citizenryco.ir logo کپی تریدینگ، روشی پرسود برای معامله‌گران جدید ...
کپی تریدینگ، روشی پرسود برای معامله‌گران جدید
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://arztoday.com/copy-trading/

برخی اشخاص علاقه‌مند و تازه‌کار در حوزه ارزهای دیجیتال می‌پرسند آیا برای کسب درآمد از این حوزه نیاز به دانش گسترده، استراتژی‌های معاملاتی و تسلط بر بازار داریم؟ در پاسخ باید بگوییم خیر! برای شروع کار خود می‌توانید از کپی تریدینگ استفاده کنید.

کپی تریدینگ ابزاری هست که به معامله‌گر تازه‌کار در شروع راه کمک می کند تا با استفاده از روش و استراتژی معامله‌گران حرفه‌ای سود کسب کند.

در ادامه موضوع کپی تریدینگ دقیقا چیست و چگونه کار می‌کند را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ (Copy Trading) روشی هست که 1 معامله‌گر تازه‌کار در بازار ارزهای دیجیتال، استراتژی 1 معامله‌گر حرفه‌ای را بدون هیچ تغییری کپی و استفاده می‌کند.

در واقع به شما امکان تعیین مقدار سرمایه‌گذاری و انتخاب ترید اصلی را انجام دهید و به راحتی تمام فعالیت تریدر اصلی را به صورت خودکار در ازای پرداخت هزینه کپی کنید. 

بیایید این موضوع را به صورت ساده‌تر با 1 مثال بررسی کنیم؛ عباس آقا به تازگی با ارزهای دیجیتال آشنا شده هست و می‌خواهد اولین معاملات خود را انجام دهد.

ایشان دانش زیادی در مورد استراتژی معاملاتی، اندیکاتورها، تغییر روند قیمت بیت کوین و… ندارد ولی کسب سود از این بازار برای ایشان بسیار هیجان‌انگیز هست.

حال عباس آقا با انجام چه کاری می‌تواند از این بازار کسب سود کند؟! یکی از راه‌های پیش روی ایشان این هست که آموزش و یادگیری را شروع کند تا با مفاهیم ترید و معامله‌گری آشنا گردد؛ ولی از آنجا که می‌خواهد در زمان کوتاه به سود برسد، قطعا باید راه دیگری را انتخاب کند.

کپی تریدینگ چیست؟

عباس آقا برای شروع از دوست خود که تریدری ماهر و حرفه‌ای هست کمک می‌گیرد؛ زیرا می‌داند که برای انجام معاملات و رسیدن به حداکثر سود، بازار را تحلیل می‌کند و قطعا دلش نمی‌خواهد ضرر کند.

بنابراین عباس آقا هر کاری که ایشان انجام می‌دهد را تکرار می‌کند.

البته عباس آقا یادگیری را در کنار اینکار فراموش نکرده هست و علاوه بر انجام معاملات به واسطه دوست خود، آموزش ارزهای دیجیتال را به طور جدی پیگیری می‌کند.

اگر شما هم به تازگی به دنیای ارزهای دیجیتال قدم گذاشته‌اید، احتمالا از روشی که عباس آقا برای انجام معامله و کسب سود استفاده کرده است، خوشتان آمده است! خبر خوب اینکه استفاده از این روش در بسیاری از صرافی‌ها امکان‌پذیر هست و به آن کپی تریدینگ می‌گویند.

نکته: در ادامه مقاله برای معرفی فردی که کپی ترید انجام می‌دهد از معادل «معامله‌گر پیرو» و به شخصی که از کار ایشان کپی می‌گردد از واژه «معامله‌گر اصلی» استفاده می‌کنیم.

چرا کپی تریدینگ برای معامله‌گران جدید مناسب است؟

تا اینجا با مفهوم کپی تریدینگ آشنا شدیم، ولی چرا Copy Trading برای تازه‌کاران و معامله‌گرانی که تازه با حوزه ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اند جذاب تر و مناسب‌تر است؟ دنیای ارزهای دیجیتال علاوه بر هیجان‌انگیز بودن، ریسک‌پذیری زیادی هم می‌خواهد.

بنابراین فردی که تازه علاقه‌مند شده هست نه تنها باید فرصت‌های معاملاتی مناسب را پیدا کند، بلکه باید آن را مدیریت کند که این نیازمند زمان، شناخت خوب از بازار و کنترل احساسات هست.

کپی تریدینگ این موانع را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و 1 معامله‌گر پیرو می‌تواند معاملات 1 معامله‌گر اصلی را کپی کند و به سود برسد.

استفاده از کپی تریدینگ برای معامله‌گران تازه‌کار

در نتیجه باید بگوییم که معامله‌گر پیرو با استفاده از روش کپی تریدینگ علاوه بر کاهش ضرر در معاملات اولیه، می‌تواند به سود خوبی برسد.

نحوه عملکرد کپی تریدینگ

اگر یادتان باشد، عباس آقا برای شروع اولین معامله اقدامات و رفتار دوست خود را تکرار کرد و از استراتژی و دانش ایشان اطلاعی نداشت؛ بنابراین می‌توان گفت در روش کپی ترید 1 معامله گر پیرو نیاز به دانستن استراتژی و مقدار دانش معامله‌گر اصلی ندارد.

به عنوان مثال، در پلتفرم‌های کپی تریدینگ هنگامی که 1 معامله‌گر اصلی را انتخاب می‌کنید، پرتفولیوهای شما به یکدیگر متصل خواهند شد و با ثبت هر پوزیشن معاملاتی از طرف معامله‌گر اصلی در حساب کاربری نیز ثبت و انجام می‌گردد.

استفاده از پلتفرم‌های کپی تریدینگ آسان هست و کافی هست مراحل زیر را انجام دهید:

۱.

ایجاد حساب کاربری کپی ترید

ابدا باید 1 پلتفرم کپی ترید انتخاب کنید و در آن حساب کاربری بسازید (در ادامه برخی از پلتفرم‌ها را معرفی کرده‌ایم).

۲.

واریز مبلغ مورد نظر خود

اکنون مبلغی که می‌خواهید در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید را به حساب کاربری خود واریز کنید.

نکته: مبلغی را سرمایه‌گذاری کنید که به آن نیاز ندارید و اگر ضرر کردید دچار استرس شدید نشوید.

۳.

انتخاب معامله‌گر اصلی

اکنون باید معامله گر اصلی که می‌خواهید معاملات آن را کپی کنید انتخاب کرده و آن را فالو کنید.

۴.

اتمام کار شما

حال با توجه به اینکه حساب شما به معامله‌گر اصلی متصل شده است، هر پوزیشنی که ایشان باز کند برای شما نیز انجام می‌گردد.

مزایا و معایب کپی تریدینگ چیست؟

اگر می‌خواهید بدانید که کپی ترید برای شما مناسب هست یا نه بهتر با مزایا و معایب آن آشنا شوید تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

مزایا

۱.

با استفاده از کپی تریدینگ، بخش سخت معامله از تحقیق و تحلیل بازار گرفته تا بررسی سود و زیان معاملات و… را معامله‌گر اصلی انجام می‌دهد و می‌توانید به راحتی کار ایشان را کپی کنید!

۲.

استفاده از کپی تریدینگ برای معامله‌گران ماهرتر می‌تواند در متنوع سازی سبد معاملاتی کمک کند و سایر استراتژی‌ها را نیز امتحان کنند.

۳.

در روش کپی ترید بر اساس آمار سرمایه‌گذاری می‌کنید و از درگیر شدن احساسات خود با معاملات دوری می‌کنید.

۴.

با استفاده از کپی ترید نیاز به زمان گذاشتن برای تحلیل نمودار ندارید، در نتیجه زمان آزادتری برای انجام سایر کارها دارید.

تقلید کورکورانه از معامله‌گران اصلی

معایب

۱.

در کپی تریدینگ شما کنترل پرتفولیو خود را به فردی ناشناس می‌سپارید، ضمن اینکه هزینه‌ای هم باید بپردازید.

گاهی برخی از معامله‌گران، مبلغی جهت کمیسیون نیز دریافت می کنند.

۲.

معاملات شما به خوبی معاملات معامله‌گر اصلی هست که دنبال می‌کنید.

انتخاب معامله‌گر اشتباه می تواند باعث از دست دادن پول شما گردد.

۳.

در کپی ترید، معاملات شما کمی از معاملات تریدر اصلی عقب هست و اگر بازار نوسان زیادی داشته باشد، ممکن هست نتایج یکسانی نگیرید. 

مقایسه کپی تریدینگ و میرور تریدینگ

روش‌های Copy Trading و Mirror Trading تفاوتی جزئی با نتایج بزرگ دارند! یادتان هست که عباس آقا هر کاری که دوستش انجام می‌داد را کپی می‌کرد؟ بله به این روش کپی تریدینگ می‌گویند که کورکورانه تمام کارهای 1 معامله‌گر اصلی را تقلید می‌کنند.

در میرور تریدینگ، تریدرها به استراتژی معالمه‌گران اصلی توجه می‌کنند و پس از بررسی به انتخاب خود استراتژی‌ها را اجرا می‌کنند.

به عبارتی می‌توان گفت که Copy Trading از روش Mirror Trading متولد شده هست.

مقایسه کپی تریدینگ و سوشال تریدینگ

سوشال ترید نیز تقریبا مثل میرور تریدینگ است، با این تفاوت که کاربران ایده‌ها و استراتژی‌های خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می‌کنند و معامله‌گر پیرو باید آن‌ها را جمع‌آوری کند؛ پس از جمع‌آوری ایده‌ها یا آن‌ها را استفاده می‌کند یا توسعه می‌دهد و مجدد متشر می‌کند تا دیگران نیز بتوانند از استراتژی جدید استفاده کنند.

در این روش نیاز ندارید از پلتفرم خاصی استفاده کنید، البته فراموش نکنید که باید از دانش کریپتو برخوردار باشید؛ زیرا بدون دانش و آگاهی کافی نمی‌توانید استراتژی‌ها را کورکورانه استفاده کنید.

معرفی پلتفرم‌های Copy Trading

از آنجا که کپی ترید در صرافی‌های زیادی قابل دسترس است، می‌توان گفت انتخاب 1 پلتفرم کپی ترید می‌تواند سخت باشد.

انتخاب 1 پلتفرم کپی تریدینگ به اهداف و معیارهای شما بستگی دارد و ما در ادامه برخی از پلتفرم‌ها را معرفی کرده‌ایم.

۱.

پلتفرم ۳Commas – بهترین بستر برای ربات‌های معاملاتی

پلتفرم معاملاتی ۳Commas به مشتریان خود ربات‌های معامه‌گر ارزهای دیجیتال را به صورت plug-and-play ارائه می‌دهد.

در این پلتفرم معامله‌گران حرفه‌ای استراتژی‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و جامعه‌ای از تریدرها را ایجاد می‌کنند.

پلتفرم 3Commas

با استفاده از این پلتفرم شما می توانید هر 1 از استراتژی‌ها را کپی کنید و بقیه موارد را به ربات معامله‌گر بسپارید؛ قابل ذکر هست که ربات‌های معاملاتی قادر به برداشت وجه نیستند زیرا دارایی در پلتفرم نگهداری نمی‌گردد.

این پلتفرم معاملاتی از صرافی‌هایی مثل صرافی متمرکز بایننس، Binance DEX، کراکن (Kraken)، بیتفینکس (Bitfinex)، بیترکس (Bittrex)، بای‌بیت (Bybit)، گیت (Gate.io)، کوین‌بیس‌پرو (Coinbase Pro)، کوکوین (Kucoin)، بیتمکس (Bitmex) و هیوبی (Huobi) پشتیبانی می‌کند.

۲.

پلتفرم Shrimpy – بهترین پلتفرم برای حفظ تعادل پورتفولیو

پلتفرم Shrimpy 1 کپی تریدینگ و ابزار تعادل مجدد پورتفولیوی محبوب است؛ کاربران در این پلتفرم علاوه بر استفاده از استراتژی‌های سایر معامله‌گران می‌توانند از ابزار متعادل‌سازی مجدد پرتفوی استفاده کنند.

پلتفرم Shrimpy

این ابزار به طور خودکار با خرید و فروش تدریجی دارایی‌های رمزنگاری شده که مطابق با سطح ریسک و تخصیص دارایی شماست، سبد معاملاتی شما را مجدد متعادل کند.

به همین صورت از صرافی‌های بسیاری مثل بایننس، بیتفینکس، بیترکس، بیترکس گلوبال، بیت‌مارت، بیت‌استمپ، کوین‌بیس‌پرو، هوبی گلوبال، کراکن، کوکوین و… پشتیبانی می‌کند.

۳.

پلتفرم Coinmatics – بستری مناسب برای کپی تریدینگ

پلتفرم کپی تریدینگ Coinmatics در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد؛ این پلتفرم دو سرویس کپی تریدینگ دستی و خودکار را به کاربران خود ارائه می‌دهد که معامله‌گران پیرو می‌توانند با انتخاب استراتژی مناسب و سودده، کسب درآمد داشته باشند.

پلتفرم Coinmatics

قابل ذکر هست که Coinmatics تنها از صرافی بایننس برای کپی ترید استفاده می‌کند و متاسفانه به دلیل تحریم‌ها کاربران ایرانی نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

۴.

پلتفرم CopyMe – پلتفرم مناسب برای کپی مولتی تریدینگ

این پلتفرم می‌تواند یکی از بهترین بسترها برای افرادی باشد که می‌خواهند استراتژی‌های معاملاتی موفق را کپی کنند؛ زیرا CopyMe به کاربران خود اجازه می‌دهد معاملات چندین معامله‌گر اصلی را به صورت همزمان کپی کنید و تمام تخم مرغ‌های خود را در 1 سبد نچینید.

پلتفرم CopyMe

نکته‌ی قابل توجه این هست که در مورد پروتکل‌های امنیتی و نگهداری دارایی اطلاعات زیادی در دسترس نیست؛ در نتیجه اگر این پلتفرم را انتخاب می‌کنید ابتدا خوب تحقیق کنید.

کلام آخر

به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، کپی تریدینگ می‌تواند راهی آسان، موثر و کم دردسر برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، آن هم بدون دانش و اطلاعات زیادی از این حوزه، باشد.

کپی کردن معاملات سایر تریدرها به شما اجازه می‌دهد کسب درآمد کنید و در کنار آن برای یادگیری استراتژی‌ها و معاملات ارزهای دیجیتال وقت کافی بگذارید.

پلتفرم‌های کپی ترید زیادی وجود دارند که شما پس از تحقیق و بررسی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، البته پیش از هر چیزی اهداف و معیارهای خود را معین کنید و سپس معامله‌گر یا معامله گران اصلی که می‌خواهید دنبال کنید را بیابید و ادامه ترید را به پلتفرم کپی تریدینگ بسپارید.

نوشته کپی تریدینگ، روشی پرسود برای معامله‌گران جدید اولین بار در ارز تودی.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: فائزه جوادی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12349 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 5892 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :