citizenryco.ir logo ان اف تی NFT واژه بحث برانگیز رتبه 1 ...
ان اف تی NFT واژه بحث برانگیز رتبه 1
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drsadeghinia.com/أ/

ان اف تی چیست و چگونه کار م یکند

ان اف تی یا توکن غیر قابل تعویض از واژه های  بحث برانگیز در دنیای دیجیتال می باشد، به دلیل این که کار برد های زیادی دارد و تعریف بسیار وسیعی را شامل می گردد، در صورت علاقمندی به این مباحث به سایت دکتر مهدی صادقی نیا https://drsadeghinia.com مراجعه و در دوره های ارز دیجیتال شرکت کنید.

ان اف تی قابل تعویض نیست ولی بعضی اوقات میلیون ها دلار ارزش پیدا می کند، این ها تمام مربوط به توکن غیر قابل تعویض هست.

ان اف تی در واقع حق مالکیتی هست که به شما داده می گردد تا از مالکیت 1 مقاله، 1 بازی یا 1 اثر هنری برای شما حمایت گردد در واقع نوعی حقوق حریم شخصی به شمار می آید.

تصور کنید که 1 اثر هنری دیجیتال را در اینترنت با قیمتی مناسب بخرید و 1 توکن دیجیتالی منحصر به فرد به دست آورید که مالکیت شما را بر اثر هنری خریداری شده ثابت می کند، آیا عالی نمی گردد؟ خب، به لطف NFT ها، این فرصت اکنون وجود دارد.

ان اف تی

یک شناسه برای حفظ اموال در دنیای دیجیتال هست و شما از طریق آن قادر خواهید بود که با شناسه منحصر به فرد خود قفل محکمی بر اموال تان بزنید و هر موقع خواستید آن را به مزایده بگذارید.

ان اف تی یعنی ژتون یعنی توکن غیر قابل تعویض، 1 توکن که شما نمی‌توانید آن را عوض کنید، 1 اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی برابر با دو اسکناس ۵۰ هزار تومانی هست ولی ان اف تی شما ارزشی دارد که خود شما آن را تعیین می کنید چون این اف تی جزء دارایی و اموال دیجیتال شما می باشد البته این فقط 1 نوع ان اف تی استو اکثر ان اف تی ها غیر قابل فروش می باشند.

ان اف تی

معنای ان اف تی چیست

در اینجا باید بگوییم ان اف دی فقط ارزش مالی نیست در واقع به مجموعه‌ ای از ارزش ها می گویند که 1 فرد می تواند داشته باشد، در نظر بگیرید شما می خواهید با 1 گروه از اساتید در رشته ای خاص و در دانشگاه مورد نظر تان ارتباط برقرار کنید مجموعه آی تی دانشگاه به شما 1 ان اف تی می دهد.

این اف تی را تمام اعضای آن گروه در دانشگاه دارند و شما با آن ان اف تی شناسایی می شوید این 1 ارزش هست که آن گروه به شما می دهد تا به آنها دسترسی داشته باشید.

مثالی دیگر مربوط به ده سال پیش است، قبل از این که اثر انگشت برای ورود و خروج کارمندان تعریف گردد هست که هر فرد کارت ورود و خروج داشت، این کارت ورود و خروج به معنای ان اف تی برای آن شخص در آن اداره بود و ارزش آن معادل استخدام مادام العمر یا قرار داد موقتی او  به حساب می آمد.

برای اطلاعات بیشتر بهترین دوره ارز دیجیتال را ببینید.

ان اف تی

در نظر بگیرید که 1 هتل می روید و 1 اتاق را برای مدتی معین اجاره می کنید و آنها به شما 1 کلید یا 1 کارت معادل کلید برای ورود و خروج به 1 اتاق خاص به شما می دهند، آن کلید مثل 1 ان اف تی هست که در اختیار شما قرار داده شده است، شما نمی توانید آن را بفروشید و برای مدتی معین بابت آن پول پرداخت نموده اید.

مثال های دیگر ان اف دی کارت دانشجویی است، شما در امتحان ورودی دانشگاه شرکت می کنید و پذیرفته می شوید، اکنون برای ثبت نام رفته وکلیه مراحل ورود را انجام می دهید.

به شما کارت دانشجوئی می دهند، این کارت قابل فروخته شدن نیست ولی ارزش بسیار بالایی دارد و تا زمانی که در حال تحصیل هستید شما دانشجویآن دانشگاه به حساب می آئید.

کارت عضویت انجمن ها یکی دیگر از این نوع هست که مثالی واضح برای ان اف تی است، شما حق عضویت سالانه می پردازید و در 1 انجمن ثبت نام می فرمایید.

کارت ملی و شناسنامه در کشور تان همگی مثال هایی برای ابراز هویت شخصی می باشند این کارت ها یا ابزار های تشخیص هویت در واقع توکن غیر قابل تعویض در فضای دیجیتال می باشند، شما هرگز نمی توانید شناسنامه تان را بفروشید یا 1 شناسنامه دیگر بخرید.

ان اف تی

انواع توکن

اما توکن در دو نوع است

قابل معاوضه غیر قابل معاوضه

شما دو تا اسکناس ۵۰ هزار تومانی را با هم می توانید معاوضه کنی، یا 1 اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی برابر با دو تا اسکناس ۵۰ هزار تومانی هست ولی ان اف تی شما ارزش مالی معینی ندارد و شما هستید که برای آن ارزش تعیین می کنید، این چنین هست که 1 ان اف تی بها پیدا می کند و قوس صعودی طی می نماید.

ان اف تی

شما 1 بازی دیجیتال با ارز های دیجیتال طراحی نموده اید، برای آن ان اف تی تهیه می کنید و در واقع حق مالکیت آن را قفل می کیند که برای شما هست.

این شما هستید که بر روی بازی تان ارزش می گذارید و می توانید به هر قیمتی که خواستید آن را بفروشید یا از کاربران حق ورود دریافت کنید و برای خود بیزنسی را تعریف نمائید.

در واقع ان اف تی 1 توکن هست که ارزشمند هست و ارزش آن به دلیل چیزی هست که به آن متصل هست و آن 1 اثر هنریف موقعیت تحصیلی و یا 1 موقعیت کاری استف می تواند معادل به ثبت رساندن 1 اثر هنری باشد.

ان اف تی

NBA Top Shot 1 مورد استفاده داغ از NFT است

یکی از محبوب‌ ترین توکن‌ های غیر قابل تعویض در روز های اخیر NBA Top Shot هست که مشارکت Dapper Labs (سازنده بازی CryptoKitties) و انجمن ملی بسکتبال (NBA) هست.

انجمن ملی بسکتبال NBA به لابراتوار های داپر، مجوز ساخت فیلم‌ های برجسته‌ سازی فردی را می‌ دهد و آنها فیلم را دیجیتالی می‌ کنند و برای فروش در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌ دهند.

هر کلیپ ویدیویی، بسکتبال بازیکن معروف را نشان می‌ دهد، که برخی از آن‌ ها دارای زوایای مختلف و آثار هنری دیجیتالی می باشند تا آنها را منحصر به فرد کند.

حتی اگر شخصی 1 کپی کامل از ویدیو طراحی باشد، می‌ توان آن را فوراً به عنوان تقلبی تشخیص داد، این سرمایه گذاری تا کنون 230 میلیون دلار فروش داشته هست و این شرکت به تازگی 305 میلیون دلار بودجه از گروهی شامل مایکل جردن و کوین دورانت دریافت کرده هست.

ان اف تی

حرف آخر ما همان حرف اولماست، با شرکت در دوره های ارز دیجیتال خود را در بازار مجازی تجهیزشده نمایید تا گرفتار از دست دادن سرمایه نشوید.

منبع https://www.forbes.com/

5/5 - (31 امتیاز)

نوشته ان اف تی NFT واژه بحث برانگیز رتبه 1 اولین بار در آکادمی دکتر صادقی نیا.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: علی اکبر عرفانی »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 128211 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 10296 2 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :