citizenryco.ir logo ۹ فرانچایز ترسناک که باید (یا نباید) سریال پیش درآمد دریافت کنند ...
۹ فرانچایز ترسناک که باید (یا نباید) سریال پیش درآمد دریافت کنند
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://vigiato.net/p/366228

از آنجایی که سریال پیش درآمد «به دری خوش آمدید» یا همان «Welcome to Derry» به HBO Max خواهد آمد تا داستان استفن کینگ پیرامون دلقک آدمخوار را به شکل بهتری به ما ارائه دهد، و البته سریال «Crystal Lake» نیز به سمت نمایش در Peacock می‌رود تا همین کار را برای فرنچایز «جمعه سیزدهم» انجام دهد، پس ما مخاطبان آثار ترسناک باید این اتفاق را 1 رونق جدید در این ژانر محبوب بدانیم.

۹ فرانچایز ترسناک که باید (یا نباید) سریال پیش درآمد دریافت کنند۹ فرانچایز ترسناک که باید (یا نباید) سریال پیش درآمد دریافت کنند

با این تفاسیر، به ناچار موارد بیشتری در پی این خبر‌ها خواهد آمد و ما در «ویجیاتو» پیشنهاداتی داریم، هم برای مواردی که باید پیش درآمد سریالی برای آن‌ها در نظر گرفته گردد و هم از مواردی که باید از تولید پیش‌درآمد برای آن‌ها اجتناب گردد.ولی ابتدا لازم هست بگوییم پیش از این آثاری مثل «متل بیتس» 1 داستان مبدأ خلاقانه برای «Psycho» ارائه کرد، در حالی که «Castle Rock» به گذشته 1 شرور دیگر، آنی ویلکس از «Misery» نگاه کرد.و گرچه سریال‌هایی مثل «Hannibal» و «Chucky» پیش درآمد نیستند، ولی قبلاً ادعا کرده‌اند که سری فیلم‌هایی را که از آن الهام گرفته‌اند، گسترش داده‌اند.بنابراین ممکن هست مجبور شویم کمی از مسیر آثار ترسناک شناخته شده در این لیست دور شویم.

«The Evil Dead»

The Evil DeadThe Evil Dead

سریال پیش درآمد «The Evil Dead»؟ بله؛ شاید بگویید که این فرنچایز پیش از این 1 سریال مربوط به خود داشت، بله، ما می‌دانیم که این فرنچایز قبلاً عاشقان خود را به تماشا 1 سریال تلویزیونی از جهان خودش جلب کرده است: دنباله سریالی «Ash vs Evil Dead» یکی از بهترین سریال‌های کمدی ترسناک تمام دوران بود.و در حالی که بدیهی هست که بروس کمپل یا همان «اش ویلیامز» بخشی از 1 پیش درآمد نخواهد بود، ولی این شخصیت دیگر در فیلم‌ها نیز حضور ندارد، البته تولید 1 فیلم جدید به ما امیدواری قابل قبولی می‌دهد که فرنچایز بدون ایشان نیز می‌تواند وجود داشته باشد.

اما بیایید امیوار باشیم که سازندگان 1 سریال پیش درآمدی به ما ارائه دهند که ماجراهای وحشیانه پروفسور دانبی باستان شناس را در هنگام برخورد با نکرونومیکون شیطانی به نمایش می‌گذارد، سپس مسیر سرنوشت سازی را دنبال کنید که ایشان را هدایت می‌کند تا کتاب را برای اولین بار در 1 کابین کابوس‌وار در جنگل بیاورد.

«The Texas Chainsaw Massacre»

The Texas Chainsaw MassacreThe Texas Chainsaw Massacre

مجموعه پیش درآمد «کشتار با اره برقی تگزاس»؟ نه؛ در طول این سال‌ها تولیدات مختلف در فرنچایز کشتار با اره برقی 1 نکته را به روشنی بیان کرده هست که دیگر کار روی این فرنچایز به نظر تمام شده هست.ولی چرا؟ چون هر تولید جدید در این فرنچایز بدتر از قبلی هست و هیج نوآوری در آن دیده نمی‌گردد.ولی آیا این حرف پیرامون 1 پیش درآمد نیز صدق می‌کند یا نه؟! اگر فیلم «کشتار با اره برقی تگزاس: آغاز» که در سال ۲۰۰۶ نمایش داده شد و البته فیلم «Leatherface» سال ۲۰۱۷ چیزی به ما آموخت، این هست که دیگر به هیچ اثری نیاز نداریم که به پس زمینه «بهترین شورش وحشیانه در تگزاس» نگاه کند.

قبلاً گفته‌ایم یا شنیده‌اید، ولی تنها دو فیلم اره برقی تگزاس وجود دارد که مهم می باشند، و نسخه اصلی ۱۹۷۴ توضیحات کاملی را در مورد ریشه‌های کشتارگاه خانواده آدم‌خوار ارائه می‌دهد.پس یه نظر ما تولید 1 پیش درآمد از نوع سریالی برای این فرنچایز مفید نخواهد بود، بلکه با نگاهی به گذشته تنها بذر ناامیدی را در دل مخاطب خواهد کاشت.

«Phantasm»

PhantasmPhantasm

سریال پیش درآمد فانتاسم یا «تصویر ذهنی»؟ بله؛ فیلم فانتزی ترسناک «Phantasm» در سال ۱۹۷۹ به کارگردانی دان کاسکارلی شروع کننده فرنچایزی بود که به قدری عجیب و غریب هست که تقریباً نمی‌خواهید در مورد مرد بلندقد و ارتش شرور ایشان از موجودات بین‌بعدی بیشتر بدانید.فیلم اول این فرنچایز کم‌تر شناخته شده اثری بود که در زمان خودش هم گیشه را بدست آورد و هم نظر منتقدین را؛ در نتیجه این اثر با دنباله‌هایی مختلف به مسیر خود ادامه داد و «Phantasm IV: Ravager» سفری به گذشته را نشان می‌دهد تا کمی بیشتر در مورد چگونگی تمام حوادث درون فیلم روشن گردد.

کلاسیک کالت دان کاسکارلی مثل 1 داستان ترسناک خوش‌ساخت، فضایی نسبتا معمول و وحشتناک دارد: 1 کودک که متوجه می‌گردد در 1 مرده‌شوی خانه محلی حوادث عجیبی اتفاق می‌افتد و سپس فیلم با 1 سری سکانس‌ ترسناک «کابوس‌وار» ادامه پیدا می‌کنند که هرچه جلوتر می‌رویم عجیب‌تر می‌شوند و البته ترسناک‌تر.با این حال، به نظر می‌رسد که اینجا داستان‌های بیشتری برای گفتن وجود دارد… هر چه عجیب‌تر، بهتر.

«A Nightmare on Elm Street»

A Nightmare on Elm StreetA Nightmare on Elm Street

مجموعه پیش درآمد «کابوس در خیابان الم»؟ نه؛ پیش از کابوس، زندگی شرور نمادین قبل از سوختگی فردی کروگر قبلاً در فیلم‌ها پوشش داده شده بود، به خصوص در سال 1991، فیلم «Freddy’s Dead: The Final Nightmare»، که 1 فلاش بک طولانی را نشان می‌دهد که کودکی آشفته ایشان را مورد توجه قرار می‌دهد.و در حالی که ما فردی را به عنوان 1 دنباله‌روی رویاهای ترسناک قربانیان خود دوست داریم، ولی آیا واقعاً نیاز داریم که ایشان را زنده و سالم ببینیم و هفته به هفته در 1 سریال تلویزیونی شاهد کودکان قربانی باشیم؟

به نظر ما تاکنون تلاش متفاوتی در آینده و گذشته این فرنچایز انجام شده است؛ از سوی دیگر 1 سریال تلویزیونی به همین صورت در را برای بازیگر دیگری به جز رابرت انگلوند در قامت فردی کروگر باز می‌کند تا در نقش این شرور بازی کند، که همانطور که در سال 2010 چیزی شبیه به آن انجام شد و ایده‌ای کابوس وار از آب درآمد.با این تفاسیر تولید 1 سریال پیش درآمد بدون فردی کروگر رابرت انگولند چیز جالبی نیست.

«Pumpkinhead»

PumpkinheadPumpkinhead

سریال پیش درآمد «Pumpkinhead» یا همان سر کدویی؟ بله؛ اولین فیلم از این فرنچایز کلاسیک در سال ۱۹۸۸ به کارگردانی جادوگر جلوه‌های ویژه، استن وینستون تولید شد.فیلم Pumpkinhead داستان اد هارلی را روایت می‌کند که در دوران زندگی در منطقه‌ای روستایی با 1 موجود ترسناک روبرو می‌گردد.ایشان اطلاعات بیشتری در مورد این موجود بدست آورده و همزمان با 1 جادوگر آشنا می‌گردد که توضیحات بیشتری در مورد رفتارهای این موجود در اختیارش قرار می‌دهد.ولی وقتی دنبال فیلمی ترسناک با حال و هوایی جنگلی می‌گردید، این فیلم و دنباله‌های آن می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

این فرنچایز پتانسیل خوبی برای واکاوی بیشتر و کاوش در جهان خود دارد؛ ولی چرا؟ چون ویژگی‌هایی دارد که بسیار سریع می‌تواند طرفداران فیلم‌های ترسناک را به خود جلب کند.به هر حال در این فرنچایز ما با 1 فیلم اصلی خوب در ژانر ترسناک طرف هستیم که اگر به آثاری که 1 هیولا در آن به چند نفر حمله می‌کند علاقه دارید این فیلم را هم احتمالا دوست خواهید داشت.شاید راه‌اندازی مجدد فیلم Pumpkinhead که مدت‌ها شایعه شده بود، به سرانجام برسد، ولی 1 سریال تلویزیونی ترسناک که شامل 1 پیش درآمد داستانی هست نیز می‌تواند از آن به عنوان 1 نقطه پرش استفاده کند.

«Halloween»

HalloweenHalloween

سریال پیش درآمد «هالووین»؟ نه؛ فیلم کلاسیک جان کارپنتر در سال 1978 نشان می‌دهد که گاهی اوقات احساس فیزیکی شیطان فقط در جسم 1 انسان اتفاق می‌افتد، که بسیار ترسناک‌تر از نشان دادن مردی با زندگی خانوادگی بد مثل فیلم‌های هالووین راب زامبی هست.حتی اگر احساس خستگی تکراری شدن داستان‌های هالووین در هالیوود امروزی وجود نداشت هم دیگر نمی‌شد به این فرنچایز امیدی برای زنده شدن داشت.

هرچند جیمی لی کرتیس برای همیشه عالی است، ولی آثاری چون «هالووین می‌کشد» و «پایان هالووین» نقش ترسناک نمادین این فرنچایز را با 1 شانه بالا انداختن ناامیدکننده تمام کردند.در نتیجه ما ترجیح می‌دهیم به چیزی که باعث شده هست این فرنچایز به این مکان تاریک برسد نپردازیم.ولی هالووین اکنون تنها به 1 چیز بدل شده است، و آن مایکل مایرزی هست که حضورش در تمام آثار، غیر از کشتن، کشتن و کشتن چیز دیگری را در بیننده ترغیب نمی‌کند.بنابراین با وجود چنین منظره‌ای به نظر داشتن 1 سریال پیش درآمد نیز چیزی را بهتر نمی‌کند.

«The Conjuring»

The ConjuringThe Conjuring

سریال پیش درآمد «The Conjuring» یا احضار؟ بله؛ با توجه به اینکه این دنیای ترسناک سینمایی گسترده مملو از روح، راهبه و عروسک وحشتناک چقدر پرکار است، صراحتاً تعجب آور هست که تاکنون 1 پیش درآمد کامل از فرنچایز احضار وجود نداشته هست.شاید وقتی ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون اعلام کردند که با بازی در دو شخصیت لورین و اد وارن خداحافظی کرده‌اند، مخاطبان تصور کرده بودند که شاید جیمز وان و شرکت بازیگران جوان‌تری را انتخاب کنند تا سال‌های اولیه زندگی دو شخصیت اصلی این فرنچایز را کشف و واکاوی کنند و در عوض تولید فیلم آن ترس‌های شیطانی را به تلویزیون ببرند.

اما تاکنون این اتفاق رخ نداده هست.با این تفاسیر جهان سینمایی احضار به لطف خلق داستان‌های متفاوت از سوی جمیز وان و دوستانش به شکلی رشد کرده هست که شاید اکنون باید به جای خلق دنباله تکراری به سراغ پیش درآمد‌های داستانی تازه به شکل سریالی برود.در نتیجه بدون هیج شکی این فرنچایز پتانسیل داشتن 1 یا چند سریال پیش درآمد را دارد.

«Poltergeist»

۹ فرانچایز ترسناک که باید (یا نباید) سریال پیش درآمد دریافت کنند - ویجیاتو۹ فرانچایز ترسناک که باید (یا نباید) سریال پیش درآمد دریافت کنند - ویجیاتو

سریال پیش درآمد «Poltergeist» یا ارواح خبیثه؟ نه؛ فیلم «Poltergeist» پس از چهار دهه آنقدر خوب هست که با 1 جفت دنباله پایین‌تر از حد معمول، 1 بازسازی کاملا فراموش شدنی و چند داستان پوچ و البته گیشه شکست خورده، کماکان استوار ولی لکه دار باقی مانده هست.با این تفاسیر مطمئناً چنین فرنچایزی می‌تواند 1 سریال تلویزیونی پایین‌تر از حد نصاب را پشت سر بگذارد، ولی با چه شکلی از داستان گویی؟!

پس از تولید 1 بازسازی و البته سرک کشیدن سازندگان این فرنچایز به نقاط داستانی مختلف به نظر ایده یا سوژه جدید برای کاوش در این جهان وجود ندارد.بنابراین شاید تولید 1 سریال پیش درآمد برای این فرنچایز، حکم 1 ماجراجویی تکراری در اعماق قصه‌های ارواح باشد که این روز‌ها شبیه به آن زیاد هست.در نتیجه با این منظره، به نظر تولید 1 سریال برای این فرنچایز حکم 1 میان وعده غیر ضروری را دارد.

«Rosemary’s Baby»

PoltergeistPoltergeist

مجموعه پیش درآمد «Rosemary’s Baby»؟ بله؛ بدون شک تولید 1 سریال پیش درآمد بر مبنای جهان این فیلم نکته درخور توجه‌ و جالبی است؛ ولی چرا؟ حتما قبول دارید که فیلم «بچه رزماری» به کارگردانی رومن پولانسکی هم پتانسیل سیراب کردن طرفداران ژانر وحشت را دارد و هم سینما دوستان متفکر را راضی خواهد کرد.بچه رزماری یکی از مشهورترین و بهترین فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما هست.این عنوان به خوبی اضطراب و ترس انسان‌ها از فرقه‌های مرموز شیطانی را به تصویر می‌کشد.پس دانستن چگونگی شکل گیری این فرقه‌گرایی در 1 پی درآمد تلویزیونی می‌تواند برای مخاطبی جذاب باشد.

به نظر ما 1 پیش درآمد تلویزیونی برای بهتر شدن هر 1 از خط‌های داستانی این اثر نباید هدف بسیار پایینی داشته باشد.در نتیجه می‌توان امیدوار بود 1 سریال خوب پیرامون این فرنچایز دوست داشتنی تولید گردد.حتما می‌دانید این فرنچایز پس شروع خود صاحب 1 دنباله برای تلویزیون در سال 1976 یا مینی سریال سال 2014 شد؛ ولی اکنون زمان 1 سریال پیش درآمد سنگین‌تر و تماشایی هست.

منبع: gizmodo
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: صمد نادریان »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127689 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 12217 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :