citizenryco.ir logo معرفی بهترین کتاب‌ها برای یادگیری تحلیل تکنیکال ...
معرفی بهترین کتاب‌ها برای یادگیری تحلیل تکنیکال
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://arztoday.com/5-technical-analysis-books/

موفقیت در بازار‌های مالی شانسی نیست؛ بلکه با افزایش سطح اطلاعات خود باعث پیشرفت در این حوزه خواهید شد.

یکی از راه‌‌‌‌هایی که منجر به کسب دانش در زمینه تحلیل تکنیکال می‌گردد؛ مطالعه کتاب‌های آموزشی هست ولی نه هر کتابی! 

کتاب‌های متعددی برای یادگیری تحلیل تکنیکال منتشر شده هست که در زمینه‌های مختلفی مثل : اصول تحلیل تکنیکال، الگوهای نموداری (Chart Patterns) و روانشناسی معامله‌گری (Trading Psychology) به انتشار رسیده هست.

بسیاری از این کتاب‌ها اطلاعات قدیمی، منسوخ شده و یا حتی نامربوطی ارائه داده‌اند، چندین کتاب وجود دارد که در زمینه تحلیل تکنیکال به عنوان شاهکاری جاودان در این عرصه شناخته شده‌ هست.

آنها هنر معامله‌گری در بازارهای مالی را به زیبایی به تصویر کشیده‌‌اند و با علم این که می‌دانند نمودارها، رفتارهای معین شده‌ای ندارند و هر لحظه در حال تغییر می باشند اقدام به نشر اطلاعاتی در این حوزه کرده‌اند. 

۵ تا از بهترین کتاب‌های تحلیل تکنیکال

در این مقاله، به معرفی پنج کتابی که در زمینه تحلیل تکنیکال به عنوان 1 شاهکار شناخته شده‌اند می‌پردازیم؛ تا به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کمک کنیم تا موضوع را بهتر درک کرده و استراتژی را در معاملات خود به کار ببرند.

۱.

معرفی کتاب شروع تحلیل تکنیکال جک شواگر

کتاب شروع تحلیل تکنیکال جک شواگر

عنوان انگلیسی کتاب: Getting Started in Technical Analysis نویسنده: Jack D.

Schwager سال انتشار: ۲۰۰۸ سطح: از مبتدی  تا حرفه‌ای رتبه آمازون: ۷۹ ترجمه: دارد

جک شواگر کارشناس مشهور بورس و صندوق‌­های سرمایه‌­گذاری در ایالات متحد‌ه آمریکا هست.

دانش‌ ­آموخته کالج بروکلین و دانشگاه براون هست.

نویسنده این کتاب را به چهار بخش اصلی تقسیم می‌کند: مفاهیم پایه تحلیل تکنیکال، مسائل مربوط به داده‌های قیمت، سیستم‌های معاملاتی (Trading Plan) و سبک‌های معاملاتی.

در واقع شما با مطالعه تمام کتاب، باید درک کاملی از مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال را یاد گرفته باشید.

به همین صورت کتاب شامل بخش‌های مهمی از تحلیل تکنیکال مثل: الگوهای نموداری، آشنایی با ابزارهای معاملاتی (اندیکاتورها و اسیلاتورها)، نرم‌افزار کاربردی و نحوه تنظیم آن، انواع کندل استیک، خط روند، بازه‌های زمانی (Time Frame) و … را بررسی می‌کند.

جک شواگر فصلی در مورد ۸۲ قانون در مورد بازارهای مالی دارد که برای هر تازه‌کار مفید هست.

از همین نویسنده (جک شواگر) کتاب دیگری به‌نام “جادوگران بازارهای نوین” نیز به چاپ رسیده هست.

در این کتاب مصاحبه‌هایی با صدها معامله‌گر موفق بازار بورس سهام آمریکا ارائه شده هست.

۲.

معرفی کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی

عنوان انگلیسی کتاب: Technical Analysis of the Financial Markets نویسنده: John J.

Murphy سال انتشار: ۱۹۹۹ سطح: از مبتدی تا حرفه‌‌‌‌‌ای رتبه آمازون: ۱۵ ترجمه: دارد

این کتاب به انتخاب فعالان حرفه‌ای بازار، یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه آموزش تحلیل تکنیکال است؛ برای اثبات این ادعا، این کتاب به مدت ۷ سال در بین پر فروش‌ترین کتب آموزشی در زمینه تحلیل تکنیکال و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی بوده و به چندین زبان مختلف ترجمه شده هست.

جان مورفی تحلیل‌گر مطرح و شناخته شده‌ی بورس آمریکا است؛‌ که به طور خلاصه حاصل ۳۰ سال تجربه‌ی خود را در قالب ۱۰ قانون به علاقه‌مندان به حوزه بازارهای مالی بیان کرده هست.

۱۰ قانون از مهم‌ترین قوانین جان مورفی به شرح زیر است:

ترسیم روندها تشخیص روندها  شناسایی حمایت‌ها و مقاومت‌‌ها سنجیدن اندازه اصلاح قیمتی ترسیم خطوط نمودارهای شمعی ژاپنی  یادگیری چرخه‌های زمانی  مدیریت مالی و تاکتیک‌های معامله  وجود یا عدم وجود 1 روند  الگوهای ادامه دهنده

با مطالعه این کتاب مرجع، مطالب بسیاری در مورد چگونگی خواندن نمودارها، درک اندیکاتورها و نقش کلیدی تحلیل تکنیکال در معامله‌گری به‌ویژه در مورد بازارهای آتی را خواهید آموخت.

از جمله سرفصل‌های کتاب، فلسفه تحلیل تکنیکال، نظریه داو، ساختار نمودار، الگوهای مهم برگشتی، الگوهای ادامه‌دهنده، حجم معاملات، نمودارهای بلندمدت، اسیلاتورها، نمودارهای نقطه و شکل، نمودارهای شمعی، نظریه امواج الیوت، چرخه‌های زمانی و مدیریت مالی در بازار سرمایه هست.

۳.

معرفی کتاب پرایس اکشن تله‌های بازار

معرفی کتاب پرایس اکشن تله‌های بازار ری وانگ

عنوان انگلیسی کتاب: Price Action Market Traps نویسنده: Ray wang سال انتشار: ۲۰۱۷ سطح: از متوسط تا حرفه‌ای رتبه آمازون در آموزش: ۷,۱۳۳ ترجمه: دارد

این کتاب اثر آقای ری وانگ، معامله‌گر مشهور بازارهای مالی که در سال ۲۰۰۹ بهترین تحلیل‌گر بورس شناخته شده هست.

وی در این کتاب معروف‌ترین تله‌هایی که در بازارها رخ می‌دهند و معامله‌گران اکثرا در دام آن‌ها گرفتار می‌شوند، را معرفی می‌کند.

کتاب شامل دو بخش هست.

بخش اول به توضیح روانشناسی شکل گیری تله‌ها می‌پردازد.

بخش دوم به معرفی ۷ تله همراه با مثال‌های بسیار برای درک بهتر مفهوم تله‌گذاری که در هر نموداری وجود دارد پرداخته شده هست.

تله‌ها نوعی الگوی نموداری (Chart Pattern) است، مثل هر الگوی دیگر، آن‌ها بطور پیوسته رخ می‌دهند.

۷ تله‌ی مهم که در این کتاب به آن می‌پردازد، عبارتند از:

تله‌ مشترک تله معمولی تله حدضرر  تله شکست ناموفق تله دوگانه تله‌های اخبار موارد ویژه صبح

یادگیری انواع تله‌ها می‌تواند باعث برتری شما در معامله‌های تان گردد.

شما باید بتوانید آن‌ها را شناسایی کرده و سعی کنید در دام آن‌ها گرفتار نشوید.

۴.معرفی کتاب تحلیل تکنیکال در بازه‌های زمانی چندگانه

معرفی کتاب تحلیل تکنیکال دربازه های زمانی چندگانه برایان شانون

عنوان انگلیسی کتاب: Price Action Trader نویسنده: Brian Shannon سال انتشار: ۲۰۰۸ سطح: از مبتدی تا حرفه‌ای رتبه آمازون در تحلیل تکنیکال: ۷۱ ترجمه: ندارد

برایان شانون نویسنده، معامله‌گر سهام و تحلیل‌گر آمریکایی هست.

در سال ۲۰۰۸ کتابی با عنوان تحلیل تکنیکال در بازه‌های زمانی چندگانه را منتشر کرد؛ تا به معامله‌گران مبتدی و متوسط در مورد‌ی ابزارها و تاکتیک‌هایی که آن‌ها را به یکی از موفق‌ترین معامله‌گران مستقل در بازار مالی وجود دارند تبدیل کند.

این کتاب جذابیت بسیاری برای معامله‌گران حرفه‌ای نیز دارد زیرا می‌توانند بدون توجه به استراتژی که استفاده می‌کنند، مطالعه کتاب برایشان کاربردی و مفید باشد.

کتاب جایگاه اصلی تحلیل تکنیکال را در بازه‌های زمانی مختلف شناسایی و موقعیت‌های معاملاتی مناسب را برای موفقیت بیشتر معامله‌گر بررسی می‌کند.

به همین صورت در مورد موضوعاتی مختلفی مثل: خرید و فروش‌های کوتاه مدت، روانشناسی حرکت قیمت، سفارش‌های شرطی (Limit Order , Stop Limit)، حد ضرر و شناسایی تارگت‌های قیمتی  بیان می‌کند.

۵.

معرفی کتاب ولوم پروفایل

معرفی کتاب ولوم پروفایل از تریدردیل

عنوان انگلیسی کتاب: Volume Profile نویسنده: Trader Dale سال انتشار: ۲۰۱۸ سطح: حرفه‌ای رتبه آمازون : ۶۴ ترجمه: ندارد

نویسنده کتاب ولوم پروفایل که با اسم مستعاره تریدر دیل شناخته می‌گردد.

1 معامله‌گر تمام وقت بازار مالی که دارای گواهینامه سرمایه‌گذاری فارکس است؛ به همین صورت بیش از ۱۲ سال سابقه معامله‌گری در بازار مالی را دارد.

آقای دیل ابتدا کار خود را به عنوان تحلیل‌گر بازار در 1 کارگزاری بزرگ شروع کرد؛ بعد از مدت کوتاهی به صورت تمام وقت وارد دنیای معامله‌گری شد و به تنهایی شروع به‌ کار کرد.

استراتژی معامله‌گری ایشان بر پایه دنبال کردن ردپای بانک‌های بزرگ و موسسات مالی که با وارد کردن سرمایه‌های کلان خود بازار را به حرکت در می‌آورند.

این کتاب سعی بر آموزش مفاهیم چگونگی حرکت های 1 روند و شناسایی آن‌ها بر اساس حجم (Liquidity) هست.  به همین صورت کتاب سعی می‌کند ارتباط خود را با خواننده برقرار کرده و با مثال‌ها و تصاویر بسیار، ستاپ‌های معاملاتی خود را به ایشان آموزش دهد در نهایت خواننده بتواند همسو و هم‌جهت با بانک‌ها بزرگ و موسسات مالی متمرکز فکر کرده و اقدام به باز کردن معاملات خود کند.

موضوعات جذابی که در این کتاب بیان شده هست.

عبارتند از:

نحوه کار با پرایس اکشن، آشنایی با تعدادی از استراتژی هایی که مبتنی بر حجم (Liquidity) طراحی شده است، نحوه کار با اندیکاتور حجم (Volume Profile)، چگونه استراتژی معاملاتی خود را پیدا کنیم، بهترین تاکتیک‌ها برای معامله‌گری، در زمان انتشار اخبار چگونه معاملات خود را مدیریت کنیم، روانشناسی معامله‌گری، چگونه از استراتژی خود بک تست بگیریم، چگونه با استراتژی بک تست گرفته شده وارد معامله شویم، رایج‌ترین اشتباهات معامله‌گری چیست و چگونه از آن‌ها دوری کنیم و … تمام این‌ها همراه با مثال‌ها و تصاویر بسیار بیان شده هست.

نوشته معرفی بهترین کتاب‌ها برای یادگیری تحلیل تکنیکال اولین بار در ارز تودی.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: ناهید نامدار »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12388 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 6372 3 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :