citizenryco.ir logo راهنمای ابزار های تریدینگ ویو از صفر تا 100 ...
راهنمای ابزار های تریدینگ ویو از صفر تا 100
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://parsianbourse.com/articles/trading-view-tools/

تریدرها به مجموعه‌ای از ابزارهای بصری و فنی متکی می باشند تا به کمک آن‌ها بازارهای مالی را تجزیه‌وتحلیل کنند؛ همین موضوع استدلال محکمی برای اهمیت نمودارها هست.وجود 1 پلتفرم غنی از ابزارها، عملکردها، گزارش‌ها و دیدگاه‌ها همثل 1 راهنما در مسیر پرپیچ‌وخم سرمایه‌گذاری آنلاین هست.به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم در ادامه مقاله نمودارها و ابزارهای مهم پلتفرم تریدینگ ویو TradingView را آموزش دهیم.پس با ما همراه باشید.

ابزار های تریدینگ ویو کدام‌اند؟

ابزار های تریدینگ ویو به دو دسته رایگان و پولی تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

دانلود پلتفرم تریدینگ ویو

میدانیم که تریدینگ ویو 1 پلت فرم مالی پیشرفته هست که طیف گسترده‌ای از قالب‌ها، ابزارها، گزارش‌های رسانه‌ای و عملکردهای سوشال تریدینگ را در برمی‌گیرد.این پلتفرم حاوی داشبورد هست که می‌توانید آن را مطابق ترجیحات خود، برای تجزیه‌وتحلیل هر چه راحت‌تر بازار شخصی‌سازی کنید.برای استفاده از ابزارهای تریدینگ ویو می‌توانید به سایت تریدینگ ویو (tradingview.com) رجوع کنید و یا پلتفرم آن را از گوگل پلی یا سایر نرم‌افزارهای معتبر دانلود کنید

با ورود به پلتفرم قسمت “Watchlist” برای شما باز می‌گردد.واچ لیست، فهرست یا دسته‌بندی سهامی یا ارز هست که کمک می‌کند دید روشنی نسبت به وضعیت بازار داشته و بر اساس آن معاملات خود را به انجام برسانیم.برای ایجاد 1 لیست سفارشی، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، باید 1 حساب کاربری ایجاد کنید.در این قسمت امکان ایجاد Watchlist متعدد برای شما فراهم شده هست.به همین صورت می‌توانید سهام مدنظر خود را به لیست قبلی اضافه کرده و یا حذف کنید.

ثبت‌نام در تریدینگ ویو

برای استفاده از ابزارهای این سایت بایستی ابتدا بت نام کنید.بدون ثبت‌نام امکان استفاده از نمودارهای شخصی‌سازی شما وجود ندارد وجود ندارد؛ بنابراین توصیه می‌گردد برای استفاده از سایت نام‌نویسی کنید.افتتاح حساب در این سایت به دو صورت رایگان و پولی می‌باشد.بدیهی هست امکانات و ابزارهایی که سایت در اختیار مشترکین خود قرار می‌دهد متفاوت هست.ولی این تفاوت به‌قدری نیست که فرصت تحلیل را از مشترکین رایگان محروم کند.اگر 1 تریدر شخصی هستید از ثبت‌نام رایگان استفاده کنید.برای ثبت‌نام ب روی تصویر در گوشه راست صفحه اول سایت کلیک کرده و ایمیل خود را وارد کرده و سپس سایر معینات معاملاتی خود را وارد کنید تا ثبت‌نام شما تکمیل گردد

مروری بر پلتفرم TradingView

به داشبورد پلتفرم نگاهی بیندازید:

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

اولین و مهم‌ترین مورد، توجه به نمودار قیمت هست.

نوار بالا سمت چپ به شما این امکان را می‌دهد تا ابزارهایی مثل چارت ویو، تایم فریم، همپوشانی نمودارها، اندیکاتورها، تنظیم هشدارها و اجرای بازپخش‌های بازار (market replay) را تغییر دهید. نوار سمت چپ جایی هست که ابزارهای ترسیم وجود دارد: خطوط، ابزارهای اصلاح و توسعه، اشکال، متن و موارد دیگر (lines, retracement extension tools, shapes) نوار بالا سمت راست جایی هست که طرح نمودار خود را انتخاب می‌کنید، ایجاد پروفایل و الگوهای نمودار جدید، دسترسی به تنظیمات و گرفتن عکس از نمودار قسمت سمت راست 1 ابزار ارتباطی هست که به شما این امکان را می‌دهد که اخبار مالی را مشاهده کنید، هشدارها را تنظیم کنید، لیست‌های پیگیری داشته باشید، ایده‌های تجاری خود را یادداشت کرده و در چت و مکالمه آنلاین شرکت کنید.

ایجاد پروفایل شخصی

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

ایجاد پروفایل همثل آماده کردن زمینه برای تجزیه‌وتحلیل هست در این قسمت:

برای تغییر نام chart layout بر روی این نماد کلیک کنید. پنجره‌ای ظاهر می‌گردد و شما می‌توانید نام طرح را تایپ کنید.

برای مثال، فرض کنید معاملات میکرو فیوچرز را با سه شاخص بزرگ سهام ایالات‌متحده انجام دهید.ممکن هست بخواهید طرح خود را با ترکیب ابزارهای زیر Micro Indicies بنامید:

Micro emini Dow Jones: MYM

Micro emini S&P 500: MES

Micro emini Nasdaq 100: MNQ

بنابراین، وقتی نمایه «Micro Indices» را بارگیری می‌کنید، تمام نمودارهایی را که برای MYM، MES و MNQ استفاده کرده‌اید، ظاهر می‌گردد.

قالب نمودار chart template

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

قالب نمودار به زبان ساده بیانگر تنظیم اختصاصی نمودارهای پلتفرم اکانت شما می‌باشد؛ به این معنی که هر بار که پلتفرم خود را باز می‌کنید، طرح نمودارهای شما به سبک خاصی ثابت گردد و هم‌چنین ابزارهای خاص با 1 کلیک در دسترس شما باشند.

روی نماد Select Layout کلیک کنید تا گزینه layout option را ببینید. سپس گزینه layout option ظاهر می‌گردد. به همین صورت می‌توانید نمودارها را به روش‌های مختلف همگام‌سازی کنید. با کلیک بر روی قسمت چهار می‌توانید بازارهای منطقه نمودار خود را تغییر دهید.

نمای کلی منو

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

منوی بالا دارای گزینه‌های پرکاربردی هست.این موارد شامل انتخاب بازار، تایم فریم، نوع نمودار، تنظیمات نمودار، هشدار قیمت و غیره می‌باشد.

پیشنهاد ویژه:

دوره جامع آموزش ارز دیجیتال دوره جامع آموزش بورس در مشهد دوره جامع آموزش فارکس در مشهد

جستجوی نمادها

فیلد جستجو به شما این امکان را می‌دهد نمادها را جستجو و سپس انتخاب کنید.پس از کلیک بر روی منو، طیف گسترده‌ای از انواع مختلفی از دارایی مالی در دسترس شما می‌باشد.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو ابزار انتخابی خود را وارد کنید. تمام دسته‌بندی دارایی‌های مالی موجود به شما نشان داده می‌گردد. حتی می‌توانید صرافی مدنظر خود را تغییر دهید (ویژگی نادری که بسیاری از پلتفرم‌های دیگر آن را ارائه نمی‌دهند). ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

تایم فریم

با این ویژگی می‌توانید مقیاس زمانی نمودار خود را از بازه ماهانه به بازه 1 ثانیه تغییر دهید.تایم فریم تریدینگ ویو، نسبت به اکثر نمودارهای پلتفرم معاملاتی، دامنه انتخاب‌های بیشتری را ارائه می‌دهند.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

نوع نمودار

تمایل دارید نمودار را به چه شکل مشاهده کنید؟ 1 خط، کندل، رنکو یا کاگی؟ با کلیک بر روی نماد کندل در بالا، می‌توانید شکل نمودار به هر 1 از انواع نمودار موجود تغییر دهید.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

تنظیمات نمودار

بسته به نسخه‌ای که استفاده می‌کنید، تنظیمات نمودار ممکن هست در نوار بالا سمت چپ یا بالا سمت راست ظاهر شوند.همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، چندین گزینه تنظیمات وجود دارد که می‌توانید برای شخصی کردن ظاهر نمودار خود، از آن‌ها استفاده کنید.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

مقایسه نمادها

وقتی می‌خواهید دو یا چند بازار را باهم مقایسه کنید، این گزینه می‌تواند کاربرد زیادی داشته باشد.در مثال زیر، ما قراردادهای فیوچرز Micro emini S&P 500 (MES) را با Micro Dow Jones (MYM) و Micro Nasdaq (MNQ) بر اساس سال مدنظر تا به امروز مقایسه کردیم.نکته جالب در مورد این ویژگی آن هست که طیف گسترده‌ای از مقایسه‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

هشدار قیمت

بر روی قیمت خاص 1 هشدار تنظیم کنید.وقتی قیمت به آن نقطه رسید پلتفرم به شما هشدار می‌دهد.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

خطوط روند Trendlines

اولین نماد در نویگیشن سمت چپ، قسمتی از خطوط را به شما می‌دهد تا در نمودار خود قرار دهید: خطوط روند، فلش‌ها، پرتوها، کانال‌ها و غیره.(trendlines, arrows, rays, channels)

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

ردیابی و پیش‌بینی Retracements و Projections

با کلیک بر روی این قسمت تمام ابزارهای فیبوناچی به اضافه ابزارهای pitchforks و Gann را پیدا می‌کنید.اساساً، این همان چیزی هست که برای پیش‌بینی بازار استفاده می‌گردد.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

شکل‌ها

در این قسمت بر روی بخشی از نمودار خود را با کشیدن دایره، مستطیل، مثلث یا هر شکل دیگری متن یادداشت کنید، این ابزار گزینه‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

محدوده ها و اندازه گیری Ranges & Measurements

تعدادی از رویکردهای اصلی مشترک برای اندازه‌گیری فعالیت بازار وجود دارد.این ابزار چندین عملکرد را ارائه می‌دهد که معمولاً در اکثر پلتفرم‌های معاملاتی وجود ندارد.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

اندیکاتورها

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

در کنار خود نمودارها، اندیکاتورها نقش مهمی در تحلیل تکنیکال و معاملات دارند.تریدینگ ویو دارای طیف گسترده‌ای از اندیکاتورهای استاندارد و سفارشی هست.برای دسترسی به صفحه اندیکاتور، بر روی عبارت “Indicators” در منوی بالا کلیک کنید.1 پنجره جدید باز می‌گردد و در سمت چپ، می‌توانید دسته‌بندی های مختلف را مشاهده کنید: اندیکاتورهای استاندارد مثل Bollinger، MACD، RSI و غیره در این قسمت وجود دارند.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

قسمت Financials داده‌های مربوط به شرکت‌های شخصی را ارائه می‌دهد و برای آن دسته از سهام معاملاتی مناسب‌تر هست.معامله گران فیوچرز ممکن هست کاربرد کمی از این قسمت مشاهده کنند، با این حال، این مورد نیز 1 ویژگی جالب از تریدینگ ویو هست.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

قسمت community Scripts دارای اندیکاتورهای سفارشی هست که توسط کاربران تریدینگ ویو ایجاد شده هست.اگر به دنبال 1 اندیکاتور شخصی هستید، به قسمت Editors’ picks یا Top بروید تا مطلع شوید که شاخصی که استفاده می‌کنید دارای چه میزان سابقه محبوبیت و پذیرش است، دارای رتبه‌بندی بالا و یا کم هست.مزایا و معایب آن چیست؟ ولی برای یافتن اندیکاتورهای جدید، محبوب و توسعه‌یافته توسط کاربر، بر روی Trending کلیک کنید.

سفارشی کردن اندیکاتور

همان‌طور که می‌توانید سبک نمودار خود را سفارشی کنید، می‌توانید تنظیمات مربوط به اندیکاتورها و ترکیبی از اندیکاتورها را نیز سفارشی کنید.

ابزار های تریدینگ ویوابزار های تریدینگ ویو

فقط روی 1 نشانگر خاص کلیک راست کرده و تنظیمات (نماد چرخ دنده) را انتخاب کنید.هر شاخص دارای تنظیمات متفاوتی هست که می‌توانید برای مطابقت با رویکرد خود تغییر دهید.به همین صورت می‌توانید چندین شاخص را در نمودار خود ترکیب کنید تا داده‌های مورد نیاز برای تجزیه‌وتحلیل بازار خود را در اختیار شما قرار دهد.

سخن آخر

بهترین راه برای یادگیری، انجام دادن هست.در این مقاله تلاش کردیم تا ابزارهای پلتفرم تریدینگ ویو را آموزش دهیم.توضیحات و نکات ما ممکن هست جامع باشد ولی صرف خواندن نحوه استفاده از نرم‌افزارها کافی نیست.

در آکادمی پارسیان بورس نه‌تنها، اصول اولیه و اصلی سرمایه‌گذاری را در دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد می‌دهیم، بلکه همراه شما هستیم تا بازارهای مالی را کاوش کنید و در این راه سودآوری عالی داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: فرزاد امیری »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128016 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 14981 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :