citizenryco.ir logo دوج کوین چیست؟ ...
دوج کوین چیست؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/what-is-dogecoin/

دوج کوین با واحد اختصاری «DOGE» به‌زبان ساده 1 ارز دیجیتال و 1 شبکه برای انتقال ارزش (پول) است؛ درست مثل بیت کوین.با این حال، این ارز دیجیتال تفاوت‌های زیادی با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دارد که‌ مهم‌ترینش در هدف اولیه است؛ دوج کوین در ابتدا برای شوخی طراحی شده بود.نام و لوگوی جالب دوج کوین توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند.در حقیقت بسیار از کارشناسان معتقدند طنز موجود در نام و لوگوی این ارز دیجیتال نیروی محرکی هست که در نهایت باعث جذب هرچه بیشتر اشخاص به سمت این پروژه می‌گردد و شاید به‌همین دلیل هست که طرفداران این میم کوین به آن لقب «پول خودمانی» را داده‌اند.در اواخر سال ۲۰۱۳، درست زمانی که بحث بر سر ممنوعیت بیت کوین در چین داغ بود و قیمت بیت کوین پس از رکوردشکنی، در روند نزولی قرار داشت، دوج کوین در شبکه اجتماعی ردیت مطرح شد و اشخاص زیادی را برای سرمایه‌گذاری جذب خود کرد.در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۳، در حالی که بیت کوین نصف ارزش خود را نسبت به اوج از دست داده بود، قیمت دوج کوین در 1 روز ۴۵۰٪ رشد کرد.جکسون پالمر، مدیر محصول دفتر Adobe Inc در سیدنی، استرالیا بود.ایشان که از رقابت و جدیتی که تمام سعی در ورود به حوزه ارزهای دیجیتال داشتند، متحیر شده بود، میم اینترنتی معروف Shiba Inu به نام «Doge» را به عنوان راهی سرگرم‌کننده برای تمسخر جدیت آن‌ها به کار گرفت.

دوج کوین چیست

توییت‌های اولیه وی طنزآمیز بود.در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۳، جکسون پالمر 1 شوخی کرد که منجر به تولد این ارز دیجیتال جدید شد.ایشان گفت: «روی دوج کوین سرمایه‌گذاری کنید، مطمئن باشید که ارز دیجیتال مهم بعدی همین هست.» این شوخی مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت.

این شوخی پالمر محبوب بسیاری از کاربران اینترنت شد.آن‌ها از ایشان خواستند که آن را جدی بگیرد و 1 ارز جایگزین هیجان‌ انگیز و با جنبه سرگرمی به آنها بدهد.پس از دریافت بازخورد مثبت در شبکه‌های اجتماعی، پالمر دامنه dogecoin.com را خریداری کرد.

سپس، 1 صفحه اسپلش به آن اضافه کرد که در آن نماد سگ معروف وجود داشت.بیلی مارکوس مهندس نرم افزار IBM از پورتلند، پس از دیدن این سایت با پالمر تماس گرفت و تلاش‌های خود را برای توسعه این ارز آغاز کرد.

ویژگی‌های دوج کوین عبارت‌اند از:

کارمزد به شدت پایین تراکنش‌ ها که حدود ۰٫۰۱ دلار هست.زمان انجام و تکمیل تراکنش‌ها به شدت پایین هست و نیاز به سخت‌افزار و محاسبات پیچیده برای استخراج ندارد.فضای کاربری و جامعه به شدت دوستانه‌ای دارد.

تفاوت مهم بین دوج کوین و بیت کوین؟

تفاوت های مهمی بین دوج کوین و بیت کوین وجود دارد.یکی از مهمترین تفاوت ها عرضه هر کدام هست.  به عنوان مثال در هر دقیقه از روز 10000 دوج کوین صادر می گردد.این مقدار تقریبا 15 میلیون دوج در روز یا بیش از 5 میلیارد دوج در سال هست.سقف نامحدود بر عرضه می تواند بر ارزش در طول زمان تاثیر منفی بگذارد.از سوی دیگر بیت کوین دارای 21 میلیون عرضه محدود هست که باعث کمیابی می گردد.به دلیل این تفاوت مشاهده می گردد که اکثر مردم دوج را به صورت کوتاه مدت معامله می کنند.تفاوت دیگر بین دوج کوین و بیت کوین فرضیه ای هست که هر کدام بر اساس آن ایجاد شده اند.بیت کوین در سال 2009 با 1 وایت پیپر بسیار دقیق نوشته شده توسط ساتوشی ناکاموتو راه اندازی شد.قصد ناکاموتو این بود بیت کوین به 1 ارز دیجیتال غیر متمرکز برجسته تبدیل گردد.طرفداران بیت کوین این ارز رمزنگاری شده را طلای دیجیتالی می دانند.

در مقایسه با بیت کوین، دوج کوین در سال 2013 توسط مهندسان نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر به عنوان 1 شوخی ایجاد شد.مارکوس و پالمر ان را بر اساس الگوی رفتاری دوج که 1 سگ شیبا اینو را به تصویر می کشد، پیاده سازی کردند و قصد نداشتند آن را جدی بگیرند.

بیت کوین دارای 1 اکوسیستم خوب هست.اگرچه سالهاست دوج کوین توسط مهندسانی طراحی شده هست که کد دقیق را از نرم افزار بیت کوین کپی کرده اند، ولی بیت کوین دارای 1 اکوسیستم گسترده و با بودجه خوب هست که در دوج کوین وجود ندارد.

دوج کوین چیست

استخراج دوج کوین چطور انجام می‌گردد؟

تراکنش‌ های دوج کوین پیش از این که اعتبار سنجی شوند، در 1 بلاک قرار دارند.ماینر ها تراکنش‌ های دریافت شده را با تراکنش‌ های قبلی در بلاک چین بررسی می‌کنند.اگر تراکنش مشابهی ثبت نشده باشد، ماینر بلاک جدید تراکنش را تایید می‌کند.این بلاک‌ ها سپس برای اعتبارسنجی برای نودهای شبکه دوج‌ کوین ارسال می‌شوند.هنگامی که نود ها بلاک تراکنش‌ ها را اعتبارسنجی کردند، وارد 1 نوع لاتاری می‌شوند.سپس در این لاتری فقط 1 نود می‌تواند برنده پاداش باشد.همانطور که وقتی بیت کوین عرضه شد و بسیاری دیگر از ارز های دیجیتال سعی کردند نسخه‌ای مشابه یا بهتر از آن را خلق کنند، همانطور که در تحلیل فاندامنتال عرض کردم  اتریوم آمد و بسیار از توسعه‌ دهندگان سعی کردند ویژگی‌های بهتری را نسبت به آن عرضه کنند، با موفقیت دوج کوین نیز بسیاری از ارز های دیجیتال مشابه آن هم عرضه شد تا با آن رقابت کنند.

نقشه و راه دوج کوین

در نقشه راه جدید دوج کوین، راه‌ اندازی ۸ پروژه از جمله لیب دوج کوین (LibDogecoin) و کیف پول گیگا والت (GigaWallet) مورد بررسی قرار گرفته هست.این اولین نقشه راهی هست که بنیاد دوج کوین در تاریخ ۸ ساله خود منتشر کرده هست.

در ماه اوت (مرداد)، این بنیاد بیانیه‌ ای را امضا کرد که در آن اهداف ارز دیجیتال دوج کوین شرح داده شده بود.طرفداران این ارز دیجیتالِ الهام‌ گرفته از سگ شیبا اینو هم اجازه داشتند این بیانیه را امضا کنند و از این طریق بازخورد ها و انتظارات خود را نسبت به پروژه اعلام کردند.

بنیاد دوج کوین به حضور اشخاص مشهوری مثل ویتالیک بو ترین، هم‌بنیان‌ گذار اتریوم، در جمع اعضای هیئت‌ مدیره و مشاوران خود افتخار می‌کند.

این بنیاد در نقشه راه خود گفته هست که با همکاری ویتالیک بوترین روی راه‌ اندازی 1 طرح منحصر‌ به‌ فرد برای دوج کوین، جهت ارائه 1 نسخه مبتنی بر اثبات سهام با مشارکت و سهام‌ گذاری جامعه این ارز دیجیتال کار می‌کند.این طرح نه‌تنها به سرمایه‌ گذاران بزرگ، بلکه به تمام این امکان را می‌دهد تا در ازای کمک‌ های خود برای ادامه فعالیت شبکه، پاداش دریافت کنند.

ایلان ماسک در مصاحبه ای بار دیگر از دوج ک

دوج کوین چیست

وین حمایت کرد و در 1 اظهار نظر گفت که این ارز دیجیتال بهترین چیزیست که تا به امروز دیده هست.

ایلان ماسک در پادکستی با لکس فریدمن (Lex Fridman)، اظهار داشت دوج کوین از لحاظ فاندامنتالی بهتر از هر چیز دیگری هست که تا به امروز دیده هست.طی این پادکست، آقای ماسک بیت کوین را با دوج مقایسه و از میم کوین محبوب خود حمایت کرد.وی یادآور شد که در مقایسه با بزرگترین ارز دیجیتال در جهان، دوج کوین حجم تراکنش بالاتر و کامزد بسیار کمتری را ارائه می‌دهد.

آقای ماسک به کارمزدهای بالای بیت کوین اشاره کرد و گفت «نمی‌توانید از آن (بیت کوین) برای بسیاری از موارد به طور بهینه استفاده کنید.

ایلان ماسک معتقد هست از آنجا که جامعه ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند قیمت بیت کوین در طول زمان به واسطه کاهش عرضه افزایش می‌یابد، آن‌ها ترجیح می‌دهند به جای خرج آن، این رمز ارز را هولد کنند.با این حال، به عقیده وی، اگر مقدار عرضه 1 رمز ارز معمول باشد، احتمال اینکه از آن به عنوان 1 روش معمول پرداخت استفاده گردد، زیاد هست.اینجا بود که ایلان ماسک اظهار داشت «دوج کوین بهتر از هرچیزی هست که تا به امروز دیده‌ام».

در 13 دسامبر (22 آذر) و زمانی که ایلان ماسک به عنوان شخصیت برتر سال 2021 از سوی مجله تایم انتخاب شد، وی اظهار داشت که دوج کوین از لحاظ تراکنش‌ها بهتر از بیت کوین هست.

آیا واقعا دوج کوین برای ایلان ماسک بهتر از بیت کوین است؟

زمانی که ایلان ماسک توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا به سبب مسائل و نگرانی‌های زیست محیطی اعلام کرد، بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال اظهار داشتند که دوج کوین نیز از همان الگوریتم اجماع بیت کوین یعنی اثبات کار استفاده می‌کند.بنابراین، مصرف انرژی شبکه دوج کوین نیز همچون BTC بالاست.علاوه بر این، استخراج رمز ارز DOGE با ماینینگ لایت کوین نیز مرتبط هست.

با این حال، اخیرا ایلان ماسک با انتشار توییتی اعلام کرد که تسلا قصد دارد به صورت آزمایشی برای فروش برخی از کالاها، پرداخت از طریق دوج کوین را بپذیرد تا ببیند این کار چطور پیش می‌رود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته دوج کوین چیست؟ اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: مجید خوش آهنگ »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128023 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 21786 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :