citizenryco.ir logo معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو ...
معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.zhaket.com/blog/top-logo-softwares-service/

لوگو اغلب اولین چیزی هست که مشتری هنگام تماس با 1 شرکت می‌بیند و به این ترتیب، نشان دهنده هویت 1 برند هست و ارزش‌های آن را به مردم انتقال می‌دهد.

قبلا در 1 مقاله اهمیت طراحی لوگو در سازمان‌ها را بیان کردیم.

اگر به دنبال طراحی لوگو برای کسب و کار خود یا دیگران هستید، ما در این مقاله به معرفی بهترین و پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی لوگو می‌پردازیم.

در این مقاله قصد داریم 6 ابزار طراحی و دیزاین معرفی کرده و ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن را برای شما شرح خواهیم داد.

این ابزارها عبارتند از:

Adobe Illustrator CorelDRAW InDesign Adobe Photoshop Inkscape affinity designer

پس حتما در ادامه با ما همراه باشید.

کدام نرم‌افزارهای کامپیوتری برای طراحی لوگو مناسب تر است؟

با گسترش تکنولوژی، در سال‌های اخیر ابزارهای مختلفی برای طراحی لوگو ارائه شده‌اند.

در این میان، آن نرم افزارهایی که ابزارهای متنوع‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهند و استفاده از آن‌ها راحت‌تر هست بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

در ادامه محبوب‌ترین نرم افزارهای لوگو ساز را به شما معرفی می‌کنیم.

نرم افزار طراحی لوگو Adobe Illustrator

ابزار Adobe Illustrator 1 نرم افزار طراحی لوگو مبتنی بر وکتور (vector) هست که توسط Adobe Systems توسعه پیدا کرده و به بازار ارائه شده هست.

این نرم افزار بدون شک یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ ترین نرم افزارهای طراحی لوگو برای ساخت لوگو و سایر گرافیک های مبتنی بر وکتور به حساب می‌آید.

چرا که Illustrator دارای طیف گسترده‌ای از ابزارها برای ایجاد و ویرایش گرافیک‌های وکتور هست و شامل اشکال، مسیرها، متن و انواع براش می‌گردد.

ویژگی های Adobe Illustrator

امکان ایجاد و ویرایش گرادینت ها، شفافیت و افکت ها امکان کار با چندین آرت بورد قابلیت ادغام با سایر نرم افزارهای شرکت Adobe مثل Photoshop و InDesign و تبدیل به ابزاری قدرتمند برای ایجاد طرح‌های جامع

مزایای Adobe Illustrator

مقیاس‌پذیری بدون آنکه کیفیت گرافیک‌های مبتنی بر وکتور کاهش پیدا کند، می‌توان آن‌ها را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کرد. دقت بالا ابزارهای موجود در Illustrator امکان کنترل دقیق بر روی اشکال، خطوط و سایر عناصر را فراهم می‌کنند.

به عبارت دیگر، با استفاده از نرم افزار Illustrator می‌توان لوگویی تمیز و دقیق طراحی کرد. کارایی بالا طیف گسترده ابزارها و ویژگی های Illustrator، از جمله توانایی ایجاد و ویرایش چندین آرت بورد، آن را به 1 برنامه تمام کاره تبدیل می کند که می تواند برای طیف وسیعی از پروژه های طراحی لوگو استفاده گردد. سازگاری بالا فایل‌های Illustrator را می‌توان به راحتی به انواع نرم‌افزارهای دیگر، از جمله سایر برنامه‌های Creative Cloud ادوبی انتقال داد.

این مزیت، اشتراک‌ گذاری و همکاری در پروژه‌ها را با دیگران آسان می‌کند.

علاوه بر این، Illustrator امکان ذخیره فایل‌ها در فرمت‌های مختلف را برای کاربران فراهم کرده هست. اعتبار بالا نرم افزار Illustrator سابقه‌ای طولانی در حوزه طراحی لوگو دارد و ابزاری شناخته شده هست.

به همین خاطر، دارای پایگاه کاربری بزرگ و طیف وسیعی از منابع، آموزش‌ها و افزونه‌های شخص ثالث در دسترس هست.

معایب Adobe Illustrator

پیچیدگی یادگیری نرم افزار Illustrator پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و ممکن هست یادگیری آن نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی لوگو به صرف زمان بیشتری نیاز داشته باشد. قیمت Adobe Illustrator 1 نرم افزار پولی هست و ممکن هست تهیه آن برای برخی از اشخاص امکان پذیر نباشد؛ به ویژه برای کسانی که تنها برای موارد خاص یا پروژه‌های شخصی به آن نیاز دارند. قابلیت‌های شطرنجی محدود Illustrator در درجه اول 1 برنامه مبتنی بر وکتور است؛ بنابراین قابلیت‌های آن برای کار با تصاویر شطرنجی در مقایسه با برنامه‌هایی مثل Adobe Photoshop محدود هست. حجم بالای فایل‌ها لوگوهایی که توسط Illustrator طراحی می‌شوند حجم بالایی دارند.

به خصوص در هنگام کار با طرح‌های پیچیده و تعداد بالای آرت بورد، این موضوع می‌تواند اشتراک گذاری و انتقال آن‌ها را دشوار کند؛ به خصوص برای کاربرانی که فضای ذخیره سازی یا سرعت اینترنت محدودی دارند. پشتیبانی محدود از 3D Illustrator به اندازه سایر نرم افزارهای سه بعدی مثل Autodesk Maya یا Cinema 4D قوی نیست؛ بنابراین کاربرانی که برای طراحی لوگوی خود به قابلیت‌های پیشرفته سه بعدی نیاز دارند ممکن هست نیاز به استفاده از نرم افزار دیگری داشته باشند.

نرم افزار طراحی لوگو CorelDRAW

ابزار CorelDRAW نیز یکی از حرفه‌ای ترین نرم افزارهای طراحی لوگو مبتنی بر وکتور هست که توسط Corel Corporation توسعه پیدا کرده هست.

این نرم افزار به شکل گسترده‌ای توسط طراحان گرافیک برای ساخت لوگو، تصاویر و طرح‌ بندی برای رسانه‌های چاپی و دیجیتال استفاده می‌گردد.

در واقع CorelDRAW طیف گسترده‌ای از ابزارها را برای ایجاد و ویرایش گرافیک‌های وکتور از جمله اشکال، مسیرها، متن و انواع براش ارائه می‌دهد.

به همین صورت دارای ویژگی های پیشرفته ای مثل امکان ایجاد و ویرایش گرادینت ها، شفافیت و افکت ها می باشد.

علاوه بر این، شامل مجموعه ای از ابزارهای مدیریت چیدمان و چاپ هست که به طراحان اجازه می دهد به راحتی طرح‌های خود را برای چاپ آماده کنند.

ویژگی‌های CorelDRAW

تصویر برداری و طراحی گرافیکی CorelDRAW طیف وسیعی از ابزارهای مبتنی بر برداری را برای ایجاد و ویرایش اشکال، خطوط و سایر عناصر ارائه می دهد که آن را به 1 برنامه قدرتمند برای ایجاد گرافیک، لوگو و سایر عناصر طراحی تبدیل می کند. جامعه کاربری بزرگ و منابع متنوع مثل آموزش و انجمن این موضوع می‌تواند به کاربران در یادگیری نرم افزار و بهبود مهارت‌های آن‌ها کمک کند. ویرایش عکس CorelDRAW شامل ابزارهای اولیه ویرایش عکس مثل برش، تغییر اندازه و تصحیح رنگ و به همین صورت ابزارهایی برای حذف عناصر ناخواسته از عکس ها و روتوش هست. پشتیبانی از فرمت‌های مختلف CorelDRAW می‌تواند فایل‌ها را در انواع فرمت‌های PDF، JPEG، PNG، GIF، TIFF و … باز و ذخیره کند همکاری و اشتراک گذاری استفاده از CorelDRAW امکان همکاری و به اشتراک گذاری فایل ها با سایر کاربران را فراهم می‌کند و شامل گزینه‌هایی برای ایجاد و اشتراک گذاری پالت های رنگی، الگوها و سایر عناصر طراحی هست. رابط کاربری قابل تنظیم CorelDRAW به کاربران اجازه می‌دهد تا فضای طراحی لوگو را سفارشی سازی کنند.

به عبارت دیگر می‌توانند فضاهای کاری سفارشی، میانبرهای صفحه کلید و تنظیمات نوار ابزار متناسب با نیازهای خود تنظیم کنند. سازگاری با سایر نرم افزارها CorelDRAW با نرم افزارهای دیگر از جمله Adobe Illustrator، Photoshop و InDesign سازگار هست و به اشتراک گذاری و همکاری در پروژه‌ها با دیگران را آسان می‌کند.

مزایای CorelDRAW

امکان ایجاد طراحی‌های پیچیده پشتیبانی از فرمت‌های مختلف فایل مثل PDF، AI، EPS و PSD قابلیت استفاده برای کاربران Windows و MacOS به طور کلی، CorelDRAW 1 نرم افزار طراحی لوگو هست که ابزاری قوی و کاربردی برای طراحان حرفه‌ای، گرافیست‌ها و تصویرگران محسوب می‌گردد. سرعت بالا شما با استفاده از ابزار CorelDRAW می‌توانید در کمترین زمان بخش زیادی از قالب‌های از پیش طراحی‌ شده، کلیپ‌پارت را با ظاهری حرفه‌ای در طراحی لوگو استفاده کنید.

معایب CorelDRAW

پیچیدگی CorelDRAW دارای ویژگی ها و ابزارهای زیادی هست که می‌تواند یادگیری و استفاده از آن را برای کاربران جدید دشوار کند. قیمت CorelDRAW 1 نرم افزار پولی هست و ممکن هست تهیه آن برای برخی از کاربران دشوار باشد. قابلیت‌های شطرنجی محدود CorelDRAW در درجه اول 1 برنامه مبتنی بر وکتور است؛ به همین خاطر قابلیت‌های آن برای کار با تصاویر شطرنجی در مقایسه با برنامه‌هایی مثل Adobe Photoshop محدود هست. پشتیبانی محدود از 3D CorelDRAW به اندازه سایر نرم افزارهای سه بعدی مثل Autodesk Maya یا Cinema 4D قوی نیست؛ به همین خاطر اگر برای طراحی لوگو به قابلیت های پیشرفته سه بعدی نیاز دارید ممکن هست نیاز به استفاده از نرم افزار دیگری داشته باشید. سازگاری پایین با سایر نرم افزارها CorelDRAW ممکن هست مثل Adobe Illustrator با سایر نرم افزارهای طراحی لوگو سازگاری نداشته باشد و این موضوع اشتراک گذاری و همکاری در پروژه‌ها را با دیگران دشوارتر می‌کند.

نرم افزار طراحی لوگو Indesign

ابزار InDesign یکی از نرم افزارهای لوگو ساز حرفه‌ای برای طراحان گرافیک هست که توسط Adobe Systems توسعه پیدا کرده و منتشر شده هست.

افراد زیادی همچون طراحان گرافیک و ناشران و برای ساخت و صفحه بندی فایل‌هایی مثل کتاب، مجلات، بروشورها و پوسترها استفاده می‌کنند.

InDesign به ویژه برای طراحی مجلات مفید هست و می‌تواند حجم زیادی از متن و گرافیک را به خوبی مدیریت کند.

ویژگی‌های InDesign

ایجاد صفحات با ظاهری حرفه‌ای پشتیبانی از زبان فارسی قابلیت انتقال متن از word به آن برخورداری از سرعت بالا در تنظیمات چاپی و صفحه بندی تایپوگرافی حرفه‌ای (فراهم کردن امکان کنترل دقیق حروف، اندازه، فاصله و سایر عناصر تایپوگرافی) برخورداری از طرح‌بندی‌ها و قالب‌های از پیش طراحی شده ساخت صفحات متعدد برای مجله و کتاب ذخیره اتوماتیک تغییرات امکان ذخیره کردن صفحات به صورت pdf و xhtml اضافه کردن گزینه‌هایی مثل دکمه، پیوندها و فرم‌ها به صفحات ذخیره کردن صفحات طراحی شده به فرمت‌های مختلف مثل PDF، EPUB و SWF قابلیت سازگاری کامل با سایر نرم افزارهای Adobe مثل Illustrator و Photoshop این ویژگی به طراحان لوگو اجازه می‌دهد تا گرافیک، تصاویر و سایر عناصر را مستقیماً در InDesign وارد و ویرایش کنند. قابلیت در دسترس بودن هم برای ویندوز و هم برای MacOS

مزایای InDesign

برخورداری از ابزارهای طراحی و چیدمان حرفه ای InDesign ابزارهای پیشرفته‌ای را برای طراحی لوگو در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پشتیبانی از فرمت‌های مختلف InDesign می‌تواند فایل‌ها را در انواع فرمت‌ها از جمله PDF، JPEG، PNG، GIF، TIFF و … ذخیره کند.

این مزیت، اشتراک‌گذاری و همکاری در پروژه‌ها را با دیگران آسان می‌کند. محیط کاربری قابل تنظیم InDesign به کاربران اجازه می‌دهد تا محیط کاربری خود را شخصی سازی کنند؛ برای مثال می‌توانند میانبرهای صفحه کلید و نوار ابزار را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنند. سازگاری با سایر نرم افزارها ابزار InDesign با نرم افزارهای دیگر از جمله Adobe Illustrator، Photoshop و Acrobat سازگار هست و به اشتراک گذاری و همکاری در پروژه ها با دیگران را آسان می کند.

معایب InDesign

پیچیدگی InDesign نیز مثل نرم افزار CorelDRAW دارای ویژگی‌ها و ابزارهای زیادی هست.

به همین خاطر یادگیری آن در زمان کوتاه دشوارتر از سایر نرم افزارهای لوگو ساز هست. رایگان نبودن پشتیبانی محدود از انیمیشن و طراحی سه بعدی لوگو

نرم افزار طراحی لوگو Photoshop

ابزار Adobe Photoshop یکی از نرم افزارهای طراحی لوگو حرفه‌ای برای طراحان گرافیک هست که توسط Adobe Systems توسعه و ارائه شده هست.

Photoshop کاربرد زیادی در ساخت و ویرایش لوگو برای رسانه‌های چاپی و دیجیتال دارد.

زیرا این نرم افزار طیف گسترده‌ای از ابزارها را برای کار با لایه‌ها، انتخاب، روتوش تصاویر و هنر دیجیتال ارائه می‌دهد.

ویژگی‌ های Photoshop

سیستم لایه بندی طراحان لوگو با استفاده از قابلیت ایجاد لایه می‌توانند بر روی عناصر مختلف 1 تصویر به طور جداگانه کار کنند.

این ویژگی اعمال تغییرات و تنظیمات را آسان‌تر می‌کند. ابزارهای متنوع Photoshop ابزارهای مختلفی را در اختیار طراحان لوگو و گرافیک قرار می‌دهد؛ مثل ابزارهای Magic Wand و Lasso که به کاربران امکان می‌دهد مناطق خاصی از 1 تصویر را برای ویرایش انتخاب کنند. ابزارهای روتوش نرم افزار فتوشاپ دارای طیف وسیعی از ابزارها برای روتوش تصاویر است؛ مثل ابزار Healing Brush و Clone Stamp که به کاربران امکان از بین بردن لکه‌ها و برطرف کردن قرمزی چشم را می‌دهد. فیلترها و جلوه‌ها فتوشاپ شامل طیف گسترده‌ای از فیلترها و جلوه‌ها مثل تار کردن، ایجاد انحنا و تنظیمات رنگ هست که می‌توان از آن‌ها برای بهبود یا تغییر تصاویر استفاده کرد. امکان استفاده برای کاربران ویندوز و MacOS

مزایای Photoshop

ویرایش آسان بخش‌های مختلف لوگو به دلیل وجود سیستم لایه بندی امکان روتوش در طراحی لوگو پشتیبانی از فرمت‌های مختلف فایل؛ از جمله PNG ،TIFF و JPEG. ابزارهای نقاشی و طراحی فتوشاپ شامل ابزارهای نقاشی مختلفی برای ساخت لوگو است؛ از جمله براش، مداد و ایربراش که می‌توان آن‌ها را برای ایجاد افکت‌های مختلف شخصی سازی کرد.

معایب Photoshop

رایگان نبودن نسخه اصلی حجم بالای فایل‌ها محدودیت در پشتیبانی از انیمیشن و طراحی لوگو به صورت ۳ بعدی محدودیت در پشتیبانی از طراحان وب

نرم افزار طراحی لوگو Inkscape

ابزار Inkscape 1 نرم افزار تخصصی در حوزه طراحی گرافیک هست که شباهت زیادی به نرم افزار Adobe Illustrator دارد.

از مهم‌ترین و پرطرفدارترین کاربردهای Inkscape، طراحی لوگو، بروشور و تراکت هست.

در ادامه می‌خواهیم به شرح ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن می‌پردازیم.

ویژگی‌ های Inkscape

ارائه ابزارهای متنوع و کاربردی Inkscape ابزارهای مختلفی از جمله ابزارهای Pencil، Pen و Bezier را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند به راحتی تصاویر را ایجاد و ویرایش کنند. امکان ایجاد لایه برای ویرایش بخش‌های مختلف 1 تصویر Inkscape نیز مثل Photoshop دارای 1 سیستم لایه هست که به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور جداگانه بر روی بخشهای مختلف 1 طرح کار کنند. پشتیبانی از فونت‌های مختلف و ابزارهای ویرایش متن قابلیت استفاده برای تمام کاربران Windows ،MacOS و Linux

مزایای Inkscape

رایگان بودن پشتیبانی از انواع فایل با فرمت‌های مختلف از جمله SVG ،PNG و PDF امکان دسترسی کاربران لینوکس نصب راحت و رابط کاربری مناسب

معایب Inkscape

عدم پشتیبانی از پروژه‌های سنگین و با حجم بالا وجود محدودیت در تنوع فیلترها پشتیبانی محدود در طراحی لوگوهای سه بعدی و انیمیشن پشتیبانی محدود از تنظیم رنگ

نرم افزار طراحی لوگو affinity designer

ابزار affinity designer یکی از نرم افزارهای طراحی لوگو و مبتنی بر وکتور هست که توسط شرکت Serif Labs به بازار عرضه شده هست.

این نرم افزار گرافیکی به عنوان 1 جایگزین حرفه‌ای و در عین حال مقرون به صرفه برای نرم افزارهای پولی مثل Adobe Illustrator شناخته می‌گردد که طرفداران زیادی در میان طراحان لوگو، تصویرگران و هنرمندان عرصه دیجیتال استفاده می‌گردد.

ویژگی‌ های affinity designer

امکان استفاده از ابزارهای مختلف از جمله ابزارهای Pen ،Pencil و Bezier برای ساخت و ویرایش تصاویر و متن‌ها امکان ایجاد لایه برای ویرایش بخش‌های مختلف 1 تصویر امکان طراحی طرح‌های پیچیده پشتیبانی پیشرفته از فونت‌های مختلف و ابزارهای ویرایش متن پشتیبانی از انواع فایل‌هادر فرمت‌های مختلف، از جمله SVG ،PNG ،PDF و … قابلیت دسترسی برای کاربران Windows ،MacOS و iPad

مزایای affinity designer

رقیبی قوی برای Adobe Illustrator امکان ایجاد لایه‌های لایه های VECTOR و BITMAP قیمت مقرون به صرفه امکان تبدیل تصاویر به فایل‌های pdf و psd

معایب affinity designer

وجود منابع محدود برای یادگیری در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای طراحی لوگو سازگاری پایین با سایر نرم افزارها و دشوار بودن اشتراک گذاری با دیگران محدودیت در پشتیبانی از انیمیشن و طراحی ۳ بعدی لوگو

جمع بندی

طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین شاخه‌های صنعت طراحی گرافیک هست که اشخاص و سازمان‌ها برای ایجاد 1 هویت بصری برای کسب و کار خود از آن استفاده می‌کنند.

لوگوها یکی از مهمترین نیازهای اولیه برای شروع 1 کسب کار است؛ تفاوتی نمی‌کند کسب وکار شما یکی از بزرگترین بیزنس‌های موجود یاشد یا 1 کسب و کار کوچک پرسود.  امروزه نرم‌افزارهای مختلفی در اختیار طراحان گرافیک قرار گرفته‌اند تا بتوانند برای خدمات طراحی لوگو از آن‌ها استفاده کنند.

ما در این مقاله بهترین نرم افزارهای لوگو ساز را به شما معرفی کردیم.

شما می‌توانید با توجه به کاربرد مورد نظرتان از آن‌ها استفاده کنید و حرفه‌ای ترین لوگوها را به کمک آن‌ها طراحی کنید.

سوالات متداول

چرا طراحی لوگو برای سازمان‌ها مهم است؟

لوگو اغلب اولین چیزی هست که مشتری هنگام تماس با 1 شرکت می‌بیند و به این ترتیب، نشان دهنده هویت 1 برند هست.

کدام ابزارها برای طراحی لوگو مناسب است؟

ابزارهای بی‌شماری برای دیزاین و طراحی لوگو وجود دارد ولی ما در این مقاله مهمترین و پرکاربردترین ابزارها و نرم‌افزارهای دیزاین را شرح داده‌ایم.

دسته بندی: دیزاین و طراحی

محدثه عسگریان

تاریخ آپدیت: 5 بهمن 1401 تاریخ انتشار: 5 بهمن 1401
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: سیده زهرا امیر ابراهیمی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 124312 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 22280 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :