citizenryco.ir logo چگونه 1 رپورتاژ خوب بنویسیم؟ ...
چگونه 1 رپورتاژ خوب بنویسیم؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://hamyar.co/how-to-write-a-good-reportage/

این روزها دانش سئو بیش از پیش در حال رشد هست و در بین اشخاص حرفه‌ای این حوزه نظرات مختلفی مطرح می‌گردد ولی شاید تمامی کارشناسان سئو بر سر 1 موضوع هم نظر باشند و آن این هست که گوگل بیش از پیش به سئو خارجی توجه می‌کند.

یکی از روش‌های پرکاربرد و به نوعی کلاه سفید در سئو رپورتاژ آگهی هست که در مقاله رپورتاژ آگهی چیست به طور کامل در مورد آن توضیح داده‌ایم.

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های لینک سازی خارجی برای 1 سایت هست و ارزش آن برای 1 سایت همیشگی هست و ارزش دادن به محتوای آن بسیار مهم هست.

حال در اینجا میخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه 1 رپورتاژ خوب بنویسیم و چرا رپورتاژ نویسی خوب تا این اندازه مهم هست.

پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هدف از نوشتن رپورتاژ خوب چیست؟

دقیقا هدف ما از انتشار 1 رپوزتاژ آگهی چیست؟ اگر قرار هست رپورتاژ آگهی به منظور برند‌سازی منتشر گردد باید این نکته را نظر داشته باشیم محتوای خود را با نام برند خود سئو کرده و از نام برند درون محتوا به صفحه‌ی اصلی خود لینک دهیم و اگر قرار هست رتبه برخی صفحات یا محصولات خود را بالا ببریم تا بهتر در گوگل دیده شویم پس باید در مورد‌ی همان محصول و مقاله محتوا تولید کنیم.

سپس با انکر تکست‌های مرتبط و هدف گذاری شده به صفحه‌ی مورد نظر خود لینک می‌دهیم.

اگر تاکنون در مورد انکرتکست‌ها چیزی نمی‌دانید پیشنهاد می‌کنیم مقاله انکرتکست چیست را در همیار آکادمی مطالعه کنید.

یک رپورتاژ خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یک رپورتاژ خوب باید مثل 1 مقاله مفید نوشته گردد به گونه‌ای که محتوای کاربردی و آموزشی باشد تا بتواند مخاطب را به خود جذب کند.

رپورتاژ آگهی در قالب‌های مختلفی مثل: رپورتاژ آگهی تصویری، رپورتاژ آگهی در نشریات و روزنامه ها و رپورتاژ آگهی خبری که در وبسایت‌ها منتشر می‌گردد.

هر 1 از این‌ها کارکردهای مشابه و تبلیغاتی دارند ولی امروزه یکی از تاثیر گذار‌ترین روش‌های تبلیغاتی در رپورتاژ آگهی، انتشار محتوای کاربردی در رسانه‌های مرتبط به حوزه کاری یا سایت‌ها خبری می‌باشد.

به این صورت که محتوای کاربردی برای مخاطب خود تولید کنیم سپس به صورت نامحسوس خدمات خود را تبلیغ کنیم.

برای درک بیشتر این موضوع در ادامه چند نکته مهم برای رپورتاژ نویسی خوب را به شما معرفی می‌کنیم:

1- 1 محتوای کامل بنویسید

میزان محتوای رپوتاژ باید به گونه‌ای باشد که موضوع را به صورت کامل و واضح بیان کند و به همین صورت محتوا به گونه‌ای باشد که بتوان تمامی اصول سئو on page را روی آن اجرا کرد.

به این منظور حداقل محتوای مناسب برای نوشتن رپورتاژ آگهی خوب باید 1200 الی 3000 کلمه باشد تا مثل 1 مقاله هم برای مخاطب کاربردی‌ و مفید باشد و هم بتواند به تنهایی در گوگل رتبه بگیرد (حتی برای چند روز).

اگر می‌خواهید بدانید که حجم 1 مقاله از نظر تعداد کلمات چقدر باشد توصیه می‌کنیم حتما مقاله ‌تعداد کلمات مناسب برای مقالات سایت را مطالعه بفرمایید.

2- مخاطب هدف خود را معین کنید

نه تنها در رپورتاژ آگهی بلکه در اصول اولیه هر کسب و کاری، شناخت صحیح مخاطبان هدف (پرسونا) جزو واجبات هست (برای آشنایی بیشتر با پرسونای مخاطب پیشنهاد می‌کنیم مقاله پرسونا چیست را در همیار مطالعه کنید).

به گونه‌ای‌ که تشخیص دهیم آن‌ها چه فکری می‌کنند؟ چه نیاز‌هایی دارند؟ شامل چه گروه‌های سنی می باشند؟ و به چه موضوعاتی علاقه دارند؟ این کار باعث می‌گردد تا بدانیم برای محتوای خود از چه واژه‌هایی باید استفاده کنیم و لحن مقاله ما چگونه باید باشد تا مخاطبین هدف را به سایت خود جذب کنیم.

3- رپورتاژ آگهی خود را داستانی بنویسید

یکی از روش‌های مرسوم و قدیمی که همیشه باعث به خاطر ماندن 1 موضوع در ذهن ما می‌گردد داستانی بودن محتوای آن موضوع هست.

داستانی نوشتن رپورتاژ آگهی باعث جذاب‌تر شدن محتوا می‌گردد تا خواننده با شوق بیشتری ادامه محتوا را مطالعه کند و به همین صورت باعث به خاطر سپردن موضوع محتوا و خدمات ما می‌گردد.

برای داستان نویسی در قدم اول باید راحت و خودمانی بنویسیم و مخاطب را دوست خود قرار دهیم به همین صورت از مثال، نقل قول و جملات طنز پرداز استفاده کنیم.

برای آشنایی بیشتر با نحوه داستان سرایی یا Story Telling در رپورتاژ نویسی پیشنهاد می‌کنیم مقاله داستان سرایی چیست؟ را در همیار آکادمی مطالعه کنید.

رپوزتاژ نویسی به سبک داستانیرپورتاز خود را داستانی بنویسید

4- از تیترهای جذاب استفاده کنید

تیتر یا عنوان یکی از قلاب‌های اصلی برای جذب مخاطب هست.

تیتر ما باید تا حدی جذاب و خلاق باشد که مخاطب را وادار به کلیک کردن بر روی رپورتاژ آگهی کند.

برای نوشتن 1 تیتر جذاب باید به چند نکته توجه کنیم: حتما در تیتر موضوع اصلی رپورتاژ آگهی را بیان کنیم و بگوییم که قرار هست به مخاطب خود چه بگوییم.

تیتر را به روشی بنویسیم که در مخاطب خود حس نیاز ایجاد گردد به گونه‌ای که احساس کند اگر این محتوا را مطالعه نکند چیز بزرگی را از دست داده‌ هست.

در محتوا کمی ابهام ایجاد کنیم تا مخاطب کنجکاو گردد و بر روی رپورتاژ ‌‌آگهی ما کلیک کند.

5- در رپورتاژ خود CTA قرار دهید

 یکی از اهداف اصلی در رپورتاژ نویسی دعوت به انجام عمل هست.

ما در محتوای رپورتاژ آگهی خود تلاش می‌کنیم مخاطبان هدف خود را جذب کنیم و سپس از آنها بخواهیم تا برای ما کاری انجام دهند برای مثال از مخاطبان هدف خود میخوایم برای مطالعه بیشتر مطالب یا بازدید از صفحه‌ی محصولات به سایت ما سر بزنند و به همین صورت سعی می‌کنیم کاربر را ترغیب به خرید محصولات کنیم.

نمونه ای از CTA در رپورتاژ آگهیدر رپورتاژ آگهی خود CTA را حتما قرار دهید

6- تصویر محور و آموزشی بنویسید

در نوشتن رپورتاژ آگهی همیشه به یاد داشته باشیم محتوای کاربردی و مفید به مخاطبان خود ارائه کنیم و همیشه سعی کنیم در مورد‌ی دغدغه‌ها و مشکلات مخاطبان صحبت کنیم و از کلی‌گویی در مورد‌ی محصول یا کسب‌وکار اجتناب کنیم.

محتوای خود را با تصویر و ویدیو خواناتر کنیم، استفاده از تصویر اختصاصی با کیفیت و یونیک هم باعث جذاب‌تر شدن نوشته رپورتاژ ما می‌گردد و هم در سئو محتوا بسیار تاثیرگذار هست.

7- از تحقیق کلمات کلیدی غافل نشوید

یکی از مراحل مهم در رپورتاژ نویسی تحقیق کلمه کلیدی هست.

اول باید بدانیم در مورد چه چیزی قرار هست بنویسیم و در چه کلماتی قرار هست رپورتاژ را بهبود دهیم.

برای این کار نیاز هست کلمات کلیدی خود را به کمک ابزارهای مثل کیبورد تولز و دیگر روش‌ها پیدا کرده سپس بعد از تشخیص کلمه کلیدی صحیح، لیستی از مترادف‌های آن تهیه کنیم و بعد شروع به نوشتن کنیم.

برای آشنایی بیشتر با کلمه کلیدی و روش های استراتژی آن ما به شما توصیه می‌کنیم حتما مقاله کلمه کلیدی چیست را در سایت همیار مطالعه کنید.

یکی از روش های تحقیق کلیدی استفاده از نتایج مشابه (Related searches) هست که بیشترین موضوعات سرچ شده را نمایش می‌دهد.

استفاده از نتایج متشابه برای یافتن کلمه کلیدینمونه ای از Related searches در سرچ گوگل

8- 1 محتوای بهینه سازی شده یا سئو محور بنویسید

در رپورتاژ نویسی باید به این موضوع اشاره کرد که محتوا را اول برای مخاطب بنویسیم بعد برای گوگل.

رپورتاژ به گونه‌ای باید نوشته گردد که رباط‌های موتور جستجو متوجه موضوع مقاله و اهمیت کلمات کلیدی شوند تا محتوای ما بتوانید در گوگل جایگاه بهتری بگیرد.

یکی از نکات سئو محور استفاده از تگ‌های عنوان H1،H2 و H3 هست که از اهمیت زیادی بر خوردار می‌باشد.

بهتر هست در این تگ عنوان‌ها از کلمات کلیدی و مترادف‌های آن استفاده گردد تا گوگل راحت‌تر موضوع محتوا را تشخیص دهد.

استفاده از تصاویر و ویدیو نیز در سئو محور بودن محتوا بسیار اهمیت دارد. 

9- از محتوای بصری حتما استفاده کنید

در رپورتاژ نویسی برای فهم بیشتر مطلب و خوانایی بهتر رپورتاژ می‌توان از تصاویر بخصوص از اینفوگرافی‌ها استفاده کرد چرا که تصویر به فهم بیشتر موضوع بسیار کمک می‌کند هم‌چنین باعث می‌گردد محتوا جذاب‌تر به نظر برسد.

ویدیو نیز تاثیر زیادی در بهینه سازی محتوای رپورتاژ دارد به گونه ای که باعث می‌گردد میزان ماندگاری کاربر در صفحه‌ی رپورتاژ ما بیشتر گردد.

قبل از نوشتن رپورتاژ چه مواردی را باید چک کنیم؟

برای نوشتن 1 رپورتاژ فقط روش نوشتن رپورتاژ مهم نیست بلکه باید به نکاتی دیگر مثل انتخاب رسانه‌ای که قرار هست در آن رپورتاژ منتشر گردد دقت کرد چرا که هر رسانه دارای قوانین و مقرراتی هست که باید مطابق با آن‌ رسانه رپورتاژ را نوشت.پس برای انتشار 1 رپورتاژ خوب باید به نکات زیر نیز توجه کرد.

رسانه خود را انتخاب کنید

اولین فاکتور مهمی که قبل از رپورتاژ نویسی باید به آن توجه کنید، انتخاب رسانه مورد نظر هست.

شما باید در رسانه‌هایی کار کنید که در حوزه‌ی فعالیت شما باشند و در گام بعدی به سراغ سایت‌های خبری بروید.

البته به شما همچنان پیشنهاد می‌کنیم که برای رقابت‌های سخت به سراغ سایت‌های خبری بروید.

برای درک بیشتر این موضوع به سراغ 1 مثال می‌رویم.

تصور کنید که حوزه‌ی کاری شما مرتبط به تکنولوژی هست و می‌خواهید رسانه‌ای را برای انتشار رپورتاژ انتخاب کنید.

در این حالت باید به سراغ سایت‌های مرتبط حوزه‌ی خود بروید.

سایت‌هایی مثل زومیت یا دیجیاتو سایت‌هایی فعال در حوزه‌ی تکنولوژی می‌باشند و برای انتخاب گزینه‌های بیشتر مناسبی می باشند.

این که شما بخواهید در 1 سایتی مثل نی نی سایت رپورتاژی را منتشر کنید، منطقی نمی‌باشد. 

دامین آتوریتی، اسپم اسکور و میزان سرچ ماهیانه رسانه را بررسی کنید

برای انتخاب 1 رسانه نیاز هست چندین معیار را بررسی کنیم که یکی از آن‌ها دامین آتوریتی یا میزان اعتبار دامنه سایت هست که باید بررسی گردد هر چه اعتبار دامنه بالاتر باشد امتیاز بیشتری به سایت ما منتقل می‌گردد معیار دیگر که باید مورد بررسی قرار بگیرد اسپم اسکور سایت میزبان هست هر چه میزان اسپم اسکور سایت میزبان پایین‌تر باشد اعتبار سایت بالاتر بوده و میتوان میزان اسپم اسکور 1 سایت را از طریق ابزار MOZ.COM به صورت کامل بررسی کرد.

به همین صورت سرچ ماهیانه رسانه میزبان نیز بسیار اهمیت دارد چرا که هر چه سرچ سایت بیشتر باشد میزان ورودی بالاتری داشته در نتیجه شانس رپورتاژ ما برای دیده شدن و رتبه گرفتن بسیار بیشتر هست.

دامین آتوریتی، اسپم اسکور و میزان سرچ ماهیانهدامین آتوریتی، اسپم اسکور و میزان سرچ ماهیانه سایت میزبان رپورتاژ را بررسی کنید

قوانین رسانه را چک کنید

قبل از رپورتاژ نویسی باید به این نکته توجه کرد که هر رسانه یا پایگاه خبری دارای اصول و قداعد نگارشی خاص خود هست.

به همین دلیل بهتر هست پیش از آنکه رپورتاژ بنویسیم این دستورالعمل‌های رسانه‌ی مورد نظر را به خوبی مطالعه کنیم.

برخی رسانه‌ها به خاطر تشابه بین خبر و رپورتاژ قواعدی را تنظیم کرده و مشتریان خود را به رعایت این اصول تشویق می‌کنند.

علاوه بر این، رسانه‌ها هم از روش‌‌های متنوعی جهت متمایز کردن رپورتاژ آگهی بهره می‌برند مثال استفاده از فونت و استایل متفاوت یکی از روش‌های متداول متمایز سازی رپورتاژ هست.

میزان رقابت کلمه کلیدی انتخابی خود را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که باید قبل از انتشار 1 رپورتاژ آگهی به آن اشاره کرد میزان رقابت کلمه کلیدی در رپورتاژ هست که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رسانه دارد.

برخی کلمات کلیدی که دارای میزان رقابت بالایی می باشند نیاز به رسانه هایی با امتیاز بالا دارند تا رپورتاژ ما بتواند رتبه بگیرد و به خوبی دیده گردد.

برای مثال: اگر در حوزه تکنولوژی به سراغ موضوع ایفون رفته ایم از آنجا که رقابت سر این کلمه بسیار بالا هست بهتر هست در سایت هایی با رتبه بالا مثل زومیت رپورتاژ برویم.

به همین صورت برای تشخیص میزان رقابت 1 کلمه کلیدی به شما توصیه می‌کنیم مقاله معرفی ۶ ابزار تحقیق کلمات کلیدی را در سایت همیار مطالعه بفرمایید.

سه ابزار مهم برای تحقیق کلمه کلیدی | رپورتاژ نویسیسه ابزار مهم برای تحقیق کلمه کلیدی

چگونه لینک سازی به خوب شدن رپورتاژ کمک می‌کند

یکی از اصلی‌ترین کارکردهای رپورتاژ آگهی لینک‌سازی هست به گونه‌ای که بتوانید امتیاز و ورودی مناسبی از سایت میزبان دریافت کنید.

لینک سازی باید در محتوا به گونه‌ای باشد که برای مخاطب کاربردی بوده و 1 درس جدید به ایشان یاد دهد.

نکته قابل توجه این هست که در برخی مواقع می‌توان برای رپورتاژ منتشر شده مجددا لینک سازی کرد و حتی رپورتاژ رفت به عنوان مثال اگر شما محتوایی را در 1 سایت خبری با موضوع «چگونه رژیم سالم بگیرید» منتشر کرده‌اید می‌توانید دوباره بر روی آن لینک سازی کنید یا حتی در 1 رپورتاژ دیگر با موضوع «انواع رژیم‌های غذایی در دنیا» لینک آن را در رپورتاژ جدید قرار دهید.

این روش یکی از روش‌های لینک سازی و پخش کردن امتیاز در سئو خارجی هست که در ابتدای شروع فعالیت سایتتان به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

لینک سازی در رپورتاژ نویسینمونه‌ی 1 لینک‌سازی خوب در رپورتاژ آگهی

انواع لینک در رپورتاژ آگهی

انواع لینک در رپورتاژ آگهی5 نمونه از روش‌های لینک سازی در رپورتاژ آگهی

همانطور که در بالا گفتیم نحوه لینک سازی در رپورتاژ بسیار مهم هست و باید بدانید که کجا از چه نوع لینک و انکرتکستی باید استفاده کنید.

البته این نکته نیز حائز اهمیت هست که باید روش‌های مختلف لینک سازی را تست کنید و رسیدن به این موضوع که چه نوع از لینک سازی برای شما کارآمد است؛ تجربی می‌باشد.

سعی کنید متدوال‌ترین‌ها را اجرا کنید و در برخی مواقع به سراغ خلاقیت خودتان بروید و روش‌های مختلف را تست کنید.

در ادامه ما انواع لینک سازی در رپورتاژ را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید در رپورتاژهای خود از آن استفاده کنید:

انکرتکست عمومی یا Generic: انکرتکست‌های عمومی هیچ کلمه یا عبارتی که در آن به کلمه کلیدی اشاره گردد ندارند.

در عوض، خواننده باید اطراف آن کلمه را بخواند تا بفهمد در لینک چه چیزی وجود دارد.مثل: اینجا کلیک کنید. انکر تکست نام برند یا Branded: این نوع از انکرتکست‌ها شامل نام برند می‌شوند و برای آشنایی با نام برند بسیار مناسب می باشند.

مثل: همیار آکادمی انکر تکست اصلی یا Exact Anchor Text: در این نوع از انکر تکست کلمه کلیدی اصلی هدف قرار می‌گیرد.

مثل آموزش رپورتاژ نویسی انکر تکست لینک ساده یا Naked Link: در این نوع، لینک کاملا به شکل ساده قرار می‌گیرد و خود لینک انکر می‌گردد.

مثل: https://hamyar.co انکر تکست مترادف مفهومی یا LSI keywords: این نوع انکر تکست در واقع معادل کلمات کلیدی بلند می باشند.

از نظر گوگل بسیاری از کلمات هم معنی یکدیگر می باشند و می‌توان آن‌ها را به جای هم به کار برد.

مثل: چگونه می‌تواینم 1 رپورتاژ آگهی بنویسیم.

در این مقاله سعی کردیم در مورد رپورتاژ نویسی و این که چگونه 1 رپورتاژ خوب بنویسیم صحبت کنیم.

یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از رپورتاژ آگهی گرفتن امتیاز از سایت میزبان هست.

برخی از افراد، رپورتاژ نویسی را فقط تبلیغات نویسی می‌دانند در صورتی که این گونه نیست و رپورتاژ هم مثل مقاله باید دارای محتوای ارزشمند و کاربردی باشد.

این کار باعث می‌گردد تا هم کاربر برای محتوای ما زمان بگذارد و هم این که مفیدترین لینک سازی خارجی برای سئو همینگونه رپورتاژها می‌باشند.

نوشتن خوب 1 رپورتاژ باعث می‌گردد که آن مقاله به تنهایی در گوگل رتبه بگیرد و این اتفاق 1 امتیاز بسیار خوب در روند بهینه سازی سایت شما می‌باشد.

سعی کنید همیشه به رپورتاژ به چشم 1 محتوای کامل آموزشی نگاه کنید و مثل 1 مقاله برای آن ارزش قائل شوید.

نظر شما در مورد‌ی این مقاله چیست؟ آیا از نوشتن 1 رپورتاژ خوب در رسانه‌های مختلف نتیجه‌ای گرفته‌اید؟ چه نکات دیگری در نوشتن 1 رپورتاژ خوب تاثیر گذار است؟ نظرات، سوالات و تجربیات خود در این حوزه را با ما و همراهان همیار آکادمی در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

نوشته چگونه 1 رپورتاژ خوب بنویسیم؟ اولین بار در همیار آکادمی.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: مریم مجیدی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 124525 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 16069 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :