citizenryco.ir logo ترا و لونا ارز های با جذابیت 20 ...
ترا و لونا ارز های با جذابیت 20
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/terra-luna/

ترا و لونا

کریپتو کارنسی های ترا و لونا چه رمز ارز هایی می باشند، چگونه باید با ترا و لونا کار کرد، این موضوع مقاله پیش روی شما است، باشد تا از آن بهره ببرید.

در صورتی که حق مطلب را در مورد ترا و لونا ادا ننمودیم، لطفا به پیج دکتر صادقی نیا متخصص و استاد رمز ارز و دنیای مجازی مراجعه نمائید، دوره های ارز دیجیتال به طور کامل راه رسم بازار مجازی را برای شما باز می نمایند تا بیشتر در مورد ترا و لونا بخوانید و یاد بگیرید.

ترا و لونا

ترا  و لونا چه می باشند؟

ترا و لونا 1 پلت فرم پرداخت بلاک چین منبع باز برای 1 استیبل کوین الگوریتمی هست که ارز های رمز پایه ای می باشند که به طور خودکار قیمت ارز ها یا سایر دارایی ها را دنبال می کنند.

بلاک چین ترا و لونا به کاربران این امکان را می دهد که فوراً استیبل کوین های ترا و لونا را خرج کنند، پس انداز کنند، معامله کنند یا مبادله کنند.

پروتکل ترا و لونا استیبل کوین‌ هایی را ایجاد می‌ کند که برای رد یابی مداوم قیمت 1 ارز فیات (یک ارز تحت حمایت دولت مثل دلار یا یورو) طراحی شده‌ اند، این رمز ارز از دو توکن ارز دیجیتال ترا و لونا تشکیل شده هست.

تعریف و نکات کلیدی ترا و لونا

ترا و لونا 1 پروتکل بلاک چین منبع باز هست که زیر بنای استیبل کوین های الگوریتمی و شبکه ای از برنامه های مالی است، ترا یکی از دو توکن اصلی ارز های دیجیتال تحت این پروتکل هست و دیگری لونا هست.

استیبل کوین‌ های ترا قیمت ارز های فیات مثل دلار و یورو را ردیابی می‌ کنند، در حالی که لونا برای مدیریت بلاک چین استفاده می‌گردد.

پروتکل ترا قیمت استیبل کوین ترا را با اطمینان از متعادل بودن عرضه و تقاضا برای آن حفظ می کند، این امر با استفاده از لونا به عنوان وزنه تعادل متغیر برای استیبل کوین ترا به دست می آید.

ترا و لونا

درک بیشتر ترا و لونا

ترا 1 سیستم پرداخت هست که بر اساس 1 بلاک چین طراحی شده است، این توسط آزمایش گاه های ترافرم Terraform مستقر در کره جنوبی، که در سال 2018، توسط دو کوون Do Kwon و دانیل شین Daniel Shin تأسیس شد.

توسعه یافته است، دو کوون Do Kwon قبلاً توسط مایکروسافت و اپل استخدام شده بود و 1 استارت آپ به نام آنیفی Anyfi را تأسیس کرد که راه حل های شبکه بی سیم غیر متمرکز را ارائه می داد.

دانیل شین Daniel Shin موسس و مدیر عامل شرکت فن‌ آوری پرداخت آسیایی چای Chai، شریک ترا، و یکی از بنیان‌ گذاران شرکت تجارت الکترونیک کره‌ای تیمون TMON بود که به عنوان تیکت مانستر Ticket Monster نیز شناخته می‌گردد.

ترا و لونا منطق تجاری برای توسعه ترا در 1 مقاله سفید در آوریل 2019 معین شده هست که دو کوون Do Kwon را به عنوان یکی از چهار نویسنده مشترک آن فهرست می کند، این مقاله 1 ارز رمز پایه به نام ترا را پیشنهاد می کند که عبارت هست از:

ثبات قیمت و رشد محور بر اساس این دید گاه که 1 ارز دیجیتال با ثبات قیمت، بهترین ویژگی های ارز های فیات و بیت کوین (BTC) را ترکیب می کند. یک ارز دیجیتال جدید موفق باید پذیرش را به حداکثر برساند تا به عنوان 1 وسیله مبادله، مفید باشد.

در صورتی که این مطلب برای شما کافی نیست لطفا به سایت دکتر صادقی نیا مراجعه و در بهترین دوره های ارز دیجیتال شرکت نمایید تا از پایه صفر تا رسیدن به صد به شما آموزش داده گردد.

ترا و لونا

این مقاله خاطر نشان می کند که تقاضا برای 1 پروتکل پول غیر متمرکز و با ثبات قیمت، در هر دو اقتصاد، فیات و بلاک چین وجود دارد و چنین پروتکلی می تواند بهترین مورد استفاده، برای ارز های دیجیتال باشد.

ترا در تلاش خود برای تبدیل شدن به ارائه‌ دهنده خدمات پرداخت پایدار تجارت الکترونیک و خدمات مالی غیر متمرکز DeFi در تجارت الکترونیک، دارای 1 اکوسیستم رو به رشد در فضای رمز نگاری با 114 پروژه در سراسر DeFi، وب 3.0 و توکن‌ های غیر قابل تعویض (NFT) هست.

این پروژه ها عبارتند از:

پروتکل انکر Anchor: 1 پلت فرم بازده ثابت با بازده استقراض و دسترسی بدون اصطکاک. چای Chai: 1 برنامه پرداخت با بیش از 2 میلیون کاربر در کره جنوبی. پلت فرم لوترا LoTerra: 1 پلت فرم غیر متمرکز قرعه کشی که بر روی بلاک چین ترا طراحی شده هست. پروتکل میرور Mirror Protocol: امکان ایجاد دارایی های قابل تعویض یا “مصنوعی” را فراهم می کند که قیمت دارایی های واقعی را ردیابی می کند. پروتکل تالیس Talis Protocol: پلتفرمی که هنرمندان می توانند آثار خود را بفروشند و خدمات ارائه دهند.  پروتکل وگا Vega: پلتفرمی برای استخراج و تجارت مشتقات.

ترا و لونا

ترا و لونا

از آن جایی که ارزش اولیه استیبل کوین ها از ثبات قیمت به دست می آید، از لحاظ نظری با دور زدن نوسانات معمول ارز های دیجیتال، پروتکل ترا تلاش می کند تا قیمت استیبل کوین ترا را با اطمینان از این که عرضه و تقاضا برای آن همیشه با به کار گیری متعادل است، حفظ کند.

لونا وزنه متغییر برای استیبل کوین ترا هست و نوسانات آن را جذب می کند، برای درک نحوه عمل کرد ترا، کل «اقتصاد» ترا را متشکل از 1 استخر ترا و 1 استخر لونا تصور کنید که برای تنظیم قیمت از طریق مشوق‌ هایی برای مشارکت‌ کنندگان شبکه استفاده می‌ گردد.

ترا

این ها استیبل کوین هایی می باشند که قیمت ارز های فیات را دنبال می کنند و به نام آن ها نام گذاری می شوند، به عنوان مثال، استیبل کوین پایه ترا، قیمت حق برداشت ویژه صندوق بین المللی پول را دنبال می کند.

ترا اس دی آر TerraSDR یا اس دی تی SDT نام دارد، سایر ارز های استیبل کوین ترا عبارتند از ترا یو اس دی TerraUSD (UST) که دلار آمریکا را ردیابی می کند و ترا کا آر دبلیو TerraKRW (KRT) که وون کره جنوبی را رد یابی می نماید، کاربران ترا جدید را با سوزاندن لونا می سازند.

لونا

لونا که برای حکم رانی و استخراج استفاده می‌گردد، توکن سهام پروتکل ترا هست که نوسانات قیمت استیبل کوین‌ های ترا را جذب می‌کند، کاربران لونا را در اختیار ماینر های بلاک چین ترا قرار می دهند (که به آن ها اعتبار سنجی می گویند).

تراکنش های روی بلاک چین را ثبت و تأیید می کنند و از کار مزد تراکنش ها به عنوان غرامت پاداش دریافت می کنند، با افزایش استفاده از ترا، ارزش لونا نیز افزایش می یابد.

ترا و لونا

گسترش (استخر ترا)

زمانی که Terra با قیمتی بالا معامله می‌ کند، مفهوم آن این هست که تقاضا برای استیبل کوین بالاتر از عرضه است، این بدان معناست که عرضه Terra باید برای مطابقت با تقاضا افزایش یابد.

این پروتکل به کار بران انگیزه می دهد که Terra را برش دهند و Luna را بسوزانند که این امر باعث کاهش قیمت Terra (با افزایش عرضه) و افزایش قیمت Luna (با کاهش عرضه آن) می گردد.

کاربران این فرآیند آربیتراژ را تا زمانی که Terra با قیمت هدف مند خود معامله کند ادامه می دهند.

انقباض (استخر ترا)

زمانی که Terra با قیمتی پایین تر از قیمتی معامله می‌کند، به این معنی هست که عرضه برای استیبل کوین بیشتر از تقاضا است، شبکه باید عرضه Terra را تا زمانی که با تقاضا مطابقت داشته باشد کاهش دهد.

سپس این پروتکل کاربران را به سوزاندن Mint ترا و لونا ترغیب می کند که تأثیر آن در افزایش قیمت Terra (با کاهش عرضه) و کاهش قیمت Luna (با افزایش عرضه آن) است، این روند آربیتراژ توسط کاربران ادامه می یابد تا زمانی که Terra با قیمت هدف خود معامله کند.

ترا و لونا

نکته مهم

در 9 می، TerraUSD (UST) پیوند خود را با دلار از دست داد و تا 11 مه تا 0.30 دلار کاهش یافت، بنیان گذاران تلاش کردند تا قیمت آن را با تزریق نقدی و با تنظیم پروتکل‌ ها برای کاهش عرضه تثبیت کنند.

تشویق برای سرمایه گذاری بر روی ترا و لونا

پروتکل Terra اعتبار دهنده ها (ماینر های بلاک چین Terra) و نمایندگان (کار برانی که می خواهند بدون اجرای 1 گره کامل پاداش دریافت کنند) را با پاداش هایی که از دو منبع می آیند تشویق می کند:

هزینه های گاز: هزینه های محاسباتی اضافه شده به تراکنش ها برای پوشش هزینه پردازش آن ها و جلوگیری از ارسال هرزنامه، اعتبار سنجی ها می توانند حداقل هزینه گاز خود را تعیین کنند.

کارمزد ثبات: کارمزدهایی به هر معامله اضافه می گردد تا ثبات بازار را فراهم کند، دو نوع وجود دارد: مالیات توبین، که به درصدی کارمزد اضافه شده به هر سوآپ بین استیبل کوین های Terra اشاره دارد.

کارمزد اسپرد، که درصدی کارمزد هست که به هر مبادله بین ترا و لونا اضافه می گردد، حداقل کارمزد اسپرد 0.5٪ هست.

ترا و لونا

ترا آربیتراژ

ماژول بازار الگوریتمی پروتکل Terra، مبادلات اتمی، مبادله ارز های دیجیتال بین سکه‌ هایی که روی زنجیره‌ های مختلف اجرا می‌ شوند، بین ترا و لونا، و بین ارزش‌ های مختلف ارز های پایدار Terra را امکان‌پذیر می‌کند.

ماژول بازار که به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده هست که شبیه به 1 بازار ساز باشد، تضمین می‌کند که بازاری در دسترس و قابل نقد برای دارایی‌های پروتکل، با قیمت‌های ثابت و نرخ ارز منصفانه بین آنها وجود دارد، ماژول بازار از طریق Terra Station، کیف پول رسمی Terra، فرصت های آربیتراژ را به کاربران ارائه می دهد.

ماژول بازار به کار بران این امکان را می دهد که همیشه 1 دلار لونا Luna را با 1 ترا یو اس دی TerraUSD (UST) معامله کنند و بالعکس، که کار بران را تشویق می کند قیمت ترا Terra را حفظ کنند.

به عنوان مثال، اگر 1 یو اس دی UST با قیمت 1.005 دلار معامله می گردد (یعنی بالای 1 دلار)، کار بران می توانند از ویژگی مبادله بازار ترا Terra Station، که پلتفرم اصلی Terra برای عمل کردهای کیف پول، مبادله، حاکمیت و سهامداری است، برای معامله 1 دلار استفاده کنند، هر لونا برای 1 یو اس دی UST.

ترا و لونا

این مبادله منجر به سوزاندن 1 دلار Luna و برش 1 UST می گردد، از آن جایی که 1 UST در حال حاضر با 1.005 دلار معامله می گردد، کار بران می توانند 1 UST حاصل از مبادله را به 1.005 دلار بفروشند.

مابه التفاوت 0.005 دلار را به جیب بزنند، از آن جایی که چندین کار بر در این فعالیت آربیتراژ شرکت می کنند، استخر UST به گسترش خود ادامه می دهد و فشار نزولی بر قیمت UST ایجاد می کند تا زمانی که به 1 دلار برسد.

بر عکس، اگر 1 UST با 0.995 دلار معامله می گردد (یعنی درست زیر قیمت 1 دلار)، کار بران می توانند 1 UST را با 0.995 دلار خریداری کنند.

سپس از ویژگی مبادله بازار ترا Terra Station برای معامله 1 UST با 1 دلار لونا استفاده کنند، این مبادله منجر به سوزاندن 1 UST و برش 1 دلار Luna می گردد و سود 0.005 دلاری را برای کاربر ایجاد می کند.

همان طور که این فعالیت آربیتراژ ادامه دارد، استخر UST به کوچک شدن ادامه می دهد و فشار صعودی بر قیمت UST ایجاد می کند تا زمانی که به 1 دلار برسد.

ترا و لونا

ترا در کریپتو چیست؟

ترا Terra یکی از دو توکن مورد استفاده در بلاک چین ترا Terra به عنوان روش پرداخت است، از طریق الگوریتم ها به ارز های فیات مختلف متصل می گردد.

آیا UST 1 استیبل کوین است؟

ترا یو اس TerraUS (UST) از نظر الگوریتمی به دلار آمریکا متصل است، بنا بر این 1 استیبل کوین در نظر گرفته می گردد زیرا برای حفظ ارزش آن طراحی شده است، با این حال، میخ خود را در 9 می 2022 از دست داد.

ترا و لونا

لونا و یو اس دی Luna و UST چیست؟

لونا توکن بومی بلاک چین Terra هست که برای تعیین قیمت و تنظیم قیمت Terra استفاده می گردد، ترا یو اس TerraUS (UST) توکن ترا Terra هست که به دلار آمریکا متصل هست.

رقابت بدون ریسک با 100000 دلار پول نقد مجازی

مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام رایگان ما آزمایش کنید.با هزاران معامله‌ گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید!

قبل از این که پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در 1 محیط مجازی سرمایه گذاری کنید.

ترا و لونا

در ادامه بحث ترا و لونا، لطفا به پیج استاد بازار رمز ارز دکتر صادقی نیا مراجعه و در دوره های ارز دیجیتال شرکت نمایید.

این دوره ها برای اشخاص تازه کار هست و از صفر تا صد بازار مجازی را برای شما آموزش می دهد، ضمن این که بعد از دوره قادر خواهید بود مستقلا ترید بفرمایید، ضمن این که در مورد ترا و لونا هم بسیار خواهید آموخت، درجه 1 باشید.

5/5 - (33 امتیاز)

نوشته ترا و لونا ارز های با جذابیت 20 اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: مهین فرهمند »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128187 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 12663 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :