citizenryco.ir logo زمستان کریپتو در 2023 ...
زمستان کریپتو در 2023
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/what-is-crypto-winter/

رمز ارز در زمستان 2023

زمستان رمرز ارز اینجاست، آنچه باید در مورد آن بدانید در این مقاله به طور خلاصه و در دوره های ارز دیجیتال به صورت گسترده آمده است، با ما حرکت کنید تا درجه 1 باشید.

ارز های دیجیتال روز های بهتری را قبل از این تجربه کرده اند، بیت کوین (BTC) که نقطه عطف بازار گسترده تر ارز های دیجیتال است، این روز ها با قیمت حدود 20000 دلار در نوسان هست که 65 درصد از بالا ترین قیمت خود در نوامبر 2021 کمتر شده هست.

این فقط بیت کوین نیست که فشار نزولی را احساس می کند، اتریوم (ETH) و سایر آلت‌ کوین‌ های پیشرو، مثل کاردانو (ADA) و Polygon (MATIC) همگی بیش از 59 درصد از سال تا به امروز کاهش یافته‌ اند.

زمستان

این باد های مخالف در سراسر حوزه رمز نگاری، به صورت گسترده‌ تر نیز احساس شده است، ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)، اولین ETF ارز دیجیتال جهان، تا به امروز بیش از 58 درصد کاهش داشته هست.

کارشناس ها پیش از این، وضعیت موجود را “زمستان رمز نگاری” بعدی می نامیدند، آخرین زمستان کریپتو نزدیک به سه سال به طول انجامید، از ژانویه 2018 تا دسامبر 2020.این باعث تعجب می گردد: آیا ارز دیجیتال می تواند بار دیگر در چنین دوره طولانی انقباض جان سالم به در ببرد؟

بهترین دوره ارز دیجیتال حلال مشکلات در این زمستان سرد کریپتو هست.

زمستان

زمستان رمز ارز چیست؟

عبارت «زمستان کریپتو» یا زمستان رمز ارز احتمالاً از سریال پر طرفدار HBO، «بازی تاج و تخت» آمده است، در این نمایش، شعار خانه استارک «زمستان در راه است» بود، این هشداری در نظر گرفته می شد که درگیری پایدار در هر زمان ممکن هست در سرزمین وستروس داشته باشند.

به طور مشابه، بعد از 1 دوره طولانی مشکل در بازار کریپتو ، مسائل حل خواهد شد، در این زمان سخت، باید هوشیاری خود را حفظ کنید و  آماده باشید تا مشکل به نقطه اوج فواره برسد و بازار خرسی به گاوی تبدیل گردد.

اگر این عبارت را حتی بیشتر به معنای واقعی کلمه تعریف کنیم، زمستان کریپتو زمانی هست که قیمت ها فریز می شوند و برای مدت طولانی پایین می مثل، تحلیل گران بر این باورند که چرخ های زمستان ارز های دیجیتال در اوایل سال میلادی 2022 به حرکت در آمدند.

زمستان

ایگور زاخاروف، مدیر عامل DBX Digital Ecosystem می گوید: «بازار رمز ارز قبلاً تأثیر رویداد های جهانی، به ویژه درگیری روسیه و اوکراین را احساس می کرد که باعث آشفتگی در امور مالی جهانی شد.

زاخاروف خاطر نشان می کند که تورم بالا باعث افزایش نرخ بهره در ایالات متحده شده است، ایشان بزرگترین بازیگر ارز های دیجیتال است، ایشان می‌گویند: «زمانی که TerraUSD و Luna فرو پاشیدند (در ماه می) و 1 اثر دومینویی در دنیای کریپتو به راه انداخت، زمستان کریپتو ها از قبل آغاز شده بود.

از نوامبر سال 2021، نرخ سرمایه بازار کریپتو 60 درصد کاهش یافته هست و از زمان نوشتن این مقاله به شدت از 3 تریلیون دلار به کمتر از 1 تریلیون دلار سقوط کرده هست.

زمستان

از دست دادن شغل زمستانی رمز ارز

خود ارزهای دیجیتال نیز تنها چیز هایی نیستند که در این شرایط آسیب دیده اند، اشخاص و شرکت‌ های پشت ارز های دیجیتال نیز با مشکلاتی روبرو می باشند.

بسیاری از شرکت های رمز نگاری و بلاک چین زیان های عمیقی را تجربه کرده اند و شاهد اخراج های قابل توجهی بوده اند، در 19 آگوست، بانک واگذاری وام رمز نگاری Hodlnaut اعلام کرد که 80 درصد از کارکنان خود را اخراج کرده هست.

Robinhood (HOOD) که امکان داد و ستد ارز های دیجیتال را در پلتفرم خود فراهم می کند، با 23 درصد از کارکنان خود را در ماه آگوست تسویه کرد و گفت که کاهش 8 درصدی مشاغل قبلی در آوریل به اندازه کافی برای سقوط کریپتو و بازار نزولی کلی به حساب نمی آید.

زمستان

بازار پیشرو NFT OpenSea کارکنان خود را در ماه جولای 20 درصد کاهش داد، این تعدیل نیرو ها پس از اتفاقی رخ داد که معاملات بر روی پلت فرم آن از بالا ترین رکورد در ماه می، 99 درصد کاهش یافت.

صرافی‌ های کریپتو کاهش‌ هایی مشابه داشته‌اند، صرافی‌ های Crypto.com و BlockFi 1 ماه قبل از اخراج OpenSea مجموعاً 400 نفر از کارمند های خود را اخراج کردند، در همان زمان، جمینی، با 10 درصد از نیروی کار خود را در همان دوره تسویه نمود.

زمستان

تایلر و کامرون وینکلووس، مدیرعامل و رئیس جمینی، در 1 پست وبلاگی در ماه ژوئن اعلام کردند که صنعت در حال ورود به 1 انقباض هست که آن ها آن را “زمستان کریپتو” نامیده‌ اند:

“این جایی هست که ما اکنون در مرحله انقباض هستیم، بازار در حال فرو پاشی در دوره ایستایی است، چیزی که صنعت ما از آن به عنوان “زمستان رمز نگاری” یاد می کند”، یادداشت Winklevoss از “آشفتگی کلان اقتصادی و ژئوپلیتیک فعلی” به عنوان 1 کاتالیزور برای این مشکل نام برد.

زمستان

شرکت های سهامی عام نیز در امان نبوده اند، تنها صرافی ارز دیجیتال جهان، کوین بیس (COIN) تقریباً 18 درصد از نیروی کار خود را در ماه ژوئن اخراج کرد، در حالی که قیمت سهام آن تا به امروز 75 درصد کاهش یافته هست.

گزارش‌ ها حاکی از آن هست که از آوریل تا کنون بیش از 5000 اخراج در حوزه کریپتو وجود داشته هست.

زمستان

مزایای زمستان کریپتو

این اولین بار نیست که زمستان کریپتو در بازار مستقر می گردد، آخرین زمستان کریپتو از ژانویه 2018 تا دسامبر 2020 به طول انجامید، این اصطلاح احتمالاً اولین بار در سال 2018 استفاده شد.

زمانی که بیت کوین بیش از نیمی از ارزش بازار خود را از دست داد و سایر ارز های دیجیتال مثل اتریوم و لایت کوین (LTC) به شدت کاهش یافتند.

ما با دانستن این تجربه، می دانیم که زمستان کریپتو بسیار شبیه به 1 بازار نزولی خرسی معمولی هست و نتایج آن چندان متفاوت از بازارهای نزولی در سایر کلاس های دارایی نیست.

زمستان

زمستان‌ های کریپتو دراز مدت، استارت‌ آپ‌های جوان را از بین می‌ برد و فرصتی را برای شرکت‌ های برتر برای بلوغ و اثبات محصولات شان فراهم می‌ کند.

جیک وینر، بنیانگذار و مدیر عامل Uncommon می گوید: «ما در سال گذشته استارت آپ های جدیدی را در سراسر صنعت دیده ایم و بسیاری از آن ها شکست خواهند خورد.

وینر خاطرنشان می‌ کند که با سخت‌ تر شدن رقابت برای دلار های سرمایه‌ گذاری خطر پذیر، شرکت‌ های ارز های دیجیتال بیشتر بودجه خود را کاهش خواهند داد، متأسفانه برخی مجبور به اخراج کارکنان خواهند شد.

زمستان

او می‌ گوید: «اگر بازار برای مدت طولانی در انقباض باقی بماند، تنها شرکت‌ های فقیر نیستند که در معرض خطر قرار خواهند گرفت، بلکه برخی از شرکت‌ های بزرگ نیز آسیب خواهند دید.

خبر خوب برای این شرکت‌ ها این هست که برخلاف زمستان‌ های ارز های رمز نگاری‌ شده گذشته، بسیاری از کریپتو ها (سرمایه‌ گذاران خطر پذیر) قبلاً صندوق‌ های جنگی جمع‌ آوری کرده‌اند که به استقرار آن ها ادامه خواهد نمود.»

در اواخر سال 2020 ، هنگامی که تاکنون زمستان کریپتو شروع نشده بود، دوره ای از رشد باور نکردنی در طول سال 2021 را تجربه نمودیم.

زمستان

اساسا زمستان کریپتو چه زمانی شروع می گردد؟

تحلیل گران می‌ گویند که زمستان‌ های کریپتو معمولاً زمانی آغاز می‌ شوند که قیمت بیت‌کوین با فروش شدیدی همراه باشد.

بیت کوین در نوامبر 2021 قبل از شروع 1 نزول طولانی، به بالا ترین سطح 52 هفته اخیر خود یعنی 68990 دلار رسید، طی ده ماه گذشته، بیت کوین ضرر های سنگینی را تجربه کرده هست.

از نوامبر 2021 تا اوایل سپتامبر، نزدیک به 65 درصد کاهش یافته است، این کریپتو اصلی در حدود 20000 دلار در نوسان بوده که کمی بالا تر از پایین ترین قیمت 52 هفته ای بیت کوین یعنی 17708 دلار در 18 ژوئن بوده هست.

زمستان

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ، از زمان اوج خود در ماه نوامبر، تا زمان نگارش این مقاله، 67 درصد کاهش داشته است، البته، بسیاری از سرمایه گذاران رمز ارز تعجب می کنند که آیا ادغام اتریوم ممکن هست به بهبود دومین ارز دیجیتال بزرگ کمک کند.

ادغام زمانی هست که اتریوم از پروتکل اثبات کار به پروتکل اثبات سهام تبدیل می گردد، با این حال، کارشناسان می گویند انتظارات برای انقباض بیشتر سیاست پولی فدرال رزرو، رکود فعلی را بد تر می کند و سرمایه گذاران نهادی را وادار به فروش می کنند.

هر سرمایه‌ گذاری که بیت‌ کوین را در سال گذشته خریداری کرده باشد، ضرر خواهد کرد، زیرا کریپتو اصلی به سمت پایین سقوط کرده است، قبل از آخرین زمستان کریپتو، بیت کوین در سال 2017 به بالای 19500 دلار رسیده بود و در سال 2018 به کمتر از 3300 دلار سقوط کرد که نشان دهنده حداقل 83 درصد از دست دادن هست.

زمستان

کریپتو به عنوان دارایی ریسک

بازار های کریپتو در اواخر سال 2020 تا سال 2021 افزایش یافت، به این دلیل که فدرال رزرو در حال تزریق مقادیر بی سابقه نقدینگی به بازار های مالی بود.

این موضوع به تقویت بازار کریپتو کمک کرد و 1 مرحله رشد بیش از حد بزرگ را آغاز کرد و هزاران پروژه جدید کریپتو در سال 2021 اضافه شد.

“من فکر می کنم که خطرات برای کریپتو در ماه های اخیر افزایش یافته است، رابرت جانسون، استاد امور مالی در کالج بازرگانی هایدر در دانشگاه کریتون می‌ گوید به‌ طور خاص، سفته‌ بازان با تماشای سقوط سریع بیت‌ کوین از بیش از 68000 دلار به قیمت‌ های فعلی، حدود 20000 دلار شکست می‌ خورند.

زمستان

آیا کریپتو خروشان باز خواهد گشت؟

وقتی نوبت به پیش‌بینی آینده بازار کریپتو می‌ رسد، اکثر کارشناسان می‌ گویند که «کریپتو های قوی‌ تر» پیروز خواهند شد.

اما جانسون می‌ گوید: «بیت‌ کوین و سایر ارز های رمز نگاری شده در اختیار سفته‌ بازان می باشند، هیچ کس نباید خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را سرمایه گذاری در نظر بگیرد.» این مثل خرید سهام و کالا نیست.

با این حال، برخی از سرمایه‌ گذاران تاکنون هم عقب‌ نشینی را دوست دارند و آن را زمانی برای کاهش دو برابری بازار در بلند مدت می‌ دانند، آن ها پس از حل بحران سیاسی و اقتصادی جهانی، روی احیای کریپتو سرمایه گذاری می کنند.

زمستان

برای مثال، حتی با وجود این که تمام مطبوعات، پیرامون ارز های دیجیتال منفی می نویسند، چارلز شواب، ای تی اف ETF موضوعی رمز نگاری (STCE) خود را در اواسط آگوست راه اندازی کرد.

STCE در حال حاضر 7.6 میلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد، ای تی اف ETF شرکت‌ هایی را که می‌ توانند از توسعه و پیاده‌ سازی ارز های رمز نگاری و سایر دارایی‌ های دیجیتال سود ببرند، ردیابی می‌کند.

زمستان

و شرکت Seven Seven Six، یکی از بنیان گذاران Reddit، الکسیس اوهانیان، نزدیک به 200 میلیون دلار برای 1 صندوق جدید که صرفاً بر روی سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال متمرکز است، جمع آوری کرد، برخی از سرمایه گذاران یا آن را ندید می گیرند و بی اعتنا به آن می باشند، یا به آن اعتقاد ندارند.

به اطلاع علاقمندان بازار کریپتو می رساند جهت اطلاع از این که چه زمانی بهترین زمان برای سرمایه گذاری هست دوره های ارز دیجیتال را ببینید.

زمستان

5/5 - (30 امتیاز)

نوشته زمستان کریپتو در 2023 اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: دکتر سمیرا حسینی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128214 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 12817 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :