشد؟ در تحلیل ویدیویی امروز بیت کوین به تغییرات قیمتی این رمز ارز در روزهای گذشته نگاهی انداخته و روند احتمالی آن در هفته پیش رو را بررسی می‌کنیم.


تحلیل بیت کوین ۱۰ مهر ۱۴۰۱

رنج زدن بیت کوین همچنان به قوت خود باقی است که نشان دهنده درگیری شدید میان خریداران و فروشندگان است. آیا در روزهای پیش رو شاهد تغییر قدرتمند این روند خواهیم بود؟ در تحلیل امروز بیت کوین همراه ما باشید.

در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۱۹,۳۲۷ در بازار معامله می‌شود. همچنین تسلط BTC بر سایر آلت کوین‌‌ها در حدود ۳۹.۶ درصد است که تغییرات خاصی در روزهای گذشته نداشته است.

فعلا بیت کوین چند روزی است که در حال رنج زدن است و به نظر می‌رسد دلیل این مسئله را بتوان درگیری آن با محدوده مقاومتی EMA دانست. این محدوده که از هم‌پوشانی دو میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۲ و ۲۶ روزه تشکیل شده، نزدیک‌ترین مقاومت بیت کوین هم به حساب می‌آید.

در صورتی که در روزهای آتی بیت کوین بتواند این مقاومت را به سمت بالا بشکند،‌ احتمال افزایش قیمت این دارایی دیجیتال تا محدوده مقاومتی بعدی آن در حوالی ۲۰,۷۰۰ و سپس ۲۲ هزار دلار وجود دارد.

این در حالی است که اگر خریداران از ادامه حمایت‌های خود دست بکشند، سفارش‌های فروش سنگینی که در محدوده فعلی وجود دارد، می‌تواند باعث سقوط قیمت بیت کوین شود.


تحلیل ویدیویی بیت کوین ۷ مهر ۱۴۰۱

در این ویدیو به بررسی وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال پرداخته و چارت بیت کوین را از نظر تکنیکالی بررسی خواهیم کرد.

تحلیل بیت کوین ۶ مهر ۱۴۰۱

سردرگمی اهالی بازار کریپتوکارنسی باعث شده این رمز ارز روندی شدیدا نوسانی پیدا کند. در روز گذشته قیمت این رمز ارز از محدوده ۱۸,۸۰۰ دلار رشدی ناگهانی را پشت سر گذاشت و قیمت آن به محدوده ۲۰,۳۰۰ دلار هم رسید. بعد از اینکه معامله‌گران فکر کردند این رشد قرار است ادامه داشته باشد، قیمت BTC سقوط شدیدی را پشت سر گذاشت و بار دیگر فاز نزولی گرفت.

تحلیل بیت کوین

امروز بیت کوین با قیمت ۱۸,۷۴۷ دلار در بازار معامله می‌شود و ارزش کل مارکت هم به ۹۱۷ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر این شاخص ترس و طمع روی عدد ۲۰ قرار گرفته که نشان دهنده «ترس شدید» معامله گران است.

در تایم فریم روزانه بیت کوین می‌توان یک کانال صعودی ترسیم کرد که قیمت بعد از شکستن کف کانال اصلی، در حال حاضر تا کف کانال بعدی نیز ریزش کرده است. بنابراین شرایط برای بیت کوین از همیشه حساس‌تر به نظر می‌رسد.

محدوده فعلی یک حمایت مهم برای BTC به حساب می‌آید، اما امکان شکسته شدن آن احساس می‌شود. به طور کلی روند فعلی بیت کوین نزولی به نظر می‌رسد مگر اینکه در طی هفته‌های پیش رو شاهد آغاز یک موج صعودی تازه باشیم.


تحلیل بیت کوین ۲ مهر ۱۴۰۱

نوسانات بیت کوین در روزهای گذشته غیر قابل پیش‌بینی شده و هرچند احساسات کل بازار بیشتر متمایل به ریزش‌ است، اما گاوها (Bulls) با قدرت در حال حمایت از محدوده ۱۸ و ۱۹ هزار دلار هستند. آیا این حمایت‌ها نهایتا به صعود بیت کوین ختم خواهد شد؟ یا سقوطی بزرگ در راه است؟ در تحلیل امروز BTC با ما همراه باشید.

در حال حاضر ارزش کل بازار به محدوده ۹۴۲ میلیارد دلار رسیده و شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال در محدوده ترس شدید (Extreme Fear) قرار دارد. همچنین امروز قیمت بیت کوین در مرز ۱۹ هزار دلار و به طور دقیق با قیمت ۱۹,۰۸۷ دلار معامله می‌شود.

تحلیل باند بولینگر بیت کوین

با استفاده از اندیکاتور باند بولینگر متوجه می‌شویم که بیت کوین در روزهای گذشته با رسیدن به محدوده حمایتی این شاخص، با قدرت حمایت شده و در حال حاضر بار دیگر فاز نزولی به خود گرفته است. بنابراین امکان کاهش دوباره آن تا کف باند بولینگر وجود دارد.

در نتیجه امکان ریزش بیت کوین در روزهای آتی وجود دارد. این در حالی است که اگر این ارز دیجیتال بار دیگر روند صعودی به خود بگیرد، ابتدا باید محدوده میانی بولینگر را به سمت بالا شکسته و تا سقف این اندیکاتور پیشروی کند.

فعلا مقاومت‌های مهمی سد راه بیت کوین قرار دارد و سناریو صعودی آن کم‌رنگ‌تر است. اما همانطور که می‌دانیم بیت کوین همیشه سرمایه گذاران خود را سورپرایز کرده و هیچ چیز از این پادشاه رمز ارزها بعید نیست.


بررسی دامنینس بیت کوین

سلطه (Dominance) بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال چند روزی است که روندی نزولی را پیش گرفته و در حال حاضر در محدوده ۴۱.۶ درصد قرار دارد. این مولفه نشان دهنده نسبت حجم بازار بیت کوین به سایر آلت کوین‌ها است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

چرا باید تحلیل روزانه بیت کوین را دنبال کنیم؟

در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال به یکی از پر معامله‌ترین بازارهای مالی تبدیل شده است. BTC (به عنوان پرچمدار این بازار) بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داده و در نتیجه بررسی و تحلیل نمودار بیت کوین از ضروریات سرمایه گذاران و فعالان این بازار قبل از خرید بیت کوین است.

انواع تحلیل BTC

قیمت بیت کوین مانند بسیاری دارایی‌های دیگر (طلا، نفت و…) تحت تاثیر عوامل بنیادی (فاندامنتال) و تکنیکال و همچنین عوامل کلان اقتصادی است. اما این نوع تحلیل‌ها چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین

این نوع آنالیز شامل بررسی چارت بیت کوین با استفاده از ابزارهای تکنیکال مختلف است. مجموعه این ابزارها می‌توانند پیش بینی‌ای منطقی که بر اساس کندل‌های گذشته بیت کوین شکل گرفته‌اند را به ما ارائه کنند.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

در تحلیل فاندامنتال بیت کوین، عوامل کلان اقتصادی (مانند وقوع جنگ، بلایای طبیعی و…) و همینطور اتفاقات روزمره مانند افزایش یا کاهش سختی شبکه بیت کوین، پذیرش یا مسدود سازی استفاده از این رمز ارز در مناطق مختلف و عواملی از این قبیل، می‌توانند روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشند.

نوشته تحلیل روزانه بیت کوین BTC (آخرین آپدیت ۲۴ آذر ۱۴۰۱) اولین بار در بلاگ پول نو. پدیدار شد.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: 74b21294f2d6bad1f6600eeaf2062865 »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12127 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 5929 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :