citizenryco.ir logo چرا برنامه ‌نویسان React Native را بیشتر دوست دارند؟ ...
چرا برنامه ‌نویسان React Native را بیشتر دوست دارند؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://bashgahapp.com/why-programmers-like-react-native/

فریم وورکی که فیسبوک و اسکایپ با کمک آن ساخته شده‌اند کمی وسوسه‌برانگیز است. مخصوصاً وقتی که کارفرماها از آن استقبال بیشتری هم می‌کنند. قطعاً دلیلش هم منطقی است: ارزان‌تر تمام شدن کارشان و تحویل فوری، آن هم با بهترین کیفیت!

قطعاً برنامه‌نویس‌ها هم به سراغ چنین فریم‌وورکی می‌روند تا کارهای بهتر و باکیفیت‌تری تحویل دهند. البته این تمام آن دلایلی که یک برنامه‌نویس را به سمت ری اکت نیتیو می‌کشاند نیست. اپلیکیشن های ساخته شده با React Native آن‌قدر زیبا و جذاب‌اند که همه را مجذوب خودشان می‌کنند.

در این مطلب از باشگاه اپلیکیشن، در مورد علت محبوبیت ری اکت نیتیو در میان برنامه نویسان و تفاوت آن با فلاتر صحبت می‌کنیم. اگر این موضوع برایتان جالب است، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

React Native چیست؟

ری اکت نیتیو، همانطور که کمی بالاتر هم به آن اشاره کردیم، فریم وورکی برای ساخت اپلیکیشن های کاربردی موبایل است. در حالت عادی، برای ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS باید به‌صورت جداگانه کدنویسی کرد که هم هزینۀ بیشتری را در پی دارد و هم زمان زیادی را می‌گیرد. اما با ری اکت نیتیو فقط یک بار کدنویسی می‌کنید و در هر دو سیستم عامل، قابل اجراست.

در مورد این‌که React Native  چیست می‌توانید مطلب دیگری را از بلاگ باشگاه اپلیکیشن بخوانید.

چرا ری اکت نیتیو محبوب است؟

هم برنامه‌نویسان ری اکت نیتیو را دوست دارند و هم کارفرمایان! کارفرماها با کمک ری اکت نیتیو، هزینۀ کمتری برای ساخت اپلیکیشن خود می‌پردازند و زمان کمتری هم برای آن صبر می‌کنند. دلایل محبوبیت React Native برای برنامه نویسان هم در ادامه نام می‌برم:

هرکه جاوا اسکریپت را دوست دارد، از ری اکت نیتیو هم خوشش می‌آید

اگر جاوا اسکریپت را بلد باشید، React Native برای شما مثل آب خوردن است. با کمک دانش‌های مربوط به جاوا اسکریپت می‌توانید به‌راحتی در ری اکت نیتیو هم برنامه‌نویسی کنید. در واقع کل برنامۀ شما در جاوا اسکریپت نوشته می‌شود.

فیسبوک، پشتیبان React Native است

فیسبوک در سال 2015 ری اکت نیتیو را به‌صورت منبع باز راه‌اندازی کرده است و تا به امروز از آن پشتیبانی می‌کند. در واقع یک تیم برنامه نویس هستند که روی آن کار می‌کنند تا React Native را توسعه بدهند.

یکی از کارهایی که این تیم برنامه‌نویس در فیسبوک برای React Native انجام داده‌اند این است که یک موتور جاوا اسکریپتی را بهینه و اجرای اپلیکیشن‌های ری اکت نیتیو را بر روی اندروید، بسیار آسان‌تر از قبل کردند. فیسبوک در خیلی از اپلیکیشن‌های خود از ری اکت نیتیو استفاده کنید.

استفاده از React در ساخت اپلیکیشن

علت اینکه ری اکت نیتیو را اینگونه نام‌گذاری کرده‌اند این است که با استفاده از React می‌توان اپلیکیشن‌های موبایل Native ساخت. ری اکت یکی از معروف‌ترین کتابخانه‌های جاوا اسکریپت برای ساخت فرانت اند اپلیکیشن‌های موبایل است.

اگر برنامه نویس ری اکت باشید، انتخاب React Native برای ساختن اپلیکیشن های موبایل را ترجیح خواهید داد. در این صورت، برای یادگیری نحوۀ کدزنی نیازی به یادگیری طولانی و اساسی نخواهید داشت. این یعنی، ویژگی‌های جدید و اخیر ری اکت، حالا دیگر جزو ری اکت نیتیو هستند.

تجربۀ عالی‌ای از توسعه خواهید داشت

در این سال‌های اخیر، برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان، تجربۀ عالی‌ای با React Native داشته‌اند و آن را با دیگران به اشتراک گذاشتند. ابزارها و ویژگی‌های خاصی هستند که این تجربۀ خاص را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده‌اند و آن‌ها را در ادامه لیست می‌کنم:

دیباگر ری اکت نیتیو (React Native Debugger):

دیباگر React Native یک برنامۀ مسقل و عالی‌ای است که برای از بین بردن خطا در برنامه‌های React Native به‌وجود آمده و دارای Inspector و Redux است. یک تجربۀ Debugging یکپارچه، صدبرابر بهتر از یک Debugging معمولی کروم با این برنامه است. اگر تمایل داشتید اپلیکیشن خود را با ری اکت نیتیو توسعه دهید، استفاده از این ابزارها را پیشنهاد می‌کنم.

اکسپو (Expo):

یکی از مهم‌ترین نقش‌ها در ساخت ری اکت نیتیو، همین ابزار اکسپو است. اکسپو به توسعه دهنده این اختیار را می‌دهد تا بدون نوشتن یک خط از نیتیو، اپلیکیشن خود را با ری اکت نیتیو بسازد. در واقع اکسپو یک Wrapper از ری اکت نیتیو است که با استفاده از آن می‌توان بدون نگرانی در مورد کد و ابزارهای نیتیو مثل Xcode و اندروید استودیو اپلیکیشن موبایل ساخت.

با کمک اکسپو، حتی اگر به نیتیو هم آشنایی نداشته باشید، می‌توانید کد بزنید و اپلیکیشن بسازید. اکسپو، APIهای بسیاری دارد و به شما کمک می‌کند تا یک اپلیکیشن موبایل یکپارچه بسازید.سریع‌ترین راه برای ساخت اپلیکیشن‌های موبایل با تجربۀ توسعۀ عالی با اکسپو امکان‌پذیر است.

Fast Refresh:

با ویژگی Fast Refresh در React Native  این اجازه به شما داده خواهد شد تا با هر تغییر در کد، بدون این‌که برنامه Reload شود، تغییرات را بتوانید مشاهده کنید. معمولاً این ویژگی به‌صورت پیش‌فرض برای شما فعال است و شما می‌توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید.

فقط یکبار کد بزنید، ولی هم خروجی اندروید و هم خروجی iOS بگیرید

مهم‌ترین ویژگی این فریم‌وورک که آن را برجسته‌تر از بقیه موارد می‌کند، همین میان پلتفرمی بودن آن است. یعنی شما یکبار کد خود را می‌نویسید ولی هم برای اندروید و هم برای iOS قابل استفاده است.  برای ساخت اپلیکیشن با ری اکت نیتیو نیازی به بلد بودن جاوا، سوئیفت و Objective-C نخواهید داشت.

تفاوت React Native با فلاتر چیست؟

تفاوت React Native با فلاتر چیست؟

بی‌مقدمه به سراغ تفاوت‌های ری اکت نیتیو و فلاتر می‌رویم:

رابط کاربری:

در مورد رابط کاربری فلاتر و ری اکت نیتیو، تفاوت‌های زیادی دیده می‌شود. در React Native از کامپوننت‌های نیتیو استفاده می‌شود، ولی در فلاتر، این موضوع کاملاً متفاوت است و پای ویجت‌ها به میان می‌آید. این ویجت‌های کمی هم برای iOS مشکل می‌آفرینند. در نتیجه، بین رابط کاربری با فلاتر و ری اکت نیتیو، رابط کاربری ری اکت نیتیو بهتر عمل می‌کند.

مدت زمان توسعه:

فلاتر نسبت به React Native جدید است و زمان زیادی برای توسعه می‌برد. شرکت‌هایی که در این زمینه کار می‌کنند، در هنگام استفاده از React Native، سرعت عمل خود را نشان داده‌اند و پروژه‌ها را خیلی سریع‌تر تحویل می‌دهند. آیندۀ کیفی فلاتر خوشبینانه است ولی در این زمینه همچنان از ری اکت نیتیو عقب می‌ماند.

عملکرد:

فلاتر از لحاظ عملکرد خیلی بهتر از ری اکت نیتیو عمل می‌کند. خیلی از توسعه دهندگان کار با ری اکت نیتیو را سخت‌تر از فلاتر می‌دانند. مثلاً فلاتر کار توسعه دهندگان را برای استفادۀ مجدد از کد اپلیکیشن‌ها آسان می‌کند.

حتما بخوانید ” React Native یا Flutter کدام یک بهتر است؟

جمع‌بندی

درنهایت این ری اکت نیتیو است که بیشترین محبوبیت را در بین برنامه نویسان دارد و تعداد اپلیکیشن های ساخته شده با React Native بسیار زیادتر از فلاتر است.

نظر شما در مورد انتخاب بین فلاتر و ری اکت نیتیو چیست؟ بعد از این‌که تفاوت React Native با فلاتر را خواندید، چه نتیجه‌ای گرفتید؟ برای ما بنویسید.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: a049e4d162c224419e659b131893c622 »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12122 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 23719 2 سال پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :