citizenryco.ir logo آتش قیمت مسکن چه‌زمانی شعله ور شد؟ ...
آتش قیمت مسکن چه‌زمانی شعله ور شد؟
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.ecoiran.com/fa/tiny/news-32298

به گزارش خبرگزاری سایت اینک (Siteinc.ir) و به نقل از اکوایران، قیمت مسکن در فروردین 1401 با متوسط 34 میلیون و 270 هزار تومان آغاز شد و تا زمانی که نهادهای رسمی متوسط قیمت مسکن را اعلام می کردند، یعنی آذر 1401 به متوسط متری 48 میلیون و 73 هزار تومان رسید.

پیش بینی کارشناسان اقتصادی از رشد قیمت در سه ماهه ای که مرکز آمار و بانک مرکزی اطلاعات قیمت و میزان معاملات مسکن را منتشر نکرده اند این هست که در دو ماه نخست زمستان قیمت مسکن وارد کانال متری 50 میلیون تومان شده و در اسفند ماه نیز متوسط قمت هر متر مربع در تهران به بیش از 60 میلیون تومان رسیده هست.

تعداد معاملات مسکن نیز در اردیبهشت و خرداد 1401 رشد قابل توجهی داشت که در خرداد ماه به رقم 13875 معامله رسید.این رقم در تابستان کاهشی شد ولی در آبان ماه معاملات مسکن دوباره روندی رو به رشد را تجربه کرد و در آذر ماه میزان این معاملات به 10084 معامله رسید.

201

کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند قیمت مسکن در تهران رابطه‌ای نزدیک با نرخ دلار در بازار آزاد دارد و اگر چه دولت می تواند در کوتاه مدت نرخ ارز را مدیریت کند ولی بازار مسکن بازتاب واقعیت‌های جامعه هست.

به گفته این گروه از کارشناسان در آبان 1401 آتش قیمت‌ها در مسکن شعله ور شد و همپای نرخ ارز در بازار ارز رشد داشت که اتفاق عجیی هم نبوده هست زیرا صاحبان املاک نمی خواهند ارزش دارایی‌هایشان از سایر دارایی‌ها عقب بماند.

این کارشناسان پیش بینی می‌کنند قیمت مسکن در صورت ادامه روند اقتصادی شرایط کنونی کشور در اسفند سال 1402 به حداقل متری 100 میلیون تومان به طور متوسط نزدیک خواهد شد.

202

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: سیده زهرا امیر ابراهیمی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128469 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 18037 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :