citizenryco.ir logo معرفی و آموزش افزونه Interlink Manager ...
معرفی و آموزش افزونه Interlink Manager
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.zhaket.com/blog/interlink-msnsger-plugin-introduction/

لینک سازی صحیح و اصولی یکی از فاکتورهای مهم در سئو و تجربه کاربری هست.

مدیریت لینک های داخلی و خارجی صفحات، امری حساس و زمان بر هست که در مقیاس بزرگ به رسیدگی و بهبود مستمر نیاز دارد.

افزونه Interlink Manager نام 1 ابزار کارآمد برای مدیریت لینک های وبسایت هست که به شما کمک می کند تا رسیدگی به پیوندها را بصورت خودکار و بسادگی انجام دهید.

ابزارهای مدیریت لینک در شناسایی پیوندهای شکسته و به همین صورت ایجاد و بهینه سازی لینک های جدید نقش موثری دارند که باعث می گردد کاربر بتواند تجربه پیمایش مناسبی داشته و صفحات وبسایت نیز رتبه های بهتری را در موتورهای جستجو کسب کنند.

افزونه Interlink Manager چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

افزونه مدیریت لینک های داخلی از کاربردی‌ترین افزونه های وردپرس هست که تمام پیوندهایی که باید در وبسایت ایجاد گردد را بر اساس آنچه که معین می کنید بصورت خودکار انجام داده و گزارش های کاملی از آنها در اختیارتان می گذارد.

بدین ترتیب زمانی که در حال تولید محتوا هستید، کیوردهای تعریف شده در ابزار به آدرس هایی که معین شده پیوند داده می شوند.

بهترین ویژگی افزونه Interlink Manager صرفه جویی در زمان و افزایش سرعت در سئوی داخلی هست که باعث کاهش اشتباهات رایج در لینک سازی شده و کلمات مهم را نیز دیگر از قلم نخواهید انداخت.

با این افزونه سئو به کار شما در سئو و بهینه سازی سایت بسیار تسهیل می‌گردد.

وبسایت های بزرگ که حجم زیادی از انواع صفحات را با موضوعات مختلف در خود جای داده اند، حساسیت بیشتری در رعایت اصول سئو دارند زیرا وزن صفحات دارای محتوای بی کیفیت و ساختار اشتباه، بر روی سایر صفحات سایت تاثیر گذار بوده و 1 اشتباه کوچک می تواند باعث بروز اسپم در لینک ها گردد.

ابزار مدیریت لینک سازی داخلی Interlink Manager بر اساس پیکربندی هایی که تنها 1 بار انجام می دهید، لینک سازی را در هر سطحی بدون مشکل انجام می دهد و هیچ محدودیتی در تعداد صفحات و میزان دقت در انجام کارها ندارد.

آموزش افزونه Interlink Manager

با نصب و راه اندازی ابزار مدیریت لینک های داخلی، پس از ورود به پیشخوان وردپرس ، بخشی به نام “لینک ساز داخلی” در پنل وردپرس وبسایت تان ایجاد می گردد که شامل داشبورد افزونه و سایر بخش های آن هست.

داشبورد افزونه Interlink Mnager

پیشخوان ابزار مدیریت لینک ها صفحه ای برای نمایش پست ها و داده های لینک سازی شده بر روی آنها هست.

این بخش به شما امکان مشاهده تعداد لینک های طراحی شده برای هر صفحه را در کنار پیوندهای پیشنهادی در اختیارتان قرار می دهد.

وظیفه بخش گزارش Interlinks Data تولید آمار و داده های مرتبط با لینک های داخلی سایت هست که با فشردن دکمه “تولید داده” اطلاعات مورد نظر را فراهم می سازد.

صفحه داده های لینک داخلی بصورت 1 جدول چند ستونه بوده و شامل بخش های زیر است:

نام نوشته: معین کنند عنوان صفحه یا برگه وبسایت شما است، تاریخ: زمان تولید نوشته یا ایجاد صفحه را نمایش می دهد، ستون PT: به معنی پست تایپ و معین کننده نوع صفحه است، ستون CL: طول سطر نوشته و محتوای صفحه، ستون MIL: لینک های داخلی دستی ایجاد شده، ستون AIL: لینک های خودکار ایجاد شده، ستون RI: تعداد لینک های پیشنهادی نوشته، ستون VG: تعداد بازدیدهای انجام شده از لینک های صفحه، ستون OF: نشان بهینه سازی تعداد لینک های ایجاد شده در محتوا.

گزارش اطلاعات Juice

صفحه جویس، به شما امکان تولید داده های آماری در مورد Juice لینک های روی پیوندهای صفحه می دهد.

اعتبار سنجی لینک جویس صفحه بسیار ارزشمند هست و دید مناسبی از وضعیت پیوندهای هر صفحه به شما می دهد.

امکان مشاهده اعتبار و رتبه صفحات برتر سایت از جمله ویژگی هایی هست که تعداد لینک محتوایی منبع مطالب لینک داده شده را نیز معین می کند.

در صفحه گزارش Juice جدولی با چند ستون وجود دارد که شامل موارد زیر است:

ستون URL: معین کننده آدرس صفحه ای که گزارش آن تولید شده ستون IIL: تعداد لینک های ورودی بر روی URL ستون Juice: مقدار جویس دریافتی توسط URL ستون Juice – بصری: مقدار جویس دریافتی توسط URL بصورت گرافیکی

در هر صفحه می توانید خروجی CSV گزارش را دانلود کنید.

گزارش Hits

صفحه Hits گزارشی از کارهای انجام شده توسط افزونه بر اساس تنظیمات انجام شده را نمایش می دهد.

با کلیک بر روی گزینه “راه اندازی”، لاگ تولید شده در این صفحه حذف می گردد و سپس اطلاعات جدید از همان تاریخ لیست خواهد شد.

گزارش Hits صفحه با 1 جدول هست که لاگ افزونه در آن ثبت می گردد:

ستون Tracking ID: شناسه منحصر بفرد گزارش تولید شده توسط افزونه ستون Post: پست و صفحه ای که گزارش مربوط به آن هست را نمیش می دهد ستون Date: تاریخ مربوط به رویدادی که در صفحه ثبت شده را ثبت می کند ستون Target: به پیوندی اشاره دارد که توسط افزونه ایجاد شده است ستون Type: نوع لینک ایجاد شده را معین می کند، مثل خودکار یا دستی

بخش مدیریت لینک های داخلی – ویزارد

ابزار ویزارد وظیفه نمایش لینک های تولید شده و فیلتر آنها را بر عهده دارد.

در صورتیکه به کمک افزونه لینک های داخلی خودکار ایجاد کرده باشید، به کمک این صفحه قادر خواهید بود بر اساس دسته ها و لینکی که طراحی اید آنها را مشاهده و بررسی کنید.

مدیریت لینک های داخلی – ایجاد لینک AIL

مهم ترین بخش در Interlink Manager مربوط به صفحه AIL هست که به کمک آن می توانید لینک های خودکار را برای کلمات کلیدی معین کنید.

برای تنظیم کلمات کلیدی صفحات و تخصیص لینک به آنها، لازم هست دسته بندی ‏‫Ail جدیدی را انتخاب و فیلدهای آن را کامل کنید.

برای ایجاد لینک سازی خودکار توسط افزونه، اطلاعات را بصورت زیر پیکربندی خواهید کرد.‬‬‬‬‬‬‬

ایجاد ‏‫Ail جدید‬‬‬‬‬‬‬

نام: 1 اسم برای معین کردن این لینک معین کنید تا در گزارش های افزونه قابل شناسایی باشد. دسته بندی: در این بخش می توانید دسته مربوط به این لینک را معین کنید.

این کار به سازماندهی لینک های ایجاد شده و معین کردن و لیست پیوندها کمک می کند کلمه کلیدی: آنچه که در این فیلد می نویسید همان کلمه ای هست که افزونه بر روی آن لینک می گذارد.

در واقع کلمه مدنظرتان را باید در این قسمت قرار دهید تا بصورت خودکار در هر صفحه ای لینک گردد. هدف (مسیر URL / فایل): آدرسی که باید کلمه کلیدی معین شده به آن لینک گردد.

از این پس هروقت کاربری بر روی کیورد یادشده کلیک کند، به این آدرس راهنمایی می گردد. نوع لینک: یکی از قابلیت های خوب Interlink Manager گستردگی تنظیمات برای لینک سازی هست.

در قسمت نوع لینک سه نوع ویژگی را می توانید برنامه ریزی کنید که به این شرح است: تنظیمات HTML: این بخش شامل “عنوان لینک”، “باز کردن Tab جدید” و “از Nofollow استفاده کنید” هست.

شما می توانید معین کنید که لینک طراحی شده در صفحه ای جدید باز گردد یا بر روی آن نوفالو قرار گیرد. تنظیمات Affected Posts: برای اینکه معین گردد چه صفحات و پست هایی باید توسط افزونه بررسی و کلمات کلیدی شان لینک سازی گردد به این بخش نیاز دارید.

Affected Posts اجازه می دهد انواع پست تایپ را معین کرده و اجازه دهید تا لینک سازی داخل آنها انجام گردد. تنظیمات Advanced Match: ویژگی های پیشرفته لینک سازی در افزونه Interlink Manager جزو منحصربفرد ترین فاکتورهای انتخاب از چنین ابزار قدرتمندی هست.

بخش فوق اجازه می دهد تا شرط های مختلف را در نظر گرفته و پیکربندی دقیق تری داشته باشید.

جست و جو نمونه غیرحساس: حساسیت به حروف بزرگ و کوچک را معین می کند.

کاراکتر قبل از کلمه کلیدی: کیورد شما در صورت وجود این کلمه در قبل لینک می گردد.

کاراکتر بعد از کلمه کلیدی: کیورد شما در صورت وجود این کلمه در بعد لینک می گردد.

محدودیت: معین کنید چندبار این کیورد باید مطابقت داده گردد.

اولویت: می توانید معین کنید که این کیورد چه اولویتی داشته باشد.

مدیریت لینک های داخلی – دسته بندی

سازماندهی کارها در هر برنامه ای به معنی دقت عمل و سرعت در رسیدگی به کارها هست.

قابلیت دسته بندی در افزونه مدیریت لینک کمک می کند تا بتوانید برای کلمات کلیدی که برای آنها لینک سازی کرده اید، دسته های مختلف در نظر بگیرید.

به این ترتیب قادر هستید 1 دسته برای کلمات کلیدی پست ها و 1 دسته برای کیوردهای محصول و بسیاری عناوین دیگر تعریف کنید.

دسته بندی های طراحی شده در این صفحه، در بخش ‏‫Ail قابل انتخاب می باشند.‬‬‬‬‬‬‬

مدیریت لینک های داخلی – Term Groups

ویژگی بسیار خوب دیگر در افزونه مدیریت لینک های داخلی، قابلیت تعریف Term های سفارشی هست.

در قسمت ایجاد Ail می توانید دسته یا برچسب های مختلف را برای اینکه افزونه قادر باشد در آنها برای 1 کیورد بخصوص جستجو و لینک سازی انجام دهد را انتخاب کنید.

حال به لطف این قابلیت، می توانید دسته سفارشی از پست تایپ ها را تعریف و بجای دسته بندی های سایت و برچسب ها، از 1 سری پست تایپ و دسته سفارشی استفاده کنید.

به عنوان مثال Term1 می تواند شامل دسته بندی محصولات آرایشی و مقالات بخش بهداشتی باشد.

بدین ترتیب بجای انتخاب چند دسته و محصول، از 1 بسته سفارشی بهره خواهید برد.

Term هایی که در اینجا تهیه و در بخش Ail انتخاب می کنید، بر دسته بندی و برچسب ها اولویت دارد.

ابزار Import و Export

وقتی سایت تان را عوض کنید یا قالب دیگری را استفاده می کنید، دیگر نیازی نیست نگران تنظیمات و پیکربندی های انجام شده باشید.

صفحه پشتیبان گیری از داده های Interlink Manager از کلیه لینک هایی که طراحی اید و سایر پیکربندی های سایت در افزونه 1 نسخه کامل تهیه و در اختیارتان قرار می دهد.

به همین شکل اگر 1 فایل بکاپ در دسترس تان باشد، بدون صرف وقت تمام لینک سازی ها بر روی سایت اعمال می گردد.

مدیریت لینک های داخلی – نگهداری

بخش نگهداری در Interlink Manager برای انجام کارهای دسته جمعی هست.

این ابزار امکان حذف لینک ها، پاک کردن هیت ها و همینطور حذف دسته های طراحی شده و Term ها را در اختیارتان قرار می دهد.

کافی هست از بخش “وظیفه” نوع کاری که باید انجام گردد را معین و سپس با انتخاب از روی شناسه هریک، در لحظه اقدام کنید.

تنظیمات افزونه Interlink Manager

افزونه مدیریت لینک های داخلی دارای گزینه های فراوانی برای تنظیمات پیوندها و عملکرد برنامه هست.

بخش بزرگی از این ویژگی ها مربوط به تعریف داده های پیشفرض سایر قسمت ها بوده و قابلیت های پیشرفته متعددی را نیز در اختیارتان می گذارد.

تنظیمات – بخش AIL فیلدهای بخش تنظیمات ail برای تعریف مقادیر پیشفرض هست.

اگر شرایطی که برای ایجاد لینک سازی داخلی خودکار استفاده می کنید همواره به 1 شکل است، در این صفحه قابل پیکربندی هست. تنظیمات – پیشنهادات الگوریتم داخلی Interlink Manager امکان شناسایی و پیشنهاد لینک های سفارشی را دارد تا به شما در انتخاب لینک مناسب کمک کند.

تنظیمات پیشنهادات به نحوه نمایش این لینک ها و صفحاتی که الگوریتم می تواند در آنها بدنبال پیشنهاد بگردد اشاره دارد. تنظیمات – بهینه سازی قابلیت بهینه سازی به انتخاب لینک در ازای تعداد کلمات بر می گردد.

با 1 مثال ساده، اگر گزینه “کاراکترها به ازای هر لینک داخلی” را بر روی 500 بگذارید، در 1 مقاله 2000 کلمه ای 4 لینک داخلی پیشنهاد می گردد زیرا 2000 کلمه شامل 4 قسمت 500 کلمه ای هست. تنظیمات – Juice پیکربندی های جویس به نحوه پردازش امتیاز در نظر گرفته شده برای هر صفحه و شرایط مربوط به جریمه یا افزایش اعتبار مربوط هست.

در واقع با مقادیری که در این بخش تعریف می کنید نحوه افزایش امتیازها بر اساس لینک های طراحی شده و امتیاز انتقال داده شده را معین می کند. تنظیمات – ردگیری این صفحه تنها 1 گزینه بله و خیر دارد.

اگر مقدار “ردیابی لینک‌های داخلی” بر روی بلی باشد، افزونه تمام لینک های دستی و خودکار را دنبال می کند و گزارش آن را در قسمت Hits نمایش داده می گردد. تنظیمات – جعبه های متا جعبه های متا به باکس های کوچکی اشاره می کند که در هر صفحه وجود دارد و داده های مربوط به برگه پیش روی شما را نمایش می دهد.

به این ترتیب می توانید معین کنید برای کدام پست تایپ ها اطلاعات مربوط به “تنظیمات لینک‌های داخلی نوع نوشته”، “بهینه‌سازی لینک‌های داخلی نوع نوشته” و “پیشنهادات لینک‌های داخلی نوع نوشته” در دسترس باشد تنظیمات – قابلیت ها بخش قابلیت ها کاربرد ساده ای دارد و به شما کمک می کند تا بتوانید معین کنید هریک از بخش های افزونه به وسیله کدامیک از قابلیت های “edit_others_posts” در دسترس قرار گیرد. تنظیمات – پیشرفته تنظیمات سطح بالای افزونه Interlink Manager امکان تغییرات پیشفرض را برای بخش های مختلف ابزار در اختیارتان قرار می دهد.

این صفحه شامل مقادیری هست که ابزار از آنها برای اجرای لینک سازی خودکار و پیشنهادهای دیگر بهره می برد.

به عنوان مثال گزینه “ردیف های ویزارد” معین می کند در هر صفحه از گزارش ویزارد چند ردیف نمایش داده گردد که بصورت پیشفرض بر روی 500 هست. پیشرفته – فعال کردن AIL: به معنی امکان استفاده از ابزار لینک سازی خودکار هست. پیشرفته – اولویت فیلتر: مقدار پیشفرض برای فیلتر بخش AIL را معین می کند. پیشرفته – مد آزمایش: به شما این امکان را می دهد تا در حالیکه وبلاگ توسط بازدید کنندگان عادی خوانده می گردد، لینک های خودکار ایجاد کنید و آمار آنها را بدست آورید، بدون آنکه واقعا روی سایت اعمال کرده باشید. پیشرفته – اولویت بندی تصادفی: به معنی انتخاب پست های AIL بصورت رندوم هست. پیشرفته – نادیده گرفتن خود AIL: افزونه بخش AIL را نادیده می گیرد و روی صفحه مقصد لینک سازی نمی نماید. پیشرفته – Categories & Tags Verification: انتخاب دسته بندی و برچسب های پیشفرض پست تایپ پیشرفته – حالت محدود عمومی: می توانید معین کنید AILهای هر پست چگونه انتخاب شوند. پیشرفته – محدودیت URL مشابه: تعداد AILها بر اساس 1 URL در نظر گرفته می گردد. پیشرفته – ردیف های ویزارد: تعداد ردیف های موجود در صفحه ویزارد را تعیین می کند. پیشرفته – Supported Terms: معین کننده تعداد Term های قابل پذیرش در هر گروه. پیشرفته – برچسب‌های محافظت شده: می توانید معین کنید که AILها به کدام برچسب ها اعمال نگردد. پیشرفته – بلاک های گوتنبرگ محافظت شده: معین کنید که AILها بر روی کدام بلاک ها اعمال نگردد. پیشرفته – صفحه بندی ها: معین کننده تعداد المان های داخل هر صفحه مثل داشبورد و منوی Hits

افزونه مدیریت لینک های داخلی به عنوان 1 ابزار حرفه ای شما را از انجام بسیاری از کارها در سئوی داخلی بی نیاز می سازد.

پیوند خودکار به صفحاتی که در آن محصول می فروشید، لینک سازی داخلی به بهترین و پربازدید ترین مقالاتی که در سایت دارید و همینطور افزایش بازدید وبسایت و افزایش فروش محصولات از محل انجام اصولی ایجاد پیوندهای داخلی از جمله کارهایی هست که به کمک پلاگین مدیریت لینک های داخلی میسر هست.

با ردیابی کلیک کاربران بر روی پیوندها اطلاعاتی از قبیل تعداد لینک های داخلی دستی و خودکار به همراه تعداد بازدیدهای ایجاد شده از آنها در اختیارتان قرار می گیرد و شما را قادر می سازد وضعیت بهینه سازی پیوندها را نیز بررسی کنید.

سایر ویژگی های افزونه مدیریت لینک های داخلی

تعیین محدودیت های سفارشی برای کلمات کلیدی، جهت جلوگیری از تداخل در لینک سازی خودکار انتخاب انواع پست هایی که لینک های خودکار باید در آنها اعمال شوند تعیین هدف برای پیوندهای کلیک شده در صفحات محتوا تعداد بازدیدهای ایجاد شده با پیوندهای داخلی موجود در 1 پست خاص کنترل محتوا بر اساس نقش کاربری دسته بندی: افزونه های وردپرس , وردپرس

محدثه عسگریان

تاریخ آپدیت: 12 بهمن 1401 تاریخ انتشار: 12 بهمن 1401 سایت چند زبانه وردپرسی

چگونه 1 سایت چند زبانه وردپرسی راه اندازی کنیم؟

افزونه های وردپرس 14 مهر 1399 بیشتر بخوانید ساخت لینک بیو اینستاگرام با المنتور

ساخت لینک بیو اینستاگرام با المنتور

افزونه های وردپرس 21 مهر 1399 بیشتر بخوانید دانلود رایگان افزونه یواست سئو

دانلود نسخه رایگان افزونه یواست سئو

افزونه های وردپرس 12 مرداد 1400 بیشتر بخوانید تبدیل سایت به اپلیکیشن

بهترین افزونه ها برای تبدیل سایت به اپلیکیشن گوشی

افزونه های وردپرس 15 مهر 1399 بیشتر بخوانید

افزونه EDD چیست؟ مقایسه افزونه Easy Digital Download با ووکامرس

افزونه های وردپرس 14 تیر 1401 بیشتر بخوانید آموزش بروزرسانی دستی افزونه وردپرس

آموزش بروزرسانی دستی افزونه وردپرس از طریق هاست

افزونه های وردپرس 29 اردیبهشت 1400 بیشتر بخوانید
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: نازنین شمس »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 124756 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 6892 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :