پروکسی تلگرام، شاید از خود سوال کنید که پروکسی (Proxy MTProto) در تلگرام چیست و به چه دردی می خورد؟ لیست پروکسی های جدید، ربات را از کجا بدست آوریم؟ آیا طراحی سایت بهتر نیست؟ اگر بخواهیم پروکسی را فعال یا نصب کنیم باید چگونه اقدام کنیم؟

مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

نحوه فعال سازی پروکسی تلگرام

 این را بدانید که تنظیمات پروکسی در تلگرام بصورت رایگان ارائه می شود و به آموزش نیاز ندارد و باید کانالی که پروکسی در آن ارائه می شود را پیدا کرد و با سرچ در اینترنت نمونه های زیادی را پیدا می کنید.

در آخرین نسخه های تلگرام قابلیتی به نام Proxy Settings به مدل اندروید، تلگرام ویندوز و آیفون افزوده شده است که با این روش می توانید وقتی به تلگرام تان بدلیل فیلتر شدن دسترسی ندارید، محدودیت را دور زده و به تلگرام خود دسترسی پیدا کنید.

در اصل استفاده از Proxy، مانند یک برنامه ی دور زدن تحریم است که فقط به خود تلگرام اختصاص دارد، هم اکنون با ما برای آموزش شما برای استفاده از تنظیمات پروکسی همراه باشید.

مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

قبل از هرچیزی باید بگوییم که پروکسی های غیر Mtproto برای تلگرام نیست و برای برنامه های دیگری تعبیه و کاربرد دارد؛ برای استفاده از پروکسی تلگرام، اول از همه نسخه ی جدید را دانلود و نصب کنید.

نسخه جدید را حتما نصب کنید زیرا این امکان در تلگرام های قدیمی نیست؛ در صورت استفاده از تلگرام های غیر رسمی مثل موبوگرام و تلگراف هم، نسخه ی جدید آنها را دانلود و نصب کنید و نیاز به پاک کردن اکانت شما نیست و فعال بودن پروکسی با علامت سپر در قسمت بالای صفحه نمایش دیده می شود.

فعال سازی پروکسی در تلگرام

روش استفاده از پروکسی تلگرام چگونه است؟ در ابتدا به منوی تلگرام بروید و به بخش Chat Settings وارد شوید و پایین صفحه گزینه ی Proxy Settings را بزنید.

مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

در این قسمت لیستی از پروکسی های فعال برای شما نمایان است، پروکسی های آبی رنگ آنهایی هستند که با آنها connect هستید، سبز رنگ ها فعال می باشند و قرمز رنگ ها غیر فعال هستند.

زیر هر کدام در کنار ms عددی نوشته شده است که عدد کمتر نشان از سرعت بالای آن Proxy دارد. اگر Proxy اینجا مشاهده نمی کنید از قسمت Add Proxy ، پروکسی ها به آنجا آورده می شود.

مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

برای اینکه بتوانید با پروکسی به تلگرام وصل شوید اول باید این را بدانید که هر Proxy Mtproto داری سه بخش Server-Port-Secret است که هم به صورت جدا جدا و هم بصورت یک لینک قابل استفاده است.

جهت فعال کردن Proxy بر روی کلمه ی در حال اتصال بزنید تا تنظیمات Proxy برای شما قابل مشاهده شود؛ برای پیدا کردن پروکسی ها در تلگرام کافیست کلمه ی Mtproto را جستجو کنید تا کانال های بسیار خوبی با میلیون ها Proxy ببینید.

مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

وقتی می خواهید پروکسی تلگرام خود را فعال کنید اگر بعضی از آنها از کار افتادند در بالای گوشی connecting to proxy نمایان می شود که طبق معمول باید بین ۲ تا ۱۰ ثانیه وصل شود (اگر اتفاق نیفتاد چند بار وارد و خارج شوید) برای غیرفعال کردن Proxy بر روی آن بزنید و کلمه ی DISABLE  را انتخاب کنید تا غیرفعال شود.

آیا پروکسی تلگرام MTProto ایمن می باشد؟

سوال بسیاری از افراد جهت استفاده از پروکسی تلگرام این است که آیا اینها امن هستند و نگران حریم خصوصی خود می باشند.

پاسخ این است که فرق چندانی بین پروکسی و فیلتر شکن ها وجود ندارد و چون این قابلیت را خود شرکت تلگرام در برنامه اش قرار داده، جای نگرانی نیست و نگران امنیت آن نباشید و پیام های دریافت شده و ارسالی رمزنگاری می باشد و هیچ شخصی نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

در نسخه ی MTProto خیلی چیزها فرق دارد و همه ی اطلاعات به صورت رمزنگاری شده رد و بدل می شود؛ همچنین محتوای بدون رمزنگاری فقط برای کاربر مبدا و مقصد قابل مشاهده می باشد.

امنیت این قابلیت توسط شرکت تلگرام تضمین گردیده است؛ فقط این را بدانید اگر شخص شما قادر به راه اندازی سرور اختصاصی برای این پروتکل نیستید، در انتخاب MTProto تلگرام دقت لازم را داشته باشید تا سودجویان نتوانند کاری از پیش ببرند.

حامی پروکسی تلگرام کیست؟

در بعضی از کانال ها بدین صورت است که برای استفاده و فعال ماندن Proxy باید عضو کانال شوید ولی این مورد کذب است و MTProto تماما عمومی هستند و مالک پروکسی نمی تواند دسترسی بعضی از افراد را قطع نماید.

  1. لازم نیست کانال‌های حامی پروکسی تلگرام را داشته باشید و عضو آن شوید.
  2. توجه کنید که از کانال های حامی پروکسی تلگرام هر فایلی که پیشنهاد می کنند برای برنامه ی خاصی یا بازی اندروید دانلود نکنید.
  3. اگر تبلیغاتی یا مطلبی در کانال‌های حامی پروکسی تلگرام قرار داده شد، اعتماد نکنید.
  4. هر وقت پروکسی را غیرفعال کنید حامی پروکسی تلگرام هم از بالای لیست چت‌ها حذف می گردد.
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

سوالات متداول فعال سازی پروکسی در تلگرام

1- پروکسی تلگرام چیست؟

تلگرام یکی از محبوب ترین برنامه پیام رسان در دنیا است … برای کشورهایی که در آن تلگرام فیلتر شده است؛ برای دور زدن فیلتر، می توانید به راحتی از پشتیبانی پروکسی تلگرام استفاده کنید؛ به سادگی به منو تنظیمات> داده و ذخیره سازی> تنظیمات پروکسی> افزودن پروکسی بروید. در اینجا می توانید IP سرور ، پورت ، نام کاربری و رمز عبور را مشخص کنید و به تلگرام دسترسی پیدا کنید.

2- پروکسی تلگرام MTProto چگونه کار می کند؟

پروکسی تلگرام MTProto یک پروتکل از خانواده MTProto است (Telegram روی آن کار می کند) ، استفاده از پروتکل برای رفع چندین مشکل است: برای اتصال به جای اینکه ورود به سیستم + رمز عبور را بزنید، فقط کافی است رمز عبور را بزنید. … هنگام اتصال به سرور رمز عبور منتقل نمی شود. در این حالت ترافیک شما رمزگذاری شده است.

3- پروکسی تلگرام MTProto چیست؟

پروکسی تلگرام MTProto یک پروتکل از خانواده MTProto است (Telegram روی آن کار می کند) ، استفاده از پروتکل برای رفع چندین مشکل است: برای اتصال به جای اینکه ورود به سیستم + رمز عبور را بزنید، فقط کافی است رمز عبور را بزنید. … هنگام اتصال به سرور رمز عبور منتقل نمی شود. در این حالت ترافیک هیچ تفاوتی با HTTPS / TLS معمولی نمی کند، رمز عبور هنگام اتصال به سرور منتقل نمی شود. ترافیک رمزگذاری شده است.

4- آیا پروکسی تلگرام MTProto امن است؟

همواره یادآوری می کنیم که MTProto، پروتکل رمزگذاری تلگرام، امن نیست و برای حفظ حریم خصوصی نباید به آن اعتماد کنید.

5- آیا پروکسی تلگرام MTProto بی خطر است؟

در سایت تلگرام اطلاعاتی از پروکسی تلگرام وجود دارد که نشان‌ دهنده این است که اطلاعات به صورت End-to-End یا کاربر به کاربر رمزنگاری می‌شوند و هیچ یک از اطلاعات در سرور واسط پروکسی قابل شنود نیستند و در صورتی که صاحب سرور بخواهد از اطلاعات را مشاهده کند فقط با یک سری اطلاعات رمزنگاری شده عجیب و غریب رو به رو خواهد شد.

مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام
مرجع درجه 1 ممبر تلگرام | خدمات تلگرام | پروکسی تلگرام

6- روش استفاده از پروکسی تلگرام چگونه است؟

در ابتدا به منوی تلگرام بروید و به بخش Chat Settings وارد شوید و پایین صفحه گزینه ی Proxy Settings را بزنید.

7- آیا با تلگرام های غیر رسمی مثل موبوگرام و تلگراف می توان از پروکسی استفاده کرد؟

برای استفاده از پروکسی تلگرام در نسخه های غیر رسمی تلگرام، حتما، نسخه جدید را نصب کنید زیرا این امکان در تلگرام های قدیمی نیست؛ به منو تنظیمات رفته پروکسی را فعال کنید. فعال بودن پروکسی با علامت سپر در قسمت بالای صفحه نمایش دیده می شود.

8- جهت فعال کردن فوری پروکسی چه کنیم؟

برای تنظیم فوری پروکسی تلگرام بر روی کلمه ی در حال اتصال بزنید تا تنظیمات پروکسی برای شما قابل مشاهده شود؛ برای پیدا کردن پروکسی ها در تلگرام کافیست کلمه ی Mtproto را جستجو کنید تا کانال های بسیار خوبی با میلیون ها Proxy ببینید.

9- حامی پروکسی تلگرام کیست؟

در بعضی از کانال ها بدین صورت است که برای استفاده و فعال ماندن پروکسی تلگرام باید عضو کانال شوید ولی این مورد کذب است و پروکسی تلگرام MTProto تماما عمومی هستند و مالک پروکسی نمی تواند دسترسی بعضی از افراد را قطع نماید.

10- وضعیت ارسال پیام در حالت استفاده از MTProto چگونه است؟

در حالت عادی، یک پیام رمزنگاری شده (Encrypted) از طرف کاربر فرستنده به سرور انتقال داده می شود و در انجا رمزگشایی (Decryption) صورت گرفته و و سپس مجددا برای ارسال به سوی کاربر گیرنده، رمزنگاری مجدد (Re-encrypt) می شود.

ولی در پروکسی تلگرام پیام رمزنگاری شده به سوی سرور فرستاده می شود و در آنجا بدون رمزگشایی به طور مستقیم به سوی گیرنده ارسال می شود؛ با چنین مکانیزمی امکان شنود پیام ‌ها حتی در سرور هم از بین می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.