citizenryco.ir logo صرافی‌های ارز‌های دیجیتال چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟ ...
صرافی‌های ارز‌های دیجیتال چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://arztoday.com/ranking-of-crypto-currency-exchanges/

برای شروع تجارت در ارز‌های دیجیتال، ابتدا باید حسابی در 1 صرافی ایمن و با رتبه بالا ایجاد کنید.صرافی‌های ارز‌های دیجیتال بستری می باشند که می‌توانید ارز دیجیتال را بخرید، بفروشید و معامله کنید.اما، با گسترش بازار ارز‌های دیجیتال، تعداد فزاینده‌ای از صرافی‌ها در دسترس می باشند.هر صرافی دارای امنیت، هزینه‌ها، ویژگی‌ها و پیشنهادهای متفاوت هست.با توجه به تمام ویژگی‌های موجود، انتخاب صرافی چالش برانگیز هست.ما ۲۸ صرافی رمزنگاری معروف را با استفاده از استاندارد‌های مهم برای کاربران بالقوه برای ساده‌سازی فرآیند ارزیابی و رتبه‌بندی کردیم.این راهنما روش ارزیابی ما را شرح می‌دهد.

مراحل رتبه‌بندی صرافی‌های ارز دیجیتال 

برای ارزیابی عینی هر صرافی، داده‌هایی را در مورد ۲۸ شرکت در دسته‌های زیر جمع‌آوری و مقایسه کردیم:

امنیت هزینه‌ها ویژگی‌ها دسترسی امکانات اپلیکیشن گوشی

در هر 1 از موارد بالا، عوامل مختلفی از جمله تعداد کل ارز‌های نقدی و انواع سفارش‌های پشتیبانی شده، تعداد کل کشور‌هایی که صرافی در آن‌ها قابل دسترسی است، کارمزد معاملات و موارد دیگر را در نظر گرفته‌ایم.به هر عامل امتیازی بین ۰ تا ۱ داده شد که ۱ نشان دهنده بهترین نتیجه ممکن و ۰ نشان دهنده بدترین نتیجه ممکن هست.

پس از دادن درصد به امتیاز‌ها، ما 1 رتبه‌بندی کلی از ۱ تا ۵ ستاره برای هر صرافی ایجاد کردیم.پنج ستاره بالاترین امتیاز هست که 1 ستاره کمترین آن هست.

جمع‌آوری داده، اصلی‌ترین مرحله رتبه‌بندی صرافی در این مقاله، جمع‌آوری داده‌ها بود.در این مقاله داده‌ها را از وب‌سایت‌های شرکت و مخاطبین رسانه جمع‌آوری شده تا دقیق‌ترین اطلاعات ممکن را برای رتبه‌بندی عینی هر صرافی ارز دیجیتال ارائه گردد.

۱.امنیت

امنیت یکی از معیار‌های اصلی 1 سرمایه‌گذار هست.اولین گزینه‌ای که هر فرد علاقمند به دنیای تجارت و ارز‌های دیجیتال باید به آن توجه کند، امنیت هست.از این رو، ما چند مورد از مهم‌ترین فاکتور‌های مربوط به امنیت را در ادامه برای شما آورده‌ایم و برای هر کدام 1 امتیاز صفر یا 1 و بر اساس اهمیت 1 درصد قرار دادیم:

ذخیره‌سازی سرد (۱۰ درصد)

استاندارد‌های KYC (روش‌های احراز هویت) (۲ درصد)

بیمه سپرده فدرال (۴درصد )

مقایسه ذخیره‌سازی در کیف‌پول‌های سرد وگرم

کیف‌پول‌های گرم به اینترنت متصل می باشند ولی کیف‌پول‌های سرد نیستند.به طور کلی، کیف پول‌های سرد امن‌تر در نظر گرفته می‌شوند، ولی خرید و تجارت ارز دیجیتال با استفاده از کیف پول داغ آسان‌تر هست.برای رتبه‌بندی راحت‌تر می‌توانید به صرافی‌هایی که کیف‌پول‌های سرد یا ترکیبی از هردو نوع کیف‌پول را ارائه می‌دهند، امتیاز ۱ را بدهید.ولی صرافی‌هایی که هیچ فضای ذخیره‌سازی ارائه نمی‌دهند، امتیاز صفر دریافت می‌کنند.این امتیازات ۱۰٪ از کل رتبه‌بندی را تشکیل می‌دهند.

استاندارد‌های KYC

شناسایی هویت مشتری یا KYC با هدف کاهش تقلب، جلوگیری از هک و پولشویی در پلتفرم‌های معاملاتی بازار کریپتو ایجاد شد.کاربران در صرافی‌هایی که از این استاندارد پیروی می‌کنند باید هویت خود را با استفاده از مدارک مورد نیاز تأیید کنند.معمولاً 1 کپی از کارت شناسایی عکس دار دولتی مثل گذرنامه یا گواهینامه رانندگی یا تبادل اطلاعات شخصی خاص مورد نیاز هست.

صرافی‌هایی که به استاندارد‌های KYC پایبند بودند در بررسی ما 1 امتیاز گرفتند، در حالی که آن‌هایی که نمره صفر دریافت نکردند.این رتبه‌بندی‌ها ۲٪ از کل رتبه‌بندی‌های ستاره ما را تشکیل می‌دهند.

امنیت صرافی‌های ارز دیجیتال

بیمه FDIC

اگرچه ارز‌های رمزپایه تحت بیمه FDIC نیستند، چندین صرافی رمزنگاری بیمه FDIC را برای وجوهی که در سیستم‌هایشان به دلار آمریکا نگهداری می‌شوند، ارائه می‌کنند.این بیمه معمولاً توسط بانک‌های وابسته ارائه می‌گردد.در ارزیابی ما، صرافی‌های کریپتو که بیمه FDIC را از طریق بانک‌های شریک ارائه می‌دهند، امتیاز 1 را دریافت کردند، در حالی که آن‌هایی که آن را ارائه نکردند، امتیاز صفر دریافت کردند.این امتیازات ۴ درصد از کل رتبه‌بندی را تشکیل می‌دهند.

۲.کارمزد

بسته به صرافی کریپتویی که استفاده می‌کنید، کارمزد‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد.از آنجایی که این 1 عامل حیاتی برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال است، ما کارمزد‌های مختلف مبادله را بررسی کردیم.

در مقیاس ۰ تا ۱، کارمزد هر صرافی را ارزیابی کردیم، با صرافی‌هایی که هزینه‌های کمتری داشتند، نمرات نزدیک‌تر به ۱ را کسب کردند.پس از آن، امتیاز‌ها به شرح زیر وزن‌گذاری شدند که در مجموع ۴۵ درصد از امتیاز ستاره نهایی را به خود اختصاص می‌دادند:

کارمزد معاملات (۲۰%) کارمزد سپرده (۱۰%) هزینه‌های برداشت (۱۵%)

کارمزد معاملات

کارمزد معامله ما کارمزد‌های معاملاتی سازنده، گیرنده و مشتقات را هنگام ارزیابی کارمزد‌های معاملاتی ارزیابی کردیم.ما کارمزد‌ها را بین هر صرافی ارزیابی کردیم و به هر نوع کارمزد امتیازی بین ۰ تا ۱ دادیم.پس از آن، امتیاز کارمزد معاملاتی کلی تعیین شد که ۲۰٪ از کل رتبه‌بندی ستاره را تشکیل می‌دهد.

کارمزد سپرده

کارمزد سپرده‌گذاری هر صرافی برای ارز‌های دیجیتال و فیات نیز مورد بررسی قرار گرفت و صرافی‌هایی که کارمزد سپرده‌گذاری کمتر یا بدون کارمزد داشتند، رتبه‌بندی بالاتری در مقیاس ۰ به ۱ ما کسب کردند.سپس، ما 1 امتیاز کلی کارمزد سپرده را تعیین کردیم که ۱۰٪ از امتیاز ستاره برای هر کسب و کار را به خود اختصاص می‌دهد.

کارمزد‌های برداشت

در برخی شرایط، صرافی‌های ارز‌های دیجیتال هزینه‌های برداشت را نیز اعمال می‌کنند.ما هر شرکت را در مقیاس ۰ تا ۱ بر اساس کارمزد برداشت آن‌ها برای فیات و ارز‌های دیجیتال امتیاز دادیم.سپس، با ترکیب مقادیر هزینه‌های برداشت کریپتو و فیات، 1 امتیاز کلی ایجاد کردیم.این رتبه‌بندی ۱۵٪ از کل رتبه‌بندی ستاره برای هر کسب و کار را شامل می‌گردد.

۳.پیشنهادها

در ارزیابی هر صرافی، ویژگی‌های آن را نیز در نظر گرفتیم، مثل تعداد ارز‌های دیجیتالی که پشتیبانی می‌کند.لیست زیر براساس اهمیت آن‌ها ایجاد شده است:

ارز دیجیتال (۳%)  مشتقات (۱%) انواع سفارشات (۱.۵%) معاملات OTC  (۲%) ربات‌های تجاری از اشخاص ثالث (۰.۵%)

ارز دیجیتال 

در برخی از صرافی‌ها، ارز‌های رمزپایه پشتیبانی شده بیشتری نسبت به سایرین موجود هست.در رتبه‌بندی ۰ به ۱ ما، آن‌هایی که تعداد بیشتری از دارایی‌های پشتیبانی شده را ارائه کردند، امتیاز بیشتری کسب کردند، در حالی که آن‌هایی که فقط تعداد کمی از دارایی‌ها را ارائه کردند، امتیاز کمتری کسب کردند.این رتبه‌بندی‌ها ۳ درصد از کل رتبه‌بندی ستاره برای هر صرافی را تشکیل می‌دهند.

مشتقات

قرارداد‌های بین خریدار و فروشنده که به عنوان مشتقات شناخته می‌شوند دارایی اساسی دارند که ارزش آن‌ها را تعیین می‌کند.وقتی صحبت از ارز‌های دیجیتال به میان می‌آید، ارزش قرارداد مشتقات با ارزش ارز یا توکن اصلی مطابقت دارد.قرارداد‌های مشتقه انواع مختلفی دارند و کاربرد‌های مختلفی دارند.به عنوان مثال، معامله گران می‌توانند با استفاده از 1 قرارداد آتی، که ممکن هست شامل تعهدات خرید و فروش خاصی باشد، روی قیمت 1 دارایی را سپرده‌گذاری کنند.

مشتقات ۱ درصد از کل رتبه‌بندی این لیست را تشکیل می‌دهد.

انواع سفارش

در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال سفارشات متنوع در دسترس هست.به عنوان مثال، برخی از کارگزاران ممکن هست سفارشات محدود ارائه دهند، که به شما امکان می‌دهد بالاترین قیمتی را که می‌خواهید 1 دارایی را با آن بخرید یا پایین‌ترین قیمتی را که می‌خواهید آن را بفروشید، انتخاب کنید.ممکن هست دیگران این تنوع سفارش را ارائه ندهند.صرافی‌هایی که تعداد سفارش‌های بیشتری داشتند، امتیاز بالاتری نسبت به صرافی‌هایی با تعداد کمتر دریافت کردند.این امتیازات ۱.۵ درصد از امتیاز کلی 1 شرکت را به خود اختصاص داده هست.

معاملات OTC

هنگامی که معاملات OTC توسط 1 صرافی ارز دیجیتال پشتیبانی می‌گردد، دو طرف می‌توانند بدون استفاده مستقیم از صرافی معاملات را انجام دهند.کسانی که مایل به خرید یا فروش بسیاری از ارز‌های دیجیتال می باشند، اغلب از معاملات OTC استفاده می‌کنند.برای معامله گران نهادی یا اشخاص با ارزش خالص که مایل به انجام معاملات بزرگ می باشند، صرافی‌های خاص این گزینه را ارائه می‌دهند.

صرافی‌هایی که از این گزینه پشتیبانی می‌کنند امتیاز 1 را دریافت می‌کنند در حالی که صرافی‌هایی که امتیاز صفر دریافت نکرده‌اند.این امتیازات ۲ درصد از رتبه‌بندی ستاره کلی 1 شرکت را تشکیل می‌دهند.

ربات معامله‌گر شخص ثالث

این ربات‌های تجاری می‌توانند با API صرافی ارتباط برقرار کنند که به کاربران اجازه دهند تجربه معاملاتی خود را شخصی‌سازی کنند.کاربران یا کسانی که مایل به خودکارسازی معاملات خود می باشند ممکن هست متوجه شوند که ارزش بالایی دارند.صرافی‌هایی که از ربات‌های معاملاتی شخص ثالث پشتیبانی می‌کنند در ارزیابی ما امتیاز 1 را دریافت کردند، در حالی که صرافی‌هایی که امتیاز صفر دریافت نکردند.این امتیازات ۰.۵٪ از کل رتبه‌بندی ستاره‌های ما برای هر شرکت را تشکیل می‌دهد.

۴.دسترسی

ما دسترسی هر صرافی رمزنگاری را به عنوان بخشی از فرآیند بررسی خود در نظر گرفتیم.در این دسته، به هر صرافی بر اساس میزان دسترسی آسان، امتیازی بین ۰ تا ۱ دادیم.پس از آن، هر صرافی را براساس دو معیار رتبه‌بندی کردیم:

کشور‌های موجود (۱.۵%)

روش‌های تأمین مالی (۲%)

کشور‌های پشتیبانی شده

صرافی‌های رمزنگاری معمولاً به دلیل مسائل نظارتی در هر حوزه قضایی در دسترس نیستند.به عنوان مثال، دسترسی به Bitfinex در ایالات متحده امکان‌پذیر نیست.‌گر در کشور‌های بیشتری در دسترس بود به آن‌ها امتیاز بیشتری دادیم.این امتیازات ۱.۵٪ از کل رتبه‌بندی ستاره‌های ما برای هر شرکت را تشکیل می‌دهد.

روش‌های تأمین مالی

ما به همین صورت گزینه‌های تأمین مالی بسیاری را که هر کسب‌وکار ارائه می‌دهد در نظر گرفتیم تا در دسترس بودن را از نقطه نظر تأمین مالی ارزیابی کنیم.در این زمینه، ما سه گزینه تأمین مالی جایگزین را در نظر گرفتیم: تأمین مالی خدمات آنلاین، تأمین مالی انتقال ACH و تأمین مالی انتقال سیمی.در مرحله بعد، امتیاز کلی تأمین مالی فیات را محاسبه کردیم که نشان دهنده ۲٪ از کل رتبه‌بندی ستاره‌هایی هست که به هر شرکت داده‌ایم.

۵.قابلیت‌ها

اطمینان حاصل کنید که هر صرافی ارز دیجیتال عملکرد مورد نیاز شما را هفراهم می‌کند.به عنوان مثال، درخواست برای کارت اعتباری که مزایای ارز دیجیتال را ارائه می‌دهد یا دریافت سود در ارز دیجیتال شما ممکن هست برای شما جالب باشد.در حالی که برخی از صرافی‌ها ممکن هست این قابلیت‌ها را ارائه دهند، برخی دیگر ممکن هست این قابلیت‌ها را نداشته باشند.

ویژگی‌های کاربردی صرافی‌ها به سه دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

ویژگی‌های مالی (۵%) پشتیبانی مشتری (۸%) سایر موارد (۳%)

چندین صرافی کالا‌ها و خدمات مفیدی را، مثل کارت‌های اعتباری با نام تجاری مشترک که به شما امکان می‌دهد مشوق‌های ارز‌های دیجیتال را برای خرید‌های معمولی، فرصت کسب سود در ارز‌های دیجیتال، و ظرفیت وام گرفتن پول در مقابل دارایی‌های رمزنگاری خود به دست‌آورید، ارائه می‌دهند.۵ درصد از کل رتبه‌بندی ستاره صرافی‌ها را این گزینه تشکیل می‌دهد.

پشتیبانی مشتری

از آنجایی که بسیاری از صرافی‌های ارز‌های دیجیتال تاکنون در حال توسعه می باشند، ممکن هست طیف وسیعی از جایگزین‌های پشتیبانی مشتری را ارائه نکنند.با این حال، به عنوان 1 مشتری، دسترسی به مراقبت از مشتری در صورت مواجهه با مشکلات یا سؤالاتی در مورد حساب خود بسیار مهم هست.

پشتیبانی مشتری

سایر موارد

تراز بالای 1 دارایی خاص یا معرفی 1 دوست دو ویژگی می باشند که در چندین صرافی پاداش می‌گیرند.مشوق‌ها می‌توانند شکل هزینه‌های تخفیف‌یافته یا درآمد اضافی را از جمله موارد دیگر داشته باشند.

۶.اپلیکیشن گوشی

در نهایت، دسترسی به اپلیکیشن گوشی یکی از گزینه‌های مهم در هنگام بررسی صرافی مناسب هست.در ادامه مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی صرافی بر اساس اپلیکیشن گوشی را آورده‌ایم:

در دسترس بودن برنامه (۵%)

امتیاز مشتری (۵%)

به‌روزرسانی (۰.۵%)

حریم خصوصی داده‌ها (۰.۵%)

سازگاری با انواع سیستم عامل (۰.۵%)

دسترسی به برنامه

برنامه‌های گوشیی که می‌توانستند روی هر دو سیستم عامل اجرا شوند، عملکرد بهتری نسبت به برنامه‌هایی داشتند که فقط روی 1 سیستم‌عامل اجرا می‌شدند.این رتبه‌بندی‌ها ۵ درصد از کل رتبه‌بندی ستاره‌ای کسب‌وکار ما را تشکیل می‌دهند.

امتیاز مشتری

علاوه بر دسترسی به برنامه، رتبه‌بندی گوگل پلی ارائه شده توسط کاربران تلفن همراه نیز مهم هست.رنامه‌هایی که در Google Play نظرات مثبت مشتریان را دریافت کردند، امتیازات نزدیک‌تر به ۱ را دریافت کردند، در حالی که برنامه‌هایی که این کار را نکردند.

به روز‌رسانی

عامل بعدی بررسی زمان‌های به‌روزرسانی اپلیکیشن هست.امتیازات برای برنامه‌های تلفن همراه که به طور منظم به روز می‌شدند بالاتر بود.این رتبه‌بندی‌ها ۰.۵ درصد از کل رتبه‌بندی ستاره‌ای شرکت را تشکیل می‌دهند.

حریم خصوصی داده‌ها

نقاط داده مرتبط با کاربر و اینکه آیا برنامه تلفن همراه بر داده‌های کاربر نظارت می‌: ند یکی دیگر از گزینه‌های روی میز هست.

سازگاری

سازگاری 1 برنامه با دستگاه‌های مختلف اپل، مثل iPhone، آی پد، iPod Touch، اپل واچ و مک را علاوه بر قابلیت دسترسی آن در سیستم عامل‌های دیگر مهم هست.

جمع بندی

انتخاب صرافی مناسب برای هر کسی که علاقه‌مند به تجارت یا سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال هست بسیار مهم هست.به طور کلی صرافی برای شما بهتر هست که نیاز‌های شما را برآورده کند. 

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده هست و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post

نوشته صرافی‌های ارز‌های دیجیتال چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟ اولین بار در ارزتودی.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: سارا اسماعیلی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128478 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 10885 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :