citizenryco.ir logo چانگ پنگ ژائو 46 ساله کیست ...
چانگ پنگ ژائو 46 ساله کیست
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/who-is-changpeng-zhao/

چانگ پنگ ژائو 46 ساله کیست

چانگ پنگ ژائو موسس و مدیر عامل بایننس، بزرگ ترین صرافی رمز نگاری جهان هست چانگ پنگ ژائو معروف به CZ می باشد، ایشان فعال اقتصادی با والدین چینی-کانادایی که هر دو معلم بودند، به دنیا آمد، لطفا در صورتی که علاقمن به مطالب آموزشی هستید دوره ارز دیجیتال را بازدید بفرمایید.

ژائو  مؤسس صرافی بایننس، بزرگ‌ ترین صرافی ارز های رمز نگاری شده در جهان، هست.ایشان هم چنین در گذشته عضوی از تیم توسعه Blockchain.com و هم چنین مدیر تکنولوژی صرافی OkCoin بوده‌است.

ژائو که در این صنعت شناخته شده است، در نوامبر 2022 و در جریان انفجار صرافی رقیب FTX، پوشش خبری گسترده تری دریافت کرد.

ژائو در ورشکستگی FTX نقشی ایفا کرد و حتی در اوج بحران نقدینگی که در نهایت منجر به ورشکستگی آن شد، پیشنهاد خرید شرکت را دادT زمانی که میزان مشکلات FTX معین شد، این پیشنهاد دوام نیاورد.

ژائو

CZ در 9 نوامبر منتشر کرد: “در نتیجه بررسی های لازم شرکتی و هم چنین آخرین گزارش های خبری در مورد سوء استفاده از وجوه مشتریان و تحقیقات ادعایی آژانس ایالات متحده، ما تصمیم گرفتیم که خرید احتمالی FTX.com را دنبال نکنیم.” توییت.

پس از سقوط FTX، ژائو به یکی از بزرگ‌ ترین نام‌ های باقی‌ مانده در حوزه ارز های دیجیتال تبدیل شده هست و کسب‌ و کار بایننس اکنون به شدت از صرافی‌ های دیگر ارز های دیجیتال با حاشیه پیشی گرفته هست.

اگر چه با سقوط بازار ارز های دیجیتال، ثروت ایشان ضربه خورده است، ولی ژائو 45 ساله تاکنون هم طبق داده های فوربس با ارزش خالص بیش از 4 میلیارد دلار در بین 600 ثروتمند ترین فرد جهان قرار دارد، بهترین دوره ارز دیجیتال به شما کمک شایانی می نماید تا موفق بشوید.

ژائو

سنین جوانی و تحصیل

ژائو در سال 1977 در استان جیانگ سو چین به دنیا آمد.والدینش معلم بودند و پدرش زمانی استاد دانشگاه علم و صنعت در هفی بود که در آن زمان یکی از دانشگاه های چینی پیشرو بود.

دهه 1980 در چین کمونیستی دوران پرآشوبی برای ژائو و خانواده اش بود.در 1 پست وبلاگ Binance، ژائو می نویسد که چگونه در سن 12 سالگی پس از کشتار میدان تیان آن من از چین گریخت.

«در 6 آگوست 1989، من و مادرم چین را ترک کردیم و هزاران مایل دور تر به کانادا مهاجرت کردیم، برای کسانی که تاریخ چین را می دانند، این دو ماه پس از وقایع 4 ژوئن 1989 هست.

ژائو

پس از سرکوب خونین منتقدان حزب کمونیست چین، ژائو و خانواده اش چندین روز در بیرون از سفارت کانادا منتظر دریافت ویزای سریع برای خروج از کشور بودند.

ژائو به یاد می‌آورد که در صف بیرون سفارت کانادا سه روز منتظر بودند ایشان می گوید ما مجبور بودیم در شب هم منتظر حرکت در صف انتظار بیدار بمانیم تا موقعیت خود را در صف حفظ کنیم، “این زندگی من را برای همیشه تغییر داد و فرصت های بی پایانی را برای من باز کرد.”

ژائو سال های نوجوانی خود را در ونکوور گذراند، جایی که در مشاغل مختلف از جمله در مک دونالد به عنوان آشپز برگر کار کرد.

حتی قبل از این که ژائو در دانشگاه ثبت نام کند، علاقه خود به علم ریاضی  را به دوره های برنامه نویسی کامپیوتر نشان می داد، ایشان بعداً در دانشگاه مک گیل در مونترال به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر پرداخت.

پس از دانشگاه، ایشان برای 1 پیمان کار فرعی در بورس اوراق بهاء دار توکیو کار آموزی کرد و سپس چندین سال در دفتر تجارت بلومبرگ در نیویورک کار کرد و در آن جا نرم افزاری را برای مطابقت با سفارشات تجاری توسعه داد.

ژائو

ژائو بایننس را تاسیس کرد

در سال 2005، ژائو به چین بازگشت و قبل از این که در حوزه کریپتو مشارکت کند و بایننس را تأسیس کند، تجربه خود را در چندین استارتاپ مختلف فناوری امتحان کرد.

او در مورد زندگی خود قبل از بایننس می گوید: «من 1 کار آفرین سریالی بودم که به دنبال ایجاد 1 استارت آپ موفق قبل از این که اشتیاقم را درک کنم، بودم.

در سپتامبر 2017، دولت چین تنها چند هفته پس از راه‌ اندازی بایننس توسط ژائو، فعالیت صرافی‌ های ارز های دیجیتال را در چین ممنوع کرد، نزدیک به 30 سال پس از فرار از چین برای اولین بار، ژائو دوباره مجبور به ترک شد.

این حرکت به سختی رشد بایننس را کاهش داد و تا سال 2021 که سال اوج ارز های دیجیتال بود، بایننس بیش از 34 تریلیون دلار حجم معاملات را اداره کرد.

با این حال، همیشه دریانوردی آسان نبوده است، بایننس در چندین رویداد قابل توجه درگیر شده هست.

ژائو

در می 2019، 40 میلیون دلار بیت کوین (BTC) در بایننس را در 1 هک به سرقت بردند، ولی این قسمت به خوبی به پایان رسید و مشتریان به طور کامل غرامت دریافت کردند.

بیشتر کشمکش‌ های بایننس از سوی رگولاتور ها انجام شده است، سال گذشته، بزرگ ترین صرافی جهان توسط قانون گذاران بریتانیا ممنوع شد، همان سالی که در سال 2021 با تحقیقات پول شویی در ایالات متحده مواجه شد.

به دلایل نظارتی، بایننس 1 شرکت تابعه در ایالات متحده به نام Binance دارد، ایالات متحده، شاخه ای جدا از بایننس اصلی می باشد.

شاید برای جلب رضایت رگولاتور ها، ژائو سال گذشته مسیر خود را تغییر داد و اعلام کرد که شرکت ساختار عشایری خود را کنار می گذارد.

او در مورد برنامه های خود برای ریشه کن کردن و ایجاد 1 کسب و کار رسمی و کاملا سازگار گفت: «من 1 کار آفرین فناوری هستم و این محور را به 1 تجارت مالی کاملاً تنظیم شده تبدیل می کنیم.

علی رغم این برنامه ها، این شرکت غیر متعارف، بدون ساختار شرکتی استاندارد و بدون دفتر مرکزی رسمی باقی مانده هست.

ژائو

بایننس و فروپاشی FTX

سرمایه گذاران در سرتاسر جهان نگران می باشند که سهم غالب بایننس در بازار جهانی مبادلات رمز نگاری خطرات بزرگی برای صنعت ایجاد کند، این خطرات تنها پس از انفجار FTX افزایش یافته هست.

در واقع، CZ نقش مهمی در افول و سقوط امپراتوری رمز نگاری Sam Bankman-Fried ایفا کرد.

در اوایل نوامبر 2022، CoinDesk گزارش داد که تراز نامه Alameda Research، شرکت تجاری Bankman-Fried، توسط توکن اصلی FTX، FTT پشتیبانی شده است، ژائو در توییتی اعلام کرد که قصد دارد موقعیت بایننس در FTT را «به دلیل افشاگری‌ های اخیر که فاش شده است» بفروشد.

شرکت ژائو سه سال قبل در FTX سرمایه گذاری کرده بود،در سال 2021، در ازای پرداخت 2.1 میلیارد دلاری، سهام خود را نقد کرد،مهم تر از همه، بخشی از این پرداخت به FTT تعلق گرفت.

ژائو

به عنوان بخشی از خروج بایننس از سهام FTX در سال گذشته، بایننس تقریباً 2.1 میلیارد دلار معادل پول نقد (BUSD و FTT) دریافت کرد، با توجه به افشاگری‌ های اخیر که فاش شده است، ما تصمیم گرفته‌ ایم هر گونه FTT باقی‌ مانده در کتاب‌ هایمان را حذف کنیم:

— CZ ? Binance (@cz_binance) 6 نوامبر 2022

در نهایت، این حرکت باعث شد تا بازار های رمز نگاری گسترده‌ تر متوجه شوند که توکن FTT با نقدینگی پایین، 1 اکوسیستم ور شکسته FTX-Alameda را پشتیبانی می‌ کند.

یک فرار در بانک اتفاق افتاد و مشتریان تلاش کردند تا پول خود را از FTX خارج کنند، ولی در آن زمان، پول وجود نداشت، زیرا توسط FTX برای اهداف تجاری به Alameda ارسال شده بود، معاملاتی که پایان خوبی نداشتند.

ژائو وارد عمل شد و اعلام کرد که بایننس FTX را در توسعه‌ ای که بازار ها را متحیر کرد، خریداری می‌ کند، ولی ایشان پس از 1 فرآیند بررسی سریع از این معامله خارج شد، ایشان متوجه شد که مقیاس خسارت در FTX، حفره 8 میلیارد دلاری در ترازنامه شرکت، بسیار بزرگ هست.

ژائو

بازیکن شماره 1 کریپتو

ژائو اکنون به عنوان رهبر بی چون و چرا از زمان شکست FTX در اوایل این ماه دیده می گردد.

«خوب بازی کردید شما برنده شدید» بانکمن فرید خطاب به ژائو توییت کرد، اگر چه واضح هست که این خراب کاری مورد نظر ژائو نبود، و ناشی از اقدامات پلید خود بانکمن فرید بوده هست.

ممکن هست بعد ها در برخی مواقع بیشتر در مورد 1 شریک اسپارینگ خاص بگویم.

تنها چیزی که می گویم این است: خوب بازی کردید شما برنده شدید

— SBF (@SBF_FTX) 10 نوامبر 2022

شاهزاده بزرگ ترین شرکت در فضا، ژائو گفته هست که مبادلات باید شفافیت را ارتقا دهند و به بهبود شهرت شکسته کمک کنند.

موسس بایننس در پی رسوایی FTX برای مدل اثبات ذخایر فشار می آورد، تحت این سیستم، دارایی های مشتریان را می توان از طریق استفاده از 1 بلاک چین عمومی اثبات کرد.

اما منتقدان می گویند که حتی بایننس نیز به طرز نگران کننده ای مبهم است، بدون اطلاع از بدهی های بایننس، داشتن مدرک ذخایر اهمیت چندانی ندارد.

ژائو

آینده بایننس

آینده بایننس همواره با آینده ارز های دیجیتال به عنوان 1 صرافی کل، به اندازه شرکت معظم بایننس، مرتبط خواهد بود.

مقررات بدون شک سخت خواهد بود، با توجه به رسوایی های متعددی که فضا را تکان داده است، این اتفاقی هست که به شدت در صنعت مورد نیاز هست.

اختلاس بایننس از سهم بازار نیز نگران کننده است، صرف نظر از اینکه آن را به چه سمتی تغییر دهید.

سرمایه گذاران چشمان خود را می بندند و دعا می کنند که ژائو و بایننس بهتر از تعداد بی شماری از بازیکنان متمرکز دیگری که امسال درگیر شده اند، اداره شوند.

آن ها امیدوار خواهند بود که هیچ اتفاقی در پشت پرده نمی افتد.، حقیقت تاسف بار این هست که در حال حاضر، با این حال، این تنها کاری هست که آنها می توانند انجام دهند – امید.

سقوط FTX نقطه عطفی برای ارز های دیجیتال بود و ژائو کسی هست که مشعل را حمل می کند.

ژائو تا کنون، در کریپتو و خارج از آن، با هر مانعی با سرسختی برخورد کرده هست و هیچ چیز نشان نمی دهد که ایشان توانایی ندارد، با این حال، مسئولیت هم چنان بسیار زیاد هست.

آموزش ارز دیجیتال جلسات آفلاین متعددی در مورد صرافی ها دارد که امید هست مورد عنایت شما واقع گردد.

ژائو

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

نوشته چانگ پنگ ژائو 46 ساله کیست اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: اسماعیل سالاری »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128295 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 24444 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :