citizenryco.ir logo هر آن‌چه که باید از بازی Crime Boss: Rockay City بدانید ...
هر آن‌چه که باید از بازی Crime Boss: Rockay City بدانید
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://vigiato.net/p/367521

یکی از بزرگ‌ترین غافلگیری‌های مراسم گیم اواردز سال گذشته معرفی بازی Crime Boss: Rockay City بود؛ اثری که 505Games وظیفه‌ی نشر آن را بر عهده گرفته و نه به‌خاطر گیم‌پلی که بیشتر به دلیل حضور هنرپیشه‌های مشهور هالیوودی در آن شناخته می‌گردد.

بنابراین از آنجایی که فاصله‌ی بسیار کمی با عرضه‌ی بازی داریم، بیایید تمام اطلاعات‌مان را روی کاغذ ریخته و بسنجیم این اثر چه چیزهایی برای رو کردن دارد و آیا انگیزه‌ی کافی برای خرید در بازیکن را تقویت می‌کند یا خیر.

با ویجیاتو همراه باشید.

داستان

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

به طور کلی داستان بازی Crime Boss: Rockay City با مرگ رئیس مافیای شهر آغاز می‌گردد و به دنبال آن هرج و مرجی بین گروه‌های خلافکاری به وجود می‌آید.

رقابتی که باندهای مختلف را با هم درگیر کرده و امنیت شهر را به خطر می‌اندازد.

با این حال تمام این سرقت و جنگ و جدال‌ها در نهایت معین می‌کند چه فردی می‌تواند رئیس بعدی شهر گردد و جنایتکاران را تحت سلطه‌ی خود در بیاورد.

همین مساله نیز ماهیت کوآپ و چندنفره بودن بازی را جذاب می‌کند.

البته باید توجه داشته باشید که این بازی شامل 1 بخش کمپین به نام Baker’s Battle «نبرد بیکر» هم می‌گردد.

نبرد بیکر

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

اگر دوست و همراهی ندارید تا بخش چندنفره بازی را با کمک یکدیگر پیش ببرید احتمالا بخش تک‌نفره این اثر بتواند گزینه‌ی ایده‌آلی برای شما باشد.

این کمپین که «بیکرز بتل» نام دارد قرار هست با تمرکز بر شخصیت تراویس بیکر (با نقش‌آفرینی مایکل مدسن) ماجراجویی‌ها و خطراتی که ایشان برای تبدیل شدن به رئیس خلافکاران شهر راکی پشت سر می‌گذارد را دنبال کند.

البته احتمالا این مسیر آن‌چنان هم ساده نباشد.

چرا که گنگ‌های دیگر به رهبری Heilo و Dollar Dragon قرار هست مانع پیشروی شما شوند و مسیرتان را منحرف کنند.

از آنجایی هم که قرار هست سرقت‌های زیادی را پیش ببرید و اموال موزه‌ها و بانک‌های مختلفی را غارت کنید، کلانتر نوریس (با نقش‌آفرینی چاک نوریس) مدام شما را تعقیب کرده و با دستگیری‌تان مانع از وقوع جرم و جنایت در شهر می‌گردد.

مطلب پیشنهادی:۲۵ فیلم اکشن در مورد قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ایداستان هیتمن‌های جذاب سینما ۲۵ فیلم اکشن در مورد قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای۲۵ فیلم اکشن در مورد قاتلان قراردادی و آدمکش‌های حرفه‌ای

بخش داستانی به سبک روگ‌لایت

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازی Crime Boss: Rockay City که در بخش کمپین آن لحاظ شده «روگ‌لایت» بودن آن هست.

طبق پیش‌نمایش‌های منتشر شده از این اثر بر اساس میزان بی‌احتیاطی و حرص و طمعی که در هر ماموریت به کار می‌برید نوریس رفته رفته به دستگیر شدن نزدیک‌تر می‌گردد و اگر این اتفاق رخ دهد یا طی یکی از ماموریت‌ها بمیرد بازی شما به انتها می‌رسد.

البته که بازیکن می‌تواند با اضافه کردن اشخاص بیشتر به باند خود و چیدن استراتژی‌های مختلف ریسک‌پذیری هر ماموریت را تا حد ممکن کاهش دهد ولی خب احتمالا به این سادگی‌ها هم نخواهد بود.

بنابراین هر بار که در بازی بمیرید در دور بعدی اهداف، ماموریت و مسیرهای متفاوتی پیش پای‌تان قرار می‌‎گیرند.

پاداش و پیشرفت

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

کمپین روگ‌لایت بازی شامل برخی پاداش‌ها می‌گردد که بسته به مقدار تلاش بازیکن شانس ایشان برای پیشروی در ماموریت بعدی را افزایش می‌دهد.

بر اساس تجربیاتی که طی هر مرحله به دست می‌آورید بازی به شما این امکان را می‌دهد تا قبل از شروع سرقت بعدی پرک موردنظرتان را انتخاب و بعد به میدان پا بگذارید.

برای مثال Hoarder Perk با شروع هر ماموریت 1 مقدار پول اضافی را به بازیکن اعطا می‌کند که می‌تواند مزیتی برای دنبال کردن دیگر فعالیت‌ها به همراه داشته باشد.

شخصیت‌ها

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

خب چیزی که احتمالا با مشاهده‌ی تریلرها و مطالعه‌ی اخبار بازی از آن مطلع شده‌اید ستارگان پرتعدادی می باشند که در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

علاوه بر مدسن و نوریس، مایکل روکر (Michael Rooker)، دنی گلاور (Danny Glover)، دامیون پواتیه (Damion Poitier)، دنی ترخو (Danny Trejo)، کیم بیسینگر (Kim Basinger) و وانیلا آیس (Vanilla Ice) از هنرپیشگانی می باشند که با حضور در بازی «کرایم باس: راکی سیتی» حال و هوای اکشن و بلاک باستری این عنوان را تقویت می‌کنند.

با این حال لازم به ذکر هست طبق پیش‌نمایش‌های منتشر شده از این اثر، صداگذاری شخصیت‌ها آن‌طور که انتظار می‌رفت عملکرد قابل قبولی ندارد.

بنابراین اگر در رابطه با این مورد حساس هستید بهتر هست پیش از خرید بازی این نکته را در نظر داشته باشید.

بخش چندنفره: به وقت جرم و جنایت

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

از بخش داستانی، شخصیت‌ها و سبک پیاده‌سازی‌اش که بگذریم به بخش چندنفره و حالت کوآپ بازی می‌رسیم که همزمان ۴ بازیکن را پشتیبانی می‌کند.

در حالت PvE یا Player Versus Environment «بازیکن علیه محیط» شما ۲ حالت مختلف را در اختیار دارید.

اولین حالت Crime Time نام دارد.

در این حالت شما می‌توانید با دیگر بازیکن‌ها یا بات و هوش مصنوعیِ خودِ بازی سرقت‌های پیش رویتان را جلو ببرید.

به پایان رساندن این فعالیت‌ها در بازی مقدار قابل توجهی پول را به ذخیره‌ی بازیکن اضافه می‌کند که می‌توانید از آن برای خرید تجهیزات و اضافه کردن اعضای جدید به باند خود بهره ببرید.

جالب هست بدانید پاداشی که در این حالت به دست می‌آورید در بخش کمپین (Baker’s Battle) نیز قابل استفاده بوده و این‌چنین بازی شما را ترغیب می‌کند گاها به دیگر بخش‌های آن هم سر بزنید.

افسانه‌های شهرنشین

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

دومین حالت PvE بازی Urban Legends نام دارد و شامل برخی ماموریت‌های جداگانه‌ای می‌گردد که داستان مربوط به خود را هم خواهند داشت.

یک‌سری صحنه‌ها و کات‌سین‌های خاصی نیز در بازی وجود دارند که هر 1 از ماموریت‌ها را به هم متصل کرده و بازی به شما انتخاب می‌دهد تا از بین اعضا و خدمه‌ای که در اختیار دارید چند نفرشان را برای همراهی کردن‌تان انتخاب و یا با سه بازیکن واقعی دیگر این مرحله‌ها را پیش ببرید.

بر اساس اطلاعاتی که در حال حاضر از بازی در دسترس هست پاداش Urban Legends باز کردن برخی مینی‌کمپین‌ها و هم‌تیمی‌های دیگری هست که قابلیت‌های خاص خود را دارند.

ویژگی‌های مختلف شخصیت‌ها

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

هر کدام از اعضای باند شما با توجه به برچسب متفاوت و گروهی که در آن قرار می‌گیرد ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را خواهد داشت.

متاسفانه ولی فعلا (به جز نام) اطلاعات دیگری در این مورد منتشر نشده هست.

بدین ترتیب هر فردی که وارد باند شما می‌گردد در یکی از دسته‌های «بهبود پذیر» (Resilient)، «آموزش‌دیده» (Trained)، «جان فدا» (Devoted)، «دلاور» (Valiant)، «نیرومند» (Stout)، «اشکبار» (Tearful)، «رگ‌زن» (Bleeder)، «سرسخت» (Vigorous) و دیگر دسته‌هایی که تاکنون معین نیست قرار می‌گیرند.

با توجه به چیزی که از نام‌گذاری‌ها معین هست احتمالا برخی از شخصیت‌ها سرعت و برخی دیگر قدرت بیشتری دارند که بسته به نوع ماموریت‌ها باید در انتخاب و چینش آن‌ها در 1 راهبرد درست، پیروزی را از آن خود کنید.

با این حال امیدواریم INGAME Studios و 505Games در این زمان باقی‌مانده تا انتشار بازی جزئیات بیشتری در این رابطه با طرفداران به اشتراک بگذارند.

اگر اعضای گروه‌تان در جریان ماموریت بمیرند چه می‌گردد؟

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

پاسخ به این مساله آن هم قبل از عرضه‌ی بازی کمی سخت خواهد بود.

چرا که برای مثال در پیش‌نمایش وب‌سایت Polygon این‌طور ذکر شده که شخصیت‌هایی که طی مراحل مختلف و سرقت‌ها کشته شوند، برای همیشه مرده‌اند و هیچ راه بازگشتی در کار نیست.

این در حالی هست که کارشناس Rock Paper Shotgun می‌گوید هر کدام از کاراکترها جان‌های متعددی دارند و در صورت تخلیه کامل، تنها مدتی غیرقابل استفاده خواهند بود.

نتیجه اینکه فعلا اطلاعات بیشتری در دسترس نیست و باید تا انتشار بازی منتظر بمانیم.

البته که صرف‌نظر از این مساله باید در جریان مراحل بازی حسابی احتیاط پیشه کنید.

گیم‌پلی

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

با در نظر گرفتن تمامی موارد بالا شاید از خود بپرسید خب پس گیم‌پلی کلی Crime Boss: Rockay City چه حال و هوایی دارد و چه ماموریت‌هایی را شامل می‌گردد؟

در این بازی با انواع مکان‌های مختلفی از بانک‌ها گرفته تا قایق‌های تفریحی، انبارها و رستوران‌های مجلل روبه‌رو خواهید شد.

ماموریت‌ها نیز یا از شما می‌خواهند تا شی خاصی را به سرقت ببرید یا هم که دار و دسته‌ی باند رقیب را به خاک و خون بکشید.

گاهی اوقات فرار و گریز نیز جزئی از بخش‌های اصلی 1 ماموریت به شمار می‌رود که انتظار می‌رود شاهد پیچش‌های جذابی در این نقطه باشیم.

مخفی کاری؛ آره یا نه؟!

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

با توجه به نمایش‌ها و تریلرهای منتشر شده از این اثر، گویا مخفی‌کاری تنها در بخش‌های کوتاهی از گیم‌پلی جریان دارد و در باقی مواقع بازی مخاطب را به تیراندازی‌های دیوانه‌وار دعوت می‌کند.

بدین ترتیب چندین ماموریت با تمرکز بر مخفی‌کاری وجود دارند ولی همین که به میانه‌ی راه می‌رسند این ریتم آرام و در عین حال پرتنش از بین می‌رود و به ناگاه خود را در میان 1 صحنه‌ی نبرد یافت می‌کنید.

نتیجه اینکه در حال حاضر بهتر هست جنبه‌های مخفی کاری بازی را زیاد جدی نگیریم.

شهر هرتی که در آن تعقیب خواهید شد

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

نکته‌ی دیگری که باید مدنظر داشته باشید این هست که علاوه بر تمام جنایتاکارنی که با آن‌ها مبارزه می‌کنید، اداره‌ی پلیس راکی سیتی نیز با هر جرم و جنایت کوچک و بزرگی پی‌تان را می‌گیرد و شما را به عنوان مجرمی تحت تعقیب دنبال کرده تا در نهایت دستگیرتان کند.

در همین راستا بازیکن به نسبت سطح درگیری‌اش با پلیس و بی‌احتیاطی در انجام مراحل، شامل سطوح مختلفی از تحت تعقیب بودن می‌گردد.

هر چه این مقدار بیشتر باشد پلیس و نیروهای ویژه‌ی بیشتری دنبال‌تان می‌کنند و کار را بیش از پیش برای‌تان سخت خواهند کرد.

اینجا خبری از چرخه‌ی روز و شب نیست

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

با توجه به ساختار بازی و نحوه‌ی انجام ماموریت‌ها به‌نظر می‌رسد این بازی از چرخه پویای روز و شب بهره نمی‌برد.

دیمیون پویتیر که ایفای نقش شخصیت ناسارا را بر عهده دارد طی مصاحبه‌ای با WCCFTech به این موضوع اشاره کرد.

بنابراین زمان بازی به هنگام انجام ماموریت‌ها ثابت خواهند ماند و تغییری در آن رخ نمی‌دهد.

معینات مورد نیاز

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

حداقل معینات مورد نیاز برای اجرای بازی Crime Boss: Rockay City روی رایانه‌های شخصی شامل پردازنده‌ی Core i7-4790 یا AMD Ryzen 5 1600، کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB) یا AMD Radeon RX 570 (4 GB) به همراه ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۹۰ گیگابایت فضای خالی هارد می‌گردد.

این در حالی هست که طبق اعلام سازندگان برای داشتن عملکردی بهتر در این اثر به سیستم پیشنهادی شامل پردازنده‌ی Core i5-10600K یا AMD Ryzen 5 3600XT، کارت گرافیک GTX 1070 (8 GB) یا Radeon RX Vega 56 (8 GB) به همراه ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۹۰ گیگابایت فضای خالی هارد نیاز خواهید داشت.

تاریخ عرضه

 Rockay City بدانید - ویجیاتو Rockay City بدانید - ویجیاتو

بازی Crime Boss: Rockay City در تاریخ ۲۸ مارس (۸ فروردین ۱۴۰۲) از طریق فروشگاه اپیک گیمز برای پی‌سی منتشر می‌گردد، ولی نسخه‌های کنسولی کمی دیرتر عرضه می‌شوند.

دارندگان کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس باید کمی صبوری به خرج دهند.

چرا که طبق تایید سازندگان بازی در ماه ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد-تیر ۱۴۰۲) برای کنسول‌های نسل نهمی نیز منتشر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:۱۳ فیلم سرگرم‌کننده با موضوع حمله جانوران وحشیجنون، وحشت، اکشن و سرگرمی ۱۳ فیلم سرگرم‌کننده با موضوع حمله جانوران وحشی۱۳ فیلم سرگرم‌کننده با موضوع حمله جانوران وحشی
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: فرزانه نیکراه »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128173 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 19817 1 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :