طراحی سایت فروشگاهی توسط کارشناسان طراح سایت در شرکت شهروندان انجام می شود؛ پیشنهاد می کنیم به پیج اینستاگرام ما به آیدی Citizenryco.site نیز مراجعه فرمایید.


چرا طراحی سایت فروشگاهی انجام دهیم؟

طراحی سایت فروشگاهی وردپرسی

شما مخاطب عزیز می توانید درخواست خود را به صورت کاملا رایگان، جهت طراحی وبسایت فروشگاهی در سیستم تولید محتوای وردپرس، در همین صفحه ثبت نمایید؛ میزان کلی دستمزد جهت طراحی سایت فروشگاهی در حال حاضر، ۴ میلیون تومان می باشد.

نمونه سایت های فروشگاهی (رزومه ما)ثبت درخواست رایگان برای طراحی سایت فروشگاهی وردپرسی


جهت ایجاد درخواست برای جلسه مشاوره رایگان طراحی سایت فروشگاهی وردپرسی، لطفا فرم زیر را با دقت پر و ارسال فرمایید؛ کارشناسان طراح سایت شرکت شهروندان در اسرع وقت از طریق واتساپ با شما ارتباط می گیرند .  سایت چیست و چه تفاوتی با وبسایت دارد؟

  یک سایت مجموعه‌ای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالب‌های مختلف و … می‌شوند.

  در اساس سایت یعنی مکان یا جا؛ لذا صحیح هست در مورد کلمه طراحی سایت، از واژه وبسایت به معنای مکان وب استفاده شود.

  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی
  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی

  تاریخچه سایت و طراحی سایت فروشگاهی

  در سال ۱۹۸۹ شخصی به نام تیم برنرز لی (Tim Berners-Lee) پروپوزالی را ارائه کرد که شکل زندگی و ارتباطات بشر را برای همیشه تغییر داد.

  او که با نام TimBL نیز شناخته می‌شود، مخترع World Wide Web یا شبکه جهان‌گستر است. نرم‌افزاری که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از اینترنت هر کجا که باشند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

  این پروفسور دانشگاه ام آی تی در سال ۱۹۹۱ اولین سایت تاریخ را در آزمایشگاه‌های بنیاد علمی Cern رونمایی کرد. آدرس این سایت  info.cern.ch بود و اطلاعاتی را در مورد همین پروژه منتشر می‌کرد.

  اولین سایت‌ها با کدهای ساده HTML نوشته می‌شدند. صفحات این سایت‌ها شامل سرتیتر و پاراگراف و ابرمتن (Hypertext) بود که روی صفحه نمایش رایانه‌های مختلف به نمایش درمی‌آمد. در ابرمتن‌ها از ابرپیوند (Hyperlink) استفاده می‌شد و از طریق این پیوندها کاربران می‌توانستند به صفحات دیگر مراجعه کنند.

  از توضیحات علمی بگذریم. چیزی که لازم است بدانید این است که وب سایت‌ها بستر ارتباطی ساده و انعطاف‌پذیر­ی هستند که یکی از مهمترین دستاوردهای تاریخ بشر به شمار می‌روند و این تازه زمانی است که هنوز موتورهای جست‌وجو وارد بازی نشده‌ بودند! (یک روز خود را بدون گوگل تصور کنید!)

  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی
  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی

  آنچه در مورد طراحی سایت فروشگاهی بهتر است بدانیم

  بد نیست بدانید که ماهیت تشکیل دهنده طراحی سایت فروشگاهی، بر مبنای عناصری همچون:

  • خرید یک دامنه url (خرید یک دامنه خالی و یا خرید یک دامنه از فردی که قبلاَ آن را تصاحب کرده است)
  • خرید هاست و اتصال آن هاست به دامنه
  • طراحی گرافیک و شکل قالب کلی سایت
  • کدنویسی صفحه های وب سایت
  • تولید محتوای منظم صفحه اصلی، بلاگ و دیگر صفحات درونی سایت
  • و بکارگیری اصول سئوسایت (استفاده از تگها، لینکسازی های درونی، طراحی سایت مپ، تکنیکهای کنونیکال و…)

  استوار است؛ اما هر یک از این مهارت های عنوان شده، خود می تواند شما را در دنیای وسیعی از ریز مهارت ها در دنیای طراحی سایت غرق کند… و از همین رو شناخت این مهارتها، در به وجود آوردن یک بستر و کسب و کار اینترنتی درآمدزا الزامیست؛ بنابراین دعوت میکنیم تا انتهای مقاله طراحی سایت فروشگاهی با ما همراه باشید.

  مراحل طراحی سایت چیست؟

  طراحی سایت فروشگاهی بسته به نیاز کارفرما و جامعه هدف کاربران، می تواند به صورت طراحی کاملاَ اختصاصی و یا به صورت خرید دامنه و خرید قالب آماده سایت، انجام گیرد. البته راه اندازی سایت به هریک از روشهای فوق نیز انجام شود، تابع شرایط کلی زیر است که با عنوان مراحل طراحی وبسایت شناخته میشود:

  مرحله اول؛ خرید دامنه و هاست:

  بهتر است در گام نخست و برای آسوده نمودن خیال خود، به خرید دامنه مناسب (یک نام url؛ مثلاَ: www. naab-design.com) و یک هاست با حجم مناسب با وبسایتتان اقدام نمایید.

  البته برخی از کارشناسان این مرحله را به عنوان آخرین مرحله طراحی وبسایت پیشنهاد داده اند؛ اما ما به دلایل متنوعی، خرید هاست و دامنه را به عنوان مرحله اول توصیه میکنیم؛ چرا که:

  1. با انتخاب و خرید نام دامنه مناسب در بدو کار، میتوانید نسبت به طراحی لوگو، استفاده از رنگها و تصاویر گرافیک مرتبط با نام سایت و استفاده از رنگهای دارای هارمونی اقدام نمایید و طراحی سایت شکیل تر و مفهومی تری را انجام دهید.
  2. با در اختیار داشتن هاست و دامنه اختصاصی، در هر مرحله از طراحی آزمایشی میتوانید نسبت به راه اندازی آزمایشی وبسایتتان در بستر اینترنت اقدام نمایید. 
  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی
  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی

  مرحله دوم؛ طراحی و شکل دهی وایر فریم:

  بدون شک «طراحی وایر فریم» یا «وایر فریمینگ» را میتوان به عنوان اولین و مهمترین مرحله طراحی و توسعه‌ هر سایت یا نرم افزار به شمار آورد. به بیان فنی تر، طراحی وایر فریم به نوعی همان طرح اولیه در طراحی سایت است که استخوان بندی اصلی و یک شمای کلی از سایت را مشخص می سازد؛ تا تقریباَ جایگاه همه المانها، عناصر و گزینه های ویژه، فضاهای مهم و پربازدید و صفحات اصلی و داخلی و دسته بندی ها معین شود. با این کار و جانمایی تمامی عناصر، در حقیقت مشخص میشود که هدف نهایی طراحی وبسایت چیست…

  در واقع در مرحله وایر فرم، زیبایی و لوکس بودن هریک از بخش ها و جایگاه های وبسایت هیچگونه اهمیتی ندارد و صرفاَ به عنوان یک طرحواره ساده و بدون پیچیدگی عناصر خاص بصری است که جانمایی کلی (دیاگرام کلی) وبسایت را مشخص مینماید. بر همین اساس، وایر فریم گامی است در جهت عیب یابی مشکلات وبسایتتان… و با این مدل طرحواره، درصد انحرافتان از خواسته های اصلیتان از یک سایت اینترنتی، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد؛ چرا که قرار است تک تک اهدافتان در یک قالب کلی طراحی سایت را مشخص کنید. 

  سایت | طراحی سایت | طراحی وبسایت | طراحی سایت فروشگاهی | طراحی وبسایت فروشگاهی | شرکت شهروندان
  سایت | طراحی سایت | طراحی وبسایت | طراحی سایت فروشگاهی | طراحی وبسایت فروشگاهی | شرکت شهروندان

  مرحله سوم؛ طراحی گرافیک وبسایت

  بعد از چیدمان ابتدایی تمامی جایگاه ها و عناصر، پای مفهوم طراحی گرافیک در طراحی وب سایت به میان می‌آید. اما چرا بایستی به سراغ یک طراحی گرافیک مناسب برای وبسایتهای اینترنتی برویم؟! در حقیقت:

  1. اگر تمامی تمرکزتان بر روی سئو و ورود کاربران به سایتتان باشد اما سایت وضعیت گرافیکی مناسبی نداشته باشد و اصطلاحاَ هیچگونه جذابیتی نداشته باشد، بلافاصله مخاطب از محیط سایت فراری شده و با بستن سریع پنجره سایت، «نرخ پرش» یا «بانس ریت» وبسایتتان را افزایش میدهد!
  2. این افزایش نرخ پرش، به شدت میتواند در نشان دادن سایتتان در نتایج گوگل تأثیر منفی داشته باشد و همه اینها به این مسئله بازمیگردد که: «احتمالاَ دیزاین گرافیک سایت شما افتضاح بوده است!».
  3. ایجاد خلاقیتهای متنوع تصویری و طراحی گرافیک مناسب در مراحل طراحی سایت، به شدت میتواند شما را در چشم کاربران «حرفه ای‌تر» نشان بدهد و اعتمادشان به تیم کاری شما افزایش پیدا کند.
  4. بدون شک پادشاه هر وبسایت، «تولید محتوای» مناسب آن خواهد بود. حال این محتوای عالی و غنی را در یک بستر ضعیف و نازیبا قرار دهید؛ چه اتفاقی خواهد افتاد؟! بلــــــــــــــــه… هیچکس از تولید محتوای عالی شما که قرار بود پادشاه سایتتان باشد، استقبال نخواهد کرد و مخاطبان رغبت خود را برای مطالعه محتواها از دست خواهند داد!!
  5. طراحی های گرافیکی، استفاده درست از عکسها و انیمیشن ها و بهره گیری از رنگهای مناسب میتواند عامل تعیین کننده و متمایز میان یک «طراحی سایت ویژه» با یک «طراحی وبسایت فاجعه!» باشد؛ چرا که علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت در سایت، میتواند به فروش و معرفی هرچه بهتر و بیشتر محصولات کمک شایان توجهی نماید.
  6. همچنین باید گفت که استفاده از رنگها و گرافیک مناسب، به شدت میتواند در القای مثبت موضوع سایت و حسهای مربوط به ان در ذهن کاربر موثر باشد. مثلاَ بهتر است برای طراحی وب سایت یک فست فود از رنگهای گرم و اشتها آوری مثل قرمز و طلایی استفاده شود، در قالب گرافیکی سایتهای لوازم آرایشی و زیبایی از رنگ صورتی و یا در قالب گرافیکی سایتهای خبری بزرگ از رنگهای محکمی مثل سفید استفاده شود.

  مرحله چهارم؛ کدنویسی و برنامه ‌نویسی:

  حال که تمامی موارد ابتدایی چیدمان ها و طراحی های گرافیکی انجام شده است، نوبت انتخاب زبان برنامه نویسی و کد نویسی مناسب برای طراحی فریم ورک اختصاصی، کنترل امور مدیریت محتوا و ساماندهی کارایی های وب سایت می باشد.

  کد نویسی و برنامه نویسی که بایستی بر اساس نیازهای مخاطبان و درخواست ها و انتظارات کارفرما انجام گیرد؛ اما مشهورترین زبان های front end عبارتند از html , css , javascript و مشهور ترین زبان های bach end عبارتند از php, python, mysqli .

  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی
  ساخت سایت | طراحی سایت فروشگاهی

  اما کارشناسان ما در شرکت شهروندان از بستر WordPress جهت طراحی سایت و تولید محتوا استفاده می کنند تا سایت شما به راحتی توسط خودتان و بدون نیاز به کدنویسی مدیریت شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *