citizenryco.ir logo ۱۳ فیلم جذاب برای تماشا در ایام نوروز ...
۱۳ فیلم جذاب برای تماشا در ایام نوروز
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://vigiato.net/p/368897

سال ۱۴۰۱ با تمام بالا و پایین‌های خود رو به تمام شدن و رخت بر بستن است؛ اکنون نسیم خوش‌بوی بهاری به همراه آئین‌های نوروز باستانی در حال آمدن هست و چه خوش آمدنی.تارسیدن سال نو شمسی، تنها 1 سلام خورشید باقیست، و انتهای این قصه‌ی سرد و سفید همیشه سبز خواهد بود.ولی ایام نوروز و تعطیلات آن که در سال ۱۴۰۲ شمسی با ماه مبارک رمضان نیز مقارن شده است، بهترین زمان برای باهم بودن و استفاده درست از زمان هست.عید نوروز یکی از فرصت‌هایی هست که می‌توان با فراغ بال به تماشای فیلم پرداخت.

اکنون ما در «ویجیاتو» قصد داریم برای گذراندن 1 نوروز سرگرم‌کننده در کنار خانواده شما را به دیدن لیستی تماشایی از ۱۳ فیلم جذاب برای تماشا در ایام نوروز دعوت کنیم.این آثار در گونه‌های مختلف و برای ذائقه‌های متفاوت مناسب می باشند.سعی شده هست در این لیست از آثار کلاسیک تا سینمای مدرن را پوشش دهیم و برای هر فیلم نیز 1 مکمل یا چاشنی جایگزین را به شما معرفی کنیم.پس در ادامه با ۱۳ فیلم جذاب برای تماشا در ایام نوروز همراه ما باشید.

اول فروردین: ژانر اکشن – مکس دیوانه: جاده خشم

 جاده خشم جاده خشم

نوروز را باید با انرژی فراوان شروع کرد؛ پس هیچ چیزی بهتر از ژانر اکشن وجود ندارد که بتواند این انرژی را در رگ‌های شما به جریان آورد.اگر عاشق سرعت، هیجان، تعقیب و گریز، استایل خاص، سکانس‌های مبارزه و انفجار‌های گوناگون هستید؛ بهترین پیشنهاد فیلم اکشن «مکس دیوانه: جاده خشم» هست.در مورد Mad Max: Fury Road چه چیز بیشتری می‌توان گفت؟ این چهارمین فیلم مکس دیوانه هست که خیلی‌ها را مجذوب خودش کرد، زیرا هیجان، اکشن و سکانس‌های تماشایی بیشتری را نسبت به سایر فیلم‌های قبلی خود ارائه می‌‌کرد و هیچ‌کدام از آن‌ها در مورد اکشن و هیجان نیز بی‌تفاوت نبودند.

مثل بسیاری از فیلم‌های اکشن دیگر، طرح داستان ساده هست.گروهی از زنان در منظره‌ای پسا آخرالزمانی از حاکم ظالم خود فرار می‌کنند و شخصیت اصلی در تعقیب و گریز گسترده‌ای که به دنبال دارد با چالش‌های گوناگون روبرو می‌گردد.این فیلمی هست که به همان اندازه که زیباست، سریع و بی رحمانه هست و به شایستگی به عنوان یکی از نمادین ترین فیلم‌های اکشن دهه خود ایستاده هست.

Sucker PunchSucker Punch

چاشنی ژانر اکشن: Sucker Punch – مشت ناگهانی بدفهم‌ترین و دست کم گرفته‌شده‌ترین فیلم اسنایدر هست.اگر اندکی بازی اکشن انجام داده باشید متوجه خواهید شد این اثر بیش از حد به 1 بازی شباهت دارد.این فیلم اکشن فانتزی به کارگردانی زک اسنایدر داستان جالبی دارد: 1 دختر جوان (امیلی براونینگ) می‌خواهد قبل از لوبوتومی شدن از 1 موسسه روانی فرار کند؛ در این راه ایشان هم‌بندانش را با خود همراه می‌کند تا فهرستی از اقلام را بدزدند تا بتوانند از این زندان فرار کنند.در ادامه ما شاهد فانتزی‌ها و سکانس‌های اکشنی هستیم که روی دایره تخیلات قرار گرفته‌اند.

دوم فروردین: ژانر کمدی رمانتیک – مرگ بر عشق

مرگ بر عشقمرگ بر عشق

چرا باید در ایام نوروز خنده را با خانواده یا دوستان خود امتحان کنید؟ چون نوروز زمان خندیدن و لبخند است؛ بدون شک نوروز زمان تجربه لحظات شیرین و ملایم هست و چه چیزی بهتر از دیدن 1 کمدی رمانتیک از کارگردان سه‌گانه مرد موچه‌ای جهان مارول آقای پیتون رید؛ در داستان فیلم «Down with Love» 1 فرد بیمارگونه سعی می‌کند نظریه‌های 1 نویسنده بدبین در مورد عشق را رد کند.این فیلم با ادای احترام به کمدی‌های رمانتیک کلاسیک با بازی دوریس دی و راک هادسون، به شدت بر محبوب‌ترین موضوعات این ژانر مثل رابطه عشق و نفرت تکیه می‌کند.با دیدن این اثر افرادی که به زندگی عاشقانه اعتقاد ندارند واقعاً عاشق می‌شوند.

The ApartmentThe Apartment

چاشنی ژانر کمدی: فیلم The Apartment – آپارتمان احتمالاً اولین رام کامی نیست که تا به حال دیده‌اید، ولی ممکن هست اولین موردی باشد که از سینمای بیلی وایلدر دیده‌اید.سی سی باکستر (جک لمون) از آپارتمانش برای کارهای خاصی استفاده می‌کند تا لطف اشخاص خاصی را جلب کند، ولی وقتی ایشان عاشق فرن کوبلیک (شرلی مک‌لین)، دختر آسانسوری در محل کارش می‌گردد، این ترتیب پیچیده‌تر می‌گردد.این فیلم برنده پنج جایزه اسکار شد، از جمله یکی برای بهترین فیلم، با این حال بیشتر به خاطر بازی مک‌لین به یادگار مانده هست که آن را با یکی از بهترین سطرهای پایانی تاریخ سینما به سرانجام رساند.

سوم فروردین: ژانر درام – مردی به نام اتو

مردی به نام اتومردی به نام اتو

گاهی در ایام عید نوروز هم باید کمی تفکر و خرد به خرج داد و آثاری را تماشا کرد که ما را به انسان بهتری تبدیل می‌کند؛ شاید بگویید ژانر درام گزینه جذابی برای نوروز نیست! ولی اجازه دهید این عنوان شما را فریب ندهد.فیلم‌های درام تنها برای انسان‌های خاص یا بزرگسالان روشن‌فکر نما نیست، بلکه گونه سینمایی درام برای تمام مناسب هست.جالب هست بدانید تمام ما به درستی می‌دانیم که فیلم موفق «راکی» یکی از فیلم‌هایی هست که باعث می‌گردد درام را جدی بگیرید.ولی انتخاب ما فیلم تازه اکران شده «A Man Called Otto» با بازی تام هنکس هست.

«مردی به نام اتو» 1 بازسازی هالیوودی از فیلم موفق سوئدی به نام «A Man Called Ove» هست که بر اساس کتاب پرفروش فردریک بکمن طراحی شده؛ این اثر تراژیک و کمدی زندگی مردی به نام اتو (تام هنکس) را روایت می‌کند، 1 انسان بدخلق که به لطف آمدن همسایگان جدید در زندگی خود هدف پیدا می‌کند.جذاب، لطیف، ساده و به طرز وحشتناکی شیرین؛ این فیلم شما را به انسان بهتری تبدیل می‌کند.

 Everybody's Fine Everybody's Fine

چاشنی ژانر درام: فیلم Everybody’s Fine – حال تمام خوب هست یکی از آن درام‌های دست‌کم گرفته شده کوچک هست که باید دیدن آن را تجربه کرد، ولی چرا؟ چون در این فیلم که رابرت دنیرو در آن بازی می‌کند، پدر پیری که مدت‌ها هست از بچه‌ها و نوه‌هایش خبر ندارد برای دیدنشان به سفر می‌رود ولی در ادامه با واقعیاتی روبرو می‌گردد که نگرش ایشان را دچار تحول می‌کند.حال تمام خوب است، شاید این اثر یکی از برترین آثاری هست که داستان سالمندی عزیزانتان را به تصویر می‌کشد.نوروز وقت باهم بودن است، پس بزرگان و سالمندان خانواده را فراموش نکنید.

چهارم فروردین: ژانر فانتزی – هری پاتر

هری پاترهری پاتر

بدون شک ژانر فانتزی مقوله‌ای هست که تمام آن را دوست دارند، زیرا داستان‌های زیادی را پوشش می‌دهد که شما را در زمان عقب و جلو می‌کند یا به 1 جهان موازی می‌برد.بعضی وقت‌ها به عنوان 1 انسان آرزو دارید ای‌کاش این دنیا واقعی بود چون به شما احساس سرزندگی می‌دهد.پس ژانر فانتزی برای روز‌های خوش نوروز 1 ژانر مناسب هست.ولی فیلم‌های هری پاتر حتی اگر تکراری هم باشند، باز بهترین پیشنهاد در این گونه خاص به شمار می‌روند.

اگر در حال خواندن این لیست و مرور لیست تماشا هستید، احتمالاً قبلاً مجموعه هری پاتر را دیده‌اید یا حداقل از آن مطلع هستید.هفت کتابی که فیلم‌های آن‌ها اقتباس شده‌اند بیش از 400 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته‌اند که ارزش کل برند هری پاتر حدود 25 میلیارد دلار تخمین زده می‌گردد.هشت فیلم وجود دارد که در ماراتن تماشای ژانر فانتزی و هری‌ پاتر جلوی شماست؛ ولی اگر می‌خواهید روی 1 اثر از این فرنچایز سرمایه‌گذاری کنید پیشنهاد ما دیدن فیلم «هری پاتر و زندانی آزکابان» هست.

ShrekShrek

چاشنی ژانر فانتزی: Shrek – شرک فیلمی هست که در این مرحله نیازی به معرفی ندارد.بیش از 20 سال هست که شرک 1 کلاسیک دوست داشتنی بوده است، با داستانش در مورد 1 غول که تبدیل به 1 قهرمان خاص می‌گردد که بین بینندگان پیر و جوان به طور یکسان محبوب هست.در بیشتر زمان اجرای خود، شرک به‌طور شگفت‌آور مملو از افسانه‌های معروف و تفاسیر کلاسیک دیزنی هست.ولی همچنان که ادامه می‌یابد، شرک نشان می‌دهد که 1 فیلم واقعاً تأثیرگذار در مورد عشق، دوستی و وفادار بودن با خود و دوستان است، و در حالی که داستان‌های پریان قدیمی را مسخره می‌کند، به عنوان 1 افسانه مدرن نیز ظاهر می‌گردد.

پنجم فروردین: فیلم نوآر – به خدا واگذارش کن

به خدا واگذارش کنبه خدا واگذارش کن

عید نوروز زمان مناسبی هست که به تاریخ سینما نیز ادای احترام کنیم؛ و چه چیزی بهتر از 1 فیلم نوآر کلاسیک.فیلم «به خدا واگذارش کن» ⁩به عنوان 1 نوآر تکنی کالر و ۱۱۰ دقیقه‌ای به کارگردانی جان ام استال با بازی جین تیرنی هست.عنوان این فیلم از جمله‌ای از نمایشنامه هملت الهام گرفته شده است، در جایی که روح پدر هملت از ایشان می‌خواهد، مادرش را بخاطر گناهانش ببخشد و مجازاتش را به خدا واگذارد.این فیلم اثری هست که مارتین اسکورسیزی نیز آن را ستایش می‌کند.و به همین صورت ثبت ملی فیلم ایالات متحده آن را به دلیل اهمیت فرهنگی، تاریخی و زیبایی شناختی در تالار خود حفظ کرده هست.

با این حال برای طرفداران معمولی فیلم نوآر، این درام روانشناختی شوم با شکوه مثل 1 گنج نادیده گرفته می‌گردد.شاید عدم توجه به این دلیل هست که ظاهر آن به اندازه 1 نوآر مناسب نیست؛ ولی Leave Her to Heaven به جای سیاه و سفید سنتی، با شکوه کامل تکنیکال فیلمبرداری شده هست.جدای از این تمام نشانه‌های 1 اثر نوآر خوب در این فیلم دیده می‌گردد.

NightcrawlerNightcrawler

چاشنی فیلم نوآر: Nightcrawler – تعداد کمی از فیلم‌های نئو نوآر دارای شخصیت‌های اصلی می باشند که به اندازه لو بلوم از Nightcrawler مشکوک و مرموز می باشند.ایشان فیلم را به عنوان 1 فیلمبردار عجیب و غریب و فداکار شروع می‌کند که راه امرار معاش ایشان فیلم گرفتن از صحنه‌های جنایت خشونت آمیز و فروختن آن به ایستگاه‌های خبری هست.ولی با پیشرفت تمام چیز، ایشان بیشتر و بیشتر ریسک می‌کند، و اعمال مشکوکی انجام می‌دهد و از 1 ناظر خشونت به 1 مجرم تبدیل می‌گردد.بنابراین فیلم Nightcrawler با داشتن 1 شخصیت معیوب که با ادامه فیلم (به جای رشد یا بهبود) ناقص‌تر می‌گردد، به روز رسانی موثر فیلم نوآر سنتی هست.

ششم فروردین: ژانر علمی تخیلی – لوپر

لوپرلوپر

کمی فاصله گرفتن از جهان منطق در ایام نوروز خوب است؛ و ژانر علمی تخیلی نیز گزینه مورد نیاز این شاخه هست.فیلم Looper به کارگردانی ریان جانسون نیز 1 پیشنهاد عالی برای ورود به این ژانر هست.لوپر 1 فیلم قوی‌ و جاه‌طلبانه‌ هست که عناصری از فیلم نوآر می‌گیرد و آن‌ها را در 1 داستان علمی‌تخیلی در مورد قاتلین قرار می‌دهد که از سفر در زمان برای بیرون آوردن اهداف خود استفاده می‌کنند.این 1 فیلم کاملاً متعادل نیست، با 1 سوئیچ داستانی خاص به دو نیمه تبدیل می‌گردد.

هر دو نیمه فیلم قانع کننده می باشند، با این حال هر کدام احساس متفاوتی به مخاطب هدیه می‌کنند.ولی باز هم، فیلم علمی تخیلی با رگه‌های نوآر اغلب اثر رایجی نیست، و دیدن فیلمی در مورد قاتلان، باندهای جنایتکار، و قهرمانی شکنجه‌شده که دوست دارد مونولوگ‌های درونی همراه با خط داستانی سفر در زمان داشته باشد، جالب توجه هست.

Back to the FutureBack to the Future

چاشنی ژانر علمی تخیلی: Back to the Future – بگذارید 1 بار دیگر تاکید گردد: ریشه هر فیلم علمی تخیلی بزرگ 1 فیلمنامه قاتل و کشنده است، نه جلوه‌های ویژه یا صرفا پول زیاد.مایکل جی فاکس و کریستوفر لوید در فیلم کمدی علمی تخیلی سنگین ولی متمرکز بر شخصیت رابرت زمکیس که 1 فرنچایز را به وجود آورد، نقش اصلی را بازی کردند.ترکیبی از عناصر علمی تخیلی، کمدی، ماجراجویی و موارد دیگر، بازگشت به آینده به عقیده بسیاری یکی از بهترین فیلم‌های تمام دوران هست.

هفتم فروردین: ژانر ترسناک زامبی – شان می‌میرد

شان می‌میردشان می‌میرد

به نظر می‌رسد تخصص ادگار رایت، تزریق مقادیر شگفت‌انگیز کمدی به ژانرهایی هست که معمولاً انتظار وجود شوخی‌های مداوم را ندارید.تعداد کمی از فیلم‌های ایشان این کار را انجام می‌دهند و به همین صورت فیلم بلندش، Shaun of the Dead، که 1 خط داستانی رمانتیک-کمدی را با 1 فیلم زامبی (بسیار خشن) ترکیب می‌کند.

شان (سایمون پگ) به عنوان قهرمان داستان تصمیم می‌گیرد تا رابطه ضعیف با دوستش را ترمیم کند و زندگی خود را تغییر دهد، ولی این روند با 1 بدبختی اتفاق می‌افتد؛ ولی چرا چون در طول شیوع گسترده زامبی‌ها باید این تعییر شکل بگیرد.این فیلم شامل 1 رویکرد پارودی نسبت به مجموعه‌ای دوست داشتنی از فیلم‌های کلاسیک زامبی به سبک جورج رومرو است، ولی در آخرین پرده خود به 1 فیلم زامبی واقعاً پرتنش تبدیل می‌گردد.قتل‌های وحشیانه و لحظاتی تماشایی وجود دارد که اطمینان حاصل می‌کند که Shaun of the Dead به عنوان 1 فیلم زامبی و 1 فیلم تقلید از زامبی‌ها کار می‌کند.

SmileSmile

چاشنی ژانر ترسناک: Smile – فیلم لبخند 1 اثر ترسناک دلپذیر است؛ «لبخند» 1 فیلم ترسناک روان‌شناختی فراطبیعی هست که ترس‌های حیله‌گر، فضایی پر از تعلیق و پیامی مرتبط با احساس گناه و غلبه بر درد‌های التیام نیافته دوران کودکی را ارائه می‌کند.«لبخند» یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال‌های اخیر هست که به دلیل 1 مطالعه شخصیت غم‌انگیز و 1 جشنواره ترسناک از صحنه‌های جامپ‌اسکر خواستنی و تماشایی هست.

هشتم فروردین: انیمیشن – بالا

بالابالا

دنیای جادویی انیمیشن‌ها در تمام طول سال 1 فضای عالی برای فرار از این جهان می باشند؛ عید نوروز نیز از این دایره خارج نیست.1 انیمیشن خوب بامزه، عجیب و غریب و در عین حال زیباست؛ و اکنون پیشنهاد ما یعنی انیمیشن «Up» نیز تمام این ویژگی‌ها را دارد.داستان Up ماجرای کارل فردریکسن 78 ساله (اد اسنر) را روایت می‌کند که به دنبال تحقق رویای همسر فقید خود برای سفر به مکانی رویایی هست.ایشان هزاران بالون را به خانه‌اش می‌بندد و شروع به پرواز می‌کند ولی به سرعت متوجه می‌گردد که پسر جوانی به نام راسل نیز در خانه ایشان حضور دارد.با این تفاسیر کارل و راسل به سفر می‌روند و با دشمنی روبرو می‌شوند که هرگز انتظارش را نداشتند.

انیمیشن Up از داستان‌سرایی درخشان سینمایی بهره می‌برد که حتی بزرگسالان را نیز وادار به اشک ریختن می‌کند.عمق عاطفی قوی آن به طرز شگفت انگیزی از طریق فداکاری کارل به عشق درگذشته‌اش و تمایل بی امان ایشان برای احترام به رویاهایش به تصویر کشیده شده هست.عشق ایشان به همسرش برای بزرگسالانی که زیبایی واقعی عشق را درک می‌کنند بدون زحمت قابل تحسین هست.

RatatouilleRatatouille

چاشنی انیمیشن: Ratatouille – این اثر 1 1 انیمیشن خاص پیکسار در مورد موشی به نام رمی هست که آرزوی سرآشپز شدن را دارد.ایشان با مرد جوانی به نام لینگوئینی آشنا می‌گردد و مخفیانه به ایشان کمک می‌کند تا در رستورانی معتبر آشپزی کند.رمی باید از گرفتار شدن خودداری کند و در عین حال مطمئن گردد که توانایی‌های آشپزی ایشان منتقد سختگیر غذای رستوران را خشنود می‌کند.رمی وقتی مسیری را دنبال می‌کند که برای جامعه‌اش قابل احترام نیست، با مخالفت دیگران روبرو می‌گردد.این 1 موضوع رایج برای بزرگسالانی هست که نگران قضاوت دیگران می باشند.برای کودکان، Ratatouille 1 داستان هیجان انگیز در مورد 1 موش هست که 1 انسان را در آشپزخانه کنترل می‌کند.برای بزرگسالان، در مورد تحقق رویاهای شماست.

نهم فروردین: ژانر پلیسی رفاقتی – پلیس خفن

پلیس خفنپلیس خفن

هرچه به روز‌های پایانی تعطیلات خود در عید نوروز نزدیک می‌شویم، فکر شروع کاز یا حضور در دانشگاه و مدرسه 1 استرس یا ناامیدی به دل‌ها می‌آورد؛ راه فرار برای این موقعیت فرار به سوی 1 ژانر جذاب هست که حس رفاقت را در ما زنده می‌کند.آثار پلیسی رفاقتی این خاصیت را دارند.پیشنهاد ما در این ژانر فیلم «Hot Fuzz» هست.ادگار رایت که صرفاً به ساخت 1 فیلم زامبی که 1 تقلید از فیلم زامبی نیز بود، راضی نبود، فیلم کلاسیک خود Shaun of the Dead را با فیلم Hot Fuzz در سال 2007 دنبال کرد.کاری که Shaun of the Dead برای فیلم‌های زامبی انجام داد، Hot Fuzz تقریباً برای فیلم‌های پلیسی رفاقتی انجام می‌دهد.

فیلم داستان 1 کارآگاه پلیس را دنبال می‌کند که به 1 شهر خواب‌آلود و به ظاهر ساکت ولی مرموز انگلیسی نقل مکان می‌کند.ایشان به زودی 1 توطئه تاریک را در آنجا کشف می‌کند، با داستانی پر رمز و راز و آخرین پرده پر از تیراندازی‌های عالی.این 1 داستان متقاعد کننده هست که اکشن قوی را ارائه می‌دهد.اتفاقاً در عین حال خنده‌دار و خودآگاه هست و 1 فیلم اکشن/کمدی/معمایی فوق‌العاده را به وجود می‌آورد.

The Nice GuysThe Nice Guys

چاشنی ژانر پلیسی رفاقتی: The Nice Guys – این اثر نوعی ادای احترام به دوران قدیمی فیلم‌های اکشن هست.این 1 کمدی دوستانه هست که بر روی دو فرد نامتناسب تمرکز می‌کند که 1 توطئه جنایتکارانه را کشف می‌کنند.این کمدی دوستانه اکشن زیادی دارد تا تمام چیز را انفجاری نگه دارد، و بازگشت به 1 ژانر محبوب از دهه‌های گذشته نیز در محیط دهه 1970 فیلم مورد تاکید قرار گرفته هست.فیلم The Nice Guys ادای احترام نادری هست که ممکن هست در نهایت بهتر از بسیاری از فیلم‌هایی باشد که به آنها اشاره می‌کند، با کمدی خنده‌دار و صحنه‌های اکشن عالی که دست به دست هم داده‌اند.

دهم فروردین: ژانر رمز و راز قتل – چاقوکشی

چاقوکشیچاقوکشی

یک کارآگاه تلاش می‌کند تا به حل رمز و راز مرگ وحشتناک 1 رمان نویس معروف معمایی دست یابد.فیلم Knives Out با رعایت قوانین 1 رمز و راز قتل کلاسیک در حالی که آنها را احیا می‌کند، مسیری غیرممکن را انجام می‌دهد.تمام اجزای این اثر درست در جای خود نشسته‌اند: خانه عجیب و غریب، بازیگران جذاب شخصیت‌های مشکوک، 1 کارآگاه مصمم، و لحظه‌ای در پایان که تمام قطعات کنار هم قرار می‌گیرند.

پس چه چیزی این فیلم را در بین بقیه برجسته می‌کند؟ حتی وقتی به مخاطب چیزی گفته می‌گردد که به نظر ملموس می‌آید، هرگز نمی‌تواند مطمئن باشد که آنچه به ایشان گفته شده تمام حقیقت هست.و چه راهی بهتر از این برای ادای احترام به ژانر معمایی؟!

The Hateful EightThe Hateful Eight

چاشنی ژانر رمز و راز قتل: The Hateful Eight – هشت نفرت انگیز کوئنتین تارانتینو 1 وسترن معمایی و رمان گونه هست.داستان فیلم در دوران پسا-جنگ داخلی آمریکا می‌گذرد.زمانی که جنگ و جدل‌های نژادی کماکان وجود داشتند و فیلم نیز داستان هشت فرد را تعریف می‌کند که در طی اتفاقاتی مجبور می‌شوند برای مدتی در 1 مهمانسرا در کنار هم بمثل که این مسئله باعث به وجود آمدن اتفاقات بسیار جالبی بین آن‌ها می‌گردد.این فیلم جوایز متعددی از جمله جایزه اسکار را برای موسیقی متن دریافت کرد.

یازدهم فروردین: ژانر هنرهای رزمی – مردی از ناکجاآباد

مردی از ناکجاآبادمردی از ناکجاآباد

گاهی اوقات، تعیین اینکه چه چیزی 1 فیلم هنرهای رزمی واقعی هست و چه چیزی نیست، چالش برانگیز هست.ولی وقتی بیشتر اکشن 1 فیلم شامل مبارزات با اسلحه می‌گردد، ولی همین مبارزات با هنرهای رزمی تکمیل می‌گردد، باید فیلم را چه نامید؟ مردی از ناکجاآباد یا همان «The Man From Nowhere» این خط ترکیبی را طی می‌کند، ولی ما آن را به دو دلیل خوب در این لیست قرار دادیم: ۱) به طرز مضحکی عالی است، و ۲) صحنه‌های مبارزه مبارزه در آن زیبا مدیریت شده هست.این تمام چیزی هست که می‌توان در مورد این اثر گفت.

The Big 4The Big 4

چاشنی ژانر هنرهای رزمی: The Big 4 – «چهار آدمکش خفن» 1 اکشن کمدی به کارگردانی «تیمو توجاژانتو» به عنوان یکی از فیلمسازان موج نوی سینمای اندونزی، فیلمی سرگرم‌کننده و سراسر اکشن هست که این فضیلت را دارد که خودش را بسیار جدی نمی‌گیرد؛ پس اگر دو ساعت و نیم اکشن خالص و لحظات کمدی شیرین و پاپ‌کورنی می‌خواهید، تماشای این فیلم را از دست ندهید.

دوازدهم فروردین: سینمای کره جنوبی – پروژه شکار گرگ

پروژه شکار گرگپروژه شکار گرگ

این روز‌های سینمای کره جنونی و آثارش در سبد تماشای تمام مخاطبان جهان جای گرفته است؛ پ عید نوروز زمان مناسبی برای دیدن 1 فیلم کره‌ای هست.پیشنهاد ما فیلم «Project Wolf Hunting» هست.پروژه شکار گرگ شاید خشن‌ترین اکشن سینمای کره در سالیان اخیر باشد.خیلی‌ها داستان این فیلم را حاصل ترکیب دو اثر هالیوودی به نام «Con Air» با «Predator» می‌دانند.این فیلم داستانی مملو از کشتار را به تصویر می‌کشد که در 1 کشتی باری که برای انتقال جنایتکاران خطرناک از مانیل فیلیپین به بوسان کره جنوبی استفاده می‌گردد، اتفاق می‌افتد.

پروژه شکار گرگ با شخصیت‌پردازی‌های آسان برای پلیس و جنایتکاران خود، با لباس‌های خاطره‌انگیز، گریم و نگرش‌های کلی شخصیت‌ها، به آرامی پیشرفت می‌کند.ولی نقطه برجسته واقعی خشونت هست.قتل‌ها در پروژه شکار گرگ کاملاً وحشیانه می باشند.فیلم از ابتدا در خون و خروش هست و کارگردان گفته هست که در حین فیلمبرداری از 2.5 تن خون تقلبی استفاده کرده‌اند.این اثر کره‌ای از تمام ابزارهایی که در اختیار دارد استفاده می‌کند تا 1 قطعه ژانری سرگرم‌کننده برای افرادی بسازد که اشتهای زیادی برای کشتارهای خونین دارند.اگر شما هم مثل من هستید، این 1 دستور العمل برای 1 زمان عالی هست.

The Good, the Bad, the WeirdThe Good, the Bad, the Weird

چاشنی سینمای کره جنوبی: The Good, the Bad, the Weird – فیلم کره‌ای «خوب، بد، عجیب» ادای احترامی دیوانه کننده به چیزی هست که 1 وسترن را عالی جلوه می‌دهد.وسترن‌های مدرن می‌توانند نسبت به فیلم‌های شکل‌دهنده‌ای که به تثبیت این ژانر کمک کرده‌اند، 1 مزیت واقعی داشته باشند، صرفاً به این دلیل که دهه‌ها تأثیرات سینمایی را در خود دارند.بنابراین، مرز باریکی بین پاپ کورنی و پرشور وجود دارد، ولی فیلم‌ساز کره‌ای خوب، بد و عجیب، یعنی کیم جی وون، ترکیبی عالی از هرج و مرج را شکل داده هست که هم آشناست و هم کاملاً بدیع هست.این وسترن ادای احترامی به آثار کلاسیک سرجیو لئونه است، زیرا سه تفنگدار مختلف برای 1 جایزه‌ای پرسود رقابت می‌کنند، ولی آنچه در ادامه می‌آید چیزی فراتر از 1 ماجرای قابل پیش بینی هست.

سیزدهم فروردین: سینمای خانوادگی ایران – مهمان مامان

مهمان مامانمهمان مامان

پایان تعطیلات نوروز با 1 جشن کهن ایرانی گره خورده است؛ سیزده‌بدر یا روز طبیعت زمانی عالی برای دورهم بودن و سرگرمی استو بنابراین بهترین گزینه سینمایی برای تماشا آثار ایرانی با رویکرد خانوادگی هست.پیشنهاد ما در این شاخه فیلم «مهمان مامان» اثر کمدی خانوادگی به کارگردانی داریوش مهرجویی هست.این اثر با نگاهی به خانواده سنتی ایرانی و قشر‌های مختلف مردم، اثری دلنشین به شمار می‌رود.مهمان مامان داستان خانواده‌ایست که قرار هست برایشان مهمان بیاید ولی چون وضع مالی آنها خوب نیست، همسایگانشان به کمک می‌آیند تا 1 مهمانی خوب برگزار گردد.

یه حبه قندیه حبه قند

چاشنی سینمای خانوادگی ایران: یه حبه قند – این فیلم بدون شک یکی از تماشایی ترین آثار سینمای ایران با رویکرد خانواده و آئین‌های سنتی 1 جامعه ایرانی اسلامی هست.رضا میرکریمی به عنوان کارگردان «یه حبه قند» در فیلمش ماجرای 1 خانواده سنتی و بزرگ ایرانی را روایت می‌کند که با وجود تعدد اشخاص در آن مهم‌ترین اصل احترام به بزرگتر و ارزش‌های سنتی 1 خانواده ایرانی هست.مسئله عروسی خواهر کوچکتر سبب می‌گردد خواهرها و دامادها هر کدام از 1 گوشه کشور در 1 خانه قدیمی در شهر یزد دور هم جمع شوند و به پدر پیر خود سر بزنند.ولی دیری نمی‌پاید که اتفاقی ناگوار رخ می‌دهد.

ژانر ابرقهرمانی: 1 چاشنی ویژه برای تمام روز‌های عید نوروز

WatchmenWatchmen

پیشنهاد اول: Watchmen – 1 ابرقهرمان وحشی تصمیم می‌گیرد تا حقیقتی را که در پس مرگ همکار سابقش وجود دارد، کشف کند که ناگهان متوجه می‌گردد این ماجرا با 1 توطئه بزرگتر گره خورده هست.هیچ چیز این اثر در ظاهر کاملاً شبیه 1 فیلم ابرقهرمانی ساده نیست؛ این اثر مخاطب را وادار می‌کند به واقعیت سرد و سختی نگاه کنند که در آن ابرقهرمانان در دنیای واقعی وحشی شده و افسارگسیخته شده‌اند.نمایش قهرمانان اصیل، شخصیت‌های اخلاقی خاکستری و هیولاهای آشکار به طور همزمان، این فیلم را به اثر تماشایی در ژانر ابرقهرمانی بدل می‌کند.

LoganLogan

پیشنهاد دوم: Logan – جیمز منگولد با هوش خود فیلم لوگان را به 1 وسترن دیستوپیایی تبدیل می‌کند؛ این اثر با انتخاب لحنی تاریک و سیاه از زندگی شخصیتی خاص خود را منحصر به فرد کرد.لوگان طراحی جیمز منگولد با تجزیه شخصیت ولورین احساسات، حس اساطیری 1 ابرقهرمان و قصه گویی درست پیرامون 1 شخصیت کامیک را با هم بر انگیخت تا بتواند 1 کلیت چشمگیر شکل دهد.جیمز منگولد برای ساخت این فیلم چندین ژانر را با هم ادغام کرده است؛ از فیلم جاده‌ای گرفته تا اکشن پسا آخرالزمانی و ابرقهرمانی؛ ولی بیشتر از تمام این وسترن هست که در این فیلم دیده می‌گردد.

کلام پایانی

عید نوروز زمان خوبی برای دورهم بودن و استفاده از محیط خانه و خانواده به بهترین شکل است؛ پس بیایید این روز‌ها را با 1 برنامه‌ریزی مناسب به شکلی عالی پشت سر بگذاریم.ما در این لیست ویجیاتو از دیدگاه خود سعی کردیم با معرفی آثاری گوناگون زمینه‌ای مناسب برای 1 دورهمی سینمایی را برای شما فراهم کنیم؛ اگر دوست داشتید شما نیز در بخش نظرات آثار سینمایی مورد نظرتان برای تماشا در ایام نوروز را با ما به اشتراک بگذراید.پس پیشاپیش من از طرف تیم ویجیاتو سالی سرشار از امید و زیبایی را برای شما و خانواده‌ آرزو می‌کنم.(نوروز باستانی ۱۴۰۲ بر شما مبارک)

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: حسین رفیعی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127894 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 7656 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :