citizenryco.ir logo کاربرد رنده بلوک در ساخت و ساز ...
کاربرد رنده بلوک در ساخت و ساز
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://artaparsian.com/blog/کاربرد-رنده-بلوک-در-ساخت-و-ساز/

بلوک های سیمانی قطعاتی می باشند که به منظور ساخت سقف و دیوارها به کار گرفته می شوند.بلوک ها بعد از این که برروی هم قرار گرفتند توسط وسیله ای به نام رنده بلوک سطح آن ها مسطح می گردد.رنده بلوک، یکی از ابزارهای ساختمانی هست که به منظور صاف کردن بلوک ها استفاده می گردد و ساختار ساده ای هم دارد.با کمک این وسیله می توان چیدمان منظمی به بلوک ها بخشید.ولی آیا کاربرد رنده بلوک فقط به همین چیدمان مرتب ختم می گردد؟ در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کاربرد رنده بلوک و انواع آن بپردازیم.پس در ادامه مطلب همراه آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور مثل پروژه های در حال ساخت تهران باشید.

رنده بلوک چیست؟

رنده بلوک، 1 ابزار ساختمانی هست که بعد از دیوارچینی با کمک آن سطح کار را صاف می کنند.مسطح شدن هر لایه باعث می گردد تا لایه رویی به صورت مرتب و منظم بر روی لایه زیرین قرار بگیرد.به این ابزار، تخته ماله اره دار نیز گفته می گردد.

انواع رنده بلوک

نوع رنده نسبت به نوع بلوک استفاده شده، متفاوت می باشد که در این بخش به توضیح آن می پردازیم.

رنده بلوک سبک

بلوک سبک، نوعی بلوک هست که با ترکیب ماسه با آب، ریزدانه، سیمان و پوکه های معدنی تولید می گردد.این بلوک ها به دلیل ایجاد تخلخل توسط حباب های هوا سبک نامیده می شوند.از کاربردهای بلوک های سبک می توانیم به ساخت دیوارچینی، ساختن سقف، کف سازی و شیب دار کردن سطح اشاره کنیم.بلوک های سبک به دلیل ویژگی هایی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.بنابراین بهتر هست بعد از هرچیدمان از رنده بلوک سبک به صورت رفت و برگشتی در سطح افقی استفاده گردد.

کاربرد رنده بلوک سبک

از آنجایی که بلوک سبک به دلیل قابلیت های زیادی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد رنده آن هم کاربرد زیادی پیدا می کند.رنده این بلوک به منظور نظم بخشیدن به چیدمان بلوک ها به صورت رفت و برگشتی افقی باید استفاده گردد تا چسبندگی بیشتری بین بلوک ها بوجود بیاید.

رنده بلوک

رنده بلوک هبلکس

بلوک هبلکس، 1 بلوک متخلخل با قابلیت مقاومت بالا در برابر فشار زیاد و وزن پایین هست.لوله گذاری و سیم کشی در ساختمان هایی که بلوک هبلکس استفاده شده بسیار راحت تر از سایر بلوک ها می باشد.رنده بلوک هبلکس دارای ۱۰ تیغه فولادی دندانه دار هست تا بتواند به سهولت هرنوع بلوک سبکی را مسطح کند.این رنده به دلیل برخورداری از دسته و بدنه چوبی کیفیت بالایی داشته و کمک می کند تا دست کاربر اصلا خسته نگردد.تمیز بودن کار، استفاده راحت، طول عمر بالا از دیگر مزایای این رنده بلوک می باشد.

کاربرد رنده بلوک هبلکس

زمانی که بلوک هایی که در ساختمان سازی استفاده می گردد بلوک هبلکس باشند باید رنده بلوک هبلکس را مورد استفاده قرار داد.رنده بلوک هبلکس با تیغه هایی که دارد سطح اول ملات را زبر می کند تا چسبندگی بهتری برای لایه دوم ایجاد گردد.

رنده ریز بلوک سبک

رنده ریز بعد از اتمام دیوار چینی کمک می کند تا اضافات از سطح و دیواره ها پاک شوند.در نهایت رنده ریز بلوک سبک، 1 دیوار 1 دست برای شما به ارمغان می آورد.

به طورکلی این دسته بندی ها نشان می دهد که هر رنده باید متناسب با بلوکی که در آن به کار می رود انتخاب گردد و این بدین معناست که هر رنده برای بلوک غیرمرتبط غیر قابل استفاده می باشد.

جمع بندی

رنده بلوک، یکی از ابزارهای مهم در عملیات ساختمانی هست که برای دیوارچینی مورد استفاده قرار می گیرد.با کمک این وسیله می توان تمام نقاط مرتفعی که بعد از گذاشتن ملات ایجاد می گردد را برطرف کرد.بنابراین مسطح سازی ملات برروی هربلوک باعث می گردد تا چیدمانی مرتب در هر دیوار داشته باشیم.

به همین دلیل در این مقاله ابتدا بلوک ها را معرفی کرده و سپس رنده بلوک های مربوط به آن ها را بررسی کردیم تا شما بتوانید متناسب با بلوکی که در ساخت و ساز استفاده می کنید بهترین رنده را انتخاب کنید.وب سایت آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور هست که با جمع آوری اطلاعات پروژه های در حال ساخت تهران و پروژه های در حال ساخت اصفهان کمک می کند تا کسانی که در زمینه فروش ابزار ساختمانی فعالیت دارند به راحتی مشتریان خود را پیدا کنند.

نوشته کاربرد رنده بلوک در ساخت و ساز اولین بار در گسترش آرتا پارسیان اطلاعات پروژه های درحال ساخت.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: علی تصدیقی فر »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127674 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 20782 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :