citizenryco.ir logo روش تخریب استاندارد ساختمان ...
روش تخریب استاندارد ساختمان
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://artaparsian.com/blog/روش-تخریب-استاندارد-ساختمان/

یکی از کارهای مهم در ساختمان سازی که قواعد و اصول خاص به خود را دارد، تخریب استاندارد ساختمان هست.به خاطر داشته باشید که قبل از آغاز تخریب اصولی ساختمان حتما مجوزهای لازم را از شهرداری کسب کرده باشید.معمولا هر تخریبی با هدف ساخت مجدد و یا بازسازی انجام می گیرد.که همین امر ضرورت پروانه ساخت را برای متقاضی روشن می کند.

تخریب غیر اصولی یکی از حوادث مهمی هست که سالیانه جان بسیاری از اشخاص بی گناه را می گیرد.بالا بودن میزان فوتی های ناشی از تخریب های غیراستاندارد، ضرورت رعایت ایمنی را محکم می کند.به همین دلیل در این مقاله هم ما تصمیم گرفتیم تا در مورد تخریب استاندارد ساختمان صحبت کرده و تخریب اصولی ساختمان را بررسی کنیم.پس در ادامه مطلب همراه وب سایت آرتا پارسیان بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور مثل پروژه های در حال ساخت تهران باشید تا با مراحل تخریب استاندارد آشنا شوید.

تخریب استاندارد ساختمان

در بیشتر مواقع بقایای ساختمان قبلی باید پیش از گودبرداری تخریب بگردد.به طور کلی تخریب از خراب کردن گرفته شده هست.ولی در علم مهندسی به هر عملی که باعث جداسازی مصالح، تجهیزات اعضا و اجزای سازه ای و غیرسازه ای از 1 دیگر بگردد را تخریب می گویند.

اما تخریب استاندارد ساختمان چیست؟ در حقیقت هدف نهایی تخریب حذف یا نوسازی 1 ساختمان هست.که این باید حتما به صورت استاندارد انجام گردد تا خسارت جانی و مالی برای ساختمان های اطراف نداشته باشد.

روش های تخریب استاندارد ساختمان

دستی: در این روش انسان نقش مستقیمی در تخریب ساختمان دارد.از ابزارهای مورد نیاز به تخریب دستی می توانیم به بیل، کلنگ، پتک و حتی ماشین آلات مکانیکی اشاره کنیم.مکانیکی: تخریب مکانیکی همانطور که از نامش پیداست به صورت کامل توسط ماشین آلات مکانیکی انجام می گردد و انسان نقش 1 هدایتگر را ایفا می کند.این روش به نسبت روش اول دارای سرعت و هزینه بیشتری هست.منفجره: تخریب انفجاری توسط اشخاص خبره انجام می گردد.بهتر هست این روش زیر نظارت نهادهای ایمنی اجرا گردد. تخریب استاندارد ساختمان

تخریب اصولی ساختمان چگونه و چطور؟

در ساختمان سازی گاهی حوادثی پیش می آید که باید کارفرما از قبل آن ها را پیش بینی کرده باشد.بیمه کردن کارگران یکی از کارهای مهمی هست که هر کارفرما باید به آن اهمیت بدهد.یکی از دیگر نکات مهم زمان تخریب توجه به همسایگان ساختمان هست.تخریب غیر اصولی 1 ساختمان می تواند عواقب غیرقابل جبرانی رقم بزند.پس لازمه 1 تخریب اصولی، آشنایی با مراحل آن هست که در ادامه بیان خواهیم کرد.

اقدامات قبل از تخریب:

قبل از آغاز تخریب 1 سری نکات باید رعایت شوند تا خسارت ها به حداقل برسند:

برق ساختمان به طور کامل از پشت کنتور قطع شده باشد.انشعابات گاز از سمت اداره گاز محل، قطع گردد.آب ساختمان از شیر فلکه قطع گردد.هر گونه تجهیزات از قبیل شیرآلات، آب گرمکن، کولر و… از ساختمان جدا گردد.کلیه لامپ ها وکلید پریزها جدا شوند.سیم های برق از داخل دیوارها بیرون کشیده شوند.

مراحل تخریب استاندارد ساختمان:

پیمایش:

پیمایش به دو صورت ساختاری و سازه ای وجود دارد.پیمایش ساختاری شامل: روش ساخت ساختمان، آشنایی با سیستم ساختاری فوندانسیون و تاسیسات زیر زمینی و وضعیت سازه ای می گردد.در مقابل پیمایش سازه ای در برگیرنده نوع مواد استفاده شده در سازه، موادی که قبل و بعد از تخریب به کاربرده می شوند، وجود چاه قدیمی، مواد سمی، بررسی وجود مشکلاتی از قبیل نشت آب و فرسایش می گردد.

حذف مواد خطرناک:

 در صورتی که متوجه شدید در محدوده ساختمان مواد خطرناکی مثل مواد نفتی و مشتعل وجود دارد حتما قبل از هر اقدامی آن ها را حذف کنید.

آماده سازی برنامه تخریب:

 اگر می خواهید در کاری بهترین گردد، حتما برنامه ریزی را جدی بگیرید.زمان برنامه ریزی باید مواردی را که در ادامه می گوییم در آن لحاظ کنید.محل ساختمان، فاصله ساختمان با دیگر سازه ها و خیابان، تعیین ترتیب اجزایی که باید تخریب شوند، روش تخریب، رعایت نکات ایمنی، راه های انتقال نخاله ها زباله های ساختمانی و در نهایت مدت زمانی که تخریب به پایان می رسد.

رعایت ایمنی:

اگر دقت کرده باشید در این مقاله ما بر ایمنی تاکید بسیار زیادی داشتیم.به همین دلیل در این قسمت روش هایی را معرفی می کنیم که تا حدود زیادی خطرات را کاهش می دهند:

مهندسان و کارگران با خطرات آشنایی داشته باشند.تمام مواردی که باعث آتش سوزی و حریق می گردد حذف شوند.لوازم آتش نشانی در دسترس باشد.تمهیداتی به منظور جلوگیری از سرر و صدا، گرد و خاک و غیر برای کارگران اندیشیده گردد.

جمع بندی

در نهایت باید بگوییم که با رعایت تخریب استاندارد ساختمان در هر مرحله از عملیات قدمی مهمی در جهت حفظ جان اشخاص خواهید برداشت.یکی دیگر از مزایای تخریب اصولی ساختمان استفاده مجدد از مصالح و مقاطعی هست که کاملا سالم مانده اند.

آرتاپارسیان؛ بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور با جمع آوری بانک اطلاعات پیمانکاران اصفهان این امکان را برای شرکت های تولیدی در زمینه ساختمانی فراهم کرده تا با مخاطبان هدف خود بدون هیچ هزینه ای آشنا شوند.

نوشته روش تخریب استاندارد ساختمان اولین بار در گسترش آرتا پارسیان اطلاعات پروژه های درحال ساخت.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: ساناز پور کرمی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128135 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 14880 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :