citizenryco.ir logo ساتوشی ناکاموتو اگر در مارس 2023 زنده بود ...
ساتوشی ناکاموتو اگر در مارس 2023 زنده بود
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/satoshinakamoto/

ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو نابغه قرن است، ایشان (یا آن ها) از دو جنبه رکورد زد: ابداع ارز دیجیتال و به دنبال آن بیت کوین و دوم پنهان کردن خود، و این که اگر الان بود باید هزاران بار زیر سوال می رفت، ایشان رفت و شاه کوین را به سلطنت رسانید.

همه عاشق دانستن 1 راز خوب می باشند، دنیای کریپتو یکی از بزرگ ترین راز های قرن بیست و یکم را ایجاد کرده است: دنیای پر راز و رمز کریپتو کارنسی که بدون آموزش ارز دیجیتال به جایی ره نمی برد.

ساتوشی ناکاموتو

اما به راستی ساتوشی ناکاموتو کیست، ناکاموتو فرد یا افرادی ناشناس هست که ادعا می کند بیت کوین (BTC)، اولین ارز دیجیتال جهان را ایجاد کرده هست.

در حالی که شک کمی وجود دارد که شخص یا افرادی که تحت نام ساتوشی ناکاموتو فعالیت می کردند بیت کوین را ایجاد کردند، هیچ کس نمی داند که ایشان چه کسی می تواند باشد.

ساتوشی ناکاموتو

در مورد ساتوشی ناکاموتو چه می دانیم؟

ما می دانیم که ناکاموتو بیت کوین را ایجاد کرد.این واقعیت بر اساس کتاب سفید معروف بیت کوین، “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” هست که در اکتبر 2008 به صورت آنلاین منتشر شد.

ناکاموتو نویسنده مقاله سفید بود که تئوری و ساختار عملیاتی سیستم پرداخت بیت کوین را ارائه کرد، در فوریه 2009، ناکاموتو اولین پست تابلوی پیام آنلاین اختصاص داده شده به ارز های دیجیتال را در انجمن بنیاد P2P ایجاد کرد.

ساتوشی ناکاموتو

در این پست، ساتوشی ناکاموتو اظهار داشت: «من 1 سیستم نقدی الکترونیکی منبع باز P2P جدید به نام بیت‌ کوین توسعه داده‌ام، کاملاً غیر متمرکز است، بدون سرور مرکزی یا طرف های مورد اعتماد، زیرا تمام چیز به جای اعتماد مبتنی بر اثبات رمز نگاری است، آن را امتحان کنید یا به اسکرین شات ها و کاغذ طراحی نگاهی بیندازید.”

از همان پست اول، میلیون ها نفر از توصیه های ایشان پیروی کردند، تا سال 2021، حداقل 1 میلیون ماینر بیت کوین، داده های تشکیل دهنده بلاک چین بیت کوین را تأیید می کردند.، با این حال، این 1 میلیون ماینر کسری از تعداد کل دارندگان بیت کوین را نشان می دهد که تخمین زده می گردد بیش از 100 میلیون نفر باشند.

امروزه، بیت کوین بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار هست که از سایر ارز های دیجیتال اصلی مثل اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، کاردانو (ADA) و بسیاری دیگر پیشی گرفته است، اما حتی با وجود ارزش نجومی و پذیرش بیت کوین، ما تاکنون هویت ساتوشی ناکوموتو را نمی دانیم، بهترین دوره ارز دیجیتال را ببینید.

ساتوشی ناکاموتو

آیا ساتوشی ناکاموتو 1 شخص واقعی است؟

حداقل 1 شخص واقعی پشت نام ساتوشی ناکاموتو وجود دارد، ما این را می‌ دانیم زیرا شخصی کد منبع بیت‌ کوین را ایجاد کرده، کاغذ سفید آن را منتشر کرده، ایمیل‌ هایی ارسال کرده و پست‌ هایی در انجمن در مورد این ارز دیجیتال منتشر کرده هست.

اما آخرین ایمیل ناکاموتو در آوریل 2011 بود، این 1 بیانیه کوتاه به یکی از توسعه دهندگان همکار بود که در آن خالق بیت کوین گفت که «به چیز های دیگری رفته است»، آخرین پست انجمن که به ناکاموتو اعتبار داده شد در مارس 2014 ایجاد شد.

در آن زمان، در مورد 1 فیزیک دان ژاپنی آمریکایی به نام خالق بیت کوین در مقاله ای توسط مجله نیوزویک، ناکاموتو به سادگی گفت: «من ساتوشی ناکاموتو نیستم».

ساتوشی ناکاموتو

از این پست، ناکاموتو، که در روز های اولیه بیت کوین به طور فعال با توسعه دهندگان دیگر کار می کرد، به طور کامل ناپدید شد، با این حال، چند چیز به طور قطع در مورد ناکاموتو شناخته شده هست.

اول، با استفاده از مهر های زمانی روی پست‌ ها و ایمیل‌ های ناکاموتو، فرض بر این هست که ناکاموتو احتمالاً در بریتانیا، ساحل شرقی ایالات متحده یا ساحل غربی هنگام ارسال پست در مورد ارز دیجیتال ساکن بوده هست.

دوم، ناکاموتو به استفاده از املای بریتانیا / مشترک‌ المنافع برخی از کلمات مثل “favour” با “U” اضافه شده به جای آمریکایی “favor” معروف بود، به همین دلیل، برخی بر این باورند که ناکاموتو اهل بریتانیا هست یا در بریتانیا تحصیل کرده هست.

ساتوشی ناکاموتو

سوم، با توجه به مقدار بیت کوینی که احتمالاً متعلق به ساتوشی ناکاموتو است، ناکاموتو 1 میلیاردر است، اگر چه، هیچ 1 از آن بیت کوین هرگز حذف نشده یا حتی از هیچ 1 از آن کیف پول ها به دیگری منتقل نشده هست.

بنا بر این، به احتمال زیاد 1 شخص واقعی پشت نام ساتوشی ناکاموتو وجود دارد، با این حال، با توجه به دشواری یافتن این رقم در جهان، احتمالاً ساتوشی ناکاموتو نام واقعی آن شخص نیست.

ساتوشی ناکاموتو

آیا ایلان ماسک ساتوشی ناکاموتو است؟

برخی بر این باورند که ایلان ماسک، بنیانگذار اسپیس ایکس و تسلا، ممکن هست ساتوشی ناکاموتو باشد، به نظر می رسد این شایعه با 1 پست وبلاگ در وب سایت Medium توسط ساحل گوپتا آغاز شده هست.

گوپتا کار آموز شرکت اسپیس ایکس SpaceX ماسک بود و معتقد بود که دانش و علایق ماسک می‌ توانست این میلیاردر را به سمت توسعه 1 ارز دیجیتال مثل بیت‌ کوین سوق دهد، اما ماسک این ادعا را رد می کند.

ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو – هویت های شایعه شده

تئوری های زیادی در مورد اینکه ساتوشی ناکاموتو ممکن هست کی باشد وجود دارد.برخی ادعا می کنند که این نام به گروهی از توسعه دهندگان اشاره دارد و برخی معتقدند که این نام نشان دهنده 1 شخص واحد هست.

صرف نظر از این که کدام مورد ممکن است، تعداد انگشت شماری از اشخاص به عنوان هویت احتمالی خالق ناشناس بیت کوین مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند، در این جا برخی از برجسته ترین نظریه ها آورده شده هست.

ساتوشی ناکاموتو

کریگ رایت کیست؟

کریگ رایت دانشمند کامپیوتر استرالیایی است، ایشان هم چنین تنها فردی هست که علناً ادعا کرده که ساتوشی ناکاموتو هست (که تا به حال جدی گرفته شده است).

در دسامبر 2015، دو مجله مجزا به نام‌های Wired و Gizmodo داستان‌هایی منتشر کردند مبنی بر اینکه رایت می‌ توانست مخترع بیت‌ کوین باشد، این داستان ها با هجوم مقامات استرالیایی به خانه رایت به دلیل تحقیقات اداره مالیات دنبال شد، اگر چه داستان های مجله بعداً بی اعتبار شدند، رایت هم چنان به عنوان ساتوشی ناکاموتو وجود خود را حفظ کرده هست.

ساتوشی ناکاموتو

رایت برای کپی رایت ایالات متحده در وایت پیپر بیت کوین و کد اولیه آن ثبت نام کرد و هر دو در آوریل 2019 این جایزه را دریافت کرد.اگر چه اشاره شده هست که هر کسی می تواند برای کپی رایت ثبت کند، بنا بر این خود جایزه لزوماً به معنای اثبات مالکیت نیست.

رایت از روزنامه‌ نگار بریتانیایی پیتر مک کورمک به دلیل افترا شکایت کرد، زمانی که وبلاگ نویس ادعا کرد که رایت ناکاموتو نیست، این باعث شد که رایت 1 پوند انگلیس به عنوان خسارت دریافت کند، دلیل کوچک بودن جایزه: تصمیم بر این بود که رایت در ادعای خود که ساتوشی ناکاموتو است، «شواهد عمداً نادرست» ارائه کرده هست.

رایت هم چنین نامه‌ای به وبلاگ‌ نویس نروژی «hodlonaut» نوشت و از ایشان خواست که اظهارات خود مبنی بر این که رایت ناکاموتو نیست یا مورد شکایت قرار گیرد، پس بگیرد، هودلوناوت Hodlonaut درخواست رایت را رد کرد و پرونده به دادگاه های بریتانیا رفت و در آن جا رد شد، در سپتامبر امسال، 1 دادگاه نروژی استدلال‌ هایی را در پرونده متقابلی که هودلوناوت علیه رایت ارائه کرده است، خواهد شنید.

ساتوشی ناکاموتو

دوریان ناکاموتو کیست؟

مجله نیوزویک در مقاله‌ ای در مارس 2014 فاش کرد که نام واقعی ساتوشی ناکاموتو دوریان ساتوشی ناکاموتو هست و ایشان 1 فیزیک‌ دان آمریکایی ژاپنی آمریکایی هست که در کالیفرنیا زندگی می‌ کند، اما ناکاموتو به سرعت این ادعا را رد کرد.ایشان در پاسخ به مقاله نیوزویک گفت که داستان مجله “منبع سردرگمی و استرس زیادی” برای خود و خانواده اش بوده هست.

او هم چنین گفت: من روی بیت کوین خلق، اختراع یا کار دیگری نکردم، من بدون قید و شرط گزارش نیوزویک را تکذیب می کنم، ظاهراً ناکاموتو بیش از 1 دهه بیکار بوده و از سال 2013 که به دلیل ناتوانی در پرداخت صورت حساب آن را قطع کرد، حتی به اینترنت دسترسی نداشت.

او گفت که حتی تا زمانی که پسرش سال بعد پس از تماس 1 خبرنگار با ایشان صحبت کرد، هرگز نام بیت کوین را نشنیده بود، ناکاموتو سپس صفحه ای برای جمع آوری کمک مالی برای شکایت علیه مجله راه اندازی کرد.

ساتوشی ناکاموتو

نیک سابو کیست؟

نیک سابو، برنامه نویس کامپیوتر و رمزنگار، یکی از اولین تلاش ها را برای 1 ارز غیر متمرکز در اواخر دهه 1990 توسعه داد، اسمش بیت گلد بود.

اگر چه بیت گلد چیز های مشترکی با پروژه بعدی بیت کوین دارد، ولی تا سال 2005 هرگز به طور کامل در عموم توضیح داده نشد، حتی در آن زمان، خود پروژه بیت گلد به طور کامل اجرا نشد.

صرف نظر از این، امروزه کار سابو به عنوان یکی از پیشگامان مستقیم بیت کوین در نظر گرفته می گردد و برخی در جامعه فکر می کنند که ایشان ممکن هست خود ساتوشی ناکاموتو باشد، حتی ماسک در 1 پادکست گفت که معتقد هست سابو ناکاموتو هست.

ماسک گفت: «به نظر می‌ رسد که نیک سابو احتمالاً بیش از هر کس دیگری مسئول تکامل این ایده‌ ها است، ولی سابو به نوبه خود این شایعات را رد کرده هست.

ساتوشی ناکاموتو

هال فینی کیست؟

هال فینی رمز نگاری هست که اولین انتقال بیت کوین را در سال 2009 مستقیماً از خود ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد، برخی تصور می کنند که فینی، با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو، اولین بیت کوین ها را از خودش برای خودش فرستاد.

برای تأیید این ادعا، اغلب اشاره می گردد که فینی اولین کسی بود که نرم افزار بیت کوین را پس از ارسال لینک ناکاموتو دانلود کرد، اگر چه به قول خودش، پس از چند روز، فینی  استخراج بیت‌ کوین خود را خاموش کرد، زیرا کامپیوترش «داغ می‌ کرد».

ساتوشی ناکاموتو

در نهایت، مکاتبات اولیه فینی با ناکاموتو منتشر شد، این مکاتبات از زمان انتشار کاغذ سفید بیت کوین توسط ناکاموتو تا روز های اولیه اجرای نرم افزار فینی بر می گردد.

به دلیل مغایرت‌ های مهر زمانی بین رایانه‌ های دو خبرنگار، انتشار تبادل ایمیل تنها به افسانه ناکاموتو بودن فینی افزود، با این حال، فینی که در سال 2014 در 58 سالگی بر اثر بیماری لو گرینگ درگذشت، پیوسته ناکاموتو بودن خود را انکار می‌ کرد.

ساتوشی ناکاموتو

ارزش خالص ساتوشی ناکاموتو چقدر است؟

هیچ کس نمی داند که ساتوشی ناکاموتو چقدر ارزش دارد، و این به دلیل ماهیت ناشناس بیت کوین و ناتوانی محققان در اطمینان از این که ناکاموتو دارای کدام کیف پول هست هست.

فرض بر این هست که ناکاموتو حداقل 1 میلیون بیت کوین دارد، با قیمت های امروزی در مارس 2023، می توان فرض کرد که ناکاموتو حدود 20 میلیارد دلار بیت کوین دارد.

با این حال، به غیر از 10 بیت کوین اصلی که در سال 2009 به هال فینی منتقل شد، هیچ 1 از این بیت کوین از زمانی که در ابتدا استخراج شد، احتمالاً توسط ناکاموتو، هرگز حذف یا از هیچ 1 از کیف پول های آن منتقل نشده است، با این حال، ارزش این بیت کوین ممکن هست یکی از دلایلی باشد که ناکاموتو می خواهد ناشناس بماند.

ساتوشی ناکاموتو

ثروتی که بیت کوین تولید کرده هست می تواند منجر به تحول در زندگی هر فردی گردد، ناگفته نماند که خالق بیت کوین نیز ممکن هست با عواقب شدیدی از سوی اشخاص شرور یا حتی دولت ها مواجه گردد.

این موضوع باعث می گردد بسیاری از مردم تعجب کنند: ساتوشی ناکاموتو کیست؟ آیا خالق بیت کوین زنده است؟ چرا او، ایشان یا آن ها جلو نیامده است؟ آیا هرگز حقیقتی را در مورد نابغه ناشناس پشت یکی از مهمترین تحولات مالی قرن بیست و یکم کشف خواهیم کرد؟

بسیاری از کارشناسان بلاک چین، مثل اندرو لوکناوث، بنیان گذار سایت منابع مالی، Fluent in Finance، فکر می کنند که ما احتمالا هرگز پاسخ هیچ 1 از این سوالات را نخواهیم دانست.با این حال، 1 چیز مسلم است، هر کسی که بیت کوین را ایجاد کرد به دلایلی می خواست ناشناس بماند و آن شخص (یا افراد) در این زمینه کار خوبی انجام داده اند.

ساتوشی ناکاموتو

آکادمی رمز ارز دکتر مهدی صادقی نیا، دوره ارز دیجیتال را برای تمام اشخاص مهیا نموده هست تا شما در زندگی خود بتوانید آزادانه وارد بازار مجازی شوید و در این عرصه مستقلانه تصمیم بگیرید و به قصر آرزو هایتان وارد شده و در آن جا آن طور که می خواهید زندگی نمائید.

در این دوره به زبان ساده تمامی مباحث به صورت خلاصه و با زبانی ساده تدریس خواهد شد تا برای همگان قابل استفاده باشد، برداشت شما همراه با پشتیبانی ما توشه راه شما در دنیای مجازی هست تا بتوانید در دنیای ارز دیجیتال موفق شوید و کارشناسانه قدم بردارید.

ساتوشی ناکاموتو

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

نوشته ساتوشی ناکاموتو اگر در مارس 2023 زنده بود اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: اسماعیل سالاری »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128475 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 17830 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :