citizenryco.ir logo ثمره تلفات سنگین روس‌ها: توقف یورش چند ماهه به باخموت ...
ثمره تلفات سنگین روس‌ها: توقف یورش چند ماهه به باخموت
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-32270

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران، اوکراین اعلام کرد وضعیت شهر باخموت در حال تثبیت است، این در حالی هست که پوتین سعی کرد کمبود تانک را کمرنگ جلوه دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز،  ژنرال والری زالوژنی، فرمانده کل ارتش اوکراین گفته که نیروهای اوکراینی موفق شده‌اند تهاجم روسیه را در شهر باخموت و اطراف آن خنثی کنند و اوضاع در حال تثبیت هست. به طور جداگانه، وزارت دفاع بریتانیا هم اعلام کرده که حمله چند ماهه روسیه به شهر متوقف شده است، که عمدتاً در نتیجه تلفات سنگین نیروها بوده هست.

کارشناسان نظامی می‌گویند نشانه‌های آشکاری وجود دارد که روسیه با کمبود تجهیزات، به ویژه تانک‌های بزرگ مواجه هست.با این حال، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به تلویزیون دولتی این کشور گفت که روسیه قصد دارد در سه سال آینده در مجموع 1600 تانک بسازد و یگان زرهی خود را به روز کند که بسیار بیشتر از 440 تانکی هست که به گفته ایشان کشورهای غربی در همان دوره به اوکراین خواهند رساند.

2

در حال حاضر، باخموت هدف جنگی اصلی روسیه محسوب می‌گردد و تلاش می‌کند تا منطقه صنعتی دونباس اوکراین را به طور کامل تصرف کند.در مقطعی فرماندهان روسی ابراز اطمینان کردند که شهر به زودی سقوط خواهد کرد، ولی چنین ادعاهایی در بحبوحه درگیری‌های شدید پایان یافت.

زالوژنی پس از گفتگو با همتای بریتانیایی خود، تونی راداکین، در پستی در تلگرام گفت: «مسیر باخموت سخت‌ترین هست.به لطف تلاش های عظیم نیروهای دفاعی، وضعیت در حال تثبیت است».

خبرگزاری آنلاین Novoe Vremia به نقل از سرهی چرواتی، سخنگوی ارتش اوکراین گفت: «حملات روسیه در باخموت و اطراف آن به کمتر از 20 مورد در روز در مقایسه با 30 یا بیشتر در روزهای اخیر کاهش یافته است».

پوتین علاوه بر وعده تانک‌های بیشتر، انتقاد خود را از برنامه‌های بریتانیا برای تامین مهمات تانک جنگی اوکراین که حاوی اورانیوم ضعیف شده است، تکرار کرد. او گفت: «البته روسیه چیزی برای پاسخ دادن دارد.ما بدون اغراق، صدها هزار، بله صدها هزار گلوله از این دست داریم.ما تاکنون از آنها استفاده نکرده ایم».

نیروهای طرفدار مسکو به همین صورت به مواضع جنوب در آودیوکا در حومه شهر دونتسک که تحت کنترل روسیه هست و به همین صورت در شمال در سواتوو حمله کرده‌اتد .

وزارت دفاع بریتانیا در 1 به روز رسانی روزانه اعلام کرد که روسیه به احتمال زیاد می خواهد خطوط مقدم خود را تثبیت کند و مواضع عملیاتی دفاعی تری اتخاذ خواهد کرد.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: بابک محسنی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128439 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 16300 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :