citizenryco.ir logo ان اف تی در مارس 2023 ...
ان اف تی در مارس 2023
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/nft/

ان اف تی در مارس 2023

ان اف تی، توکن های غیر قابل تعویض (NFT) به نظر می رسد این روز ها تمام جا می باشند، از هنر و موسیقی گرفته تا تاکو و دستمال توالت، این دارایی‌ های دیجیتال مثل لاله‌ های هلندی عجیب و غریب قرن هفدهمی فروخته می‌ شوند حتی برخی به قیمت میلیون‌ ها دلار قیمت گذاری می شوند.

دنیای ان اف تی، توکن های غیر قابل تعویض (NFT) دنیای جالبی در درون دنیای مجازی هست تیم دکتر مهدی صادقی نیا افتخار دارد میزبان شما در آموزش ارز دیجیتال باشد تا به شما در روند یادگیری چیدمان سبد مجازی خرید ارز دیجیتال کمک نماید.

شاید بهتر هست مطالعه این مقاله به آموزش ارز دیجیتال مراجعه کنید تا بیش از پیش با این دنیا آشنا شوید، در حقیقت پس از این دوره به راحتی می توانید با خیال آسوده ارز دیجیتال بخرید، شما بعد این دوره کوتاه کارشناس شده اید ضمن این که مشاورین ما در پیج دکتر صادقی نیا بی وقفه در خدمت شما می باشند.

ان شما

اما آیا ان اف تی ها ارزش پول را دارند یا تبلیغات، برخی از کارشناسان می گویند که آن ها حبابی می باشند که آماده بیرون آمدن می باشند، مثل شوق دات کام یا Beanie Babies، برخی دیگر بر این باورند که ان اف تی ها این جا می باشند تا بمثل و سرمایه گذاری را برای همیشه تغییر خواهند داد.

قبل از مطالعه این مقاله بهترین دوره ارز دیجیتال را ببینید و از صفر تا صد این دنیا با خبر شوید، وقتی آگاه باشید راه کجاست، چاه کجاست و چشمان تان باز باشد راحت تر و زود تر به سر منزل مقصود می رسید.

ان اف تی

ان اف تی و توضیحاتی در مورد آن

ان اف تی 1 دارایی دیجیتالی هست که می‌ تواند به شکل هنر، موسیقی، آیتم‌ های درون بازی، ویدیو ها و موارد دیگر باشد، آن ها به صورت آنلاین خرید و فروش می شوند، اغلب با ارز های رمز نگاری شده، و عموماً با همان نرم افزار زیر بنایی مثل بسیاری از رمز ارز ها کد گذاری می شوند.

اگر چه ان اف تی ها از سال 2014 وجود داشته اند، ولی در حال حاضر شهرت زیادی به دست آورده اند زیرا به روشی فزاینده برای خرید و فروش آثار هنری دیجیتال تبدیل شده اند، ارزش بازار ان اف تی ها تنها در سال 2021 به 41 میلیارد دلار رسیده هست که به ارزش کل بازار جهانی هنر های زیبا نزدیک می گردد.

ان اف تی ها نیز عموماً در نوع خود یا حداقل یکی از اجرا های بسیار محدود می باشند و کد های شناسایی منحصر به فردی دارند.آری یو، رئیس انجمن صنعت فناوری واشنگتن، شورای بلاک چین کاسکادیا Cascadia و مدیر عامل Yellow Umbrella Ventures می گوید: «در اصل، ان اف تی ها، کمبود دیجیتالی ایجاد می کنند.

این در تضاد کامل با بیشتر خلاقیت های دیجیتالی هست که تقریباً همیشه عرضه آن بی نهایت هست.به طور فرضی، قطع عرضه باید ارزش 1 دارایی معین را با فرض تقاضای آن افزایش دهد.

بهترین دوره ارز دیجیتال یکی از عالی ترین دوره ها در زمینه رمز نگاری هست حتما وارد شوید و از این موقعیت استفاده نمائید.

ان اف تی

اما بسیاری از ان اف تی NFT ها، حداقل در این روز های اولیه سال 2023، خلاقیت های دیجیتالی بوده اند که در حال حاضر به شکلی در جا های دیگر وجود داشته اند، مثل کلیپ های ویدیویی نمادین از بازی های ان بی ا NBA یا نسخه های امنیتی شده از هنر دیجیتال که در حال حاضر در اینستاگرام شناور می باشند و در آن جا عرضه می شوند.

هنرمند مشهور دیجیتال، مایک وینکل من، معروف به “بیپل”، ترکیبی از 5000 نقاشی روزانه را برای خلق شاید معروف ترین ان اف تی NFT سال 2021، “EVERYDAYS: The First 5000 Days” ساخت که در کریستیز به قیمت رکوردشکنی 69.3 میلیون دلار فروخته شد..

هر کسی می‌ تواند تک‌ تصاویر یا حتی کل کلاژ تصاویر را به‌ صورت آنلاین به‌ صورت رایگان مشاهده کند، پس چرا مردم حاضرند میلیون‌ ها دلار برای چیزی که می‌ توانند به راحتی اسکرین‌ شات یا دانلود کنند، خرج کنند؟

زیرا 1 ان اف تی NFT به خریدار اجازه می دهد تا کالای اصلی را داشته باشد، نه تنها این، بلکه حاوی احراز هویت داخلی هست که به عنوان مدرک مالکیت عمل می کند، کلکسیونر ها برای «حقوق رجز خوانی دیجیتال» تقریباً بیشتر از خود کالا ارزش قائل می باشند.

ان اف تی

ان اف تی NFT چه تفاوتی با ارز دیجیتال دارد؟

ان اف تی NFT مخفف non-fungible token است، معمولاً با استفاده از همان نوع برنامه نویسی ارز های دیجیتال، مثل بیت کوین یا اتریوم طراحی می گردد، ولی شباهت در این جا به پایان می رسد.

پول فیزیکی و ارز های دیجیتال «تعویض‌ پذیر» می باشند، به این معنی که می‌ توان آن‌ ها را با یکدیگر داد و ستد یا مبادله کرد، آن ها هم چنین از نظر ارزش برابر می باشند، 1 دلار همیشه ارزش 1 دلار دیگر را دارد، 1 بیت کوین همیشه با بیت کوین دیگر برابر است، قابلیت تعویض کریپتو آن را به وسیله ای قابل اعتماد برای انجام تراکنش های روی بلاک چین تبدیل می کند.

ان اف تی NFT ها متفاوت می باشند، هر 1 دارای 1 امضای دیجیتال هست که امکان مبادله ان اف تی NFT ها را با یکدیگر یا برابر آن ها غیر ممکن می کند (بنا بر این غیر قابل تعویض است)، برای مثال، 1 کلیپ NBA Top Shot برابر با EVERYDAYS نیست زیرا هر دو NFT می باشند، (برای این موضوع، 1 کلیپ تاپ شات NBA حتی لزوماً با کلیپ دیگر NBA Top Shot برابر نیست.)

ان اف تی

ان اف تی NFT چگونه کار می کند؟

ان اف تی ان اف تی NFT ها روی 1 بلاک چین وجود دارند که 1 دفتر کل عمومی توزیع شده هست که تراکنش ها را ثبت می کند، احتمالاً بیشتر با بلاک چین به عنوان فرآیند اساسی که ارز های دیجیتال را ممکن می کند آشنا هستید.

به طور خاص، ان اف تی NFT ها معمولاً روی بلاک چین اتریوم نگهداری می شوند، اگر چه بلاک چین های دیگر نیز از آن ها پشتیبانی می کنند.

یک NFT از اشیاء دیجیتالی ایجاد می‌گردد که هم موارد محسوس و هم ناملموس را نشان می‌دهند، از جمله:

هنر گرافیک GIF ها ویدیو ها و نکات مهم ورزشی کلکسیونی ها آواتار های مجازی و پوسته های بازی های ویدیویی کفش های کتانی طرح دار موسیقی

ان اف تی

حتی توییت ها هم حساب می شوند، جک دورسی، یکی از بنیان گذاران توییتر، اولین توییت خود را به عنوان ان اف تی NFT به قیمت بیش از 2.9 میلیون دلار فروخت.

در اصل، NFT ها مثل اقلام جمع آوری فیزیکی می باشند، فقط دیجیتال می باشند بنا بر این به جای این که 1 تابلوی رنگ روغن واقعی به دیوار آویزان گردد، خریدار به جای آن، 1 فایل دیجیتال دریافت می کند.

آن ها هم چنین از حقوق مالکیت انحصاری برخوردار می شوند، ان اف تی NFT ها می توانند در هر زمان تنها 1 مالک داشته باشند و استفاده از فناوری بلاک چین تأیید مالکیت و انتقال توکن ها را بین مالکان آسان می کند، سازنده به همین صورت می تواند اطلاعات خاصی را در ابر داده ان اف تی NFT ذخیره کند، به عنوان مثال، هنرمندان می توانند آثار هنری خود را با درج امضای خود در پرونده امضا کنند.

ان اف تی

ان اف تی NFT برای چه مواردی استفاده می گردد؟

فناوری بلاک چین و ان اف تی NFT به هنرمندان و سازندگان محتوا فرصتی منحصر به فرد برای کسب درآمد از کالا های شان می دهد، به عنوان مثال، هنرمندان دیگر مجبور نیستند برای فروش آثار خود به گالری ها یا خانه های حراج اعتماد کنند.

در عوض، هنرمند می‌ تواند آن را مستقیماً به‌ عنوان ان اف تی NFT به مصرف‌ کننده بفروشد، که به آن ها اجازه می‌ دهد سود بیشتری را حفظ کنند، علاوه بر این، هنرمندان می‌ توانند در حق امتیاز برنامه‌ نویسی کنند تا هر زمان که هنرشان به صاحب جدید فروخته شد، درصدی از فروش را دریافت کنند.

این 1 ویژگی جذاب هست زیرا هنرمندان معمولاً پس از اولین فروش آثار هنری خود، درآمد های آتی دریافت نمی کنند.

ان اف تی

هنر تنها راه کسب درآمد با ان اف تی NFT نیست، برند هایی مثل چرمین Charmin و تاکو بل Taco Bell هنر NFT با موضوع حراج را به آف گذاشته اند تا برای امور خیریه سرمایه جمع آوری کنند، Charmin پیشنهاد خود را “NFTP” (دستمال توالت غیر قابل تعویض) نامید و هنر NFT Taco Bell در عرض چند دقیقه فروخته شد، با بالا ترین پیشنهادات با 1.5 اتر پیچیده (WETH)بته البته معادل 3723.83 دلار در زمان نوشتن می باشد.

Nyan Cat، 1 GIF متعلق به دوره 2011 از 1 گربه با بدنه پاپ تارت، در ماه فوریه به قیمت نزدیک به 600000 دلار فروخته شدو NBA Top Shot تا اواخر مارس بیش از 500 میلیون دلار فروش داشت، 1 بازی برجسته لبرون جیمز ان اف تی NFT بیش از 200000 دلار فروخته شد.

حتی اشخاص مشهوری مثل اسنوپ داگ و لیندسی لوهان در حال پریدن از ان اف تی NFT می باشند و خاطرات، آثار هنری و لحظات منحصر به‌ فردی را به عنوان ان اف تی NFT‌ های امنیتی شده منتشر می‌ کنند.

ان اف تی

نحوه خرید NFT

اگر می خواهید مجموعه NFT خود را راه اندازی کنید، باید برخی از موارد کلیدی را به دست آورید:

ابتدا باید 1 کیف پول دیجیتالی تهیه کنید که به شما امکان ذخیره NFT و ارز های دیجیتال را می دهد بسته به این که ارائه دهنده NFT شما چه ارز هایی را می پذیرد، احتمالاً نیاز به خرید ارز های دیجیتال مثل اتر دارید، اکنون می توانید با استفاده از کارت اعتباری در پلت فرم هایی مثل کوین بیس Coinbase، کراکن Kraken، ای تو رو eToro و حتی پی پال PayPal و رابن هود Robinhood، کریپتو بخرید، سپس می توانید آن را از صرافی به کیف پول انتخابی خود منتقل کنید.

هنگام تحقیق در مورد گزینه ها، باید هزینه ها را در نظر داشته باشید، اکثر صرافی ها هنگام خرید رمز ارز حداقل درصدی از تراکنش شما را دریافت می کنند.

ان اف تی

بازار های محبوب ان اف تی NFT

هنگامی که کیف پول خود را راه اندازی و تامین مالی کردید، هیچ کمبودی در سایت های NFT برای خرید وجود نخواهد داشت، در حال حاضر، بزرگ ترین بازار های NFT عبارت اند از:

• اوپن سی آی ایشان OpenSea.io: این پلت فرم همتا به همتا خود را تأمین‌کننده «اقلام و مجموعه‌ های دیجیتال کمیاب» می‌ داند، برای شروع، تنها کاری که باید انجام دهید این هست که 1 حساب کاربری برای مرور مجموعه های NFT ایجاد کنید، هم چنین می‌توانید برای کشف هنر مندان جدید، قطعات را بر اساس حجم فروش مرتب کنید.

ان اف تی

• راریبل Rarible: مشابه اوپن سی OpenSea، راریبل Rarible 1 بازار دموکراتیک و باز هست که به هنرمندان و سازندگان اجازه می دهد تا NFT ها را منتشر کرده و بفروشند،  توکن‌ های RARI منتشر شده در این پلت فرم، دارندگان را قادر می‌ سازد تا ویژگی‌ هایی مثل هزینه‌ ها و قوانین جامعه را بررسی کنند.

• Foundation: در اینجا، هنرمندان باید «رای موافق» یا دعوتی از خالقان دیگر برای ارسال آثار خود دریافت کنند.انحصار جامعه و هزینه ورود – هنرمندان به همین صورت باید “گاز” را برای ضرب NFT خریداری کنند – به این معنی هست که ممکن هست آثار هنری با کالیبر بالاتر را به رخ بکشد.

به عنوان مثال، کریس تورس، خالق Nyan Cat، NFT را در پلت فرم بنیاد فروخت، هم چنین ممکن هست به معنای قیمت های بالاتر باشد، لزوماً برای هنرمندان و مجموعه دارانی که به دنبال سرمایه گذاری می باشند چیز بدی نیست، با فرض این که تقاضا برای ان اف تی NFT در سطوح فعلی باقی بماند یا حتی در طول زمان افزایش یابد.

ان اف تی

اگر چه این پلت فرم‌ ها و سایر پلت فرم‌ ها میزبان هزاران خالق و گردآورنده ان اف تی NFT می باشند، مطمئن شوید که قبل از خرید به دقت تحقیق کنید، برخی از هنرمندان قربانی تقلید هایی شده اند که آثار خود را بدون اجازه آن ها فهرست کرده و فروخته اند.

علاوه بر این، فرآیند های تأیید برای سازندگان و فهرست‌ های ان اف تی NFT در بین پلت فرم‌ها یکسان نیستند، برخی از آن ها سخت‌ گیرانه‌ تر از سایرین می باشند، برای مثال اوپن سی OpenSea و راریبل Rarible برای فهرست‌ های ان اف تی NFT نیازی به تأیید مالکیت ندارند، به نظر می رسد حفاظت از خریدار در بهترین حالت کم باشد.

بنا بر این هنگام خرید ان اف تی NFT، ممکن هست بهترین کار این باشد که ضرب المثل قدیمی “Caveat Emptor” (اجازه دهید خریدار مراقب باشد) را در نظر داشته باشید.

ان اف تی

آیا باید ان اف تی NFT بخرید؟

فقط به این دلیل که می توانید ان اف تی NFT بخرید، آیا این بدان معناست که باید بخرید، این را یو می گوید، ولی بچه آیتم هائی بستگی دارد.

او خاطر نشان می کند: «NFT ها خطرناک می باشند زیرا آینده آن ها نامعین هست و ما تاکنون تاریخ زیادی برای قضاوت در مورد عمل کرد آن ها نداریم، از آن جایی که NFT ها بسیار جدید می باشند، ممکن هست ارزش سرمایه گذاری مبالغ کمی را داشته باشد تا آن را امتحان کنید.

به عبارت دیگر، سرمایه گذاری در NFT 1 تصمیم تا حد زیادی شخصی است، اگر پولی برای ذخیره دارید، ممکن هست ارزش بررسی را داشته باشد، به خصوص اگر 1 قطعه برای شما معنی داشته باشد.

ان اف تی

اما به خاطر داشته باشید، ارزش 1 NFT کاملاً بر اساس آن چیزی هست که شخص دیگری مایل به پرداخت برای آن است، بنا بر این، تقاضا به‌ جای شاخص‌ های بنیادی، فنی یا اقتصادی، که معمولاً بر قیمت سهام تأثیر می‌گذارد و حداقل به طور کلی مبنای تقاضای سرمایه‌گذاران را تشکیل می‌دهد، قیمت را هدایت می‌کند.

همه این ها به این معنی هست که ممکن هست 1 NFT کمتر از آنچه برای آن پرداخت کرده اید مجدداً بفروشد، یا اگر کسی آن را نخواهد، ممکن هست اصلاً نتوانید آن را دوباره بفروشید.

NFT ها هم چنین مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می باشند، درست مثل زمانی که سهام را با سود می فروشید، با این حال، از آن جایی که آن ها به عنوان کالای کلکسیونی در نظر گرفته می شوند، ممکن هست نرخ سود سرمایه دراز مدت ترجیحی سهام را دریافت نکنند و حتی ممکن هست با نرخ مالیات کلکسیونی بالاتری مشمول مالیات شوند.

اگر چه IRS تاکنون حکمی برای NFT ها برای اهداف مالیاتی در نظر نگرفته هست.

ان اف تی

به خاطر داشته باشید، ارز های رمز نگاری شده مورد استفاده برای خرید NFT نیز ممکن هست مشمول مالیات شوند، اگر ارزش آن ها از زمان خرید شما افزایش یافته باشد، به این معنی که ممکن هست بخواهید هنگام اضافه کردن NFT به سبد خود، با 1 متخصص مالیات بررسی کنید.

همان طور که گفته شد، به NFT ها نیز مثل هر سرمایه گذاری دیگری نزدیک شوید: تحقیقات خود را انجام دهید، خطرات را درک کنید، از جمله این که ممکن هست تمام دلار های سرمایه گذاری خود را از دست بدهید و اگر تصمیم به غوطه ور شدن دارید، با احتیاط کامل ادامه دهید.

ان اف تی

داستان از این  قرار هست که برای موفق شدن در بازار رمز ارز، نمی توان بدون مطالعه و اطلاعات کافی وارد شد و موفق شد.شما حتما به زمینه علمی و یادگیری چهار آیتم دارید:

تحلیل فاندامنتال تحلیل تکنیکال مدیریت سرمایه گذاری روانشناسی معامله گری

ضمن این که در کنار این مطالب، در دوره ارز دیجیتال شما استادانه خواهید آموخت که چطور قدم به قدم جلو بروید و گول متظاهران نخورید و به اصطلاح دوست را از دشمن تشخیص دهید.

نگران نباشید تیم مشاورین ما 24 ساعته در شبکه های مجازی در خدمت شما می باشند تا مشکلات پیش روی تان را با کمک خودتان بردارند و به مرور به شما کمک نمایند تا روی پا های خود تان بایستید و بتوانید مستقلانه تصمیم بگیرید.

بلی داستان دنیای رمز ارز آموختنی هست و باید یاد بگیرید به موقع تغییر کنید و بر ترس ها و طمع های تان غلبه نمایید تا بتوانید درست گام بردارید و بدون ترس مطمئن باشید موف خواهید شد و در این عرصه آن چه را می گذارید نمی بازید و روند رشد تان رو به صعودی بودن هست.درجه 1 باشید.

لطفا به این محتوا امتیاز دهید.

نوشته ان اف تی در مارس 2023 اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: فرزانه نیکراه »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128468 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 7686 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :