citizenryco.ir logo مزایا و معایب آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان ...
مزایا و معایب آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://hamyareweb.co/advantages-and-disadvantages-of-teaching-programming-to-children-and-teenagers/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=advantages-and-disadvantages-of-teaching-programming-to-children-and-teenagers

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان روز به روز در حال گسترش هست.برنامه نویسی 1 توسعه فناوری هست.فناوری اکنون در حال تبدیل شدن به هسته اصلی جامعه ما هست و با آموزش برنامه نویسی به کودکان ، بچه ها برای مواجه با این نوآوری ها  به روز می شوند تا آنها را به درستی برای آینده آماده کنند.آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آموزش برنامه نویسی کودکان مضراتی دارد؟

هنگام قرار دادن بچه ها در معرض دنیای برنامه نویسی کودکان و فناوری، ملاحظات زیادی وجود دارد.در این مقاله تمام چیز را در مورد کدنویسی و چرایی آموزش برنامه نویسی به کودکان یاد خواهید گرفت.

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

برنامه نویسی برای بچه ها سرگرم کننده و جذاب است! با آموزش برنامه نویسی کودکان فرصت‌های پولی و رایگان متعددی برای کودکان وجود دارد تا نحوه کدنویسی را یاد بگیرند.برخلاف نوع معمولی کدنویسی، آموزش برنامه نویسی برای کودکان شامل 1 سری بازی، فعالیت، تمرین، کیت و غیره هست که به آنها اصول اولیه کدنویسی را به شیوه ای جالب و کودکانه آموزش می دهد.

بسیاری از پلتفرم‌های برنامه‌نویسی کودکان، انواع کدنویسی را برای سازگاری با بچه ها در هر سنی تدارک دیده‌اند.انواع مختلفی از زبان های برنامه نویسی با سطوح دشواری مختلف وجود دارد.برای اطمینان از بهره مندی هر کودک، این زبان ها الک شده و در گروه های سنی و سبک های مختلف گروه بندی می شوند.

این بدان معناست که برنامه نویسی کودکان کوچک‌تر بین سنین چهار تا هفت سال می‌توانند از برنامه نویسی بلوک استفاده کنند، در حالی که بچه‌های بزرگ‌تر که نحوه خواندن را می‌دانند می‌توانند روی زبان‌های برنامه‌نویسی مبتنی بر متن تمرکز کنند.

دلایلی برای عدم آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان مفید است، بله.ولی در این سود، خطراتی هم وجود دارد، که باید مراقب آنها بود.در اینجا پنج دلیل برای عدم آموزش برنامه نویسی به کودکان آورده شده هست.

آموزش برنامه نویسی به کودکان

سن مورد نیاز برای آموزش برنامه نویسی به کودکان

مدارس ابتدایی در حال حاضر فعالیت های آکادمیک و فوق برنامه کافی برای مشغول نگه داشتن بچه ها دارند.وادار کردن آنها به یادگیری برنامه نویسی کودکان و سایر مهارت ها ممکن هست برای آنها طاقت فرسا باشد.

بچه ها فقط می خواهند سرگرم شوند و برنامه نویسی 1 موضوع فنی هست که باید به بزرگترها سپرده گردد.والدین، بگذارید کودکان 6 الی 7 ساله، کودکی خود را کنند.به آنها اجازه  دهید تا بازی های اساسی را بدون گنجاندن برنامه نویسی در آن انجام دهند.

اگر اصلاً می‌خواهید بچه‌ها را با برنامه‌نویسی کودکان آشنا کنید، باید صبر کنید تا حداقل به 8 سال برسند و بعد آنها را با برنامه نویسی کودکان آشنا کنید.به این ترتیب، آنها می توانند محاسبات اولیه، بازی، حل مسئله، تفکر انتقادی و مهارت های درک را کسب کنند که به آنها در یادگیری نحوه کدنویسی کودکان کمک می کند.

برنامه نویسی کودکان بسیار ضروری نیست

والدین برای آموزش کدنویسی به بچه ها تحت فشار قرار گرفته اند، زیرا فکر می کنند این 1 امر ضروری و حتمی هست.ولی حقیقت این هست برنامه نویسی کودکان مهم هست ولی نه تا این حد، برنامه نویسی کودکان در حال پیشرفت هست و هیچ کس نمی خواهد آن را از دست بدهد.با این حال نباید از مهارت های دیگر غافل شد.

هزاران مهارت دیگر نوظهور غیر برنامه نویسی کودکان وجود دارد که بچه‌ها امروز می‌توانند یاد بگیرند.طراحی گرافیک، انیمیشن، طراحی محصول، مدیریت محصول، و تصویرسازی، از جمله مهارت‌های مرتبط بسیار خوبی می باشند که بچه‌ها می‌توانند یاد بگیرند.

خطر سلامتی با آموزش برنامه نویسی کودکان

این یکی دیگر از دلایل قانع کننده برای عدم آموزش برنامه نویسی به بچه های کوچک هست.قرار گرفتن بیش از حد در معرض ابزارها و رایانه ها می تواند منجر به مشکلات جدی چشم و میگرن گردد.

بچه ها ممکن هست بیش از حد در بازی های کدنویسی و امتحان کردن کدهای جدید غرق شوند که فراموش کنند استراحت کنند.بدون مدیریت صحیح صفحه نمایش، کودکان ممکن هست دچار وسواس شوند.این می تواند بعداً منجر به نقص چشم و سایر مشکلات سلامتی گردد.

بچه ها ممکن هست نتوانند استرس ذهنی ناشی از کدنویسی را تحمل کنند، بنابراین بهتر هست قبل از اینکه آنها را با کدنویسی آشنا کنید، بزرگتر شوند.

ممکن هست در آینده نیازهای برنامه نویسی کاهش یابد

ممکن هست در آینده برنامه نویسی کودکان به اندازه امروز ضروری ضرورت نداشته باشد.ممکن هست با افزایش سریع نرم افزارهای بدون کد، تقاضا برای برنامه نویسی به طور چشمگیری کاهش یابد.قبل از اینکه کدنویسی رایج گردد، مهارت‌های «داغ» دیگری نیز وجود داشت.کد نویسی در حال حاضر 1 معامله واقعی است، ولی به زودی، مهارت های دیگری ممکن هست ظهور کنند، که ممکن هست کدنویسی را کمتر مرتبط کند.

این بدان معنا نیست که برنامه نویسی کودکاناز مد افتاده است، آنها همیشه مورد تقاضا خواهند بود.با این حال، اگر به کودکان خود یاد می‌دهید که چگونه کدنویسی کنند، زیرا فکر می‌کنید این کار واقعی است، ممکن هست دچار شوک شوید! البته اینها احتمالات هست وگرنه دنیای امروز، روز به روز به برنامه نویسی وابسته تر می گردد.

پیچیدگی های برنامه نویسی پیشرفته

نیاز به دانش عمیق برای پیچیدگی های برنامه نویسی پیشرفته

تصور کنید 1 کد را تکمیل می کنید و ساعت ها بعد با 1 باگ مواجه می شوید؟ چگونه انتظار دارید بچه های کوچک بفهمند که چگونه آن را حل کنند؟ حتی برنامه نویسان با تجربه هم گاهی گیر می کنند.

برنامه نویسی فقط شامل یادگیری نحوه کدنویسی نیست، بلکه به تخصص و حوصله زیادی نیاز دارد، چیزی که بچه ها آن را ندارند.برنامه نویسی کودکان مثل اسکرچ جونیور فقط سطح را خراش می دهد.دوره های اسکرچ مثل مهد کودک برنامه نویسی کودکان می باشند.بنابراین توصیه می‌گردد قبل از اینکه بچه‌ها را با مفاهیم برنامه نویسی آشنا کنید، اجازه دهید به سطحی از بلوغ برسند.

یادگیری 1 زبان جدید به زمان نیاز دارد

یادگیری برنامه نویسی کودکان شباهت هایی با یادگیری 1 زبان خارجی مثل انگلیسی دارد.آموزش برنامه نویسی کودکان معادل یادگیری 1 موضوع جدید در مدرسه هست.

در برنامه نویسی، اصطلاحات جدیدی مثل پایتون، جاوا اسکریپت، بلوک و غیره را معرفی خواهید کرد و این ممکن هست برای فرزندان شما کمی ترسناک به نظر برسد.بنابراین، قبل از اینکه به مفاهیم فنی مربوطه برسید، باید به تدریج اصول اولیه زبان کدنویسی را در آنها بگنجانید.

برنامه نویسی کودکان

مزایای آموزش برنامه نویسی کودکان

آموزش برنامه نویسی به کودکان مزیت های زیادی دارد.تفکر انتقادی را تقویت می‌کند، حل مسئله و تفکر متوالی را بهبود می‌بخشد، ارتباطات قوی‌تری ایجاد می‌کند، عملکرد تحصیلی را بهبود می‌بخشد، شانس یافتن شغل را افزایش می‌دهد و غیره.فهرستی که چرا باید کدنویسی را به بچه‌ها آموزش دهید بی‌پایان هست.

زبان های برنامه نویسی متعددی برای بچه ها وجود دارد.برخی از این زبان ها برای کودکان در تمام سنین مناسب می باشند، در حالی که برخی دیگر برای کودکان در سنین خاص طراحی شده اند.ضروری هست که به عنوان 1 والدین، تحقیقات زیادی در مورد این زبان های برنامه نویسی کودکان انجام دهید تا مناسب ترین زبان برای فرزندان خود را پیدا کنید.

آیا باید به آموزش برنامه نویسی کودکان برویم؟ اکنون که مزایا و معایب آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان را فهمیدید، حال می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تاکنون هم می‌خواهید بچه‌هایتان نحوه کدنویسی را یاد بگیرند یا خیر.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه تصمیم گیری برای آموزش کدنویسی به فرزندانتان آورده شده هست.به فرزندان خود یاد دهید که چگونه کدنویسی کنند، نه به این دلیل که تمام این کار را انجام می دهند، بلکه به این دلیل که بسیار کاربردی هست.برای دانستن نظر بچه ها می توانید با آنها مشورت کنید.بچه های 8 سال می دانند که چه می خواهند.می توانید برنامه درسی را به آنها نشان دهید و آنها را با مفاهیم آشنا کنید.

ببینید آیا آنها آن را دوست دارند و مایل به یادگیری برنامه نویسی کودکان می باشند، سپس می توانید اقدام کنید.به همین صورت باید بدانید که برنامه نویسی کودکان زمان می برد.بچه ها نمی توانند برنامه ها و بازی های واقعی را به همین شکل شروع کنند.ممکن هست سالها طول بکشد تا آنها به طور کامل مفاهیم را درک کنند و این اشکالی ندارد.تنها کاری که باید انجام دهید این هست که از آنها حمایت کنید و به آنها ایمان داشته باشید!

مشاوره رایگان آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

تصمیم گیری در مورد آموزش برنامه نویسی به کودکان شخصی هست.آموزش کدنویسی به بچه ها مزایا و معایب خود را دارد.این به والدین بستگی دارد که هر دو طرف را درک کنند و تصمیم بگیرند که آیا می خواهند برنامه نویسی را به فرزندان خود آموزش دهند.والدین نباید تحت تأثیر افکار عمومی قرار گیرند.تصمیم گیری در مورد آموزش یا عدم آموزش برنامه نویسی کودکان 1 موضوع انتخابی هست و باید با نظر کودکان شما انجام گردد!

حال که تا اینجای مقاله با ما همراه بوده اید می خواهم سایت ایرانیان سایبر را معرفی کنم.ایرانیان سایبر با هدف آموزش برنامه نویسی کودکان برای کودکان و نوجوانان 8 تا 18 سال کمک بسیار بزرگی برای دوستداران یادگیری برنامه نویسی کودکان ارایه می کند.همان طور که در بالا خواندیم بهتر هست برای تصمیمی دقیق و درست با 1 مشاور در این مورد صحبت کنیم، سایت ایرانیان سایبر به آدرس www.iraniancyber.com با مشاوره رایگان شما را برای انتخاب بهترین دوره آموزش برنامه نویسی برای کودکتان راهنمایی می کند.

نوشته مزایا و معایب آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان اولین بار در همیار وب.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: مجید خوش آهنگ »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 127428 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 9669 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :