citizenryco.ir logo ساز ناکوک در اروپا: کریمه دیگر هرگز بخشی از اوکراین نخواهد شد! ...
ساز ناکوک در اروپا: کریمه دیگر هرگز بخشی از اوکراین نخواهد شد!
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-28436

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران و به نقل از خبرگزاری رویترز، زوران میلانوویچ، رئیس‌جمهور کرواسی در اظهاراتی با بیان جزئیات مخالفت خود با کمک نظامی کشورش به کیف، گفت: «کریمه دیگر هرگز بخشی از اوکراین نخواهد شد.»

در ماه دسامبر، قانونگذاران کرواسی پیشنهاد پیوستن این کشور به ماموریت اتحادیه اروپا در حمایت از اوکراین را رد کردند.

میلانوویچ، منتقد سرسخت سیاست غرب در اوکراین، گفته هست که نمی‌خواهد کشورش- جدیدترین عضو اتحادیه اروپا- با پیامدهای بالقوه فاجعه‌بار جنگ 11 ماهه اوکراین مواجه گردد.

میلانوویچ در جریان بازدید از پادگان‌های نظامی در شرق کرواسی، با اشاره به حمایت نظامی غرب از کیف به خبرنگاران گفت: «آنچه غرب در مورد اوکراین انجام می دهد عمیقاً غیراخلاقی هست زیرا راه حلی (برای جنگ) وجود ندارد.»

وی افزود: «ورود تانک های آلمانی به اوکراین تنها به نزدیک شدن روسیه به چین کمک می کند...

واضح هست که کریمه دیگر هرگز بخشی از اوکراین نخواهد بود.»

2022-10-08T130736Z_1591622462_RC20XW9NKA5N_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-CRIMEA-1024x638

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، قول داده هست که حاکمیت اوکراین بر کریمه را که در سال 2014 توسط روسیه تصرف و ضمیمه شده است، بازگرداند، اقدامی که توسط اکثر کشورهای دیگر به رسمیت شناخته نشده هست.

روسیه می‌گوید همه‌پرسی که پس از تصرف شبه جزیره توسط نیروهای روسی برگزار شد نشان داد اهالی کریمه می‌خواهند بخشی از روسیه باشند.

این تمام پرسی توسط اکثر کشورها به رسمیت شناخته نشده هست.

میلانوویچ از کشورهای غربی به دلیل داشتن استانداردهای دوگانه در سیاست بین‌الملل انتقاد کرد و گفت که روسیه آنچه را که ایشان «الحاق کوزوو به جامعه بین‌المللی» می‌خواند را به عنوان بهانه‌ای برای تصاحب بخش‌هایی از اوکراین استفاده خواهد کرد.

اشاره میلانوویچ به اعلام استقلال کوزوو در سال 2008 پس از جنگ اواخر دهه نود میلادی هست که در آن کشورهای ناتو برای محافظت از اکثریت آلبانیایی کوزوو، یوگسلاوی سابق شامل صربستان و مونته نگرو را بمباران کردند.

او گفت: «ما کوزوو را برخلاف خواست کشوری (صربستان) که کوزوو به آن تعلق داشت، به رسمیت شناختیم.» ایشان خاطر نشان کرد که هدفش زیر سوال بردن استقلال کوزوو نیست، بلکه به استانداردهای دوگانه غرب اشاره دارد.

میلانوویچ، نخست‌وزیر سابق کرواسی از حزب سوسیال دموکرات، از زمانی که در مقام عمدتاً تشریفاتی رئیس‌جمهور قرار گرفته است، موضعی ضد اتحادیه اروپا را در پیش‌گرفته و سیاست‌های خود را با سیاست‌های ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان و میلوراد دودیک، رهبر جدایی‌طلب صرب‌های بوسنی، همسو کرده هست.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: علیرضا حسن آبادی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 124687 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 10192 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :