citizenryco.ir logo دست انداز بهمن در مسیر تسهیلات بانکی 1401 ...
دست انداز بهمن در مسیر تسهیلات بانکی 1401
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-32169

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران، روند رشد ماهانه تسهیلات بانکی و سپرده ها در بهمن ماه 1401 با کاهش مواجه شد.بانک مرکزی هر ماهه وضعیت تسهیلات دهی بانکی و سپرده ها را در هر مقطع معین می کند.در این آمارها مشاهده می گردد حجم کل تسهیلات از ناحیه بانک ها در هر ماه چه میزان بوده و سپرده ها و همین طور سپرده قانونی به چه سطحی رسیده هست.

در نیمه بهمن ماه سال گذشته، بنابر اطلاعات بانک مرکزی حجم تسهیلات دهی بانکی به 5 هزار و 150 همت رسیده و در مقابل کل سپرده ها به 7 هزار همت نزدیک تر شد.

تسهیلات

رشد پایین تسهیلات دهی و سپرده های بانکی

در دومین ماه زمستانی امسال، حجم کل تسهیلات بانکی نسبت به ماه قبل خود رشدی 1.9 درصدی داشته و برای نخستین بار در چهار ماه اخیر رشدی پایین تر از دو درصد را رقم زد.در مقابل مجموع سپرده‌های بانکی نیز با رشد 1.35 درصد به 6 هزار و 878 همت رسید.این کمترین سرعت رشد ماهانه سپرده ها در چهار ماه اخیر بوده هست.

برخی یکی از عوامل کاهش رشد تسهیلات دهی در این ماه را افزایش نرخ سود سپرده بین بانکی دانسته که می تواند با هزینه بر ر کردن این موضوع نزد متقاضیان، سرعت رشد حجم تسهیلات دهی را کاهش داده باشد.

حجم 700 همتی سپرده قانونی در نیمه زمستان 1401

در بخش دیگری از گزارش آماری بانک مرکزی از وضعیت بانکی کشور در هر ماه، حجم سپرده قانونی به صورت ماهانه منتشر می گردد.در همین راستا داده ها نشان می دهند در این مدت میزان کل سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی در کشور برابر با هزار و  177 همت بوده هست.بنابراین رقم کل سپرده قانونی کشور در بهمن 1401 برابر با 700 هزار و 700 میلیارد تومان بوده و نرخ سپرده قانونی معادل با 10.19 درصد برآورد شده هست.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: صمد نادریان »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128459 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 16330 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :