citizenryco.ir logo روند رشد صادرات در نیمه دوم سال 1401؛ آذر رکورد شکست + نمودار ...
روند رشد صادرات در نیمه دوم سال 1401؛ آذر رکورد شکست + نمودار
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-31826

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران؛ ارزیابی ها از روند شاخص «صادرات کالا و خدمات» نشان می دهد که بیشترین افت صادرات با کمی اختلاف نسبت به شهریورماه در بهمن ماه رقم خورده هست.

ولی در مدت زمان مورد بررسی آذرماه بالاترین رشد صادرات را به خود اختصاص داد و به نوعی رکورد صادرات در نیمه دوم سال را شکست.

قرار گرفتن شاخص «صادرات کالا یا خدمات» زیر عدد 50در شهریور ماه در حالی رقم خورد اواخر این ماه شاهد شروع ناآرامی در کشور، بودیم.

عدم دسترسی به اینترنت و قطع برخی از شبکه های اینترنتی یکی از دلایلی هست که می توان افت صادرات در نیمه دوم سال را به آن نسبت داد.

بطوریکه تنها در آذرماه شاخص «صادرات کالا و خدمات» توانست به عدد بالای 50 دست پیدا کند و در پنج ماه بعدی عدد این شاخص زیر 50 قرار داشت.

براساس گزارش مدیران خرید در صورتی که عدد شاخص به 50 نزدیک باشد این به معنی خروج بنگاه های صنعتی از رکود و انقباض هست و برعکس اگر این شاخص کمتر از 50 باشد باید نگران ورود به رکود بود.

با توجه به روند شاخص «صادرات کالا و خدمات» می توان گفت اعداد به دست آمده در نیمه دوم سال نشان وضعیت انقباضی در بخش صادرات کالا و خدمات هست.

داده های اعلام شده نشان دهنده آن هست که عدد شاخص «صادرات کالا و خدمات» در شهریور ماه 45.24 بوده که شاخص در مهر ماه با کمی بهبود به 47.05 رسید ولی همچنان زیر عدد 50 قرار داشت.

روند شاخص «صادرات کالا و خدمات» در آبان ماه که از آن با عنوان ماه اوج ناآرامی ها یاد می کنند، مجدد کاهشی شد و به عدد 45.69 واحد بازگشت.

ولی این روند در آذرماه شکست و ما در این ماه شاهد خروج شاخص «صادرات کالا و خدمات» از رکود بودیم.

در این ماه شاخص ثبت شده 50.84 بوده هست.

با این حال در دی و بهمن ماه عدد شاخص مجدد به زیر 50 بازگشت و با این شرایط در دی ماه عدد ثبت شده برای شاخص «میزان صادرات کالا یا خدمات» عدد 45.74 بوده و در بهمن ماه نیز این شاخص به 44.54 واحد رسید.

صادرات

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: سیده زهرا امیر ابراهیمی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128203 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 9937 1 شبانه روز پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :