citizenryco.ir logo 0 تا 100 اینفوگرافی چیست + کاربرد ...
0 تا 100 اینفوگرافی چیست + کاربرد
citizenryco.ir logo لینک منبع خبر:
https://drways.com/blog/self-improvement/infographic/

شاید کلمه اینفوگرافی به گوش شما خورده باشد و بخواهید بدانید که اینفوگرافی چیست و چه کاربردی دارد. این روش یکی از مهم‌ترین متدها برای استفاده در داده‌های متنی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. ما در این مقاله از دکتر ویز، به بررسی این مقوله مهم خواهیم پرداخت و اگر شما نیز به این موضوع علاقه دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اینفوگرافی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در رابطه‌ با بازاریابی و تبلیغات برای برند شما از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کسب‌ و کار خود روزبه‌روز موفق‌تر از قبل شوید. در ادامه این مقاله، توضیح خواهیم داد که اینفوگرافی چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد.

مشاوره رایگان برای طراحی لوگو

لطفا اطلاعات خود را جهت مشاوره تکمیل فرمایید

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

*
نام
شماره همراه*

Δ

 

اینفوگرافی چیست

اینفوگرافی چیست؟

برای پاسخ به این سؤال، خوب است بدانید که اینفوگرافی به شکل یک تصویر می‌باشد که اطلاعات مخصوصی را در خود جای می‌دهد. این جمله، اغلب اولین تعریفی است که برای اینفوگرافی بیان می‌شود. علاوه بر این، در دیکشنری نیز این معنی آمده است که هر نوع چارتی، دیاگرام یا نموداری که در قالب یک تصویر باشد، اینفوگرافی نامیده می‌شود. این نمادها و تصاویر برای نمایش دادن اطلاعات استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این اطلاعات درباره یک دانش خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بعد از اینکه فهمیدید اینفوگرافی یعنی چه و چه مفهومی دارد، خوب است بدانید که با استفاده از این روش، مخاطبان شما درک بهتری از اطلاعات ارائه شده خواهند داشت. علاوه بر این، شما با استفاده از این روش به‌ وضوح بیشتری از اطلاعات دست خواهید یافت که موجب محبوبیت بیشتر آن می‌شود. این روش‌ها موجب درک بهتر روند کاری شما نیز خواهد شد.

انواع اینفوگرافی

بعد از اینکه درک کردید که اینفوگرافی چیست و چه مفهومی دارد، نوبت به آن می‌رسد تا با انواع اینفوگرافی نیز آشنا شوید. این موضوع نیز مانند بسیاری از موضوعات دیگر نیز انواع مختلفی دارد که اگر این انواع را آموزش ببینید، بهتر می‌توانید آنها را درک کنید. در ادامه، برخی از مهم‌ترین انواع اینفوگرافی را مشاهده می‌کنید. در مورد تفاوت UI و UX بیشتر بدانید.

 

اینفوگرافی داده‌محور

یکی از مهم‌ترین اینفوگرافی‌هایی که بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد، اینفوگرافی داده‌محور می باشد. همان‌طور که از نام آن مشخص است، این اینفوگرافی مبتنی بر داده بوده و با استفاده از چندین داده، تصویر مشخصی را به نمایش می‌گذارد. در این نوع اینفوگرافی، غالباً اطلاعات کلی در یک قسمت خاص جمع‌آوری می‌شود که موجب می‌شود فهم آن آسان‌تر از قبل شود. البته لازم به ذکر است که طراحی این انواع اینفوگرافیک باید کاملاً روان باشد تا درک آن راحت شود.

اینفوگرافی گاه‌شمار

شاید بخواهید بدانید که نوعی دیگری از اینفوگرافی چیست و به چه نامی شناخته می‌شود. این نوع اینفوگرافیک به‌عنوان یکی از محبووب‌ترین و رایج‌ترین نوع اینفوگرافی شناخته می‌شود که مورداستفاده اکثر افراد قرار می‌گیرد. اینفوگرافی گاه‌شمار، برای نشان دادن پیشینه تاریخی یا روند تغییر آن در طول زمان، مورداستفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که درک و همچنین خواندن اینفوگرافیک گاه‌شمار بسیار راحت می‌باشد. چرا که در آن نظر خاصی وجود دارد و رویدادها به ترتیب تاریخ ثبت شده‌اند.

اینفوگرافی چگونگی

یکی دیگر از مدل‌های اینفوگرافی که محبوبیت بسیاری دارد، اینفوگرافی چگونگی می‌باشد. این نوع اینفوگرافی، چگونگی و روند انجام کار را با استفاده از برخی تصاویر و نمادها نشان می‌دهد. در این نمونه، همه تلاش افراد این است تا موضع جدیدی را به مخاطبان خود بفهمانند. این مدل اینفوگرافیک در بازاریابی، به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی بسیار رایج است.

اینفوگرافی جغرافیایی

اگر بخواهید بدانید که نوع دیگری از اینفوگرافی چیست و برای چه چیزی استفاده می‌شود، خوب است با اینفوگرافی جغرافیایی آشنا شوید. در این مدل تصویرسازی، روند طراحی‌ها، داده‌ها و اطلاعات مبنی بر جغرافیا و مکان استفاده می‌شود. شما برای تبدیل داده‌های جغرافیایی به شکل بصری و تصویری، می‌توانید از انواع نقشه‌ها استفاده کنید. نقشه به شما کمک می‌کند تا بتوانید بیشترین اطلاعات و داده‌های جغرافیایی را در یک صفحه به نمایش بگذارید. در مورد اداب xd بیشتر بخوانید.

مشاوره رایگان برای طراحی لوگو

لطفا اطلاعات خود را جهت مشاوره تکمیل فرمایید

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

*
نام
شماره همراه*

Δ

 

اینفوگرافی مقایسه‌ای

نوع دیگری از اینفوگرافی که جزو محبوب‌ترین نوع اینفوگرافیک شناخته می‌شود، اینفوگرافی مقایسه‌ای می‌شود. معمولاً در این نوع تصویرسازی، دو موضوع یا اطلاعات مختلف را با یکدیگر مقایسه می‌کنند. در این مدل اینفوگرافیک، شباهت‌ها، تفاوت‌ها برتری یا عدم برتری یک موضوع نسبت به موضوع دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اینفوگرافی سلسله‌ مراتبی

نوع دیگری از اینفوگرافی چیست که در رابطه‌ با داده‌های از پیش تعیین شده استفاده می‌شود؟ پاسخ به این سؤال، اینفوگرافیک سلسله‌ مراتبی می‌باشد. همان‌طور که گفتیم، این نوع اینفوگرافی برای داده‌ها و قالب‌های از پیش تعیین شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از اینفوگرافیک سلسله‌ مراتبی برای نمایش سازمان‌دهی و دسته‌بندی اطلاعات مختلف در سطوح متفاوت استفاده کنید. این نوع تصویرسازی، غالباً به شکل نمودار، هرم و یا نمودار هرم به مخاطب نمایش داده می‌شود.

اینفوگرافیک چیست

اینفوگرافی فلور چارت

شاید بخواهید بدانید که نوع دیگری از اینفوگرافی چیست و چگونه برای سؤالات و جواب‌ها از این تصویرسازی استفاده می‌شود؟ برای پاسخ به شما باید این‎‌گونه جواب داد که شما برای استفاده از تصویرسازی برای مجموعه‌ای از پاسخ‌های گزینه‌ای، می‌توانید از اینفوگرافی فلور چارت استفاده نمایید. این اینفوگرافیک بدین شکل است که پاسخ صحیح را در خود نمایش می‌دهد.

اینفوگرافی لیستی

نوع دیگری از اینفوگرافی که برای آموزش مورد استفاده قرار می‌گیرند، اینفوگرافی لیستی می‌باشد. در این نوع تصویرسازی، شما چندین مدل داده و اطلاعات را به‌صورت یک لیست مشاهده خواهید کرد و به‌صورت آیکون به شما نمایش داده می‌شود. از آنجا که این نوع اینفوگرافی تنوع بسیار بالایی دارد، بسیاری از افراد طرفدار آن بوده و محبوبیت زیادی را از آن خود کرده است. با استفاده از اینفوگرافی لیستی، مطالعه و درک مفاهیم بسیار راحت بوده و به‌سادگی می‌توانید اطلاعات زیادی را در مدت کمی مطالعه کنید.

اینفوگرافی تشریحی

اگر برای شما سؤال پیش بیاید که اینفوگرافی چیست که به‌صورت طولانی‌تر انجام می‌شود، پاسخ می‌تواند اینفوگرافی تشریحی یا همان اینفوگرافی آناتومی باشد. شما با استفاده از یک اینفوگرافی تشریحی، می‌توانید تجزیه‌ و تحلیل همه اطلاعات موردنیاز خود را مشاهده کنید. در این مدل اینفوگرافی، موضوعات متفاوتی در زمینه غذا، معماری و زیست‌شناسی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اینفوگرافی یعنی چه

اینفوگرافی رزومه بصری

نوع دیگری از اینفوگرافی که تأثیر بسیار مهمی بر برند و کسب‌وکار شما دارد، اینفوگرافی رزومه بصری می‌باشد. این رزومه، به شما کمک می‌کند تا بهترین و منحصربه‌فردترین رزومه کاری را برای خود ایجاد و طراحی کنید. شما می‌توانید به‌جای استفاده از رزومه‌های قدیمی و سنتی خود، از اینفوگرافیک‌های تصویری و زیبایی استفاده کنید که یافتن شغل را برای شما راحت‌تر می‌کند. بهترین طراح لوگو را بشناسید.

سخن نهایی

اینفوگرافی چیست و چه کاربردی دارد؟ ما در این مقاله از دکتر ویز، به این سؤال پاسخ داده و همچنین کاربرد اینفوگرافی را نام بردیم. علاوه بر این، توضیح دادیم که اینفوگرافیک چیست و همچنین انواع آن را نام بردیم. اگر شما نیز قصد دارید در فضای کمی اطلاعات زیادی را جای‌گذاری کنید، می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
citizenryco.ir logo « خبرنگار: 3aa658173f2a11123903f2cced361e0e »

citizenryco.ir logo کد خبر: « 12138 »

citizenryco.ir logo بازدیدها: 24313 1 سال پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :