citizenryco.ir logo وضعیت ارز دیجیتال ریال در اواخر سال 1401 ...
وضعیت ارز دیجیتال ریال در اواخر سال 1401
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/iranian-crypto/

رمز ارز ریال

چرا ایران به «ریال دیجیتال» را طراحی است؟

مسلما هدف اولیه از وارد شدن به بازار مجازی ارز دیجیتال، پیشرفت مالی هست و در این بین هدف هدف از ریال کریپتو هم همین بوده است، منابع معتبر شبکه ریال کریپتو بار ها اعلام نموده اند که این رمز ارز در نسبت 1:1 به ریال، واحد پول ملی، ثابت می ماند.

این پروژه ای هست که مسئولان دست اندر کار ریال کریپتو امیدوارند بتوانند کنترل خود را بر پول ملی و کاربران آن به میزان قابل توجهی افزایش دهند و در عین حال فرصت های جدیدی را برای فعالان مالی ارائه دهند.

ریال

با تحریم‌ های شدید ایالات متحده، که پس از خروج 1 جانبه دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور سابق آمریکا، از توافق هسته‌ای 2015 با ایران، زمانی که ارز های دیجیتال در سال 2018 به بالا ترین حد خود می‌ رسید، اعمال شد، برخی از مقامات تهران به پتانسیل ارز های دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ ها پی بردند.

ریال دیجیتال بر روی پلت فرمی به نام برنا Borna اجرا شد که با استفاده از Hyperledger Fabric، پلت فرم بلاک چین منبع باز سازمانی که توسط غول فناوری ایالات متحده IBM ایجاد شده است، توسعه یافته هست.

این 1 پلت فرم مجازی فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است، به این معنی که فقط بانک مرکزی می تواند تصمیم بگیرد که کدام نهاد ها به آن دسترسی داشته باشند، و هم چنین به این معنی هست که ارز دیجیتالی مثل بیت کوین و بسیاری از ارز های دیجیتال غیر متمرکز دیگر قابل استخراج نیست.

این ساختار به چند بانک منتخب اجازه می دهد تا دفتر کل توزیع شده شبکه را نگهداری و به روز رسانی کنند، جایی که 1 رکورد تغییر ناپذیر از تمام تراکنش ها و فعالیت ها نگهداری می گردد، ممکن هست در آینده به نهاد های دیگر نیز اجازه دسترسی داده گردد.

انتظار می‌ رود کاربران بانک‌ ها بتوانند در ازای همان مقدار ریال دیجیتال جدید که در کیف پول تلفن همراه شان ذخیره می‌ گردد، ریال خود را چه به صورت اسکناس و چه در حساب شان به بانک‌ ها تحویل دهند.

ریال

توضیحات بیشتردر مورد ریال کریپتو

به گفته سعید خوشبخت، یکی از افرادی که برای توسعه برنا تلاش کرده است، این پروژه در ایران بی سابقه هست و در آینده سابقه ای برای پروژه های بعدی خواهد داشت.

او هم چنین گفت که، اگر چه این پروژه بسیار متمرکز بود، ولی به بانک‌ های بیشتری اجازه می‌ دهد تا در دفتر کل توزیع شده قبلا ذکر شده مشارکت کنند و به طور بالقوه شفافیت بیشتری را ممکن می‌ سازد.

5/5 - (30 امتیاز)

نوشته وضعیت ارز دیجیتال ریال در اواخر سال 1401 اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: دکتر سمیرا حسینی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128209 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 18072 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :