citizenryco.ir logo پیش بینی بورس فردا 24 اسفند 1401 - نمره صفر شاخص از معاملات سه‌شنبه ...
پیش بینی بورس فردا 24 اسفند 1401  -  نمره صفر شاخص از معاملات سه‌شنبه
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-31417

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران، در جریان معاملات روز جاری در بازار سرمایه کشور شاخص بورس تهران همچنان در محدوده 1 میلیون و 782 هزار واحدی ایستاده هست تا تغییرات خاصی در این یکی دو روزه شاهد نباشیم و نقشه بازار تقریبا بدون تغییر بماند.

امروز شستا و اخابر مورد استقبال اهالی بازار قرار گرفت و و اخابر به صف خرید سنگین نشست تا روی شاخص بورس تهران تاثیر مثبت داشته باشد.نکته قابل توجه امروز ورود گروه انبوه سازی به رتبه سوم ارزش معاملاتی بود.

در این میان  گروه خودرویی با 617 میلیارد تومان و گروه شیمیایی با 422 میلیارد تومان رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص دادند وپروه انبوه سازی با ارشز معاملاتی بیش از 218 میلیارد تومانی در جایگاه سوم ایستاد.تا یکی از شگفتی های بازار امروز باشد.

خبرهای روز 

در بازار امروز نرخ دلار در بازار آزاد به رقم 47 هزار تومان نزدیک شد و سکه رفاهی بورس نیز روی رقم 26 میلیون 900 هزار تومان صف خرید سنگینی داشت .از همین رو قیمت اونس در بازار های جهانی با رشد قابل توجهی به رقم 1900 دلار رسید.

روز گذشته مجید عشقی در نشست خبری خود اعلام کرده بود که قیمت گذاری دستوری باعث شده سرمایه گذاری در صنعت برق و گاز کاهش پیدا کند.از همین رو اهالی بازار سرمایه مثبت شدن گروه برق و انرژی در بازار امروز را،  سیگنال دهی آقای رئیس تلقی کردند.

رئیس سازمان امور مالیاتی نیز اعلام کرده هست که تاکنون ۳۴۰ شرکت بورسی به سامانه مودیان مالیاتی متصل شدند.

بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران

به گفته تکنیکالیست های بازار سرمایه شاخص بورس تهران در منطقه حساسی از نمودار خود قرار دارد.شاخص کل طی معاملات چند هفته اخیر خود توانسته هست به 1 قدمی 1 میلیون 800 هزار واحدی برسد، جایی که به عنوان سقف کانال صعودی شاخص کل در تایم فریم بلند مدت هست.

این کانال صعودی را می تواند از نیمه ها سال 1400 در نظر گرفت.در صورتی که شاخص بورس تهران سقف کانال صعودی (که در حال حاضر در این منطقه قرار دارد) را رو به بالا بشکند با فصل جدیدی از رشد همراه خواهد شد و اعداد و ارقام سال 1399 ممکن هست که برای شاخص تکرار گردد. 

اما در صورتی که این اتفاق رخ ندهد و واگرایی در سقف اندیکاتور RSI  شاخص کل شکل جدی‌تری به خود بگیرد شاهد افت بازار هستیم و نکته ای که نباید نادیده گرفت این موضوع هست که با وجود افت احتمالی شاخص ؛ این نماگر بازار سرمایه همچنان در کانال صعودی هست و در مرحله اول تکنیکالیست ها این افت هار به عنوان 1 اصلاح کوتاه و موقتی در نظر خواهند گرفت.

از نگاه اهالی بنیادی بازار سرمایه تنها ابهامات بودجه ای که تاکنون پابرجاست (نرخ خوراک گاز یکی از این موضوعات است) که در غیر این صورت بازار را با توجه به تغییر نرخ ارز نیمایی به ارز سامانه مبادله ارز و طلا بسیار ارزنده می‌دانند.

حالا باید دید در جریان روز های پایانی سال 1401 شاخص بورس تهران روی چه عدد کار خود را تمام خواهد کرد.

کل

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: بابک محسنی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127595 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 15629 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :